Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5.15 - od Ježíška


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
203 odpovědí na toto téma

#61 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2018 - 9:02

Já bych uvítal jednu drobnost - když zvolím "navigovat ke keši", nebo z waypointů "navigovat k waypointu", vždycky se mi otevře záložka s kompasem. Vzhledem k tomu, že kompas vůbec nepoužívám a hned vždy přepínám na mapu, uvítal bych možnost nastavit, zda se bude otevírat kompas nebo mapa.


  • 5

#62 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2018 - 13:28

Já bych uvítal jednu drobnost - když zvolím "navigovat ke keši", nebo z waypointů "navigovat k waypointu", vždycky se mi otevře záložka s kompasem. Vzhledem k tomu, že kompas vůbec nepoužívám a hned vždy přepínám na mapu, uvítal bych možnost nastavit, zda se bude otevírat kompas nebo mapa.

To bych taky uvital, usetrilo by mne jedno hledani ikonky a jedno kliknuti.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#63 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2018 - 18:11

To bych taky uvital, usetrilo by mne jedno hledani ikonky a jedno kliknuti.

 

Jojo, postupuju v terénu také tak, takže tahle "drobnost" má mou plnou podporu.


  • 0
Všechno je možný.

#64 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2018 - 18:25

teď mi a:Drake začal dělat něco divnýho - pořád dokola jako kdyby se snažil něco stahovat a přitom mi poskakuje prohlížený listing, děje se mi to doma na tabletu připojeném k wifi, je to poslední verze 5.15.9 a zbavil jsem se toho jedině vypnutím tabletu

k nahlédnutí je to zde http://geocaching.kr...0103_181346.mp4 a http://geocaching.kr...0103_181415.mp4
  • 0

#65 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2018 - 18:18

Když jdu ke keši, často si přepnu mapu tou ikonkou vpravo do režimu, kdy sleduje mou aktuální polohu. To je OK.

Jenže potom se mi dost často stane, že si v aDrake (třeba druhý den) otevřu nějakou jinou keš, která je daleko od mé aktuální polohy a chci se podívat na mapě, kde se nachází a jak to tam vypadá. Jenže aDrake si pamatuje z minula toto nastavení a zas mi mapu vycentruje na aktuálních souřadnicích, které jsou pochopitelně nepotřebné. Mám možnost se buď do cíle došoupat po mapě, ale lépe je přepnout se na záložku "Hlavní", tapnout na kompas "Navigovat ke keši" a zas se přepnout na záložku "Mapa".

 

Chtěl jsem nejdřív navrhnout, jestli by bylo možné přidat nějaké tlačítko pro přesun na souřadnice aktuálně navigovaného waypointu, ale dochází mi, že nejjednodušší bude, kdyby toto nastavení se po opuštění keše prostě nezapamatovalo. Stejně, když naběhnu na novou keš a chci se k ní vypravit, obvykle chci na mapě vidět, kam půjdu. Posléze si můžu přepnout mapu na centrování na aktuální poloze.

 

Šlo by upravit aDrake, aby při otevření keše toto nastavení vyresetoval do výchozího? Je to jen drobná nepříjemnost, ale hned by se s tím lépe pracovalo. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#66 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2018 - 7:18

Že si elektronika něco pamatuje, beru jako fakt. Oregon si taky pamatuje, kde jsem byl před měsícem, když jsem ho měsíc nezapnul. Všechny takovéto vychytávky jsou dobré - pokud se to samo nabízí a není to pracné naprogramovat a pak používat. Nemá cenu kvůli tomu vymýšlet nějaké složitosti. Každý program, každou techniku, se musí člověk naučit. A pak mu to už připadá logické. Já např. většinou u Adraka nepoužívám GPS (naviguju Oregonem) a tak hledání na mapě prstem používám hodně často. Používám to na čtení listingu a zápis šablony logu. Zatím, dokud funguje Oregon.


  • 0

#67 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2018 - 8:27

Když jdu ke keši...


Ahoj, na to už existuje jednoduché řešení. Na záložce mapa si dej menu (ikonka hamburger) a tam je možnost "Na cíl navigace". Dle mého rychlé a jednoduché řešení.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#68 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2018 - 8:52

Ahoj, na to už existuje jednoduché řešení. Na záložce mapa si dej menu (ikonka hamburger) a tam je možnost "Na cíl navigace". Dle mého rychlé a jednoduché řešení.

To jsem nevedel, dik to budu pouzivat.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#69 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2018 - 9:51

Taky díky, taky jsem to nevěděl, tu položku jsem vlastně vždy ignoroval. :)

 

Nicméně i tak jsou to dvě tapnutí oproti výše zmíněnému jednoduchému řešení, které jich vyžaduje nula. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#70 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2018 - 11:16

Problém je, jak takové chování vlastně definovat. Resetovat nastavení mapy po jejím opuštění nebo změně keše není podle mě vhodné řešení. Vem si situaci, že jdeš na neplánovaný lov. Takže si zapneš mapu, vycentruješ ji na svoji polohu a postupně prohlížíš okolní keše. Takto by se ti pokaždé mapa přesunula na pozici keše...
Osobně bych to nechal tak, jak to teď je.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#71 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2018 - 13:52

Hmm... to je legitimní požadavek a vlastně nic proti tomu, v rámci běhu aDrake by to mělo zůstat neměnné, s tím souhlasím.

 

Přepodkládám ale, že pokud by se centrování mapy na aktuální polohu resetovalo pouze při SPUŠTĚNÍ aDrake, tak by ti to nevadilo? To by zcela stačilo i mně. Jde mi prostě jen o to, že když si někdy (třeba v týdnu v práci) otevřu aDrake, protože jej používám jako prohlížeč databáze Geogetu, a studuju nějakou keš, na kterou jsem si vzpomněl, tak bych na záložce "Mapa" chtěl vidět její polohu, nikoliv svoji, která mi tam naskočí jen proto, že včera na výpravě jsem měl centrování na aktuální polohu zapnuté. Proč se to vlastně, Luďku, vůbec ukládá?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#72 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2018 - 16:33

Takto to bezne pouzivam take a nemam s tim problem. Zobrazim kesku a kliknu na mapu. Mapa je vycentrovana na zadanou kesku.

 

Ale vadi mi, ze kdyz si nastavim jako referencni bod nejaky WP z kesky, v hlavnim menu kliknu na mapu, je vycentrovana na tu kesku, ke ktere WP patri a ne na ten WP.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#73 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2018 - 17:10

Teď v nové verzi jsem si všimnul, že je částečně zakryté tlačítko "Použít" ve výpočtu waypointu, myslím si, že předchozí verze to tak neměli. Viz obrázek
  • 0

#74 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2018 - 18:30

Myslím, že se ti dolů odsunulo kvůli příliš vysokému počtu proměnných. Posunout to nejde? Mělo by, když tam budeš mít ještě dvě další proměnné, tlačítko se schová úplně. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#75 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2018 - 19:06

Bohužel musím konstatovat, že se mi opravdu 2x podařilo dojet na spočítanou finálku, žádná tam nebyla a po teprve dlouhé době mi došlo, že jsem udělal manipulační chybu, tlačítko Apply bylo úplně schované a tím jsem vypočítané souřadnice neuložil a jel na úvodky, či kam. Jasná manipulační chyba, ale přimlouval bych se za to, aby tam tlačítkou Apply (Použít) bylo pořád a příp. roloval jen zbytek okna.


  • 0
Všechno je možný.

#76 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2018 - 20:22

Dobrá připomínka, to půjde upravit snadno.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#77 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2018 - 22:24

Zkoušeli jste export stop? Před pár dny jsem po návratu z výletu zjistil, že podle stop  jsme vyšli 17.2.2018, výlet skončil 24.2.2018. Dvě keše, které jsem "zalogoval" do "Čekajících logů" ale měly datum nálezu správně.

Zkusil jsem aDrake odinstalovat, smazat veškerou konfiguraci a znovu nainstalovat a nastavit. Dnes jsem dělal další pokus a podle tracklogu jsem začal 3.2.2018 v 19:08 (ve skutečnosti dnes ráno). 


Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 05 leden 2018 - 22:25

  • 0

#78 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2018 - 18:22

Souhlas dneska jsem lovil s poslední verzí a prakticky to nespadlo... (beta mapy)

Jen už se mi dvakrát stalo a asi to souvisí s něčím jiným, že když jsem vlezlý v keši ... přecházím listing, logy, kompas ard... tak se mi to  nějakém případku sekne zůstane točit budík... a píše to cosi o načítání dat a načítá a načítá a načítá a musím sestřelit :)

jinak jsem důsledně rozdělil Locus a a:Drake takže se nehádají o data a každej si hraje na svým písečku...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#79 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2018 - 23:29

To potvrzuju, v načítání dat už se mi to zaseklo a taky v ukládání dat a vždy se točí a točí. Aspoň nějaký time-out kdyby zasáhl.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#80 mgrkelly

mgrkelly

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2018 - 9:27

Při logování s železnou pravidelností, u každé čtvrté keše při ukládání logu do databáze zamrzne. Nutno odstřelit.
A to dělám pouze to, že si nálezy přepisuju z druhých poznámek do a.draku: najdu keš podle GC, přepnu na kartu můj log, napíšu a uložím. Tři v pohodě,… logoval jsem teď 60 nálezů. :-(
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama