Přejít na obsah


Fotka

Výhodné cestování vlakem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2018 - 0:31

Na oblíbené Lidlenky můžeme už jenom vzpomínat, ale prakticky neustále má ČD slevu na některou síťovou jízdenku ve spolupráci s nějakým partnerem. Během dubna je to ČSOB a pro dubnové víkendy lze získat jednodenní volnou jízdenku za 289 Kč - viz https://svetodmen.cz...uze-o-vikendech

 

Dále bych chtěl upozornit ty, kteří si oblíbili jízdenku Labe-Elbe pro výlety do Německa, že od prvního dubna došlo ke změně podmínek. Došlo k mírnému zdražení, nově platí pouze v "krajských vlacích" (např. tedy neplatí v EC) a nedá se koupit v pokladnách mimo Ústecký kraj. Na druhou stranu nově existují varianty 1 osoba+2 děti a 2 osoby+4 děti. Více viz http://www.kr-usteck...e-elbe/ds-98825


  • 0

#2 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2018 - 7:44

V EC už to neplatí nějakou dobu. Ta hlavní změna spočívá v omezení rozsahu platnosti ve vlacích na území ČR. Dřív platilo v rozsahu celodenní regionální jízdenky pro Ústecký kraj, nově v rozsahu celodenní jízdenky IDS Ústeckého kraje. Takže pro cesty z Prahy až od Hněvic, ne od Vraňan jako dřív. A navazovat jde jen ve vlacích, co v Hněvicích zastavují. Navíc nepůjde koupit v pokladnách mimo Ústecký kraj, jen ve vlaku, takže aktivnější průvodčí můžou vyžadovat přirážku. Naopak výhodou je, že tarif PID už platí až do Hněvic (6. pásmo), takže se jde zcela vyhnout tarifu ČD při cestě tam, ale při cestě zpět jedině velice komplikovaně.
  • 0

#3 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 2:24

Už to konci, ale třeba to někdo ještě stihne.
https://www.o2vyhody...d_7.html#_from:
  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#4 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2019 - 20:11

Kdo nestihl O2, může zkusit ČSOB (nejen pro majitele účtů).

Celodenní jízdenka ČD pro listopadové soboty a neděle za 289 Kč.

https://svetodmen.cz...u-jizdenku-cd-1


  • 1

#5 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2019 - 20:43

Ty to máš určitě nastudované, takže na jaký typ vlaků to platí? Ať to nemusíme vsichmi tady číst celé. Ještě jsem nejela Pendolinem, na to asi nepůjde využít?
  • -1

#6 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2019 - 20:48

Platí na všechny vlaky ČD, jen pro Pendolino musíš dokoupit povinnou místenku.
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#7 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2019 - 20:59

Povinně místenkové jsou ještě Opavany a některé noční vlaky. Místenka na Pendolino stojí 35 až 200 Kč (podle vzdálenosti, času jízdy a včasnosti nákupu), u ostatních vlaků 35 Kč.


  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2019 - 21:07

Výhodné... Do Olomouce mě to stojí asi 320Kč bez Pendolina, takže jedině že bych tam chtěl na otočku. Jinak to vyjde nastejno. A dál nejezdím, ono to už od nás skoro nejde. Kdo nemá inkartu ani nemůže využít jinou slevu, třeba skupinovou, tomu se to může vyplatit, nebo tomu, kdo chce v sobotu tam a v neděli zpět (ale to z těch 2 dnů projede 2x5 hodin když nechytne výluku). A místenky na normální vlaky jsou v eshopu zadarmo, jen na Pendolino a možná několik dalších se platí. Předpokládám, že k té celodenní jízdence by se musely dokupovat, nebo riskovat stání na jedné noze. A pro studenty to už vůbec není, studentská sleva je mnohem vyšší. Takže sleva 50% z plné ceny nic moc není, když na inkartu je automaticky 25% a kupuju jen to, co projedu.


  • 1

#9 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2019 - 21:56

Já tyto celodenní slevy využívám. Už jsem tak byl z Ostravy v Plzni, Teplice a Ústí, střední Čechy, Tábor. Když jsem si vybarvoval kraje a okresy.
Mohu si přestupovat jak chci.
  • 0

#10 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2019 - 23:44

Já právě naopak z Písku uvažovala o Ostravě. :-) Byla jsem tam naposledy jako.dítě.
  • 0

#11 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 6:16

Kdo nestihl O2, může zkusit ČSOB (nejen pro majitele účtů).

Celodenní jízdenka ČD pro listopadové soboty a neděle za 289 Kč.

https://svetodmen.cz...u-jizdenku-cd-1

Zajímavé, na to kouknu, díky :)


  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 7:12

Ještě tam nevidím jednu důležitou věc. Je to jízdenka pro jednoho, nebo pro skupinu? Protože vidím v nabídce jednodenní pro jednoho, nebo víkendovou pro skupinu. Ale vidím, že tato sleva je na jeden den, sobotu nebo neděli, to z toho dne moc nezbude. Určitě je to výhodná jízdenka, ale pro speciální případy. Doba, kdy jsem jel přes noc osobáky do Náchoda, abych se vyspal ve vlaku, je už dávno pryč. A jet se podívat na otočku do Ostravy mě tak moc neláká, vím, jak po takové cestě vypadám a co bych z toho asi tak měl. Jednou jsme tuto slevu využili, cestou na dovolenou přes republiku a za týden nazpět, skupinová síťová se nám vyplatila i na jízdu jen jedním směrem. Teď se mi víc vyplatí syslit si bonusové body a jednou za čas si za ně pořídit dražší jízdenku zadarmo.


  • 0

#13 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 8:14

Pendolinem se dá svézt i bez povinné místenky, a sice v úseku Praha-Plzeň-Cheb-Františkovy Lázně.


  • 0

#14 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 10:21

Já právě naopak z Písku uvažovala o Ostravě. :-) Byla jsem tam naposledy jako.dítě.

Já jsem vyjížděl klidně už ve 4 ráno, pospal si ve vlaku.

A přijížděl až pozdě večer.

Bohužel teď jsou už krátké dny.
 

V Plzni jsem byl i s kolem, chtěl jsem si odlovil 6 druhů keší a to se jinak nedalo stihnout.

Ještě napíšu že hodně využívám pendolino- sice si připlatím za místenku, ale dávám si tam teplé jídlo- při keškování se něčím odbudu a taky má přednost a čeká na něho přípoj, takže se do svého města dostanu a nemusím řešit co a jak při menším zpoždění.

Mám tu výhodu, že to na hlavní trať Bohumín- Olomouc- Praha mám kousek, z Písku asi bude problém se dostat rychle do Prahy a tudíž ty jednodenní jízdy jsou náročnější.
 


  • 2

#15 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 10:47

Také tyto slevy využívám, hlavně pro cesty do Prahy a dál na západ,  je to pro mne výhodné. I na cestě do Ostravy bych pár korun ušetřila.A také většinou vyrážím kolem čtvrté ráno, prospím se ve vlaku, odlovím nějakou tu keš a večer zpět. Zatím mi to větší problémy nečiní, spíš mám další týden z čeho žít  :) .


  • 3
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 12:21

Taky jsem na služebky do Brna jezdíval vlakem ve čtyři, měl jsem trochu času si obejít i pár krabiček a trochu se vzpamatovat. Bohužel ten vlak zrušili a já přicházím pozdě.

Horší je, že na spoustě tratí jezdí soukromý dopravce (celé Pošumaví), který jízdenky ČD neuznává a od prosince bude ještě hůř. Takže tam celodenní jízdenka ČD nepomůže. Nebo flexi jízdenka na trati Ostrava-Praha, když se tam předhání ČD s Leo a žluťákem a já nevím, kterým z nich pojedu. Bude to jako v autobusech, bude lepší kupovat jízdenky na konkrétní vlak, nebo až přímo v tom vlaku.


  • 0

#17 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 16:06

Díky moc s největší pravděpodobností využiju. Jsem blázen do vlaků.


  • 1

#18 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 17:07

Kdyby udělali něco podobného třeba v dubnu, byla bych radši. Na druhou stranu chápu, že potřebují podpořit cestování v "mrtvých měsících". 

Právě doprava Písek - Praha je problém, snad jedině autem, njn. Jezdíval kdysi šikovný půlnoční vlak, ale dávno tomu. Abych jela večer o den dřív a poflakovala se po Praze plus co do rána po návratu před půlnocí.....když jsem to začala promýšlet do detailu, tak to asi padne. 


  • 0

#19 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2019 - 19:40

ČSOB s ČD mívají nějaké akce pravidelně v dubnu a listopadu. Předpokládám, že příští duben bude taky něco. Když budu něco vědět a jestli si vzpomenu, tak to sem dám.


  • 1

#20 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2019 - 13:23

ČSOB s ČD mívají nějaké akce pravidelně v dubnu a listopadu. Předpokládám, že příští duben bude taky něco. Když budu něco vědět a jestli si vzpomenu, tak to sem dám.

Byly to pravidelné akce na velikonoční víkend a při prodlouženém víkendu k 28. 10. nebo 17. 11. Lidlenka.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama