Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

WN - archiv - FI


Nejlepší odpověď zmijovkar , 21 leden 2018 - 12:54

Možná tu panuje maličké nepochopení - já to chápu tak, že OZK se dojde fyzicky zalogovat do papírového logbooku v keši (čímž má formálně dle pravidel nárok na FI zápis na webu, ať už pozici keše zjistil jakkoliv), ale zatím dá jen WN log, který změní na FI až po obejití stanovišť. No, proč by to tak nemohl udělat, proti pravidlům to není. Takový odlov, jako se často loví challenge...

Takže úvahy o odnesení krabičky po archivaci, či zamčení listingu jsou irelevantní vzhledem k tomuto postupu...

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 11:21

Ahoj, chci se jen zeptat zdali je hypoteticky možné, zalogovat multinu po její archivaci, když se tam zavčas zapíšu a dám si tam WN.. Je mi jasné, že s touhle možností asi nikdo nepočítal, že je to svým způsobem totální nesmysl, ale.. Jde mi konkrétně o GC1BRMC . Je to záležitost cca nějakých 600 km, a zcela jistě nemám v plánu to objíždět cíleně. Spíše takové to, až se budu motat v okolí..:-), tudíž záležitost několika týdnu, měsíců a možná (což je nejpravděpodobnější) let.. A za tu dobu může být v archivu.. Což při čtení posledních logu (díky, odloveno cestou na event.) je možná i pravděpodobné.. A teď se oprostme od faktu, že ji mít nemusím, nebo kde přijdu k souřadnicím dříve než si ji poctivě obejdu. Jde mi jen o to, zda je to „právně správně“..Díky
  • -1

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 11:27

Nesrozumitelný dotaz.

Buď jsi zapsaný v logbooku, a pak si můžeš zapsat Found na webu hned, nebo tam nejsi a pak si logovat Found nemůžeš.

Všechny keše by si měl po archivaci owner odnést z terénu, pak už se do něj zapsat nemůžeš a logovat Found tudíž taky ne.

A u některých keší se listing po archivaci i zamkne, takže tam pak nezaloguješ už vůbec nic. 


  • 0

#3 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 11:31

Omlouvám se, chtěl bych si ji poctivě obejít, ale mám strach, že do té doby skončí v archivu.. Tudíž bych se tam zastavil, zapsal do LB, na net hodil WN s tím že to změním až si ji opravdu obejdu.. Vím, že to je totálně nesmyslné,vím, že je to zcela běžné, že někde začneš a než to dokončiš je cache dávno v archivu, ale tohle je prostě pro mě taková "speciální", že bych o ni nerad přišel.. Takže uvazuju zda by to nešlo udělat touhle nestandartni cestou
  • 0

#4 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 12:24

Jasně, že jsem ten gól dal po odpískání zápasu, ale kdypak já se zase příště před tu branku dostanu? Třeba už nikdy, takže prosím, pane rozhodčí, abyste mi ho přesto uznal.

Inspirace od mh.mail


  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 12:31

Je otázka, jestli ji autor z terénu odnese. Málokdy, většinou tam i po archivaci zůstane, tedy pokud není ukradená.

WN můžeš napsat kdykoli a na cokoli. Pokud to poctivě obejdeš a krabička tam ještě bude, změnit na Fi ho můžeš, já osobně bych ale neměnil a napsal rovnou nový FI. A pokud tam nebude, tak bych ji nelogoval. Ono u takovýchto dalekých déle trvajících je otázka, jestli se tam vůbec dostaneš a jestli budeš mít ještě chuť to obcházet, za pár let se může změnit cokoli.


  • 0

#6 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 12:54   Nejlepší odpověď

Možná tu panuje maličké nepochopení - já to chápu tak, že OZK se dojde fyzicky zalogovat do papírového logbooku v keši (čímž má formálně dle pravidel nárok na FI zápis na webu, ať už pozici keše zjistil jakkoliv), ale zatím dá jen WN log, který změní na FI až po obejití stanovišť. No, proč by to tak nemohl udělat, proti pravidlům to není. Takový odlov, jako se často loví challenge...

Takže úvahy o odnesení krabičky po archivaci, či zamčení listingu jsou irelevantní vzhledem k tomuto postupu...


  • 1

#7 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 13:04

Děkuji, to je přesně to nač jsem se ptal..
  • 0

#8 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 13:14

Dokonce tam jeden takový WN log je - pisatel se po již provedeném fyzickém nálezu zavazuje navštívit alespoň 3/4 stanovišť, než si zapíše FI...


  • 0

#9 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 13:16

Takový odlov, jako se často loví challenge...

Challenge jsou jediný typ keší, kde je takový postup standardní a v souladu, u multiny to je, ehm, nestandardní, právě tím získáním souřadnic keše.


  • 0

#10 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 13:29

Challenge jsou jediný typ keší, kde je takový postup standardní a v souladu, u multiny to je, ehm, nestandardní, právě tím získáním souřadnic keše.

Způsob získání finálky je tema samo pro sebe. Ale pokud se OZK zapíše do LB a na webu WN, následně multinu projde a změní na FI, i když bude po archivaci, tak z hlediska pravidel asi není pochyb, že je to OK a dle mého OK i z pohledu fér hry. Jediné co riskuje, že se listing zamkne před tím, než stačí zápis změnit. Ale nevím, jesti lze logy u zamčeného listingu editovat.


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 21 leden 2018 - 13:30

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#11 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 13:30

To jsou věci - finálkář nás tady žádá o legalizaci svého postupu.


  • 2

#12 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 13:33

To jsou věci - finálkář nás tady žádá o legalizaci svého postupu.

Taky mě to blesklo hlavou, tak jsem rád, že to víš tak jistě, že to sem napíšeš.... :huh:


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 13:34

Nemusí jít o finálkáře, může jít o náhodný nález, nebo nález ve skupině. Navíc jsem to pochopil tak, že on zatím finálku nemá a WN logem si chtěl jen pojistit, aby ji mohl zalogovat až ji najde a už bude třeba v archivu. Ale možná jsem to špatně pochopil.

Ale v každém případě to vidím tak, že WN log ničemu neuškodí, ale asi taky nepomůže.

A řekl bych, že finálkář by si nevymýšlel kraviny, ale rovnou by logoval FI, ještě s povídáním, jak se mu to líbilo a jaké bylo počasí.

Jedině, že by WN logem a pozdějším přepsáním chtěl log maskovat, o změně logu už nepřijde ownerovi mail.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 21 leden 2018 - 13:38

  • 0

#14 OZK

OZK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 13:44

Nemyslím si, že by zrovna u téhle cache bylo nutno cokoliv maskovat.. Když se podíváš kolik FI logu je z jednoho jediného dne, kdy tam byl event.. A předpoklad toho, že všichni to poctivě obešli a v jeden den se sešli je nereálný.. Ownerovi to dle mého nevadí.. Nebo vadí, ale nemůže s tím zřejmě nic moc dělat.. A ano, i já plánuji souřadnice získat z webu, to nepopírám, ale jen kvůli tomu abych si tam zapsal ten WN log.. Jen jsem nevěděl zda ho budu moci po odloveni změnit.. Proto také tenhle dotaz..
  • 0

#15 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 13:56

A ano, i já plánuji souřadnice získat z webu, to nepopírám, ale jen kvůli tomu abych si tam zapsal ten WN log..


Mně se tohle nelíbí. Ale asi je to můj problém.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 21 leden 2018 - 13:57

  • 13

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 14:02

Získávat informace z webu se mi nelíbí. Ovšem několik keší jsem našel náhodou nebo BF pomocí čtení logů a hledání nepatrných zmínek (ano, jednou mi pomohlo, že jsem věděl, kde byla před dvěma léty nasetá kukuřice). Nebo taky že jsem viděl někoho, jak nenápadně hledá. Takovéto nálezy si loguju, ale s výjimkou těžkého detektivního BF mě moc netěší. To BF bývá těžší, než luštění.

A WN můžeš napsat i bez nálezu. Třeba že tušíš kde je a že se na ni chystáš. A pokud bude archivovaná a nezamčené logování (to myslím může zamknout jen RW), tak ji zaloguješ i po archivaci. Nevím o co vlastně jde. Co nevím, jestli je při zamčeném logování možno měnit starší logy na jiný typ. To jsem nikdy nezkusil. Tady jedině by to dávalo smysl.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 21 leden 2018 - 14:07

  • 1

#17 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 14:13

...ten problém, když chceš být za Mirka Dušína, ale ten bod si radši pojistíš...

:D


  • 1

#18 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 14:26

Dědečko 75 prý loví na hraně pravidel. OZK, když na té multině chceš dělat, tak si prostě naplánuješ osm výletů za keškami.
  • 0

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 14:56

Dědečko 75 prý loví na hraně pravidel. OZK, když na té multině chceš dělat, tak si prostě naplánuješ osm výletů za keškami.

to je jedna a ta samá osoba?

Tak v tom případě vás, chlapci, chci požádat, abyste nelogovali nějakými společnými, neexistujícími nicky do žádných keší (bez ohledu na to, že vás někde k tomu owneři PWT skoro vyzývají). Protože vaše FI může každý owner podle pravidel a po právu klidně smazat.

 

 

 

Tentokrát, Teda už po třetí padla  volba na čištění Pardubic, v klasické sestavě já, fiobaba, amamara, leneh a ralson pod společným nickem RJ5 ( Region Jet a pět kačerů).

  • 1

#20 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 15:02

Dědečka 75 zmiňuji z toho důvodu, že jsem jeho log viděl u té pětkové multiny. Neplést s dědeček 57. Ani žádnými jinými kačery.
Edit: s žádnými jinými kačery.

Jestli byl v Pardubicích, to nevím.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 21 leden 2018 - 15:25

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama