Přejít na obsah


Fotka

Geocaching neupadá


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
85 odpovědí na toto téma

#1 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 19:35

Často se tady píše o úpadku geocachingu, jak už není, co býval. Keše se ztrácejí, podvodníci je logují, na mysterky chodí jenom finálkaři apod. Nejoblíbenější téma je geodepresivní koutek a náhodný návštěvník by si mohl myslet, že geocaching už vůbec nemá cenu hrát. Osobně takový pocit nemám. Zdá se mi, že výše popsané negativní jevy se vyskytují v podobné míře jako před několika lety. Údržbě keší, o které se starám, věnuji přibližně stejné množství času jako dříve a stále nacházím zajímavé keše. Rozhodl jsem se proto odpovědět si na několik otázek na základě statistického zhodnocení vlastních nálezů, abych své domněnky potvrdil nebo vyvrátil. A o výsledek se musím podělit.
 
Vznikaly dříve zajímavější keše?
Seřadil jsem svoje nálezy podle data založení keše a rozdělil je na 2 přibližně stejně velké skupiny - keše založené před mou registrací na GC.com v roce 2011 a keše založené po ní. V obou skupinách jsem spočítal podíl těch keší, kterým jsem udělil FP, k celkovému počtu nálezů. V první skupině mi vyšlo 8 % a ve druhé také 8 %. Když jsem si to zkusil rozepsat po jednotlivých letech založení, tak se to dost střídalo. Každopádně jsem nevypozoroval žádný trend, z čehož usuzuji, že mezi kvalitou keše a rokem jejího založení není závislost.
 
Odcházejí do archivu spíše zajímavé keše a obyčejné zůstávají?
Spočítal jsem si podíl archivovaných keší ze všech mých nálezů a podíl archivovaných keší z těch nálezů, kterým jsem udělil FP. V první skupině mi vyšlo 21 % a ve druhé 22 %. Z toho mi vyplývá, že k archivacím dochází ve stejné míře u mimořádně zajímavých keší jako u všech ostatních.
 
Přibývá podvodných FI logů?
Pro tohle nemám dost keší, ale na GC3R5E6 se podíl kačerů zalogovaných na webu, jejichž přezdívku jsem nenašel v logbooku, pohybuje dlouhodobě okolo 10 %. Zrovna nedávno jsem mazal 8 logů chybějících v posledním logbooku. Statisticky to podležené nemám, ale pocitově to dříve bylo podobné.
 
Zajímalo by mě, jestli někdo máte jinou zkušenost než já nebo jestli občasné stesky o zhoršování stavu geocachingu jsou vážně jen projevem obecné nostalgie "nic už není takové, jako dřív".

  • 2
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".

#2 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 20:29

1) Vznikaly dříve zajímavější keše?
 
2) Odcházejí do archivu spíše zajímavé keše a obyčejné zůstávají?
 
3) Přibývá podvodných FI logů?

 

1) Lovim o par let dele nez Ty a musim rici, ze toto pravda neni. I dnes vznikaji zajimave kese. Vzhledem k poctu jich ale je procentualne mene, nez zbytku. Naopek mi prijde, ze dnes vznikaji zajimavejsi kesky nez drive, protoze je vice moznosti a vice inspirace (ale vzhledem k drive uvedenemu jsou vzacnosti)

 

2) Propracovanejsi keska pujde do archivu asi drive nez zaokapovka, protoze ownera dive prestane bavit jeji udrzba. Vzhledem k tomu, ze si dnes vetsina kaceru nevazi pile autora, tak pravdepodobnost ze dojde k poskozeni hezke krabicky je vetsi nez ze dojde po skozeni plivy.

 

3) Zde je otazka definice co je podvodny log. Pokud vezmu jako podvodny log takovy, ktery neni zapsany v logbooku, tak si myslim, ze takovychto logu neni mnoho. Pokud bych vzal v uvahu jako podvodny log takovy, ktery nelustil a ani neprosel trasu, ale sel rovnou na finalku (kterou si nasel nekde na internetu), tak takovych logu je na tezsich mysterkach cca 70%, coz drive nebyvalo.


  • 1

#3 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 20:46

1) Lovim o par let dele nez Ty a musim rici, ze toto pravda neni. I dnes vznikaji zajimave kese. Vzhledem k poctu jich ale je procentualne mene, nez zbytku. Naopek mi prijde, ze dnes vznikaji zajimavejsi kesky nez drive, protoze je vice moznosti a vice inspirace (ale vzhledem k drive uvedenemu jsou vzacnosti)

 

2) Propracovanejsi keska pujde do archivu asi drive nez zaokapovka, protoze ownera dive prestane bavit jeji udrzba. Vzhledem k tomu, ze si dnes vetsina kaceru nevazi pile autora, tak pravdepodobnost ze dojde k poskozeni hezke krabicky je vetsi nez ze dojde po skozeni plivy.

 

3) Zde je otazka definice co je podvodny log. Pokud vezmu jako podvodny log takovy, ktery neni zapsany v logbooku, tak si myslim, ze takovychto logu neni mnoho. Pokud bych vzal v uvahu jako podvodny log takovy, ktery nelustil a ani neprosel trasu, ale sel rovnou na finalku (kterou si nasel nekde na internetu), tak takovych logu je na tezsich mysterkach cca 70%, coz drive nebyvalo.

tak takové  nalezení finálky se nám podařilo jen párkrát. Vlasně 4x. Poprvé jsme čistě náhodou našli krabičku, která byla finálka mysterky, kterou jsme ani neviděli na mapě, protože nemáme PM. Ale našli jsme způsob, jak jí zalogovat. Podruhé jsme sice prošli celou trasu,ale spousta bonusových čísel byla nečitelná a můj geopřítel si otevřel fotky a poznal místo uložení finálky podle výhledu od keše.. Opravdu byla tam!!! a to bylo lepší, než kdybychom jí našli podle souřadnic. A musím říct, že to bylo v oblasti pro nás úplně cizí. A potřetí jsme ji našli jen podle hintu a logického uvažování.Po čtvrté nám jí ukázali na eventu.  Ale jinak jsme si všechno poctivě vychodili. Tím chci říct, že se občas zadaří i neluštitelům bez serverů na finálky.


Tento příspěvek byl upraven od turist: 14 leden 2018 - 20:48

  • 0

#4 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 20:54

V tehle parametrech co jsi analyzoval mas asi pravdu. Pocitove (bez precizni analyzy podlozene daty) bych to videl stejne. Rozhodne dnes vznikaj paradni kese, mozna dokonce lepsi a ve vetsim poctu nez drive, v tom urcite problem neni. Podobne s archivacema. Podvodne logy ve smyslu ze nenajdes zapis v logbooku asi taky nebudou vic nez driv. Docela me prekvapuje i tech 10%, cekal bych ze to bude mnohem min, dnes i drive. Ja na mejch kesich delam kontroly jen obcas, ale chybejici logy jsou u me naprosta vyjimka, statisticky blzka nule. A to dnes, i drive.

 

Presto ale ja upadek vidim zcela jasne. Akorat ho vidim v jinejch vecech. Vem si treba logy. Logovani skriptem s univerzalnim logem byvalo driv jen na powertrailech, ktery u nas stejne skoro nebyly. Na normalni kesi se to nedelo. Prukopnici univerzalnich logu na vsech kesich byli snad Ota s Wergem, dlouho byli v podstate vyjimecni a pamatuju dobu kdy i oni psali logy. Dnes je univerzalni log (tedy vlastne zadny log) naprosto bezny a snizili se k tomu i renomovani kaceri, kteri by to normalne driv nenapadlo. Dnes uz loguje skriptem i takova legenda jako Otik. O novejch rychlokvaskach ani nemluve.

 

Dalsi pruser jsou fiktivni nicky. Kdyz jsem zacinal, ve snu by nikoho nenapadlo nezapsat se do logbooku vlastnim nickem a pouzit misto toho nejakou absurdni zkratku. Podle pravidel ani takovy log neni platny. Zase byla to vec o ktere jsme mohli jen slyset z US powertrailu. Dnes ti takhle zalogujou i celodenni 5/5. Lidi si ani sami sebe nevazi natolik, aby se byli ochotni podepsat do kese.

 

Finalkari. Samozrejme existovali vzdy. Rychli byli stejne jako dnes. Ze se zfinalkarilo uz STF jen par hodin po FTF se delo uz kdyz jsem zacinal. Nicmene tech hardcore finalkaru co odlovej bez vylusteni naprosto cokoliv do dvou tejdnu po publikaci bylo tenkrat v Praze radove 10-20. Dneska jich je 50-100. Najdi si treba KaZuCache. Za prvniho pul roku mela asi 30 FI, nevylustil ji prakticky temer nikdo. Nekdo zfinalkaril, nekdo si nechal poradit. Ale bylo tam nejakejch 30 logu celkem. Srovnej si to treba s Panczelos Huszar co se nedavno resila v geodepresivnim koutku. Za pul roku mela tech FI asi 70, z toho naprostou vetsinu jich owner smazal. Kdyby byla publikovana pred tema sesti lety, mela by tech finalkarskejch logu jak ta KaZuCache, tedy polovinu nez dnes. Jak kdysi trefne poznamenal Taxoft - driv jsem znal nicky vsech finalkaru, zatimco dnes znam nicky vsech co lovej poctive. Finalkari pribejvaj, vsichni co finalkarili driv to delaj i dnes (pokud s geocachingem nesekli), s vyjimkou asi 3 lidi kteri toho nechali. Zato mezi ne spadla spousta lidi co driv lovili poctive. Nebo aspon vetsinou poctive, snazili se, a dnes ale uz finalkarej uplne vsechno bez zabran. No a pribejva spousta mladejch perspektivnich finalaru, co zacinaj rovnou aniz by tusili ze se mysterky resi.

 

Dale je to mezinarodni spoluprace. Finalkari vsech zemi, spojte se. Driv neexistoval v Praze finalkar z ciziny. Dnes tu finalkarej zejmena nemci uplne bezne. A naopak, driv jsem byl na tezkejch kesich v Nemecku jako cizinec docela za exota. Dnes cesi v cizine finalkarej bezne ve velkym. To je ta globalizace.

 

Logovani kese bez osobniho nalezu. Tedy ze kacera nekdo zapise do kese ke ktere se ani nepriblizil. Vypravy 6-8 lidi dvema nebo trema autama kde se rozprsknou a loguje kazdej vsechny (obvykle vymyslenym nickem) byly driv taky jen na powertrailech. Asi pred 4-5 lety se takhle zacly lovit T5. Dnes se takhle lovi vsechno.

 

Zakladani - driv bylo zvykem si vsechno pekne odmakat. Chces hodne T5? Vylez si je. Chces hodne kesi? Tak makej. Jenze lidi to chteli zadarmo. Tak vymysleli powertrail. Proc bych tejden objizdel kese abych jich mel 100, kdyz to jde udelat za dve hodiny? Tak si zalozime neco, co je sice naprosto bezduchy, ale udelame tam stovku za chvilku. Parada. Tohle bylo davno. jenze pak prisli na to ze to jde i s T5. pamatuju challenge ktera spocivala v odlovu 32 T5 kesi za 24 hodin. Pekne s logprofama aby bylo videt ze dotycnej byl osobne u pixly. Docela to byl narez. V dnesni dobe T5 trailu na vode k smichu. Da to za par hodin kazdej jouda. Kdyz to neumime odlovit s plnou paradou, zalozime si neco kde to udela kazdej.  V posledni dobe se rozmaha i to, ze to nekdo zalozi pod fiktivnim nickem aby si to mohl sam pod svym nickem zalogovat a neprisel zkratka. Totez vsechny tu kompletne publikovany matrixy a podobny veci.

 

Takze obavam se ze tan nazev vlakna mas naprosto spatne. Geocaching je v naprostym upadku a stale se to zhorsuje. Akorat ze analyzou logu na tvejch dvou kesich z nichz jedna je tradicka a druha ma zatim jen 7 nalezu to v plny hruze nevidis.


  • 16

#5 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 21:02

1. Vznikaly dříve zajímavější keše?
 
 
2. Odcházejí do archivu spíše zajímavé keše a obyčejné zůstávají?
 
 
3. Přibývá podvodných FI logů?


1. Nemyslím si. Vzhledem k čím dál většímu počtu lidí co to hrají, bych i řekl, že vzniká více zajímavých keší než dříve.

2. Tohle je podle mě těžká otázka. Záleží na tom jak se owner o keše stará a od toho se odvíjí archiv.

3. Podle mě ano a za daleko největší zlo a podvod považuji, že se určitá sorta "kačerů" nechává logovat v keších prostřednictvím jiných hráčů. 


  • 0

#6 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 21:07

1. Vznikaly dříve zajímavější keše?

2. Odcházejí do archivu spíše zajímavé keše a obyčejné zůstávají?

3. Přibývá podvodných FI logů?

 

Kdyz nepocitam jakysi pokus asi pred deseti lety tak hrajme neceleho dva a pul roku a nejstarsi vlastni kes mame jen neco pres pul roku. Nemuzu moc posoudit jak to bylo pred tim nez jsme zacali, mohu jen porovnavat podle toho kdy kes byla zalozena. Taky mame prakticky odloveno jen v CR

 

1. Ze starych kesi, ktere dodnes ziji jsme nasli par zajimavych ale mnohem vice je kesi, ktere dozivaji v dost nedustojnem stavu udrzbou stylem kaceri sobe. Noveji zalozene kese jeste nikdo nestihl znicit nebo jejich ownery jeste neprestala bavit udrzba. Tim jak se geocachingu venuje vice lidi je i pravdepodobnost, ze bude vice sikovnych owneru. Je take vice moznosti, sam bych si pred deseti lety tezko nechal laserem vypalit plech na kesku, tezko bych si neco vytiskl na 3D tiskarne. Na druhou stranu jsou i vetsi moznosti odlovu. Slusnejsi GPS ma dnes vetsina telefonu, QR kody dnes taky neni precist, internet, ac data jsou v CR stale dost draha, neni problem mit i v terenu apod.

 

2. nedovedu posoudit. Ale cim narocnejsi kes tim narocnejsi i udrzba. Pak je taky otazka co je povazovano za zajimavou kes. Muze to byt zajimave tematem a zpracovanim listingu nebo mistem, ale finalka muze byt obyc petka pod sutrem. Presto ji muzeme povazovat za zajimavou a udelit i FP.

 

3. kesi nemame tolik, abychom nestihali kontrolovat logy. Nedelame to sice dukladne ale zatim vsechny kontroly dopadly na 100% dobre.

 

Osobne me spise stve jak se nekteri chovaji ke kesim. Nejvice casu mi zabere vymyslet a realizovat kes tak aby byla bombenfest a idiotensicher. Nektere napady mame zatim v supliku, protoze by asi dlouho nevydrzely.


  • 0

#7 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 21:30

Prukopnici univerzalnich logu na vsech kesich byli snad Ota s Wergem, dlouho byli v podstate vyjimecni a pamatuju dobu kdy i oni psali logy.

 

Dnes uz loguje skriptem i takova legenda jako Otik.

 

Logy Oty s Wergem jsou jednim z duvodu, proc se snazim logy psat nebo alespon hodne modifikovat pro kazdou kes. U trailu to nema smysl, tak to je stejny log ke vsem, ale kese bokem loguju zvlast. U Werga mam navic zajimavy dukaz, ze u jedne nasi kese skutecne byl. Pristal mi log a koukam, ze to byla jeho jubilejni, tak jsem mu poslal gratulaci (obratem mi prislo podekovani). A druhy den mi na FB pristalo, ze nekdo z pratel dal like jeho nove profilovce. Na ni je on, nase kes a cislo. Docela potesilo.

 

Jojo Ottikovi logy jsou strojove ale je fakt, ze je alespon obcas modifikuje nejen podle toho s kym tam byl apod. Kdyz lovim s nim tak obcas ty zajimavosti pisu do logu ja ;)

 

Ale musim priznat, ze ani me logovani nebavi, takze strojove logy beru. Na druhou stranu me jako ownera potesi cist pekny log jako je napriklad tento.


  • 1

#8 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 22:03

Pavel TT: Tak to je krása, to není log, ale vyznání. Díky za odkaz :) .


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 14 leden 2018 - 22:03

  • 1

#9 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 22:13

V tehle parametrech co jsi analyzoval mas asi pravdu. Pocitove (bez precizni analyzy podlozene daty) bych to videl stejne. Rozhodne dnes vznikaj paradni kese, mozna dokonce lepsi a ve vetsim poctu nez drive, v tom urcite problem neni. Podobne s archivacema. Podvodne logy ve smyslu ze nenajdes zapis v logbooku asi taky nebudou vic nez driv. Docela me prekvapuje i tech 10%, cekal bych ze to bude mnohem min, dnes i drive. Ja na mejch kesich delam kontroly jen obcas, ale chybejici logy jsou u me naprosta vyjimka, statisticky blzka nule. A to dnes, i drive.

 

Presto ale ja upadek vidim zcela jasne. Akorat ho vidim v jinejch vecech. Vem si treba logy. Logovani skriptem s univerzalnim logem byvalo driv jen na powertrailech, ktery u nas stejne skoro nebyly. Na normalni kesi se to nedelo. Prukopnici univerzalnich logu na vsech kesich byli snad Ota s Wergem, dlouho byli v podstate vyjimecni a pamatuju dobu kdy i oni psali logy. Dnes je univerzalni log (tedy vlastne zadny log) naprosto bezny a snizili se k tomu i renomovani kaceri, kteri by to normalne driv nenapadlo. Dnes uz loguje skriptem i takova legenda jako Otik. O novejch rychlokvaskach ani nemluve.

 

Dalsi pruser jsou fiktivni nicky. Kdyz jsem zacinal, ve snu by nikoho nenapadlo nezapsat se do logbooku vlastnim nickem a pouzit misto toho nejakou absurdni zkratku. Podle pravidel ani takovy log neni platny. Zase byla to vec o ktere jsme mohli jen slyset z US powertrailu. Dnes ti takhle zalogujou i celodenni 5/5. Lidi si ani sami sebe nevazi natolik, aby se byli ochotni podepsat do kese.

 

Finalkari. Samozrejme existovali vzdy. Rychli byli stejne jako dnes. Ze se zfinalkarilo uz STF jen par hodin po FTF se delo uz kdyz jsem zacinal. Nicmene tech hardcore finalkaru co odlovej bez vylusteni naprosto cokoliv do dvou tejdnu po publikaci bylo tenkrat v Praze radove 10-20. Dneska jich je 50-100. Najdi si treba KaZuCache. Za prvniho pul roku mela asi 30 FI, nevylustil ji prakticky temer nikdo. Nekdo zfinalkaril, nekdo si nechal poradit. Ale bylo tam nejakejch 30 logu celkem. Srovnej si to treba s Panczelos Huszar co se nedavno resila v geodepresivnim koutku. Za pul roku mela tech FI asi 70, z toho naprostou vetsinu jich owner smazal. Kdyby byla publikovana pred tema sesti lety, mela by tech finalkarskejch logu jak ta KaZuCache, tedy polovinu nez dnes. Jak kdysi trefne poznamenal Taxoft - driv jsem znal nicky vsech finalkaru, zatimco dnes znam nicky vsech co lovej poctive. Finalkari pribejvaj, vsichni co finalkarili driv to delaj i dnes (pokud s geocachingem nesekli), s vyjimkou asi 3 lidi kteri toho nechali. Zato mezi ne spadla spousta lidi co driv lovili poctive. Nebo aspon vetsinou poctive, snazili se, a dnes ale uz finalkarej uplne vsechno bez zabran. No a pribejva spousta mladejch perspektivnich finalaru, co zacinaj rovnou aniz by tusili ze se mysterky resi.

 

Dale je to mezinarodni spoluprace. Finalkari vsech zemi, spojte se. Driv neexistoval v Praze finalkar z ciziny. Dnes tu finalkarej zejmena nemci uplne bezne. A naopak, driv jsem byl na tezkejch kesich v Nemecku jako cizinec docela za exota. Dnes cesi v cizine finalkarej bezne ve velkym. To je ta globalizace.

 

Logovani kese bez osobniho nalezu. Tedy ze kacera nekdo zapise do kese ke ktere se ani nepriblizil. Vypravy 6-8 lidi dvema nebo trema autama kde se rozprsknou a loguje kazdej vsechny (obvykle vymyslenym nickem) byly driv taky jen na powertrailech. Asi pred 4-5 lety se takhle zacly lovit T5. Dnes se takhle lovi vsechno.

 

Zakladani - driv bylo zvykem si vsechno pekne odmakat. Chces hodne T5? Vylez si je. Chces hodne kesi? Tak makej. Jenze lidi to chteli zadarmo. Tak vymysleli powertrail. Proc bych tejden objizdel kese abych jich mel 100, kdyz to jde udelat za dve hodiny? Tak si zalozime neco, co je sice naprosto bezduchy, ale udelame tam stovku za chvilku. Parada. Tohle bylo davno. jenze pak prisli na to ze to jde i s T5. pamatuju challenge ktera spocivala v odlovu 32 T5 kesi za 24 hodin. Pekne s logprofama aby bylo videt ze dotycnej byl osobne u pixly. Docela to byl narez. V dnesni dobe T5 trailu na vode k smichu. Da to za par hodin kazdej jouda. Kdyz to neumime odlovit s plnou paradou, zalozime si neco kde to udela kazdej.  V posledni dobe se rozmaha i to, ze to nekdo zalozi pod fiktivnim nickem aby si to mohl sam pod svym nickem zalogovat a neprisel zkratka. Totez vsechny tu kompletne publikovany matrixy a podobny veci.

 

Takze obavam se ze tan nazev vlakna mas naprosto spatne. Geocaching je v naprostym upadku a stale se to zhorsuje. Akorat ze analyzou logu na tvejch dvou kesich z nichz jedna je tradicka a druha ma zatim jen 7 nalezu to v plny hruze nevidis.

vůbec jsem nemohla uvěřit, že se dá najít mapa s finálkami. No potěš!!! Díky těmto konverzacím jí máme taky... jsem na rozpacích. Na kterou stranu se přiklonit? Počítat zmrzlýma rukama sáhodlouhé výpočty, nebo jít na místo rovně? Asi bych řekla, že zlatá střední cesta.Všechna místa prohlédnout a nepočítat :-) dala bych za úkol, dát nějaká fota z cesty.


  • -1

#10 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 22:41

Pavel TT: Tak to je krása, to není log, ale vyznání. Díky za odkaz :) .

 

Jojo, on to taky jeden kolega ve svem logu zminil "moc se mi líbil log od Terimily, tohle muselo jít skutečně od srdce a Pavla musel neskutečně potěšit!!". A ma pravdu, kdyz jsme si jej cetli tak nas oba velmi potesil. Presne toto jsou veci, ktere nas neuveritelne motivuji, delat pekne kese a starat se o ne. To je primo georuzove a jeste to neni s geocachingem tak spatne :)  S Teri se zname a vyhrozovala mi, ze to bude dlouhy log a ze si tu kes necha jako milnik. A to jsem ji dokonce nabizel, ze ji dovezu na FTFko  :)  nebot jsem byl s Ricem dohodnut na stylovy cas publikace. Navic mi pomaha budovat tu serii. Takze se za chvilku zaradim mezi ty, kterym pry patri useknout ruce, protoze udelaji serii vice nez 5 kesi  :D  I kdyz primo nase budou jen 2 mozna za cas 3, dalsi budou jini owneri az se mi to podari dat dohromady, zatim je hotovo nebo v priprave 6 kesi.


Tento příspěvek byl upraven od Pavel TT: 14 leden 2018 - 23:01

  • 0

#11 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 22:47

Logy Oty s Wergem jsou jednim z duvodu, proc se snazim logy psat nebo alespon hodne modifikovat pro kazdou kes. U trailu to nema smysl, tak to je stejny log ke vsem, ale kese bokem loguju zvlast. U Werga mam navic zajimavy dukaz, ze u jedne nasi kese skutecne byl. Pristal mi log a koukam, ze to byla jeho jubilejni, tak jsem mu poslal gratulaci (obratem mi prislo podekovani). A druhy den mi na FB pristalo, ze nekdo z pratel dal like jeho nove profilovce. Na ni je on, nase kes a cislo. Docela potesilo.

 

Jojo Ottikovi logy jsou strojove ale je fakt, ze je alespon obcas modifikuje nejen podle toho s kym tam byl apod. Kdyz lovim s nim tak obcas ty zajimavosti pisu do logu ja ;)

 

Ale musim priznat, ze ani me logovani nebavi, takze strojove logy beru. Na druhou stranu me jako ownera potesi cist pekny log jako je napriklad tento.

a ownery strojové logy zas vůbec nenadchnou. Je to o ničem a svědčí o malé fantazii a slovní zásobě cachera!


  • 2

#12 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 23:00

a ownery strojové logy zas vůbec nenadchnou. Je to o ničem a svědčí o malé fantazii a slovní zásobě cachera!

 

Vzhledem k tomu, ze mi obcas a to nejen od Oty, Werga a Ottika u nektere kese pristanou, tak to vim. O to vice nas tesi jine logy a snazime se delat kese, ktere kacery budou motivovat se rozepsat. Bohuzel kdyz se nam u kese ubytoval bezdomovec, tak to nebylo zrovna prijemne cteni. A jak jsem psal, sam se snazim psat nebo alespon modifikovat logy. Ale co psat ke kesim, kde owner uz nefuguje a kaceri sami kes obmenuji? Tam nema moc smysl cokoliv jineho nez TFTC, pokud tam neni info o kesi pro dalsi kacery. Navic Ottika znam osobne takze k nekterym kesim mi doplnil i osobni slovni log.


  • 0

#13 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 23:19

Hraju osm let a kvalita keší šla hodně nahoru, dříve to byla opravdu jen krabička v kořenech. Pamatuju si, když jsem našel první magnetickou nebo první nevyfouklou PETku. Říkal jsem si, jak tohle mohlo někoho něco tak jednoduchého napadnout. 

 

Dříve jsem chodil na kešky s tátou a ještě před výpravou jsme si rozdělili, kdo bude otvírat sudé a kdo liché kešky. To kvůli geocoinům, vždycky jsme jich přinesli několik, průměrně to vycházelo jeden coin (TBčko) na pět keší včetně mikro. Letos jsem coin nenašel žádný, TBčka dvě. 

 

Geocaching už taky dneska není polotajná hra. To mi sice nijak zvlášť nevadí, alespoň můžu občas někomu vysvětlit, proč jsem na nepravděpodobném místě. Ale vadí mi, že se už dneska kačeři ani neohlédnou, jestli kolem nich někdo není. Denně chodím kolem několika keší a kačery tam vídám docela běžně. Jsou nenápadní jako naháč v lednu.

 

A o finálkářích jsem se rozčílil už v jiném vláknu, kazí hru nejen lovcům, ale hlavně ownerům. V práci jsem měl kolegu, který začal nedávno hrát geocaching a ten si myslel, že modré otazníky jsou zvláštním typem keší, jejichž souřadnice najde na jiném webu.


  • 1

#14 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 23:20

Neuvěřitelné!!!!

Jak i tady někteří lžou!!  Náhodou jsem si otevřel tuto diskuzi, náhodou jsem se podíval na profil - turist - v tomhle vlákně a co vidím.

Je to můj profil na GC. 

Uznávám, že jsem si jej nedal tady do profilu, protože jsem to nepotřeboval, ale toto!!


  • -3

#15 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 23:30

Neuvěřitelné!!!!

Jak i tady někteří lžou!!  Náhodou jsem si otevřel tuto diskuzi, náhodou jsem se podíval na profil - turist - v tomhle vlákně a co vidím.

Je to můj profil na GC. 

Uznávám, že jsem si jej nedal tady do profilu, protože jsem to nepotřeboval, ale toto!!

To není problém její, ale tvůj. Takhle se to chová, když odtud sám nemáš prolinkovaný profil na geocaching.com.


  • 6

#16 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 23:54

To není problém její, ale tvůj. Takhle se to chová, když odtud sám nemáš prolinkovaný profil na geocaching.com.

 

No rekl bych, ze to chovani je jeste jine. Sam mam zkraceny link (coord.info/...). Na Tvuj se prokliknu, mas jej s guid=dlouhe hex cislo, ale na turist se dostanu tez na svuj profil. Ma link jen na profil bez guid a tak kazdy skonci na svem profilu, pokud je v prohlizeci prihlasen, nebo jen na homepage geocaching.com pokud prihlasen neni. Po prispevku vlastina uz zacinam chapat dr.votu, ze tu obcas nekomu napise, ze to ma blbe...


  • 9

#17 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2018 - 23:59

Dnes uz loguje skriptem i takova legenda jako Otik.

 

Když už jsi ho tady zmínil, tak mi to nedá. Bohužel nejenom loguje skriptem, to by mi vadilo nejmíň.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#18 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 0:11

To není problém její, ale tvůj. Takhle se to chová, když odtud sám nemáš prolinkovaný profil na geocaching.com.

 

To je samozřejmě problém její (turist) a nikoliv vlastina. Turist uvedla soukromou adresu profilu, nikoliv veřejnou. Soukromá adresa má univerzální tvar a vždycky přesměruje na profil aktuálně přihlášeného uživatele. Takže jí se to jeví, jako že to je správný (její) profil, ale někdo jiný se tímto způsobem dostane zase jenom na svůj vlastní profil.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#19 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 0:23

Nutno také poznamenat, že "zajímavá keš" nemusí být nutně jen zajímavá krabička jako taková, ale pro mne osobně i třeba zajímavě udělaná multinka nebo wherigo, kde sice krabička je normální, ale cesta k ní je bonus sám o sobě. Koneckonců zrovna tu v diskusi jednoho člověka jehož keše jsou zajímavé mám, protože mh.mailova wheriga jsou něco skvělého a kdo si je zfinálkaří, jeho mínus. A to rozhodně nejen proto, že pokud by si je projel/prošel, mohl by si cestou ulovit další kešky.


  • 4

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#20 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2018 - 1:02

a ownery strojové logy zas vůbec nenadchnou. Je to o ničem a svědčí o malé fantazii a slovní zásobě cachera!

Ne, to nesvedci o male slovni zasobe. Svedci to o necem uplne jinym. Samozrejme u toho powertrailu je to jedno, jaka kes, takovej log, lepsi si nezaslouzi a tam je to v poradku. U nejaky zaokapovky taky. Zajimavy to zacne bejt v momente kdyz ty strojovy logy padaj do D4-D5 kesi ktery se resej par hodin doma a par hodin v terenu. Tam samozrejme kazdy normalni clovek co tomu ten cas venuje pak nema problem s tim venovat jeste 5 minut logu, to uz ho nezabije. Skriptem (nebo TFTC nebo necim podobnym) to zaloguje vetsinou ten, kdo ani nevi ze to je kes na pul dne. Pro nej je to 5 minut od auta k logbooku, da takovejch 20 za den a nevidi duvod proc by neco psal. Stejne ani nema co. Za vetsinou strojovejch logu je tohle. Nerikam ze vzdy a u vsech, ale ve vetsine pripadu jo. Ono to jde obvykle jedno s druhym. A log se da napsat i bez slovni zasoby.


  • 11




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama