Přejít na obsah


Fotka

Datum a čas odlovení

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 1:22

Chtěl jsem se zeptat jak a odkud GeoGet bere datum a čas odlovení keše... teď jsem se toho všiml při projíždění databáze, že některé datumy jsou jiné než skutečný odlov a časy jsou buď 00:00 nebo třeba co jsem lovil sérii 17.4. tak celá série má čas odlovu 17:04. V a:draku mám (D) (T) hod (samozřejmě v hranatých závorkách) a loguji nejdříve do konceptů a pak až po úpravě v PC publikuji.

Jde nějak vše upravit aby to sedělo podle skutku abych měl v pořádku i statistiky?


  • 0

#2 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 6:24

Návod zde.


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 9:32

Ten navod je fajn, ale neodpovida uplne na polozenou otazku. Je treba rozlisovat, zda to datum a cas bere pro upravu dat v databazi nebo pro zobrazeni. Pro zobrazeni je to jasne, cte to z databaze. Slozitejsi je to, kde se to v te databazi bere. Na to odpovida ten odkaz v predchozim prispevku a je otazka, zda tam zmineny 4. bod je vycerpavajici.

 

Takze zakladni otazka bude, jak a jaka data o nalezech jsi do GG nahral. Troufam si tvrdit, ze pokud je nemas v GG spravne, nebyla ani v tom zdroji v poradku. Rucni upravou sice muzes zjednat napravu v databazi, ale pak budes mit zrejme rozpor mezi databazi a zaznamem na webu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 10:58

Jestli ti tam nemůže zlobit to [ D ] ? Datum je přece datum logu a nevidím důvod to tam dávat ještě jednou.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#5 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 13:47

Všechny nálezy si do GG nahrávám přes Databáze -> Import -> Stáhnout vaše nálezy

Na web je z a:dreku posílám jako koncept kde je: "Ikona kalendáře" 15.02.2018 "Ikona hodin" 18:00 hod jsem našel tuto "ikona krabice" jako svůj 653. nález  (kdyžtak se koukněte na profil na nějaký můj log ;-) )

není možné, že ty "ikonky" tomu nějak vadí? když se v GG podívám na svůj log tak je tam místo ikonek otazníky.

O té ruční úpravě vím ale bylo by to asi na dost dlouho, i když nemám zdaleka tolik nálezů ale bylo by to asi na hodně dlouho.

Když si ale přes Stator vyjedu statistiku tak v záložce - Nálezy podle dne/hodiny mám odlovenou kešku v 00 hodin jedinou kešku a přitom v GG jich je nespočet

Jde to nějak ještě opravit vše najednou a jak se vyvarovat tomu aby se to už nestávalo?


Tento příspěvek byl upraven od mirekmuller89: 18 únor 2018 - 13:57

  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 15:09

Je otazka, jak vypadaji logy na webu. Maji spravne datum? Je tam uveden cas (nejlepe na zacatku) ve formatu hh:mm? Pokud ano, pak by melo stacit vymazat z databaze nalez (a to jak log, tak datum a cas nalezu pres prave mysitko, Nastavit nalez, Nenalezeno) a log znovu importovat.

 

Pokud datum a cas nalezu na webu neni spravne, tak je treba napred ty logy na webu upravit, aby odpovidaly realite a pak udelat to, popsane drive.

 

Protoze nezadany cas je v databazi poznamenan jako 00:00, jsou vsechny tyto casy povazovany za nezadane a tedy se ve Statoru ignoruji.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 18:07

Ač nejsem příznivcem povinného linkování profilu, tak tady by se to hodilo, zvlášť když zveš k nakouknutí :-) (aktuálně máš link špatně)
Ten log vypadá takto: https://www.geocachi...17-b3bd36e62d31

Gorde, píšeš “Maji spravne datum? Je tam uveden cas (nejlepe na zacatku)” .....
Je tohle někde popsáno, kde a jak musí být čas a v jakem formátu uveden, aby to GG pobral? Formulace “nejlépe na začátku” znamená, ze i dále v textu OK, což mirekmuller má....
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#8 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 18:10

Když už jsem se s tím hledal, tak to sem zkopíruji.

Ten log ze 17.4. začíná takto:

17.04.2017 v 14:50hod jsem ulovil tuto  jako svou 337 keš! 

Ani se moc nedivím, že to GG nezpracuje správně.

 

V některých lozích máš za těmi paznaky mezeru, v jiných ne, a v některých lozích nemáš čas uveden vůbec.

 

Edit: nechce se mi to tu zobrazit, tak dám odkaz na ten log:

 

https://www.geocachi...77-53f76073f1c3


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 18 únor 2018 - 18:18

  • 1

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#9 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 18:19

Akorát loguji dnešní nálezy a čas je vždy 18:02 takže podle všeho to bere první číslo, které to najde... v mém případě tedy datum :-(

plavcik: děkuji za upozornění ale nevím jak je to možné, měl jsem to tam nastavno správně ;-) juknu na to :)

Kohout team: ano vím, že některé logy jsou bez času a data, to ještě když jsem nelovil přes A:drake takže jsem logoval hned z c:geo a nebo při FTF, když chci aby ostatní věděli, že FTF padlo ;-)


  • 0

#10 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 18:26

Já myslím, že tady bude opravdu problém s těmi logy, kde před časem není mezera, jak píše Kohout team....
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#11 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 18:34

A za časem...

 

V tomto logu máš před časem i za časem mezeru, tam se ti ten čas vyplnil správně?

https://www.geocachi...17-b3bd36e62d31


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#12 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 19:14

A za časem...

 

V tomto logu máš před časem i za časem mezeru, tam se ti ten čas vyplnil správně?

https://www.geocachi...17-b3bd36e62d31

 

Ne tam mám čas odlovu 16:02


  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 19:40

Protoze to bere prvni cislo, respektive prvni dve cisla oddelena jen a jen nejakym tim interpunkcnim znakem. (nekdo pise cas s dvojteckou, jiny s teckou, atd,.)

 

Kdysi se proste zvolilo datum a dospal nejaky ten text k tomu. To az v Geogetu mi prislo lito, ze se neeviduje i cas nalezu, protoze tim by se jasne a bez diskuzi urcilo i konkretni poradi logu v ramci jednoho dne, a zaroven je to uzitecna informace pro ownery i dalsi hledace.

 

Jenze cas nebylo na webu kam napsat. Proto jsem zavedl to nepsane pravidlo, ze se cas napise na zacatek logu. A tam se take hleda. Pise se tam jen proto, ze ho neni kam jinam napsat... datum ale mas kam napsat, ma svoje policko. Opakovat jej do logu, to postrada logiku.


  • 2

#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 19:56

17.04.2017 v 14:50hod jsem ulovil tuto  jako svou 337 keš! 

Tak to je jasne. Haluma to tu vysvetlil a ja doplnim:

 

17.07 je chapano jako cas. Podle ceske typografie (trochu to patri do sousedniho jazykovedneho vlakna) je spravne oddelovat hodiny od minut teckou, nikoli dvojteckou. Aby se predeslo potizim, GG bere prvni text, ktery je mozne povazovat za dve maximalne dvojciferna cisla oddelena interpunkcnim znamenkem (jak tvrdi Haluma, ja bych to omezil na tecku nebo dvojtecku) za cas. Tomu naprosto ten zapis vyhovuje. Proto je do databaze ulozen cas 17 hodin 4 minuty.

 

Podobne jako Haluma nerozumim tomu, proc je datum uveden jeste v textu logu, kdyz je to primo jedna z vlastnosti logu (datum logu, typ logu, text logu). Nepouzivaj v textu datum a bude to bez problemu.

 

EDIT: ten cas 14:50hod je spatne (opet podle ceske typografie, ale nejen podle ni). To by GG asi ani jako cas pochopit nemel. 


Tento příspěvek byl upraven od gord: 18 únor 2018 - 19:58

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 20:55

Možná beru jen tečku a dvojtecku, jen bych se musel podívat do zdrojaku, proto jsem to pro jistotu napsal obsirneji...
  • 0

#16 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 22:31

Je mi to jasné, už jsem to pochopil takže mi nezbývá než všechny logy postupně předělat a odebrat datum a začínat časem... no to si pěkně máknu :D

A v GG stačí aktualizovat nálezy nebo musím všechny nálezy odebrat  a znovu načíst aby se to srovnalo??

 

Edit:

Tak teď zkouším pokus omyl - odmazal jsem datum, nechal jsem pouze čas s dvojtečkou a beze změny, s tečkou a vymazáním nálezu a znovunahráním do databáze již vše jak má být ;-) tak já jdu přepisovat :D :D


Tento příspěvek byl upraven od mirekmuller89: 18 únor 2018 - 22:39

  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 22:40

Odebrat a pak znovu načíst. Nebo přepsat ručně.
  • 0

#18 mirekmuller89

mirekmuller89

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2018 - 22:55

Naštěstí jde po označení vícero keší dát nenalezeno a pak znovu načíst nálezy a vše se srovná, dokonce teď už to bere i tu dvojtečku u času ;-) ale za číslem musí být mezera a až pak hod. ten chybný text bez mezery jsem měl před tím než jsem dělal tovární nastavení telefonu a nikdy jsem to nijak neřešil a proto jsem to nechal bez povšimnutí. Už vše předělávám, tak mám na pár dní aspoň co dělat.

Jinak s tím datumem máte pravdu, že je tak nějak zbytečný ale když jsem si v a:dreku dělal šablonu tak jsem tam dal vše co to nabízí a hezky za sebou -> datum, čas, pořadí. No důležité je, že se vše vysvětlilo a třeba to i někomu dalšímu pomohlo


  • 0

#19 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2018 - 1:28

17.04.2017 v 14:50hod jsem ulovil tuto  jako svou 337 keš! 

Tak to je jasne. Haluma to tu vysvetlil a ja doplnim:

 

17.07 je chapano jako cas. Podle ceske typografie (trochu to patri do sousedniho jazykovedneho vlakna) je spravne oddelovat hodiny od minut teckou, nikoli dvojteckou. 

 

Používám běžně dvojtečku. http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=820


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#20 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2018 - 10:27

Já datum neuvádím, na začátku jen čas, na dalším řádku popis a dole poděkování a podpis.

Dřív sem používal datum před podpisem, ale od tý doby co používám Locus a FieldNotes a posílám to GC off-line tak mi to datum dá automaticky.

 

Takže nejlépe mít čas hned na začátku.

 

P.S.:

Ten čas píšu tak jak nás učili na škole:  14:35 (s dvojtečkou) :D


Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 20 únor 2018 - 10:35

  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama