Přejít na obsah


Fotka

Pravidlo zakládání mysterek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#21 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2018 - 13:42

To je blbý... ale nikomu by to nevadilo, nastavit skrytý FW na 1. stage, nebo přímo na úvodky, nebo kamkoli do 2 mil a skutečnou finálku jako skrytý waypoint. Schvalovač neradí s luštěním, jen hlídá kolize. A owner by si tohle pamatoval a případně radil správně. Ověřovátko se dá použít jiné. Ale netuším, jestli GS nějak ve statistikách nepočítá kilometry a vůbec - připadá mi to jak drbání nohou za uchem. Výchozí souřadnice multiny jsou zcela logicky tam, odkud se vychází. Nic nebrání tomu, jít to opačně, nebo na přeskáčku (pokud se nepočítají postupně). Ale občas se to dělá, že se jde po stagích a na každé se zjistí souřadnice další a finálka je do poslední chvíle neznámá. Např. kolem celého města ze všech stran a pak vypočítat průnik (to by ale šlo, to byla mysterka). Zbytečná ikona úvodek na konci to jen zbytečně prozrazuje a navíc je nesmyslná, protože vychází se úplně odjinud.


  • 0

#22 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2018 - 15:51

Michale, ano, i to je řešení, ale asi není úplně košer (na finálních souřadnicích má být finálka a ne stage). Obávám se, že to je asi postižitelné RW (bude-li chtít).

 

Čekal jsem, že se ozveš :) To pravidlo je pitomé, při editaci keše by tě to mělo pouze varovat, ale rozhodnutí o tom, zda finálka 10 kilometrů od úvodek má smysl nebo ne, nechat na revírnících. Existují případy (delší mysteromulti kombinace), kde to má opodstatnění.


  • 0

#23 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2018 - 16:01

Vypadá to, že Groundspeak dělá všechno možné, aby zadusil veškerou kreativitu, která je mimo jejich chápání.


  • 4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#24 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2018 - 16:06

Určitě je užitečná informace v listingu, když je finálka hodně daleko od úvodních souřadnic. U mysterky mi to tak nevadí, ta se většinou luští v teple domova. Ale třeba u multina už mne párkrát vypekla. Jsem oběhal půlku města a finále bylo někde daleko v lesíku za městem.
  • 0

#25 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 13 březen 2018 - 18:53

The final stage cannot be more than 2 miles (3.2 kilometers) from the posted coordinates.

 

Zdroj: https://www.geocachi...id=127&pgid=277


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama