Přejít na obsah


Fotka

Keškomapa: vrstva "Kešky" zobrazuje stále vše, včetně odlovených


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2018 - 20:57

Norberte,

lze nějak nastavit vrstvu "Kešky", aby zobrazovala jen neodlovené? Ty odlovené tam dost ruší, přece jen o ně v běžných případech už nemám zájem. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2018 - 21:57

Odpovím já. Nejde to. Je to vrstva od Grounspeaku, která ukazuje všechno. Prakticky tatáž, která se ukazuje (ukazovala) nepřihlášenému, teď se zřejmě nepřihlášenému mapa vůbec neukáže. Pokud ale mapu vyvoláváš z Geogetu, můžeš si pochopitelně před tím vyfiltrovat co chceš a to se ti pak na mapě ukáže, tuhle informační vrstvu "kešky" nemusíš vůbec zapínat.


  • 0

#3 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2018 - 7:48

V db Geogetu ti mohou keše chybět, narážel jsem na to v jiném vláknu. Neřešme tu, že si můžu stáhnout x keší kolem nějakých souřadnic, to bychom se posunuli ke Geogetu a API. Tohle je vlákno k vrstvě "Kešky" v Keškomapě.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2018 - 8:48

No a na to jsem ti odpověděl. Nejde to. Kdysi jsem se o tom s Norbertem bavil a takto mi odpověděl. A nevím, jak moc se Keškomapě věnuje. Je tam pár věcí, které by chtěly opravit, např. nejde Panorama od Seznamu, jedno ze tří Streetview nebo podkladová mapa ortofoto od Googlu. Já bohužel takový javaskriptař nejsem, abych to opravil sám.


  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2018 - 13:32

Tak a je hotovo. Už nejde ani jedno ze tří Streetview, Panorama nejde už dlouho. Nevíte někdo o fungujících stránkách, kde by bylo Streetview SOUČASNĚ s mapou, ideálně rozdělené napůl? Používal jsem to velmi často. Nebo - protože zdroják mám na disku - jak si založit účet u Googlu, abych dostal vlastní key a mohl si ho tam přidat (snad bych našel kam a jak). Protože sám bych limit určitě nevyčerpal. Díval jsem se na to a moudrý z toho nejsem.


  • 0

#6 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2018 - 14:21

Najdi si Google Cloud Console, založ projekt, přidej k němu kartu, ze které se budou služby platit. Získáš API key a k němu si nastavíš, jaké mapové služby budeš používat. Je tam i Streetview.

 

P.S.

Po chvilce hledání najdeš i volné limity. Pro osobní užití jsou více než dostatečné.


  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2018 - 18:53

Tak to vidím a taky vidím, že na to nestačím. Ani nevím, jaké API bych potřeboval.


  • 0

#8 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 7:10

Tak a je hotovo. Už nejde ani jedno ze tří Streetview, Panorama nejde už dlouho. Nevíte někdo o fungujících stránkách, kde by bylo Streetview SOUČASNĚ s mapou, ideálně rozdělené napůl? Používal jsem to velmi často. Nebo - protože zdroják mám na disku - jak si založit účet u Googlu, abych dostal vlastní key a mohl si ho tam přidat (snad bych našel kam a jak). Protože sám bych limit určitě nevyčerpal. Díval jsem se na to a moudrý z toho nejsem.

Mě teda Streetview na Keškomapě stále funguje. Ale že by to bylo jen otázkou času, kdy to i u mě nebude funkční ?

Přiložené miniatury

  • Keškomapa.JPG

  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 7:20

Streetview v2 nejde už dávno. Seznam Panorama taky ne. Streetview v.3 včera nešlo vůbec, černo, dneska ukazuje negativ a výhrůžku, viz screenshot. Streetview embedded včera taky černé, dneska jde. Takže občas použitelné to ještě nakonec je. Až na to, že to embedded nemůže pracovat s javaskriptem a tedy nemůže posouvat a otáčet tu šipku na mapě, když posouvám obraz ve SW.

Přiložené miniatury

  • streetviewKaplice.jpg

  • 0

#10 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 7:40

Mě fungují všechny tři verze Streetview. Panorama ne. Pokud chci použít Streetview v.2 chce to povolit Flash. Tak jestli v tomto nebude zakopaný pes.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 8:39

Zajímavé. Tak to opravdu blokoval Firefox, který paranoidně zablokoval flash ve vložených stránkách, protože předpokládal, že je chytřejší než všichni dohromady a že ví nejlíp, co chceme. Nešlo jen o nastavení důvěryhodné adresy, jako dřív. IEXP to ukázal, po chvíli laborování i FF. Muselo se to stát po nějaké aktualizaci Firefoxu. Tak se omlouvám za tvrzení, že to nejde. Ale jak vím, Flash je považován za sprosté slovo a snaha o jeho zlikvidování stále stoupá. Osobně je mi naprosto jedno, jakou technologií se mi obrázek zobrazí, chci jen, abych ho uviděl.


  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 7:36

Tak on hlavně sám výrobce říká, že Flash do dvou let ukončí. Takže se není čemu divit.
  • 0

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2018 - 8:12

Je to možné, ale třeba Mrkvosoft několik let hlásil, že UŽ ZA PÁR MĚSÍCŮ ukončí podporu WinXP. Technologie je podporována, dokud se používá. A tady je silný tlak ukončit používání, aby se dala zrušit. Nic proti tomu, Flash se mi nelíbí a jsou dnes jiné možnosti, jak dosáhnout stejného efektu. Ale doplatí na to staré stránky, které nejsou aktualizované, ale dosud kvůli obsahu jsou navštěvované. To obecně o zastaralých technologiích, flash mi bude chybět asi jen na Keškomapě.


  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2019 - 14:06

Tak a je asi konec. Po aktualizaci Firefoxu se flashové StreetView už vůbec nezobrazí. Přitom flash pořád funguje, ale tady ne. Zbývá tedy už jen to embedded, to ale neotáčí a neposouvá šipku. No, ono mi to do včerejška šlo na Win7, ale na Win10 ne, zobrazilo se, dalo se s ním točit, ale kliknutím na šipku ve Streetview se šouplo a zamrzlo. Bylo dobré mít šipku ovládanou, pro přesné dohledávání třeba kapliček u cesty a přitom mít třeba ortofoto s katastrálkou. Zkusím jiný prohlížeč, obávám se ale že to bude stejné, hned, nebo za krátký čas. Technologie není podporovaná, chápu to.

EDIT: v Chromu to funguje. Jen jsem musel na nastavovací stránce flashe povolit flash, aby se to dalo nastavit. Tj. flash se nastavuje skrz webovou stránku, na které musí být povolen. Trochu mi to připomíná klíč od konzervy uvnitř konzery. Ve FF se nastavuje vlastním vyskakovacím oknem. Na těch Win10 zkusím ještě i Operu a Edge.Vypadá to, že je vhodné mít nějakou portable instalaci staré verze prohlížeče, která se neaktualizuje, na zobrazování těchto starých a neaktualizovaných webů. Jenomže tam už protestuje OS (Opravdu chcete spustit 4 roky starou verzi...?)

Edit2:Na Win10 to v Chromu také jde, i to otáčení šipky v mapě i posun šipkami ve StreetView.

Edit3: radost byla předčasná.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 22 březen 2019 - 14:41

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama