Přejít na obsah


Fotka

HOŘCOVÁ VÝZVA - další popularizace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 J.S.Jasanek

J.S.Jasanek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 13:16

Pěkný den všem,

jelikož georobotci jsou členy jednoho nejmenovaného turistického oddílu narazil jsem na jarní aktivitu asociace která spočívá v plnění úkolů různého zaměření a obtížnosti ... HOŘCOVÁ VÝZVA ... (http://www.horcovavyzva.cz) jedním ze sta úkolů je úkol 63 Najdi tři "kešky" ( http://www.horcovavy...a.cz/ukoly/63/ ) angry.gif ... co si o této aktivitě kdo myslí je víceméně každého věc, ale já s tím tak nějak vnitřně nesouhlasím (to je to jediné co s tím mohu dělat), proto jsem z důvodu předcházení možnému ničení keší poskytl vedoucí oddílu nějaké základní informace a nabídl případnou pomoc ... netuším kolik oddílů TOM (turistický oddíl mládeže) je v ČR, ale pokud o nějakých někdo z Vás ví, bylo vhodné postupovat obdobně wink.gif ...

Jasánek


  • 0

#2 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 14:00

OT:

Začínám zjišťovat, že bych se urychleně měla naučit skákat do hrobu (jak mi před drahně lety u příležitosti mých osmnáctin navrhl mladší bratr). Vzhledem k očekávanému věku účastníků, tedy kategorie do 11 a do 15 let, přičemž pro tu starší mi ty úkoly až na pár výjimek připadají kapku ... no, už ne moc jako výzva, mě dostal bod 58 (dej foto na Facebook) zvlášť v kombinaci s bodem 50 (den bez mobilu). A je mi jasné, že na ten úkol č. 58 je možnost i bez FB. 


  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 14:09

No, výzva 10 je pěkná. To by bez toho určitě nedělali.

Jinak mi to připadá jako kombinace demence s recesí. Protože z recese se dá dělat cokoli, ale musí tam být nějaká nadsázka, tohle mi připadá hodně uhozený.

A jinak - je jednodušší natočit a sestříhat video, než vyrobit píšťalku, prak, nebo přespat ve stanu. Zajímavé. Video bych asi natočil, ale sestříhání by mi dalo práci. To ostatní dělám běžně a fousy už mám pěkně šedivý.


  • 0

#4 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 14:24

Jsem sám komu to přijde jako variace na Foglarovy Bobříky ?


  • 0

#5 J.S.Jasanek

J.S.Jasanek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 15:07

... neměl jsem na mysli popularizaci vlastní HOŘCOVÉ VÝZVY, ale "popularizaci" geocachingu ve smyslu, že se "davy" vrhnou plnit něco o čem nemají páru  :(  a z to plynoucí možné následky. Pokud se do akce zapojilo cca 60 oddílů z celé republiky, jednotlivce jsem nepočítal, ale můj hrubý odhad je cca 1500 - 2000 převážně dětí (891 pozic děti / 392 kmeti / na jedné pozici může figurovat x hráčů / někteří se ještě nezapojili...), tak pro některé lokality (například Česká Lípa - 89 hráčů ...) to může (a nemusí) být docela mazec ... proto jsem vlastně touto cestou žádal Ty, co mají kontakt nebo znají vedoucí některých oddílů o takovou malou osvětu ...


Tento příspěvek byl upraven od J.S.Jasanek: 12 duben 2018 - 6:54

  • 0

#6 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 15:43

Mě to připadá jako zavírání maštale, když už je kůň dávno v trapu.

 

Taky nad tím nejásám - ale mimo jiné mě loni neteře táhly na jednu kešku, na které byly s "koňským" příměstským táborem. Keškovaly v té době z celé výpravy jen neteře - a to jen občas a jen se mnou - a patrně vedoucí. 

Tedy: vyrážely jsme na kešky, já jsem navrhla cestu, a byla jsem nasměrovaná ještě o kousek dál. A pak se zájmem sledovaly, jak dlouho budu hledat. Ale místo to bylo pěkné, to zase ano.

 

Podle mého už se to víceméně dá jen ignorovat, přece nechceme předem honit všechny přihlášené oddíly. To už spíš jemně upozornit organizátora téhle výzvy, že to v masové míře není zrovna nejlepší nápad.


  • 0

#7 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 22:22

U Tomíků bych se fakt nebál, že by "nám" kazili hru. Naopak, myslím, že je to pro ně zcela přirozená aktivita.


  • 0

#8 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2018 - 8:38

Tím spíš, že jsme schopni si ji kazit sami. Stalo se mi, že jsem potkal kačery, "služebně" dokonce starší než já a s trojnásobkem nálezů a pomáhali mi hledat jednu keš. Za to jsem byl vděčný, ale když se poblíž (30 m od keše) na lavičce usadily dvě puberťačky, tak jsem překvapivě byl jediný, kdo zůstal opodál a čekal a mí kolegové ohledávali stromy bez skrupulí dál. Našli ji, ale ty mudlice měly vše před sebou jak na jevišti.... :mellow:


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2018 - 8:45

Jen bych rád věděl, jak to budou hledat. Bez přihlášení, bez registrace? Nebo celý oddíl na jednoho registrovaného kačera? Každý sám za sebe, tj každý bude muset mít navigaci, nebo telefon s GPS a umět s tím dělat, př. si kvůli tomu něco instalovat? Nebo budou hledat jen jasné, podle mapy? No ale když jsem teď viděl keš na turistické cestě, neukrytou, ale ještě "vtipně" zvýrazněnou, každý mudla co šel kolem se na to pobaveně díval, asi to nebude tak kritické.


  • 0

#10 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2018 - 10:50

Tím spíš, že jsme schopni si ji kazit sami. Stalo se mi, že jsem potkal kačery, "služebně" dokonce starší než já a s trojnásobkem nálezů a pomáhali mi hledat jednu keš. Za to jsem byl vděčný, ale když se poblíž (30 m od keše) na lavičce usadily dvě puberťačky, tak jsem překvapivě byl jediný, kdo zůstal opodál a čekal a mí kolegové ohledávali stromy bez skrupulí dál. Našli ji, ale ty mudlice měly vše před sebou jak na jevišti.... :mellow:

Nejvíce nápadný je člověk, který se snaží vypadat nenápadně.


  • 5

#11 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2018 - 11:48

Nejvíce nápadný je člověk, který se snaží vypadat nenápadně.

To je fakt. :) Pokud už udělám to rozhodnutí, že keš budu hledat před mudlama (což bych neměl a na to jsem narážel), tak je lepší to dělat bez ostychu a ohlížení se...

 

A ideálně oblečený v montérkách technických služeb. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama