Přejít na obsah


Fotka

Montážní pěna


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 20:20

Zdravím,

chystám se na výrobu nové skrýše z montážní pěny, ovšem na výběr je toho hodně, tudíž bych se chtěl zeptat, zdali má někdo zkušenosti a poradil mi, jakou koupit, zdali bude stačit ta klasická do oken nebo nějaká speciální??? Přiznám se, že se v tom nevyznám a byl bych nerad, kdyby se mi to pak v lese rozpadlo...

Děkuji za pomoc! ;)


  • 0

#2 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 20:51

Určitě bych koupil nízkoexpanzní (nebude tolik nabývat). A při aplikaci opatrně, i tak bude zvětšovat objem tak raději počkat co to udělá.

Jinak na živou pěnu nemakat, lepí jak potvora, nechat zaschnout a pak odlámat, odříznou. Jinak se rozpadlá všude kde nemá.

 

A každopádně bude potřeba pěnu něčím ošetřit, překrýt, překytovat, ... jinak se po čase stráví, zežloutne a začne se rozpadat. Ale co konkrétně to nevím. Zatím jsem touto cestou nešel.

 

Já s montážní pěnou lepil kůru na plastovou trubku - po zaschnutí drží jak přibitá už asi 2 roky. 


  • 2

#3 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 20:56

Určitě bych koupil nízkoexpanzní (nebude tolik nabývat). A při aplikaci opatrně, i tak bude zvětšovat objem tak raději počkat co to udělá.

Jinak na živou pěnu nemakat, lepí jak potvora, nechat zaschnout a pak odlámat, odříznou. Jinak se rozpadlá všude kde nemá.

 

A každopádně bude potřeba pěnu něčím ošetřit, překrýt, překytovat, ... jinak se po čase stráví, zežloutne a začne se rozpadat. Ale co konkrétně to nevím. Zatím jsem touto cestou nešel.

 

Já s montážní pěnou lepil kůru na plastovou trubku - po zaschnutí drží jak přibitá už asi 2 roky. 

Děkuji za reakci, jen bych chtěl poprosit o vysvětlení, co myslíš tím stráví??? S myslíš, že povrchová úprava barvou ve spreji nebo bezbarvým lakem by byla optimální? Díky moc. ;)


  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 21:28

Hlavně ji nechytat do ruky, když čerstvě nastříkaná odněkud padá. Loupal jsem ji z rukou 14 dní.


  • 2

#5 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2018 - 23:49

stráví... když na ní necháš přímo působit povětrnostní vlivy a UV záření, tak se časem (po pár měsících) začne zmenšovat. Povrch se zároveň rozruší a časem se to celé rozpadne. I u staveb je jí proto zakrýt omítkou, jinak to třeba v mezeře mezi oknem a zdí zaplněnou montážní pěnou začne časem profukovat). Řádově jsem ale o měsíce a roky.

 

Na ochranu finálního výtvoru by měla stačit jakákoliv barva (pokud se tím neprožere). Případně se to může posypat pilinami nebo něčím podobným (netuším, jak to co chceš dělat bude ve finále vypadat a kam to umístíš, takže možností je mnoho).

 

A pozor při práci - pokud se ti to dostane na oblečení, tak už to z něj nesundáš. Něco málo odrolíš, ale slabá vrstva tam prostě zůstane.


  • 1

#6 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2018 - 12:41

Na čerstvou pěnu na rukou funguje velmi dobře aceton, ale je lepší se té pěny do zatuhnuti nedotýkat.

 

Jinak  UV záření tu pěnu dokonale rozloží, povrch se mění na něco jako písek a ten se drolí a drolí až nic nezbyde. Další rozrušovací element jsou kačeři, Sám jsem jednou požil tuto pěnu na fixaci novodurové trubky mezi kameny a za 3 měsíce jsem tam nenasel ani kousek té pěny a trubka byla volně ložená :huh:.


  • 2

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#7 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2018 - 13:11

Mezi kameny bych místo pěny použil beton nebo venkovní lepidlo na dlaždice.


  • 1

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2018 - 13:22

Montážní stavební PU lepidlo je vlastně hodně tvrdá a málo nabývající pěna. Tj. vyplní mezery, drží jak skála, ale po čase na vzduchu žloutne a to co na počátku nebylo vidět, je pak vidět až moc. Takže taky chce po zaschnutí seříznout (jde to těžko) a natřít. A stejně jako pěna lépe drží na navlhčeném povrchu. Jako každá věc v kartuši má nevýhodu, že zasychá, ale vyřešil jsem to hřebíkem - prostě kartuš propíchnout tam kde je to ještě nezaschlé a nanášet to dřívkem z nanuka. A pak kartuš nechat zaschnout a příště propíchnout jinde. Kartuš stojí něco přes stovku, tj asi jako silikon.

Teď koukám a nikde ho nevidím, koupil jsem ho před lety. Bylo to lepidlo na beton, kámen apod. Teď vidím samá na dřevo. Ale fungovalo by to taky. Jen pozor, díky napěňování není kontaktní - tj. je třeba zajistit až do úplného ztvrdnutí, jinak se po chvilce uvolní a upadne.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 11 leden 2018 - 8:40

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama