Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake 5.15 - od Ježíška


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
203 odpovědí na toto téma

#81 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2018 - 9:48

Včerejší (6.1.2018) záznam stop začne podle tracklogu 20.2.2018 a skončí 27.3.2018. Takový malá výlet do budoucnosti. Viz příloha.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#82 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2018 - 10:05

Včera jsem měl a:Drake puštěné asi 8 hodin a nespadlo ani jednou, našel jsem při tom asi 40 cache a nenarazil jsem na jedinný problém. V mapě jsem našel další cache, zazoomoval jsem mapu abych si prohlédl okolí, podival se na logy abych viděl, zda cache nemá problém, přepnul na mapu a vyrazil jsem, po nálezu jsem zapsal log a .... stale dokola. Takže tady jsem konstatoval spokojenost.

 

Jen večer jsem hledal v mapě a:Drake, co jsem tam vynechal a tak jsem najel na mapě na místo kde jsem byl (cca 50km daleko), zozoomoval či odzoomoval, cache se mi zobrazily na cca 2s a zmizely. Tak jsem zazoomoval a odzoomoval a cache se načetly, tak jsem posunul mapu a dobré, znovu jsem posunul mapu a dobré, znovu jsem posunul mapu a cache do 2s zmizely, tak jsem čekal a nic (kolečko v rohu se nezobrazilo a netočilo). Tak zazoomování a odzoomovaní a už se cache načetly. A takhle stale dokola, jednou se cache zobrazily podruhe ne.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#83 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2018 - 10:49

Jen večer jsem hledal v mapě a:Drake, co jsem tam vynechal a tak jsem najel na mapě na místo kde jsem byl (cca 50km daleko), zozoomoval či odzoomoval, cache se mi zobrazily na cca 2s a zmizely. Tak jsem zazoomoval a odzoomoval a cache se načetly, tak jsem posunul mapu a dobré, znovu jsem posunul mapu a dobré, znovu jsem posunul mapu a cache do 2s zmizely, tak jsem čekal a nic (kolečko v rohu se nezobrazilo a netočilo). Tak zazoomování a odzoomovaní a už se cache načetly. A takhle stale dokola, jednou se cache zobrazily podruhe ne.

 

Potvrzuji, dela mi to take.


  • 1

#84 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2018 - 0:07

Mizení keší mi to dělá taky.

 

Zmenšení padání u posledních verzí (bez ohledu na volbu mapového enginu) nepozoruji, padá to stejně často. A navíc občasné zamrznutí, které musím řešit odstřelením aplikace


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#85 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2018 - 0:15

Mne to naopak pada vic :( Vzdy pri praci s mapou nebo otevirani listingu. Zkusim vypozorovat vic, ted moc nekesuju.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#86 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2018 - 10:22

Včera jsem opět narazil na chybu která mě trápila i u předchozích verzí. Pokud se z adrake přepnu jinam, zapomene proměnné které jsem si zapsal do poznámek u listingu. Zřejmě se neukládají do databáze, nebo nevím jak si to vysvětlit. Nestane se to vždycky, ale když ano a nemám je zapsané jinde, tak to obzvlášť zamrzí.


  • 0

#87 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2018 - 10:36

A nestane se to jen v pripade, ze se prepnes do jine aplikace driv nez opustis poznamku (stahnes ji dolu)? Myslim, ze prave to stazeni nebo prechod na jinou stranku aDraku je signal k ulozeni te poznamky. Presneji se urcite vyjadri Ludek.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#88 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2018 - 11:34

Pokud jsem se fyzicky překliknul na jinou záložku v listingu, tak se mi poznámky a proměnné uložily. Dělám to tak někdy preventivně, pokud o ně opravdu nechci přijít.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#89 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2018 - 11:38

O víkendu jsem vyrazil na pár keší. Došlo k několika pádům, ale vždy jen do hlavního okna, což je snesitelné. Budu se snažit vypozorovat konkrétní situace. Ale narazil jsem na možné drobné vylepšení. V mapě mám povolené vykreslování všech waypointů. Ty se samozřejmě navzájem překrývají. Bylo by možné nastavit k jednotlivým waypointům různé priority vykreslení? Nevím, zda-li to knihovna podporuje, ale pokud ano, viděl bych možnosti asi takto:

 

1) Finální stage aktuální keše

2) Fyzická stage aktuální keše

3) Virtuální stage aktuální keše

4) Ikona (úvodní souřadnice) aktuální keše

5) Trailhead aktuální keše

6) Parking aktuální keše

7) Reference point aktuální keše

 

8) Finální stage ostatních keší

9) Ikony ostatních keší

 

10) Fyzická stage ostatních keší

11) Virtuální stage ostatních keší

12) Trailhead ostatních keší

13) Parking ostatních keší

14) Reference point ostatních keší

 
 
Uvedené pořadí je jen návrh, jistě se najde někdo s jinými prioritami. Ale co mi přišlo důležité je, aby byly vždy vidět stage aktuální keše, dále pak ikony ostatních kešía až pak ostatní waypointy.

2) Fyzická stage aktuální keše

3) Virtuální stage aktuální keše

4) Ikona (úvodní souřadnice) aktuální keše

5) Trailhead aktuální keše

6) Parking aktuální keše

7) Reference point aktuální keše

 
EDIT: Oprava hrubek

Tento příspěvek byl upraven od VasaM: 09 leden 2018 - 8:21

  • 1
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#90 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2018 - 12:53

Ja myslim, ze to resitelne neni. Jednodussi je "slapnout" do mapy a podivat se na seznam bodu okolo.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#91 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2018 - 16:52

A nestane se to jen v pripade, ze se prepnes do jine aplikace driv nez opustis poznamku (stahnes ji dolu)? Myslim, ze prave to stazeni nebo prechod na jinou stranku aDraku je signal k ulozeni te poznamky. Presneji se urcite vyjadri Ludek.

Ano vždycky tu záložku schovám a přecházim na mapu. Kdyby se neuložila jen poslední změna tak bych to chápal, ale tentokrát mi zmizely všechny poznámky až asi u šesté stage, takže mezitím jsem jistijistě přepínal na listing/mapu/waypointy mnohokrát. Hloupé je že se to stane jen občas a když to chci nasimulovat tak to vždy jak na potvoru funguje. 


  • 0

#92 cobra 11

cobra 11

    cobra 11

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2018 - 18:37

Tuto skvělou aplikaci používám zatím jenom ke čtení databáze Geogetu a zobrazování keší v mapě. Chtěl bych se podělit o dva postřehy:

 

Pokud mám zaškrtnuto "Posunout mapu místo přechodu na sousední stránku", tak mi toto funguje pouze ve svislém směru. Ve vodorovném nikoli a navíc se na displeji objeví okno s nápisem "Založit nový waypoint".

 

Pokud použiji nový systém map (beta), tak se mi zobrazují v "mapě.sqlitedb" pouze měřítka 9 a10. U ostatních (11 až 15) je pouze bílá plocha.

 

Telefon Samsung S7, aplikace v telefonu, datová složka na SD kartě.


  • 0

#93 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2018 - 19:17

A nestane se to jen v pripade, ze se prepnes do jine aplikace driv nez opustis poznamku (stahnes ji dolu)? Myslim, ze prave to stazeni nebo prechod na jinou stranku aDraku je signal k ulozeni te poznamky. Presneji se urcite vyjadri Ludek.

 

Poznámka se automaticky ukládá pří opuštění záložky, tj. přepnutí na jinou nebo uzavření detailu keše. Pouhé zasunutí šuplíku ji neuloží.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 08 leden 2018 - 19:18

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#94 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2018 - 19:29

... Bylo by možné nastavit k jednotlivým waypointům různé priority vykreslení? Nevím, zda-li to knihovna podporuje, ale pokud ano, vyděl bych možnosti asi takto

 

...

 

Uvedené pořadí je jen návrh, jistě se najde někdo s jinými prioritami. Ale co mi přišlo důležité je, aby byli vždy vidět stage aktuální keše, dále pak ikony ostatních kešía až pak ostatní waypointy.

 

No, můžeme to vydělit různě, ale nakonec celkový počet "y" a "i" je správný ;)

Omlouvám se, ale nemohl jsme si pomoci.

 

K věci. Úplně nereálné to není, seřadit body podle nějakých priorit a podle toho je vykreslit možné je. Poznamenám si to a uvidíme. Otázka je, zda to nějak výrazně pomůže, protože body stejné priority se pochopitelně překryjí a pokud se zobrazí i popisky, tak se to při větší hustotě bodů stejně bude různě překrývat.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#95 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2018 - 20:18

Bylo by možný udělat světlý (bílý) kroužek kolem keší :) když je mapa zobrazená ve větším (větší výřez) a keše jsou degradovány na kolečka

Důvod je, že hlavně teda zelená na té mapě nejsou vidět pokud jsou třeba v lese a nebo v chaosu měst tam se ztrácí i modré...  ne všichni máme dokonalý zrak...
Sice se to částečně dá řešit tématem ale přeci jen to kolečko by bylo fajn.

Pokud to nejde jinak zatím se v tom hrabu po novotě ;)

 

světlý (bílý) proto, že v tom chaosu a plochách se to objeví a na bílé je to jedno


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#96 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 8:22

No jo, tak to dopadá, když si to člověk po sobě nepřečte...

Samozřejmě, že to problém řeší jen částečně a není to nijak kritická úprava, jen mi přišlo fajn, že by to tak mohlo být lepší, pokud by to šlo udělat velmi jednoduše bez ztráty výkonu.


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#97 J4cker

J4cker

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 12:50

Prosim o podporunacitani map z SD karty (externi, kdyz interni flash se hlasi jako sdcard)


  • 0

#98 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 13:26

Poznámka se automaticky ukládá pří opuštění záložky, tj. přepnutí na jinou nebo uzavření detailu keše. Pouhé zasunutí šuplíku ji neuloží.

Vida, já tak nějak intuitivně předpokládal, že právě zasunutí šuplíku moje změny uloží. :)

 

Máš už nějaké podezření na příčinu toho zamrzání při ukládání? To je, řekl bych, nejakutnější problém. (vlastně občas i při otevírání, takže z nějakého důvodu občas selže komunikace s databází...)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 09 leden 2018 - 14:40

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#99 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 13:32

Prosim o podporunacitani map z SD karty (externi, kdyz interni flash se hlasi jako sdcard)

 

A ta podpora tam neni? Ja mam mapy na SD karte a aDrake s nimi bez problemu pracuje.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#100 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 13:34

Prosim o podporunacitani map z SD karty (externi, kdyz interni flash se hlasi jako sdcard)

 

nerozumim, co si predstavujes pod tou podporou.

Ja mam na externi karte jak databazi, tak i ty mapy a temata.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama