Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kešky v igelitu?

pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#1 willy 98

willy 98

    PM

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationSedlčansko, Středočeský kraj / Veselí nad Lužnicí; Sezimovo Ústí, Jihočeský kraj, Czech republic (CZ)
  • Profil na geocaching.com

Publikováno 10 duben 2018 - 9:26

Ahoj,

zajímal by mě váš název názor na kešky obalené v tuctu igelitů nebo igelitových pytlíků/pytlů (třeba i s objemem 60 l)

Nedávno jsem se totiž setkal hned se třemi kešemi v takovémto stavu. Jedna keška byla obalena v jednom igelitovém pytli cca na 20 l, pak ještě obalena igelitkou a nakonec igelitovým uzavíratelným sáčkem, přičemž pytel i igelitka byly již v dost vážném stavu rozkladu a kousky byly všude k okolí. 

Další takovou byla keška, která byla uzavíratelná, ale přesto byla obalena igelitovým pytlem s objemem 60 l, na některých místech byl pytel trochu děraví. Jinak uvnitř pytle bylo dost vlhko, vyteklo trochu vody a nebylo to moc příjemné. 

 

Co myslíte vy? Odnést takové věci z přírody / upozornit ownera nebo jak zakročit jinak? :-)

 

Díky za vaše návrhy ;)


  • 0

#2 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 9:34

Můj názor je, bléééé. 

Ale zase slimáci, kterým se v těch sáčcích očividně daří, na to mají jiný pohled.

Řešení nemám, jen prosím ownery, aby ty sáčky použili k účelu pro ně určenému (igelitky na nákup, sáčky na odpad na odpadky), tady nemají opodstatnění.


  • 3

#3 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 9:36

Igelity jsou hnus, ale třeba k tomu má owner svoje důvody. Třeba maskování černým nebo šedivým pytlem nebo proti oděru plastové krabičky od kamenů. Proti vodě to snad ani nikdo nemůže myslet vážně.


  • 0

#4 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 9:37

Nejlepší je vzít pořádnou těsnou krabičku a do ničeho ji nebalit. V igelitce se jen drží voda, bordel a zvířátka.


  • 12

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#5 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 9:39

V každém případě upozornit majitele - bývá to často dobře míněná akce nějakého z kačerů, sama jsem do takového stavu jednu kešku přiváděla, protože jsem s sebou neměla nic jiného na vylepšení. Z keše samotné v té chvíli byly jen zlomky, logbook byl možná komplet, ale v jednotlivých listech. Takže následoval i náhradní logbook.
Jenže pak pokud je stav opravdu kritický, patří tam NM a brzký zásah majitele.

U té zmiňované kešky výše se nakonec dohodla údržba jiným kačerem, který tam vzal náhradní krabičku a keška funguje normálně dál, byla to jedna z těch starších u nás.
  • 0

#6 Klaye

Klaye

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 9:47

Tohle mi mluví z duše. Já ty igelity na lock&lock krabičkách nesnáším. Je to špinavý, vlhký, děravý, smradlavý. Minulý týden jsem našel L&L krabku zabalenou ve dvou černých hadrech (nebyl to igelit) a nakonec v igelitu. Většinou s tím nedělám vůbec nic, protože nevím, jestli je to úmysl majitele, nebo akce předchozího kačera. Ale už takhle nosíme do přírody "odpad" (z pohledu mimo geocaching) a měli bychom se snažit ho celkově minimalizovat. Takže voděodolnou krabičku třeba nebalit do tašky z lidlu, která se potrhá a rozletí všude kolem. A maskování se dá dělat látkovými pytlíky, nebo třeba polepením krabičky, nebo prostě zamaskovat kůrou, kamenem atd.


  • 3

#7 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 9:56

Nikdy! To je mor geocachingu.
  • 0

#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 11:00

2007 http://www.geocachin...řstv-ano-či-ne/

2009 http://www.geocachin...maskování-keše/

2010 http://www.geocachin...íků-a-igelitek/

...

etc.

...


  • 3

#9 bayern1932

bayern1932

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 13:36

Sice už je archivovaná, ale na otázku v začátku tohoto vlákna odpovídá naprosto pregnantně:

https://coord.info/GCYAPR

 

:)


  • 0

#10 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 15:19

ygelitový mor je dle mého ještě horší než prasklá krabička a vlhký logbook....


  • 1

#11 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 18:54

Pokud najdu keš - funkční lock-lockovku obalenou hnusnou, mokrou, oplesnivělou igelitkou, okamžitě igelit likviduju a vyhodím do nejbližší popelnice. V tu chvíli mi je buřt, že jde o "majetek ownera".


  • 5

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#12 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 23:30

Pokud najdu keš - funkční lock-lockovku obalenou hnusnou, mokrou, oplesnivělou igelitkou, okamžitě igelit likviduju a vyhodím do nejbližší popelnice. V tu chvíli mi je buřt, že jde o "majetek ownera".

Já taky.


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#13 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 6:39

# me too :)
  • 3

#14 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 9:22

vážení, jako ownerka si keš vždy chráním před hlínou, slimáky a odřením plastovým sáčkem, který při opotřebení měním za nový. Při kontrole keše je mi příjemnější vytáhnout úplně čistou krabičku ze sáčku, který držím dvěma prsty, než mít celou ruku špinavou od hlíny, která se obvykle i ve vyčištěné skrýši navrší díky broukům a jiné havěti.Po odevření pak napadá i dovniř krabičky. To mě pak dostane, když někdo do takto už znečištěného sáčku zabalí logbook a dá ho dovnitř krabičky. Nebo když sáček po chvíli zmizí, jelikož někomu vadil.

A teď mi ůžete v klidu dát x palců dolů :D


  • 1

#15 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 9:50

Řešením je zvolit takový úkryt, kde keš neleží přímo v (mokré) hlíně a kde se nedrží voda, třeba mezi kameny. I ty proklínané powertraily mívají petky v objímkách přišroubovaných ke stromu nebo k jiné podložce.


  • 6

#16 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 10:07

vážení, jako ownerka si keš vždy chráním před hlínou, slimáky a odřením plastovým sáčkem, který při opotřebení měním za nový. Při kontrole keše je mi příjemnější vytáhnout úplně čistou krabičku ze sáčku, který držím dvěma prsty, než mít celou ruku špinavou od hlíny, která se obvykle i ve vyčištěné skrýši navrší díky broukům a jiné havěti.Po odevření pak napadá i dovniř krabičky. To mě pak dostane, když někdo do takto už znečištěného sáčku zabalí logbook a dá ho dovnitř krabičky. Nebo když sáček po chvíli zmizí, jelikož někomu vadil.

A teď mi ůžete v klidu dát x palců dolů :D

 

Popravde radeji ocistit krabicku od hliny nez od  humusu co se nasbira v tom igelitu.


  • 8

#17 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 10:09

Řešením je zvolit takový úkryt, kde keš neleží přímo v (mokré) hlíně a kde se nedrží voda, třeba mezi kameny. I ty proklínané powertraily mívají petky v objímkách přišroubovaných ke stromu nebo k jiné podložce.

nechceš všude dávat petku :-) a i to co považuješ při zakládání jako perfektní úklid z kamenů se během času změní vždycky v něco úplně jiného... prostě příroda si nedá poručit a není neměnná. Dokonce i velkost původní skrýše mi pokaždé dokáže překvapit. Natož živočichové, co si tudy dělají cestičky :-) Takže pytlík to vždycky jistí.


  • 0

#18 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 10:10

Popravde radeji ocistit krabicku od hliny nez od  humusu co se nasbira v tom igelitu.

máš si pokaždé kde omýt ruce? nechce se mi mít zbytek cesty hlínu za nehty


  • 1

#19 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 10:16

Hele je to asi podle konkrétního případu uložení. Může být před deštěm zcela krytá, jen v prachu.

Je to na ownerovi, jak si jí tam uloží.

Vyhodit za ownera plesnivej bordel kolem krabičky, to je myslím OK, ale ne v každém případě může být přehnaná aktivita vítána. Zvlášť, když je owner evidentně aktivní.


  • 0

#20 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 10:33

to co považuješ při zakládání jako perfektní úklid z kamenů se během času změní vždycky v něco úplně jiného...

:-) To se nám stávalo taky. Úkryt plastové bedny pomocí klacků, kůry, atd. se vždy změnil v kamenný hrob, protože bylo jednodušší a rychlejší zakrýt to tím, co bylo hojně hned po ruce, než tam zpátky naskládat to původní. Samozřejmě to pak ten plast nemohl vydržet. Nezbývalo než změnit provedení kešky. Přizpůsobit se.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama