Přejít na obsah


Fotka

Uznávání odpovědí u earth keší


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
27 odpovědí na toto téma

#21 chromos

chromos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2018 - 5:38

Názor "z druhé strany":

 

Ochota ke vzdělávání sebe sama se nedá vnutit. Když někdo bude prahnout po rozšíření svých obzorů (což lze umocnit poutavým listingem), zjistí si hromadu údajů o lokaci earthky ještě dřív, než na místo vyrazí.

 

Když je ale listing nečtivá kilometr dlouhá nudle zkopírovaná z nějakého cizího webu a ownerův vklad je pouze v přilepení deseti, leckdy dost infantilních, otázek a navíc i samotná lokace kešky je taková nemastná neslaná, odradí to i ty, kteří by se jinak třeba rádi přivzdělali. Taková keška pak spíš připomíná zkoušení u tabule (když už ne přímo výslech) a nelze se pak divit odfláknutým odpovědím. Sám se snažím odpovídat podle ownerových požadavků, ale někdy musím fakt zatnout zuby.

 

Chápu, že owneři earthek si musí nějak ověřit, že hledač, logující nález, na místě skutečně byl. K tomu ale přece stačí jeden dva úkoly, ne?


  • 3

Nexus 6, Locus Map Pro.


#22 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 9:50

Osobně mě earth keše nebaví, lovím je, když jsou po cestě našeho výletu či dovolené, ale jen v případě, že se dají odpovědi zjistit na místě pozorováním či z nějaké tabule a nezabere to moc času. Už jsem viděl earthky, kde se mělo dělat nějaké laborování s vodou apod....děkuju nechci. Přecejen naším cílem je vidět to místo, užít si výlet a ne tam stravit spoustu času zjišťováním komplikovaných odpovědí, zatímco nekeškující část rodiny někde netrpělivě podupává, kdy už to konečně bude. Fotky ale poctivě přikládám.


Tento příspěvek byl upraven od LBD945: 18 únor 2018 - 9:51

  • 2

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#23 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2018 - 11:25

Samozrejme, že máš pravdu. Lenže subjektívne hodnotenie odpovedí ownerom tiež nie je to pravé orechové. No a potom je to už veľmi blízko k tvrdeniu, že slovíčko odpoveď neznamená automaticky správnu odpoveď. Takže aby som nedostal palce dole: Prídem na súradnice. Niečo si o tom prečítam, Niečo odpozorujem v teréne. Niečo nafotím. A napokon odpoviem podľa najlepšieho vedomia a svedomia. A v takomto prípade (nesprávnu) odpoveď budem považovať za FI. A owner to buď nechá tak, alebo ak sa mu chce, upozorní ma na nesprávnu odpoveď s vysvetlením. Vtedy budem mať z tej earthky dobrý pocit. A bude to aj poučné.

 

Len tak na okraj. Ja osobne považujem earth kešky za cudzí prvok v geocachingu. A tento môj názor nie je osamotený. Lenže takýto názor je považovaný kacírsky a zato znova dostanem palce dole. :)

 

Zase odvolávání se na ownera. Běž s tím někam. Jasně, owner je ten špatný, protože tam těch otázek dal moc, jsou moc složité, náročné, nejasné, ... a tak můžeme pokračovat s výmluvami, proč nám daná keš vadí. Jo, některé keše i EC jsou hodně zvláštní, protože owner je zvláštní. Ale pak máš přece možnost je ignorovat. Nebo snad ne? Pokud se owner bude snažit otázky naformulovat tak, aby byly jasné, budou chodit i jasné odpovědi a nebude problém s tím, že někdo odpoví špatně. A u složitějších otázek by se zase kačer měl snažit odpovědět v rámci svých možností správně a owner by to měl ocenit. Základem je tedy používání zdravého rozumu na obou stranách.

 

Svým způsobem jsou earthkeše cizí prvek v geocachingu. Podle mě stejně jako labky, virtuálky, webcam, wherigo. Některé jsou bez krabičky na konci, některé vyžadují registraci na jiném webu. Buď k tomu lze přistupovat tak, že všechny tyhle věci z geocachingu vyjmeme nebo tak, že tu hru obohacují. Já jsem pro to druhé, je to zpestření. Na místo, kde by se těžko dala dát krabička, lze dát virtuálku. Na místě, které je geologicky zajímavé, ale opět by byl problém s fyzickou krabičkou, může být EC. Wherigo zase umožňuje udělat hru interaktivní, zajímavější. Takže moje doporučení zní, že pokud se ti daný typ keše nelíbí, tak je nelov!


  • 10

#24 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 19 únor 2018 - 13:02

Zase odvolávání se na ownera. Běž s tím někam. Jasně, owner je ten špatný, protože tam těch otázek dal moc, jsou moc složité, náročné, nejasné, ... a tak můžeme pokračovat s výmluvami, proč nám daná keš vadí. Jo, některé keše i EC jsou hodně zvláštní, protože owner je zvláštní. Ale pak máš přece možnost je ignorovat. Nebo snad ne? Pokud se owner bude snažit otázky naformulovat tak, aby byly jasné, budou chodit i jasné odpovědi a nebude problém s tím, že někdo odpoví špatně. A u složitějších otázek by se zase kačer měl snažit odpovědět v rámci svých možností správně a owner by to měl ocenit. Základem je tedy používání zdravého rozumu na obou stranách.

 

Svým způsobem jsou earthkeše cizí prvek v geocachingu. Podle mě stejně jako labky, virtuálky, webcam, wherigo. Některé jsou bez krabičky na konci, některé vyžadují registraci na jiném webu. Buď k tomu lze přistupovat tak, že všechny tyhle věci z geocachingu vyjmeme nebo tak, že tu hru obohacují. Já jsem pro to druhé, je to zpestření. Na místo, kde by se těžko dala dát krabička, lze dát virtuálku. Na místě, které je geologicky zajímavé, ale opět by byl problém s fyzickou krabičkou, může být EC. Wherigo zase umožňuje udělat hru interaktivní, zajímavější. Takže moje doporučení zní, že pokud se ti daný typ keše nelíbí, tak je nelov!

 

Tisíc ľudí - tisíc chutí. A čo je na tom zlého? Jediné s čím sa dá súhlasiť je: "Základem je tedy používání zdravého rozumu na obou stranách.".

Aby som to zhrnul. Je to hra. Každý má subjektívne niekde inde hranicu čo ešte hra je a čo už nie. Čo je zábavné a čo už nie. A z toho pramenia rôzne uhly pohľadu na to isté.

 

To čo ownerovi príde ešte ako zábava niekomu inému to tak prísť nemusí. A áno, súhlasím aj s tvojím: "Takže moje doporučení zní, že pokud se ti daný typ keše nelíbí, tak je nelov!".

 

Ty niekedy nemáš pocit, že owner sa pri earthke, alebo virtuálke len chce zabávať na tom, koľko ľudí mu skočí na tie jeho "podivné" (a to som použil politicky korektné slovo) úlohy?

 

Volá sa to tu "fórum". Takže nerozumiem, prečo je vždy každý, s trocha odlišným názorom ako je tunajší "mainstream", ukameňovaný.


  • 0

#25 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2018 - 13:21

chrobak.truhlik: ta vztahovačnost snad není na místě, bejcci byl ve svém příspěvku trošku razantnější (to taky nemuselo být, posílat někoho někam ;)), ale jinak je to jen názor.

 

Že jsou earthky tak trochu cizí prvek, v tom s tebou souhlasím. Ale je to takové koření hry. Sice někdy trošku tápu mezi flyši a slepenci, ale docela oceňuju, že se i něco naučím o procesech, kterými se utváří planeta, po které pobíháme. :)  A úkoly jsou někdy možná podivné (ačkoliv je to fakt subjektivní, jak posoudit podivnost např. měření hloubky v zaplaveném lomu), ale já to beru tak, že na to mají právo. A já mám právo to hodit do ignorelistu. :)


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#26 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2018 - 14:29

Tisíc ľudí - tisíc chutí. A čo je na tom zlého? Jediné s čím sa dá súhlasiť je: "Základem je tedy používání zdravého rozumu na obou stranách.".

Aby som to zhrnul. Je to hra. Každý má subjektívne niekde inde hranicu čo ešte hra je a čo už nie. Čo je zábavné a čo už nie. A z toho pramenia rôzne uhly pohľadu na to isté.

 

To čo ownerovi príde ešte ako zábava niekomu inému to tak prísť nemusí. A áno, súhlasím aj s tvojím: "Takže moje doporučení zní, že pokud se ti daný typ keše nelíbí, tak je nelov!".

 

Ty niekedy nemáš pocit, že owner sa pri earthke, alebo virtuálke len chce zabávať na tom, koľko ľudí mu skočí na tie jeho "podivné" (a to som použil politicky korektné slovo) úlohy?

 

Volá sa to tu "fórum". Takže nerozumiem, prečo je vždy každý, s trocha odlišným názorom ako je tunajší "mainstream", ukameňovaný.

 

Jo, někdy mám pocit, že owner má poměrně velké nebo zvláštní nároky. Ale málokdy mám pocit, že by to bylo ze škodolibosti, že by se chtěl bavit tím, jak mu na to lovci skočí. Obvykle se mi tohle ale stává spíše u mysterek a takové pak ve většině případů ignoruji. Některá zadání EC či virtuálek jsou náročnější na zpracování, občas nudné nebo o ničem, ale vysloveně "podivné", které bych zcela zavrhl a odložil, mi v paměti neutkvělo. A pak bych to asi řešil pomocí WN, ať má owner zpětnou vazbu.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 19 únor 2018 - 14:30

  • 2

#27 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2018 - 16:21

Tisíc ľudí - tisíc chutí. A čo je na tom zlého? Jediné s čím sa dá súhlasiť je: "Základem je tedy používání zdravého rozumu na obou stranách.".

Aby som to zhrnul. Je to hra. Každý má subjektívne niekde inde hranicu čo ešte hra je a čo už nie. Čo je zábavné a čo už nie. A z toho pramenia rôzne uhly pohľadu na to isté.

 

To čo ownerovi príde ešte ako zábava niekomu inému to tak prísť nemusí. A áno, súhlasím aj s tvojím: "Takže moje doporučení zní, že pokud se ti daný typ keše nelíbí, tak je nelov!".

 

Ty niekedy nemáš pocit, že owner sa pri earthke, alebo virtuálke len chce zabávať na tom, koľko ľudí mu skočí na tie jeho "podivné" (a to som použil politicky korektné slovo) úlohy?

 

Volá sa to tu "fórum". Takže nerozumiem, prečo je vždy každý, s trocha odlišným názorom ako je tunajší "mainstream", ukameňovaný.

 

Bohužel pokud na místě, kde je tabule s nakreslenými kameny, na nich názvy těch kamenů (s barvou těchto kamenů), a k tomu jedna z otázek:  "Které vystavené horniny jsou bílé barvy (2 druhy), kolik kamenů tu je od těchto dvou hornin bílé barvy (tj. X kamenů horniny XXX a Y kamenů horniny YYY) a čím se od sebe liší?"  odpoví: "Žula 3 ks", to určitě přece nebyl geolog, tak nepoznal žulu od jiného druhu a já jako autor jsem se snažil vymyslet otázku takovou, abych ho na něčem nachytal...

 

Ne, snažil jsem se, aby to bylo co nejjasnější a všichni to měli dobře (ten počet a druh hornin). U té otázky, čím se od sebe liší horniny jsem chtěl, aby se zamysleli, proč jsou jiné dle skutečného tvaru horniny. A že mi polovina lidí neodpoví, to jsem řešil snad jen tím, že jsem lidi občas vyzval, jestli by zkusili doplnit odpověď. Často ani neodpověděli...


  • 0

#28 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2018 - 16:37

Téma zamykám, děkuji vlastníkům earthkeší za odpověď. Bohužel se to tu spíše strhlo na debatu mám - nemám rád earthky, což už nemá moc smysl.

Otázky na své kešce zkusím ještě více zjednodušit tak, že rozdělím otázky, které obsahovaly podotázky na jednotlivé otázky, aby na ně nikdo nezapomínal, doplním ještě podrobnější postup, jak zjistit dané údaje, aby se někomu nemohlo zdát, že chci někomu házet klacky pod nohy a brečet na fórech... Sice tak bude skoro dvojnásobek otázek, ale doufám, že alespoň budou jasnější pro ty, kteří potřebují opravdu jednoduché otázky a nechtějí nad ničím moc přemýšlet.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama