Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Virtuální stage na hřbitově

pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 82fanda

82fanda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 9:13

Ahoj.

 

Mám v plánu udělat tak trochu strašidelnou multinu po městských hřbitovech. Vím, že v pravidlech je, že se nesmí krabka nacházet na těchto místech, ale já bych tam chtěl udělat jen virtuální stage, tj. zjištění nějakých informací. Finální krabka by byla mimo hřbitov. Rewiewer mi neodpověděl, tak snad mi dáte radu vy zkušenější. Díky za odpověď.


  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 9:17

Stage na hrbitove asi neni problem, pokud se nebude pozadovat navsteva za tmy (zavreny hrbitov) a bude vse v ramci pohodove dostupnosti z cest hrbitova bez nutnosti nejakych vylomenin.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 9:34

Je dobré mít na paměti, že hřbitovy jsou pietní místa a pořádat na nich hromadně hry nemusí být každému úplně po chuti. Na druhou stranu některé slavné hřbitovy mají i jakési prohlídkové okruhy, které návštěvníka provedou po nejzajímavějších hrobech, ať už z hlediska architektoniky, nebo z hlediska osobností, které tam spočinuly. A děti si vždycky hrály i na hřbitově, je to místo tajemné a dost často klidné.

 

Takže — pokud budou požadované úkoly v souladu s pietou míst a neboudou kačery nutit k nějakému nevhodnému chování, pak asi proti tomu obecně nelze nic namítat. Je potřeba to však dobře vyvážit a uvědomit si, že se na takovou keš vypraví aspoň nějaký čas po publikaci větší množství kačerů, dost často i ve skupinkách.

 

Konečné slovo ale nakonec stejně bude mít reviewer při schvalování.


  • 7
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#4 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 11:38

Multin či mysterek se stagemi na hřbitovech je hodně, zrovna nedávno jsem šel na Frierenbergera v Kroměříži. To problém určitě nebude. Tím spíš, že cokoliv mimo tradičky má řádově nižší návštěvnost. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 12:09

U nás je GC5KXYK. Alespoň si prohlídneš nejhezčí jirkovský hrob.


  • 0

#6 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 12:12

Jako další příklad Židovský hřbitov v Brně.
  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 13:01

Několik krabiček jsem našel přímo na židovských hřbitovech, teď už je zvykem dávat je alespoň zvenku ke zdi.

A stage typu vojenské hroby, památníky, pomníky známých osobností, ty jsou zcela běžné.

Dokonce je běžné i mimo geocaching, že se hřbitov zruší, udělá se z něj park a nechá se tam několik významných hrobů, jako třeba ve Vodňanech je v parku za kostelem hrob Františka Heritese a Otakara Mokrého. Park s dětským hřištěm na bývalém hřbitově, to mi připadá víc za hranou, než geocaching. Ale je opravdu třeba zjišťovat jen věci viditelné přímo očima a napsal bych i do listingu, aby se hledači chovali tiše a nenápadně. Což ale evidentně nestačí, někdo tam halasit bude. Ale to už není problém geocachingu. Je taky rozdíl velký městský hřbitov a malý vesnický hřbitůvek, kam zajde jen ten, kdo tam má příbuzné. Ale třeba na hřbitovy kolem kostelů chodívám, podívat se na kostel.


  • 0

#8 Viktor36005

Viktor36005

    Viktor36005

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 13:48

....Rewiewer mi neodpověděl....


....neházej střelnou zbraň do obilí. Tady dostaneš rady, ale jedinej kdo Ti odpoví asi nejlíp je právě ten revírník, který ale zároveň dělá svou "civilní" práci, pak má koníčky a rodinu a potom, večer, unavený za celý den vyřizuje agendu. Určitě se na Tvůj dotaz dostane, neboj....
  • 2

#9 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 14:07

Podle mě je to taky v pohodě, virtuální stage, např. počítání nějakých oken, apod. přece hřbitov nějak nepoškozují, ne?


  • 0

#10 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2018 - 15:31

Ahoj.

 

Mám v plánu udělat tak trochu strašidelnou multinu po městských hřbitovech. 

 

 

Jestli ono to není myšleno tak, jako že chtěl tazatel návštěvu hřbitovů právě za tmy, když chce dělat tu strašidelnou multy. Protože jinak by to byla multy normální.


  • 0

#11 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2018 - 17:53

Kdysi jsem lovil jednu multinu se stage na hřbitově v Bílině. Navigace mě zavedla na druhou stranu zdi (byla tam ale branka) na část hřbitova, která nebyla používaná. Na ruině hrobu byla plastová taška, a v ní - lidské kosti! Několik stehenních kostí, kosti předloktí... Nevím, co si o tom myslet, k čemu to kdo potřeboval. Samozřejmě jsem to ohlásil policii, po pár dnech mi napsali, že to vyřešili.


  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#12 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2018 - 18:03

Nebyla to fyzická stage? :)


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#13 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2018 - 22:32

Nebyla to fyzická stage? :)

Dnes už to mohu prozradit, protože keš je v archivu: fyzická stage byla o pár metrů vedle - nenápadný magnet. pásek se souřadnicemi další stage na spodní straně branky. Ale nepřesnost ownera + nepřesnost mé GPS + vysoké stromy mě zavedly kousek vedle na zpustlý a nepoužívaný kus hřbitova. Naštěstí ownera nenapadlo třeba X = (počet levých stehenních kostí + 2* počet pravých kostí loketních + počet levých vřetenních kostí / 2). To by bylo jistě na D5, ale každý není medik nabiflovaný ke zkoušce z anatomie... (Pozná se to velmi snadno: do které ruky mezi palec a ukazovák můžeme loketní kost uchopit jako šavli, tak z té končetiny ta kost je. Z druhé strany nepasuje...)


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 27 březen 2018 - 22:38

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama