Přejít na obsah


Fotka

Co dáváte do keší?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 ModříPanteři

ModříPanteři

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2017 - 19:39

Ahoj,

 

co dáváte do keší, když měníte něco z obsahu?

 

Tady je pár našich tipů. Kromě toho, že jsme si pořídili CWG, jsme se shodli na tom, že kinderšrot je zlo (i tu kartičku Ujfaluši jsme našli - byla v GC6AP19), navíc nejstarší člen týmu odmítl vydat své z Kindrvajec nasyslené poklady. :-) Takže vycházíme z toho, že nalezený poklad v kešce má přinést radost především nejmenším káčatům, a poklad, to je přece zlato a drahé kamení. Nejstarší člen týmu poněkud zchladil nadšení, když zlato zamítl, řka, že není Rothschild, ale i tak jsme našli dost zdrojů, ze kterých plníme svůj výměnný měšec. A protože jsme v počátcích našeho hledání vícekrát zhřešili downtradem, pak si dnes čistíme svědomí/karmu uptradem všude tam, kde se nám keška líbí.

 

První byly plastové drahokamy ve fasetovém řezu, koupené u Vietnamců. Krabička stojí cca třicet korun a je jich tam asi dvacet.

Trade_01.jpg

 

Potom jsme si všimli skleněných kabošonů. Stojí mezi deseti a třiceti korunami jeden a jsou k dostání v korálkárnách. Dáváme je do keší, které se nám líbí nejvíc.

Trade_03.jpg

Trade_07.jpg
 

V korálkárnách jsme narazili i na kovové rolničky a přívěsky. Jde o korunové záležitosti.

Trade_05.jpg

 

A taky na plastové přívěsky. Zde kytky, motýli a delfíni.

Trade_04.jpg

 

Protože naše první ukrytá keš měla zahradnickou tematiku, potěšily nás květiny, zalité do plexiskla, které jsme objevili ve Flying Tigeru. Jedna stojí cca třicet korun. Nejsme si jistí, ale před časem tam snad měli také takto upravené brouky.

Trade_02.jpg

 

Do keší s historickou tématikou, typicky u hradů nebo u bunkrů, dáváme figurky, velké asi dva centimetry. K dostání v modelářských prodejnách a hračkářství. Zde Keltové, vikingové, křižáci, husiti a američtí osadníci.

Trade_08.jpg

 

A tady vojáci z druhé světové války. Němci, sověti, Američané, Britové a jedna civilistka.

Trade_09.jpg

 

No a nejnovější objev jsou skutečné polodrahokamy. Zde achát, tygří oko a ametyst. K dostání v prodejně Geologické služby v Praze na Klárově. Jeden cca 25 Kč.

Trade_06.jpg

 

Jaké jsou vaše zdroje předmětů na výměnu?

 


  • 1

#2 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2017 - 23:17

Mám doma krabičku plnou pěkných, již nepotřebných cetek. Náramky, korále, brože, náušnice...s tím, že budeme s dcerkou měnit. Zatím jsme ve stavu, že jsem ráda, když nás vůbec vypravím ven a ostatní zapomenu vzít. Takže dcerka bere kinder šrot a já nechávám propisku. Těch mívám s sebou víc.
  • 0

#3 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2017 - 23:19

Kindervejce jsem kvůli kešce koupil asi dvakrát. Jinak co je doma z dětských let. Nebo drobnosti z časopisů.
  • 0

#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2018 - 12:49

Neměním. Občas vyjímečně CWG, když mám náhodou s sebou, jinak jsem trading dělal jen na nějakých prvních odlovech.


  • 4

#5 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2018 - 12:57

Já jsem tam dost dával kinderšrot. Ale koukal jsem, že ty plastový kameny jsou docela levný, tak si jich pár pořídím.


  • 0

#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2018 - 7:12

Občas do keší něco přidám, z keší většinou nic nebereme. Musí se to klukům hodně líbit. Problémy mám, že většinou zůstane batoh někde kousek níž u kočárku a mě se už nechce lítat pro něco, co bych tam dával...

Dnes už to jsou většinou věci, s kterými si kluci dohráli a mohou jinde udělat radost.


  • 0

#7 ModříPanteři

ModříPanteři

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2018 - 20:40

... já nechávám propisku. Těch mívám s sebou víc.

 

To je dobrý tip. Díky.


  • 0

#8 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2018 - 16:56

já jsem ještě nadšenec. Po 2 várkách vlastních CWG po 150 ks co se rychle rozprchly jsem si řekla, že až nebude hezky, udělám něco sama. Použila jsem na to jednak samotvrdnoucí hmotu a v létě jsem si nasbírala pěkné oblázky v řece a když bylo venku ošklivě, dala jsem se do modelování a malování. Docela mi to chytlo a už určitě stovky kousků jsme rozdala do našich keší. A pořád se snažím doplňovat. Snad se to tedy káčatům líbí :-)

tohle byla vánoční várka, ten posyp jsou třpytkygallery_10769_176_2960547.jpggallery_10769_176_2291579.jpggallery_10769_176_131221.jpg

Přiložené miniatury

  • P1260005.JPG

Tento příspěvek byl upraven od turist: 29 leden 2018 - 18:43

  • 6

#9 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2018 - 18:09

Obrazek nemas?

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 29 leden 2018 - 18:10

  • 0

#10 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2018 - 18:11

Obrazek nemas?

obrázky mám, ale ne jejich URL, tak jsou tam, je to jen něco málo.


Tento příspěvek byl upraven od turist: 29 leden 2018 - 18:45

  • 0

#11 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2018 - 18:49

Vypada to moc pekne, klobouk dolu.
  • 2

#12 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2018 - 20:06

Hmm, do keší super věc


  • 0

#13 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2018 - 21:56

Moc pěkný, zvlášť ty malovaný šutříky se mi líbí, bohužel to mám trochu z ruky, ale ráda bych se do Sušice ještě někdy podívala. V mládí jsem tu byla několikrát na Sušickém folkovém létě, tuším, že ten areál se jmenova V Luhu, a byl to jeden z nejlepších fesťáků, co jsem navštívila, a že jich bylo ;-).
  • 1
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#14 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 8:08

Jj, Sušických folkových lét bylo 10, všechny ročníky úplně super a pro nás Klatováky v příjemné vzdálenosti :) .

 

A kamínky už jsem v jejích keších našel, ale jelikož nenosím nic na výměnu, tak tam zůstaly.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 30 leden 2018 - 8:40

  • 0

#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 9:19

Já do keší dávám CWGčka, ale protože většinou chodím s malými dětmi, jsem moc vděčný těm, co tam dají jakýkoli kinderšrot, figurky, náramky, gumičky atd. Já jsem spokojený, že můžu vyrazit na kešky, oni jsou spokojení, že něco najdou.


  • 2

#16 ModříPanteři

ModříPanteři

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2018 - 23:02

Našli jsme travel bug CostaRicaPirate, kterému chyběl původní kus dřeva s namalovaným tukanem. Při hledání, čím ho nahradit, jsme našli tohoto řezbáře:

https://www.hracky-merhaut.cz

Jeho tukan nebyl sice z Kostariky, ale byl také dřevěný a ručně malovaný.

 

tukan.JPG


  • 2

#17 ModříPanteři

ModříPanteři

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2018 - 0:05

Dnešní úlovek.

 

Obchod s kameny v přízemí Bílé labutě v Praze prodává amonity velikosti cca desetikoruny po 49,-Kč.

Ty dáme do keší, které se nám budou opravdu líbit.

 

Trade_10.jpg

 

Ve Flying Tigeru mají novou sérii předmětů, zalitých do bloku plexiskla za 30,-. Tentokrát jsou to "drahokamy" ve fasetovém řezu. Kytky se mi teda líbily víc. (Pozn. Geomedvěd).

 

Trade_11.jpg

 

A taky ve Flying Tigeru masivní plastový "drahokam" za 60,- Ten dáme taky do nějaké hodně velké keše, která se nám bude hodně líbit. Vcelku závidíme děcku, které ho najde. :-)

Zabalený a rozbalený:

 

Trade_12a.jpg Trade_12b.jpg

 

A poslední dnešní haul :-) v Levných knihách, kindršrot nejkindršrotovatější, osm letadélek za 39,-

 

Trade_13a.jpg Trade_13b.jpg


Tento příspěvek byl upraven od ModříPanteři: 13 červenec 2018 - 0:07

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama