Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Mapy.cz pro ios


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 iMichalek

iMichalek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2018 - 22:34

Zdravím,

 

chtěl bych se zeptat zda jde nějaká aplikaci pro IOS na geocaching propojit s mapy.cz.

 

Např. najdu si kešku v appce a aby se automaticky otevřeli mapy.cz když dám navigovat ke keši. Popř. jakou mapu používáte vy? mapy.cz se mi líbí hlavně pro možnost vyhledavání tras po cyklostezkách a využívání polních cest a ne pouze silničních.

 

Zatím se mi nic nepodařilo najít, pouze windows phone má jednu appku co jsem našel která takto funguje.

 

Proto se zkouším zeptat touto cestou Vás zkušených.


Tento příspěvek byl upraven od iMichalek: 08 duben 2018 - 22:37

  • 0

#2 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2018 - 21:24

Před časem jsem se po tom též pídil:

Mám apku L4C Pro a ta umožňuje přidat vlastní mapové podklady buď online nebo offline a spouštět externí mapové aplikace (google maps bez problému, pak TomTom..).

Mapové podklady sem nerozchodil a příkaz pro spuštění apky mapy.cz nenašel.

Nakonec jsem se zeptal Seznamu a ti mi řekli, že to nejde.

Už to je nějaký pátek, tak se možná něco změnilo.

 

Potřebuju-li seznamáckou mapu, tak v L4C přidržím souřadnice, zkopíruji je do schránky a pak vložím do mapy.cz.

 

Obvykle používám offline OSM mapy. V Čechách dost dobré. Když tam něco chybí, zapneš tracker a pak to do mapy domaluješ.

Koketuji s myšlenkou, že bych si generoval OSM i s turistickými cestami, ale to neumím a nemohu se dokopat sepsat dotaz na mail konferenci.


  • 0

#3 Klaye

Klaye

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 7:47

Používám L4C Pro, a mapy jen ty jejich. Teď jsem zkusil to, co popisuje vkvkvk a nefunguje to...možná to nedělám správně, ale spíš to vypadá, že to se seznamem není kompatibilní. 


  • 0

#4 IgoVlk

IgoVlk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2018 - 21:40

Ahoj,
ano, v L4C jde pod nastavenim pridat odkaz na otevreni bodu v Mapach.cz.

Kouzelna formulace, která ti otevře aplikaci Mapy.cz je “szn-mapy://....”. Za tečky si už přidej konkrétní volané parametry.
  • 0

#5 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2018 - 22:20

“szn-mapy://....”. Za tečky si už přidej konkrétní volané parametry.

Spouštění map funguje. Díky.

Teď jen teď doladit ty parametry. Z https://napoveda.sez...67007414d9f85ab jsem pochopil, že bych tam měl kopírovat adresu mapy.cz.... 

Když nakopíruji, tak mi bod vymaluje. Běda, když do adresy zasáhnu, tak to přestane makat. Doufám, že ráno bude modřejší večera.


  • 0

#6 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2018 - 8:01

Sice nevím, jestli se bavíme o tom samém, ale snad jo. Já mám v L4C nastaveno
http://mapy.cz/turisticka?x=%5BLONGITUDE%5D&y=%5BLATITUDE%5D&z=18&source=coor&id=%5BLONGITUDE%5D%2C%5BLATITUDE%5D
A funguje to bez problémů...
FB3570FD-386A-4C40-B90B-56F7279F44FE.png
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#7 IgoVlk

IgoVlk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2018 - 3:37

To je zvláštní, tvar který uvádí @plavcik mi nefunguje. Pokud nejsem jediný, tak takový základní blbuvzdorný tvar, který tam mám je:

szn-mapy://mapy.cz/#q=[LATITUDE],%20[LONGITUDE]


Škoda, že mi nefunguje ten výše uvedený, ten by měl fungovat asi i offline.

Tento příspěvek byl upraven od IgoVlk: 09 květen 2018 - 3:40

  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2018 - 7:01

 

Koketuji s myšlenkou, že bych si generoval OSM i s turistickými cestami, ale to neumím a nemohu se dokopat sepsat dotaz na mail konferenci.

 

OSM mapy s turistickými cestami existují, problém může být ve formátu. Obecně není známo, jaký formát map L4C podporuje. Pokud by podporoval formát .MAP, který používáme na Androidech - pak to není žádná problém, Speirsovy mapové podklady jsou ideální (viz GeoWiki, mapy android). U jiných formátů by se muselo hledat....


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#9 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2018 - 13:19

Obecně není známo, jaký formát map L4C podporuje. 

Na Webu má napsáno:

Topo Vector Maps používá interně, ale netuším, zda skousne i jiné než svoje.

‘RMaps SQLite', mbtiles fungují, ale nabízené programy pro získání dat nejsou to pravé: https://www.looking4...maps-with-mobac  Nepřišel jsem na to, jak jim podstrčit svůj zdroj dat.

Existuje nějaký šikovný (rozuměj blbuvzdorný) program pro konverzi formátu?


  • 0

#10 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2018 - 6:25

To je zvláštní, tvar který uvádí @plavcik mi nefunguje. Pokud nejsem jediný, tak takový základní blbuvzdorný tvar, který tam mám je:

Škoda, že mi nefunguje ten výše uvedený, ten by měl fungovat asi i offline.

Omlouvám se, v odkazu se mi rozhodily hranaté závorky a nedaří se mi to na tabletu vložit správně - Latitude a longtitude mají být v hranatych závorkách - je to vidět v obrázku,, co jsem postnul.
Jinak me funguje i ten tvůj odkaz, ale jen když zvolim otevírání v externím prohlížeči. Ten můj odkaz mu funguje i v interním...
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#11 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2018 - 7:06

Mě plavčíkův odkaz funguje jen se musí místo %5B %5D dát [ ] ale %2C nutno zachovat.

Zaškrtnu-li interní prohlížeč, tak jede komplet online a neukazuje mojí polohu. (V Safari mám polohové služby zakázané.)

Nemám-li zaškrtnuto, tak otevře aplikaci mapy.cz a mapa jede v offline. Bohužel nezobrazí špendlík, kde je bod a pro vyhledání vyžaduje internet.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka