Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Chytré hodinky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 Šela

Šela

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2018 - 10:40

Ahoj, uvažuji o koupi chytrých hodinek. Po tom co jsem si uvědomil co se člověk denně při hledání nachodí bych to rád spojil s tím, že bych u toho rád něco málo shodil. Máte někdo zkušenost s takovýmito hodinkami co ukazují kroky a tepovku? Díky Aleš


  • 0

#2 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2018 - 12:01

Aktuálně Garmin Fenix 3. Nevšiml jsem si jakékoli úměry mezi používáním chytrých hodinek a úbytku na váze :-)

 

Jinak je mohu doporučit. Umí toho víc než jsem ochoten pochopit z manuálu a běžně používat. Takže se omezuji na kroky, patra, spánek - to je automaticky bez mojí dopomoci.

S mojí pomocí - před výjezdem si zapnu logování aktivity (Kolo - koloběžku bohužel Garmin neumí), většinou k tomu používám ještě měření tepovky (nemám na hodinkách, používám tepovku na zápěstí, náramek MIO). No a pak se na počítači kochám statistikami - tedy kromě té hmotnosti, tam je křivka bez tendence poklesu :(


  • 1

#3 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2018 - 12:21

Ono hodně záleží na tom co potřebuješ a jakou cenovku.

Jako základ bych doporučil Xiaomi MiBand 2. Chytrý náramek, měří kroky, tep, upozornění (vibrace) na telefon, budík ... vše lze nastavit za telefonu. A umí zobrazovat i čas. Krásně se nosí, je lehký, voděodolný a má luxusní výdrž baterky - dle používání až měsíc !

 

Pokud preferuješ i zobrazování zpráv z telefonu, bude třeba něco lepšího. Případně i volání přes hodinky ... cena půjde nahoru a taky počítej s častým nabíjením.

Dle mého na prosté zaznamenání kroků, zobrazení času a občasné upozornění nemá MiBand 2 zatím moc velkou konkurenci  


  • 4

#4 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2018 - 12:53

Jen dodám, že s Garmin Fenix F3 co se týče výdrže se také dostaneš, když nepoužíváš záznam trasy pomocí GPS a propojení s telefonem /BT/ na výdrž  v řádech týdnů na jedno nabití. Samozřejmě to není účel těchto hodinek, co toho umí opravdu spoustu, ale v základu se tak používat dají. Cena je samozřejmě vyšší, ale konkrétně F3 šli za poslední dobu s cenou dost dolů a v základní verzi bez HR se dají sehnat za cca cenu 8000,- nové.


  • 0

#5 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2018 - 13:09

Podla mojich skusenosti su smejdiky za 30e (800CK) k nicomu. Tep ti meraju v presnosti +- 25tepov, krokomer tu nemam info. Ja pouzivam garmin 235 so zabudovanym meracom tepu, krokomerom, plus tam je kopa dalsich veci najlepsie pre bezcov resp. cyklistov- GPS+GLONASS davaju super presnost, na jednom okruhu mam asi 50 merani a rozptyl 12450 - 12470m (moze byt aj sposobene ze niekde som bezal ostrejsiu zakrutu ako predtým...)Meria to aj spalene kalorie a hodinky sa ucia o pouzivatelovi cim viac ich nosi a prisposobuju tomu napríklad aj odporucanu dobu regeneracie a podobne... stoja tak cez 300e


  • 0

#6 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2018 - 13:32

Fenix 3 je už vo výpredaji. Osobne zvažujem vívoactive 3. Na chudnutie ti hodinky nestačia. Buď ťa prepadne choroba alebo schudneš vôlou. Vôli pomáhajú kaloricketabulky.cz . Zaujímavé je, že spolupracujú práve s garminom. Používam aj mobilnú verziu a pomáha, síce nie pri chudnutí ale prepočet sacharidov je dobrý. Keď niekto používa oboje mohol by dať info čo všetko sa do kalorických tabuliek prenáša. Určite by to pomohlo aj iným, ja som diabetik takže by mi info pomohlo v rozhodovaní


  • 1
Balin50

HW: Sansung S22 + ADrake+, Garmin Monterra

#7 Kendar05

Kendar05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2018 - 13:50

Já mám náramek Fitbit Charge 2 a pro mě ideální. Sleduju počet kroků, tepovku, patra, spánek, mám nastavený budík. A jako hodinky s datumovkou výborný :-).


  • 0

#8 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2018 - 14:01

Nosím Forerunner 935. Spokojenost téměř maximální - chybí mi jen možnost měření tepovky v režimu plavání a škoda že nemá NFC, aby se dalo platit místo platební karty službou GarminPay. Nabíjím jednou za 1-2 týdny podle toho, jak často zapínám GPS. 


  • 0
Vložený obrázek

#9 Kvíčala

Kvíčala

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2018 - 17:10

Záleží na tom, jak je budeš využívat. Pokud chceš vyloženě sport tester, tak jsou dobré hodinky Garmin fenix 3 nebo Garmin fenix 5 (mají docela velkou baterku a spoustu funkcí). Pokud je budeš mít převážně na každodenní nošení (např. do práce, domu...) a zasportuješ si jednou za 1/2 dny, tak je lepší zvolit třeba Samsung Gear s3 (můžeš s nimi volat, psát sms, mají hezký design a na sportování jsou taky moc dobré, ale ne tak přesné jako třeba Garmin fenix). Moc bych se nepřikláněl k Apple Watch. Sice jsou cellular, ale výdrž baterky je hodně mizerná. Když si budeš chtít počítat jenom kalorie a kroky tak ti postačí nějaký chytrý náramek (nejlepší je volit ty malé, aby ti nepřekážely na ruce, některé dokonce nemají ani displej a ovládáš je mobilem). Pak jsou ještě “chytřejší” chytré náramky, které mají skoro všechny funkce hodinek (třeba Samsung Gear fit).
Edit: U tepové frekvence záleží, jak přesně ji chceš měřit. Nejpřesnější měření je z hrudního pásu. Poté ze zápěstí (ale už ne tak přesné). Dokonce se dá měřit i z ucha (sluchátka) a prstu (mobil), ale to už je opravdu hodně orientační.

Tento příspěvek byl upraven od Kvíčala: 25 leden 2018 - 17:14

  • 0

#10 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2018 - 17:53

Taky jsem se o to dost zajímal, než jsem skončil na nemocenské s kolenem. Garmin je všeobecně palba. Zaujal mě Tomtom Runner 2 (3) v základní verzi. Cena od 2500Kč se mi zdá dost dobrá.


  • 0
když vidím díru, musím do ni.

#11 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2018 - 18:42

Jen bych upozornil že nějaký manažer TomTomu se na podzim nechal slyšet, že se sporttestery a kamerami chtějí skončit a soustředit se na navigace a navigační aplikace. Je tu tedy trochu risk v tom, pokud s tím seknou, kdy utnou i aplikaci a servery pro data. A pokud mají nějaký vlastní formát dat, asi jo nepůjde jinde využít. Cenově to rozumné asi je.

Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 25 leden 2018 - 18:43

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#12 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2018 - 6:52

Kolegyně teď řeší to samý, vzala to hodně pečlivě a jako jediný použitelný ji z toho vyšlo "něco" od Garminu. "Něco" záleží na tom, kolik do toho chce člověk investovat. Ona nakonec asi zakotví u Forerunneru 35. Já osobně mám Fenix 5 a nemůžu si to vynachválit.

 

Ještě je otázka, jestli se chceš zpětně nějak hrabat v tracklogu, nahrávat na Endomondo, Stravu, atd. Pokud ne, tak je hodně zajímavá alternativa u Xiaomi - Amazfit Bip. Má to GPS, měří to tep, kroky ... a má to hodně slušnou výdrž (bez použití GPS i měsíc).

 

BTW co se týče zařízeni od garminu, tak doporučuju web http://www.zivotsgarminem.cz/ jsou tam recenze a srovnání všeho možnýho.


  • 1

#13 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2018 - 9:07

Ono hodně záleží na tom co potřebuješ a jakou cenovku.

Jako základ bych doporučil Xiaomi MiBand 2. Chytrý náramek, měří kroky, tep, upozornění (vibrace) na telefon, budík ... vše lze nastavit za telefonu. A umí zobrazovat i čas. Krásně se nosí, je lehký, voděodolný a má luxusní výdrž baterky - dle používání až měsíc !

 

Pokud preferuješ i zobrazování zpráv z telefonu, bude třeba něco lepšího. Případně i volání přes hodinky ... cena půjde nahoru a taky počítej s častým nabíjením.

Dle mého na prosté zaznamenání kroků, zobrazení času a občasné upozornění nemá MiBand 2 zatím moc velkou konkurenci  

 

Mám MiBand2 a s aplikací Tools & Mi Band funguje i to zobrazování zpráv z telefonu. Výdrž 2-3 týdny, na měsíc jsem se ještě nedostal.


  • 0

#14 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2018 - 12:52

Měl jsem MiBand 1S a výdrž na baterku excelentní. Ale veškeré údaje se museli vyčíst v mobilu, protože neměl displej. Teď mám chvíli Amazfit Bip a celkem funguje. Nemá sice tolik možností co Garmin, ale na běžné zaznamenání trasy, kroků, spánku a na notifikace funguje bez problémů. Jen GPS občas trošku lže a trasu změří delší. Výdrž baterky je také dobrá, ale jakmile zapneš GPS záznam, výdrž se rapidně zkrátí. Tepovku měří oba jmenované, jak jsou udaje přesné netuším.

Pokud by ti stačilo zaznamenat jen trasu kudy jdeš, stačí zapnout v mobilu stopaře v app Mapy.cz 


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 26 leden 2018 - 12:57

  • 0

#15 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2018 - 1:46

Jen bych upozornil že nějaký manažer TomTomu se na podzim nechal slyšet, že se sporttestery a kamerami chtějí skončit a soustředit se na navigace a navigační aplikace. Je tu tedy trochu risk v tom, pokud s tím seknou, kdy utnou i aplikaci a servery pro data. A pokud mají nějaký vlastní formát dat, asi jo nepůjde jinde využít. Cenově to rozumné asi je.

Onehdá vyprávěl Honza Březina v rozhovoru s nějakým běžcem, že už s tím TomTom sekl (a myslím, že to seknutí už je delší dobu, ne?).


  • 0
:)

#16 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2018 - 5:48

Kolegyně teď řeší to samý, vzala to hodně pečlivě a jako jediný použitelný ji z toho vyšlo "něco" od Garminu. "Něco" záleží na tom, kolik do toho chce člověk investovat. Ona nakonec asi zakotví u Forerunneru 35. Já osobně mám Fenix 5 a nemůžu si to vynachválit.

 

Ještě je otázka, jestli se chceš zpětně nějak hrabat v tracklogu, nahrávat na Endomondo, Stravu, atd. Pokud ne, tak je hodně zajímavá alternativa u Xiaomi - Amazfit Bip. Má to GPS, měří to tep, kroky ... a má to hodně slušnou výdrž (bez použití GPS i měsíc).

 

BTW co se týče zařízeni od garminu, tak doporučuju web http://www.zivotsgarminem.cz/ jsou tam recenze a srovnání všeho možnýho.

 

I z Amazfitu to jde dostat na Stravu (Endomondo,...). Mám je tři tejdny a zatím spokojenost. Hlavně s výdrží baterky.


  • 0

#17 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2018 - 10:03

Onehdá vyprávěl Honza Březina v rozhovoru s nějakým běžcem, že už s tím TomTom sekl (a myslím, že to seknutí už je delší dobu, ne?).

Vidíš já na netu narazil jen na to, že to plánujou. Ale tak je to možný ;)


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#18 Šela

Šela

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2018 - 15:04

No měl jsem v plánu spíš něco levnějšího. Cca do 2,5 tisíc. Nemyslel jsem přímo jen fitness náramek, ale aby to bylo také univerzálnější. Tím myslím vzít jak do přírody a i do práce (kancelář).


  • 0

#19 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2018 - 7:20

No měl jsem v plánu spíš něco levnějšího. Cca do 2,5 tisíc. Nemyslel jsem přímo jen fitness náramek, ale aby to bylo také univerzálnější. Tím myslím vzít jak do přírody a i do práce (kancelář).

Do 2,5t kč, jsou asi jen ty Amazfit Bip. Ale pokud nechceš víc než kroky a tepovku, bude ti fitness náramek stačit. Jsou menší a většinou vydrží déle na baterku než hodinky. 


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 31 leden 2018 - 8:31

  • 0

#20 Šela

Šela

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2018 - 15:10

Jo já o něm prvně přemýšlel, ale to není věc do kanceláře.. Si myslím já :) 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama