Přejít na obsah


Fotka

Hledám kešku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 Dejvak1

Dejvak1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2018 - 10:23

Ahoj kačeři. Třeba někdo z vás bude vědět. Nedávno jsem se pídil po nočních keších na Praze západ a někde jsem narazil na zmínku o nočce, která začíná někde u bývalé vápenky v Dalejském údolí. Při odlovu několika krabiček v těch místech jsem opravdu náhodou narazil na světýlka (jsou vidět i ve dne). Bohužel žádná taková se ve vyhledávači nezobrazuje. Máte někdo ponětí o jakou by mohlo jít? Předesílám, že mám povoleno zobrazování všech keší

Díky za pomoc.


  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2018 - 10:28

...Předesílám, že mám povoleno zobrazování všech keší

...

včetně PMO a archivovaných?


  • 0

#3 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2018 - 15:47

Ahoj, nemůže to být tahle? - GC5CVT9

Nebo tahle? - GC5J6YJ

Obě začínají hned u Dalejského údolí, kousek od místních tradiček.

 

 


  • 0

#4 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2018 - 15:49

A ještě nutno dodat, že jsou obě pro PM hráče. 


Tento příspěvek byl upraven od geotrain: 06 leden 2018 - 15:50

  • 0

#5 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 8:39

Ahoj,

nechci zakládat nové vlákno tak to hodím sem :) 

 

Na jednom poměrně viditelném místě v širším okolí (víc nechci spoilovat) brněnského hlavního nádraží (v původní poloze pod Petrovem), kam pravidelně docházím, jsem včera objevil novou keš. Jedná se o dřevěnou krabici s černým logem GC a číselným zámkem. Jde o nějakou novinku, protože 20.2., kdy jsem tam byl naposledy, tam ještě nebyla. 

 

Na mapě nic nevidím ani v jsem v okolí nenašel vhodnou novou mysterku. Mohl bych nějakého zkušeného lovce poprosit, zda by nevěděl o nějaké vhodné mysterce, která by to mohla být? Případně, zda to není PMO keš? Ty bohužel nevidím. 


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#6 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 8:43

Ahoj,

nechci zakládat nové vlákno tak to hodím sem :)

 

Na jednom poměrně viditelném místě v širším okolí (víc nechci spoilovat) brněnského hlavního nádraží (v původní poloze pod Petrovem), kam pravidelně docházím, jsem včera objevil novou keš. Jedná se o dřevěnou krabici s černým logem GC a číselným zámkem. Jde o nějakou novinku, protože 20.2., kdy jsem tam byl naposledy, tam ještě nebyla. 

 

Na mapě nic nevidím ani v jsem v okolí nenašel vhodnou novou mysterku. Mohl bych nějakého zkušeného lovce poprosit, zda by nevěděl o nějaké vhodné mysterce, která by to mohla být? Případně, zda to není PMO keš? Ty bohužel nevidím. 

Až budou logy v logbooku tak se podle nich dá zjistit, která to je.


  • 0

#7 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 8:55

Až budou logy v logbooku tak se podle nich dá zjistit, která to je.

Vzhledem k tomu , že to má číselnej zámek tak se k logbooku asi hned tak nedostane.


  • 2

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 9:04

Leda nenápadně počkat, až ji někdo půjde odlovit. Opravdu nenápadně, aby lovce svou přítomností neodradil a tak blízko, aby případného hledače dokázal dohnat.

Ale při prohlížení seznamu nejbližších od nějakého místa se ukazovaly i PMO, jen nešly rozkliknout. Nevím, jak je to teď. Ono to taky může být dost vzdálené od výchozích. Ale taky to může být BM mysterka. Vylušti všechny v okolí a přijdeš na to, pokud ne, je to PMO.

A i BM má určitou možnost číst logy na PMO keších, stejně jako PMO keš zalogovat.


  • 0

#9 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 9:08

Možná bych chvíli počkal, až třeba bude publikovaná...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#10 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 9:17

Toho všeho jsem si vědom, projel jsem si seznam nejbližších keší, kde také nic není. Tak jsem se jen chtěl poptat FTFkařů, kteří by ji mohli mít, zda to není nějaká vzdálená mysterka. 

 

Ale je dost možné, že ještě není publikovaná. Nu počkám :)


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#11 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 10:27

Jak správně sám píšeš. Nejsi PM a keš mohla být už publikována. 


  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 10:34

Předpublikční FTF je dost časté a owner se většinou nediví, zvl. když s přípravou dlouho otálel. Diví se FTFkaři.

Stačí udělat drobnou chybu. Třeba dát do keše coin a zalogovat ho před publikováním. Ti co si sledují pohyb coinů ve svém okolí, okamžitě zabystří. Nebo se prokecnout v hospodě, že něco chystám. Nebo dát někam na strom na nesmyslné místo falešnou budku, to vyloženě svádí k vyzkoušení, jestli to není keš.


  • 2

#13 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 19:14

V lese u nás na Cibulkách se objevila krásná noční trasa značená retroreflexní bílou barvou na stromech, šli jsme náhodou navečer s baterkou a odhalili ji. Ale nekončí nikde významně, už vůbec ne krabičkou. Možná jen nějaká oddílová hra.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#14 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 20:48

V lese u nás na Cibulkách se objevila krásná noční trasa značená retroreflexní bílou barvou na stromech, šli jsme náhodou navečer s baterkou a odhalili ji. Ale nekončí nikde významně, už vůbec ne krabičkou. Možná jen nějaká oddílová hra.

Ve kterých místech je?


  • 0

#15 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2018 - 23:22

Ve kterých místech je?

První značku jsme našli v lese pod nádražím Stodůlky a pak nás již vedly přes hory doly mimo cesty okolo poustevny a sochy u potoka až dolů pod kurty v ulici Nad Hliníkem. Tam jsme již nic dalšího nenašli. Jde o nástřik.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#16 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2018 - 0:08

Ahoj,

nechci zakládat nové vlákno tak to hodím sem :)

 

Na jednom poměrně viditelném místě v širším okolí (víc nechci spoilovat) brněnského hlavního nádraží (v původní poloze pod Petrovem), kam pravidelně docházím, jsem včera objevil novou keš. Jedná se o dřevěnou krabici s černým logem GC a číselným zámkem. Jde o nějakou novinku, protože 20.2., kdy jsem tam byl naposledy, tam ještě nebyla. 

 

Na mapě nic nevidím ani v jsem v okolí nenašel vhodnou novou mysterku. Mohl bych nějakého zkušeného lovce poprosit, zda by nevěděl o nějaké vhodné mysterce, která by to mohla být? Případně, zda to není PMO keš? Ty bohužel nevidím. 

 

Jo tu krabku jsem tam dal já. Byl jsem zvědav za jak dlouho se někdo chytí  B)  protože je v kolizi s několika kešema, takže asi tak  :blink:


  • -1

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#17 jelen118

jelen118

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 7:59

Ahoj, nechci zakládat nové vlákno, tak to dám sem :-)

 

Poradili byste mi prosím někdo pár kešek, které lze luštit bez pomoci počítače - myslím tím vytisknout zadání a luštit. Klidně i těžších, například matematické rovnice, nebo tak něco podobně. Akorát asi sudoku nepotřebuji, jinak beru cokoliv :-) Díky moc za tipy :)

 

Edit: Pravopis :-)


Tento příspěvek byl upraven od jelen118: 01 srpen 2019 - 9:00

  • 0

jelen118


#18 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 8:43

Odpovím ti, přestože nejsem holka "(poradily byste mi...)"

 

Ano, takových keší je víc než dost. A moje rada: přihlas se na geocaching.com, přejdi na mapu a dej si vyfiltrovat mysterky. 

Tvůj dotaz nelze jinak zodpovědět.


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 01 srpen 2019 - 8:45

  • 0

#19 jelen118

jelen118

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 9:05

Tak chyby jsem opravil, děkuji za upozornění :-) 

 

 

Teď k těm keškám . . tento postup je trošku nešťastný v tom, že musím každou mysterku zkoumat, zda-li se dá luštit bez PC, a má papírové zadání. Což moc neodpovídá má potřebě a sice luštění bez počítače.

Proto to zkusím malinko specifikovat, počítač a internet potřebuji využít co nejméně, ideálně pouze k vytisknutí zadání té konkrétní keše. A poté již luštit na papíře. Klidně to můžou být složitější keše, aby jsem s nima zabil dostatek času. Ostatní věci, jako umístění finálky a podobně my jsou celkem jedno. Takovéto přehrabování v mapě by mi trvalo hodiny, ale určitě každý z Vás již nějakou keš luštil a třeba si vzpomene, která to byla. Nechci aby je za mě někdo hledal, pouze žádám o tipy pokud znáte nějaké takové keše.

 

Díky :)


  • 0

jelen118


#20 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2019 - 9:15

Podivej se na cache  Ceske slovni hadanky - zamenky a dalsi ktere jsou v listingu uvedene.

 

Dal se podivej na cache  Posledni kes #10 (Chladici vez) nebo Zajicobazant polni a vsechny cache tohoto autora, zel mnoho z techto cache je uz v archivu, ale to ti vadit nemusi, kdyz ti nejde o odlov.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 01 srpen 2019 - 9:29

  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama