Přejít na obsah


Fotka

CWG směnárny Praha

cwg

Nejlepší odpověď Ruvit , 18 březen 2018 - 22:00

Musíš vyrazit mimo Prahu do přírody a hledat kešule co jsou vzdálené minimálně kilometr od parkoviště s nejlépe vyšším terénem. V drive-inkách je vše vykradené od masťnáckých honibodů.

 

Neřekl bych, že CWGéčka vykrádají "honibodi", těm jde většinou o něco jiného. Do jedné z posledních jsem vložil 4 CWG a po dvou nálezech v nic nebylo ani jedno a útok "honibodů" se zde na 100% nekonal. Nejčastějšími vykradači bývají začátečníci, kteří si v podstatě ani nepřečetli pravidla a pak sběratelé. Znám i takové, kteří mají nastaveného "robota", který jim kontroluje všechny keše v okolí, jestli se v nějakém logu neobjeví slovo CWG, dřívko a podobně. Pak neprodleně vyrážejí a je jen na nich zda vymění, nebo seberou.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 omaslo

omaslo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2018 - 21:37

Ahoj, chci se zeptat jestli nevíte o nějakých keších, které slouží i jako směnárny CWG. Nejlépe v Praze 4 a přilehlém okolí ?

Já sám vím jen o jedné, která je v Jesenici u Prahy.  :)  


  • 0

#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2018 - 23:27

Eventy. CWG směnáren jsem už našel desítky, ale CWGčka v nich často nejsou žádná.


  • 2

#3 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 22:00   Nejlepší odpověď

Musíš vyrazit mimo Prahu do přírody a hledat kešule co jsou vzdálené minimálně kilometr od parkoviště s nejlépe vyšším terénem. V drive-inkách je vše vykradené od masťnáckých honibodů.

 

Neřekl bych, že CWGéčka vykrádají "honibodi", těm jde většinou o něco jiného. Do jedné z posledních jsem vložil 4 CWG a po dvou nálezech v nic nebylo ani jedno a útok "honibodů" se zde na 100% nekonal. Nejčastějšími vykradači bývají začátečníci, kteří si v podstatě ani nepřečetli pravidla a pak sběratelé. Znám i takové, kteří mají nastaveného "robota", který jim kontroluje všechny keše v okolí, jestli se v nějakém logu neobjeví slovo CWG, dřívko a podobně. Pak neprodleně vyrážejí a je jen na nich zda vymění, nebo seberou.


  • 1

#4 omaslo

omaslo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2018 - 23:06

Takže nejlepší jsou asi eventy. Díky za info  :)  Jinak jak říkáte, že směnárny se často vykrádají. Tak právě kvůli tomu jich moc není, což je škoda. Je pravda, že ta jediná o které vím, tak je monitorována kamerovým systémem, tak snad to odrazuje lupiče. 

Jinak se chci jen tak mimo téma zeptat jaký máte názor na to, když člověk v keši, kde je víc CWG vymění víc různých cwg za několik svých. Např: 4 CWG, každá od jiného kačera za 4 své. Mně osobně to přijde blbý. Proto jsem udělal to, že jsem si vzal 3 CWG od různých kačerů z keše a vložil tam za ně 4 svoje. Tak se chci jen zeptat, jestli to je morálně správné ?  :)


  • 0

#5 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2018 - 1:26

Z hlediska „fair trade“ je jedno, jestli si vezmeš různá CWG a dáš za ně stejná. Protože by měla souhlasit hodnota odebraných a vložených věcí. Jelikož hodnota jednoho CWG je stejná, tak to bude v pořádku.

 

Z hlediska „morálního“ by se někdo na to mohl dívat tak, že když vezmeš tři různá CWG a dáš tam tři (nebo i čtyři) stejná, tak zmenšuješ různorodost nabídky. Ale protože CWG nejsou oficiálním herním prvkem, tak to nemá oporu v pravidlech. V pravidlech je popsán pouze „fair trade“, jak jsem uvedl v předchozím odstavci.

 

Já osobně už léta CWG nesbírám (resp. nevyměňuju, pokud se třeba na eventu dají koupit, tak si ho koupím), ale když jsem tak ještě dělal, tak jsem se v takovém případě snažil z keše vzít jenom jedno z těch CWG a dát místo něj jedno svoje. Prostě by mi přišlo blbý vzít všechna ta různá a nahradit je jenom svými.


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:cwg

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama