Přejít na obsah


Fotka

jak identifikovat nové keše v cílové oblasti?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 12:47

Chystám si výpravu na jaro (konkrétně to řeším tak, že vybraným keším přiřazuju tag "Vyprava=<město_kam_se_pojede>", to jen pro info). Tak postupně luštím mysterky, atd.

 

No a dá se čekat, že za pár měsíců v zájmové oblasti může nějaká keška přibýt. Rád bych takovou poté případně identifikoval a včas ji přidal do seznamu. Jak byste to udělali?

 

Napadá mě pomocí GC.Live stáhnout keše podle nějakého středového referenčního bodu a poloměru. Nicméně moje oblast nemusí mít kruhový charakter, může být protažená...

 

Ideální by bylo nějak  v klasické mapě s kešema zvýraznit keše z mého seznamu a hned vidět, co přibylo, ale to asi nepůjde....


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 12:56

Natáhnout všechny a odečíst ty otagované


  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 12:58

V Keškomapě můžeš zobrazit keše z okna GG a současně mít přímo v mapě zapnutou vrstvu keší, která ale není klikací, je to vrstva přímo od GS. Já takto objevil keše, co byly novější a neměl jsem je stažené. Vrstva není klikací, ale můžeš si vyvolat seznam keší od daného místa (kurzoru), takže snadno najdeš listing od keše, kterou vidíš jen jako ikonku.

Ale proč ti vadí větší území? Změř si kruh, který ti zaručeně pokryje tvou oblast a nech ho přes API stáhnout. A udělej to i před odjezdem. Budeš tam mít o něco víc, ale to vadí? Spíš si odliš vyluštěné mysterky od nevyluštěných.


  • 0

#4 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 13:43

Mít v databázi keše navíc, které neplánuju lovit, nevadí, ale pokud je to v oblasti, kam jedu jednorázově, preferuju je tam nemít, jen by zabíraly místo.

 

Ale to, co mpik poradil, je přesně ono. Vyzkoušel jsem si to a hned uvidím keše, které nejsou proložené s mými body a tudíž od minula přibyly. Super! :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 17:20

U jednorázovky to řeším novou databází. Stáhnu, udělám GPX pro navigaci, po návratu zaloguju nalezené, do hlavní databáze stáhnu své nálezy a původní databázi můžu klidně smazat. Jen si nejsem jist, jestli se při stažení nálezů nahrají i listingy, ale pokud ne, je možné je aktualizovat.


  • 0

#6 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 19:42

Jasně, každý máme jiný styl. Já používám aDrake, takže komplet db Geogetu mám i v telefonu (aktuálně kolem 130 MB). Přenos tam i zpět pomocí aDrakeSync.

 

Jinak mi stačí tam skutečně mít těch pár plánovaných keší, pokud by NÁHODOU došly :) a vše se mi podařilo odlovit, tak si můžu stáhnout další díky aDrake a GCLive.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 7:07

Tak kvůli Drakovi asi je třeba to mít v jedné databázi. Ale asi není problém když ti to bude vadit, to potom smazat. Já to nedělám. Keše navíc v databázi mi nevadí. Asi by stálo za to smazat eventy, archivované, na kterých jsem nebyl, ty mi nikdy už k ničemu nebudou, ale proč? I velikost databáze pro Draka je přijatelná, stovky MB, to se mi na kartu vejde, větší je databáze stažených obrázků a map.


  • 0

#8 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 7:42

A nestačí když si u těch vyluštěných dáš waypoint FINAL.

Pak se zobrazují jinak barevně a na mapě je ikonka přeškrknutá s vlaječkou na finálu.


  • 0

#9 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 7:56

No, teď si nejsem jist, na co reaguješ (asi na #2), ale používáme Geoget, takže není problém na první pohled odlišit vyluštěné od nevyluštěných  pomocí skriptu FinalWP a jemu přiřazenému sloupečku. aDrake taky indikuje přítomnost finálního waypointu pomocí zeleného podbarvení ikonky.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#10 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 8:12

No, teď si nejsem jist, na co reaguješ (asi na #2), ale používáme Geoget, takže není problém na první pohled odlišit vyluštěné od nevyluštěných  pomocí skriptu FinalWP a jemu přiřazenému sloupečku. aDrake taky indikuje přítomnost finálního waypointu pomocí zeleného podbarvení ikonky.

Jestli to bylo na mě tak ano, na to jak rozlišit nové keše.


  • 0

#11 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 9:49

Aha, jenže píšeš o "vyluštěných", nikoliv o nových vs starých.

 

A nestačí když si u těch vyluštěných dáš waypoint FINAL.

Pak se zobrazují jinak barevně a na mapě je ikonka přeškrknutá s vlaječkou na finálu.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#12 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 9:52

Aha, jenže píšeš o "vyluštěných", nikoliv o nových vs starých.

Jo sorry. 
Já jsem z toho pochopil že všechny ty staré vyluštíš a tudíž nové máš nevyluštěné :-)


  • 0

#13 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 9:59

No, pokud přibudou nové mysterky, tak vyluštěné nebudou, to je fakt, a bude potřeba se na ně vrhnout. Ale pravděpodobnější je, že přibude spíš tradička nebo jiný typ, u kterých je luštění irelevantní. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#14 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 10:07

No, pokud přibudou nové mysterky, tak vyluštěné nebudou, to je fakt, a bude potřeba se na ně vrhnout. Ale pravděpodobnější je, že přibude spíš tradička nebo jiný typ, u kterých je luštění irelevantní. :)

Teď už chápu co myslíš, vztáhl jsem to pouze na mysterky.

Ty ostatní druhy neřeším dokud tam nejedu, takže mě nějaký náhled dávno před tím nezajímá.

Spíš mám problém s tím, že mám danou oblast stáhnout a před cestou tam si neaktualizuji stav a tudíž mám v GPS i archivované a disable kešky.


  • 0

#15 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 13:56

To co používám já ohledně nových keší, asi nebude to pravé pro tebe, ale já používám nastavení přímo v PQ / pro PM / na stránkách GC.

12456.png



 


  • 0

#16 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 14:54

PQ jsem nepoužil už dlouho, s Geogetem používám vlastně jen API. :) A jako ideální se mi opravdu jeví ta vizuální metoda, co mi poradil mpik - s tou keškovou vrstvou. Mrknu, vidím, jestli v relevantní oblasti něco přibylo, jestli ano - otevřu si to a jestli je to zajímavé/luštitelné (pokud je to mystery :)), přidám to do výpravy.

 

Já se klidně spokojím s méně kešema, ale rád si dopředu pročtu listing, abych věděl, proč tam jdu a co kromě krabičky tam na mě čeká. Takže nepotřebuju mít v databázi kešky v nějakém okruhu kolem. Stačí mi těch pár, co jsem si připravil. Za ta léta už jsem se docela přesně naučil odhadovat, co se dá za den při mnou požadovaném komfortu stihnout. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2018 - 13:01

Já teď PQ používám, ale maily o něm ignoruju. Jednou za týden se mi vygeneruje nové PQ s novinkami (za minulý měsíc, abych pokryl déle rozdělané) a já si to jednou za týden jedním klikem načtu do Geogetu rovnou ze serveru. Pochopitelně mi něco uteče, něco je rozdělané rok a DatePlaced skoro nikdo neaktualizuje před vypuštěním. Ty odchytím v okolí přes notifikace. A vzdálenější mi utečou. To ale nevadí, než někam jedu, aktualizuju si okolí přes API. Ona aktualizace přes API na větším území docela dlouho trvá (ale zlomek času než přes GJ), tak mi to takto stačí.

Dobře si pamatuju, jak jsem byl služebně na druhém konci republiky, večer jsem měl čas, hledal jsem, dost toho nenašel a pak jsem doma zjistil, že tam byla nová tradička přímo v centru. A to jsem si to generoval týden před tím.

 

Spíš bych uvítal možnost si nějak jednoduše označit, co má smysl a co ne. Jsou multiny na celý den a jsou ofsetovky skoro na výchozích souřadnicích. Mysterky totéž. Jsou na vysokoškolské studium a i takové, kde je jen třeba najít klíč a odemknout schránku. Když není čas, i z multin a mysterek se dá vybírat. Ale většinou toho není tolik, že si pamatuju, co jsem předem zavrhnul.


  • 0

#18 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2018 - 13:30

Na podobné označování jsem zkoušel používat tagy. Ovšem je potřeba je používat důsledně, aby to fungovalo :-). Většinou to ztroskotalo, že jsem neměl trpělivost si je takto označit všechny.


  • 1

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2018 - 13:47

Ona by stačila poznámka, ta se do GPX exportuje, jen to zjistím až po rozkliknutí a ze začátku listingu už většinou vidím, o co se jedná, i bez poznámky. Řešením by bylo ty podezřelé prostě neexportovat a nechat je jen jako POI. Byly by nalezitelné, ale nepletly by se do nabídky. Jenomže to nestojí za tu práci a údržbu. A navíc - občas se povede při cestách krajem najít nějakou stage od dlouhé multiny a časem se to může poskládat. Takže je dobré i tu v nabídce mít.


  • 0

#20 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2018 - 14:48

Spíš bych uvítal možnost si nějak jednoduše označit, co má smysl a co ne. Jsou multiny na celý den a jsou ofsetovky skoro na výchozích souřadnicích. Mysterky totéž. Jsou na vysokoškolské studium a i takové, kde je jen třeba najít klíč a odemknout schránku. Když není čas, i z multin a mysterek se dá vybírat. Ale většinou toho není tolik, že si pamatuju, co jsem předem zavrhnul.

Na rozlišení stavu rozpracovanosti už nějakou dobu používám šestibodovou stupnici (0-nechápu/ignoruju, 5-finálka). Samozřejmě hned při importu je třeba roztřídit, ale to je pro mě rychlejší než vyluštit nějakou šifru.

Do druhého tagu pak zapisuju typ mysterky/multiny.

 

Oba tagy mám v šabloně pro export do gpsky.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama