Přejít na obsah


Fotka

Zoo Praha


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Musky

Musky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2018 - 15:25

Dnes na jednom serveru, nevím kterých se to týká, nemám odloveno.
http://tn.nova.cz/cl...ybehu-vlku.html

Varování ale z Plzně ale to, kam se všech
http://tn.nova.cz/cl...sal-ho-rys.html

Tento příspěvek byl upraven od Musky: 16 duben 2018 - 15:26

  • 0

#2 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2018 - 8:26

Na atlasu hub se to nějak probíralo, ale konkrétní keš jsem nezachytil. Můžu doma prolézt v GG archivované kousky v areálu ZOO, třeba tam nějaké vlčí bude. Mám pražskou zoo odlovenou celou, a co si pamatuju, tak ty staré kešky byly vždycky na místě kam se dalo bez porušení návštěvního řádu dojít - a nemuselo se ani sahat za mříže.


  • 0

#3 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2018 - 8:32

Taky si nepamatuji na žádnou nebezpečnou v zoo Praha, ale min. 2x se muselo kvůli odlovu sejít z oficiální cestičky, což není úplně správné. 


  • 0

#4 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2018 - 9:41

Znáte to, člověk se překlepne v jednom čísílku, a hned je uprostřed výběhu  :D .


  • 6
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#5 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2018 - 11:29

ale že jim to trvalo než zjistili, že v ZOO jsou keše.....překvapuje mě, že žádnej zaměstnanec (nebo jeho příbuzný) není kačer.  Osobně sem 1.keš v ZOO odlovil v srpnu 2010.


  • 0

#6 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2018 - 12:11

Ono jim dlouho netrvalo zjistit že v ZOO jsou keše, ono spíš teď na nově publikované keši došlo k tomu, že kačer při odlovu (nejsem schopen aktuálně posoudit vinu ownera) vlezl někam kam neměl (dle návštěvního řádu a cedulek na plotech AFAIK) a někdo ho u toho viděl. No a novinářské rychlokvašky tuto informaci vzali, obalili líbivým trojobalem (nebezpečí, porušení zákazu, zábava, do která stát zatím moc nekafrá) a plebs se toho chytlo.....


  • 1

#7 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 13:33

Koukal jsem vcera do GG. Mám podezreni na jednu keš-adeptku. Sice ten incindent nikdo v lozích nezmiňuje. Ale má finálku u vlků. Na ownera bych to nesvaloval, je to 5 let stará keš, osobně si nepamatuju problém při odlovu. A má jasně specifikovaný hint.


  • 0

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 17:54

Tak zrovna hinty bych nezminoval. Ten ma byt pomoc v nesnazich a ne znalost nutna k odlovu - s tim bojuju u mnoha zejmena mysterek (hinty ctu vetsinou az opravdu ve chvili, kdy nemohu dlouho najit).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 18:25

No zrovna v takové zamudlené oblasti je nehledání podle hintu docela problém.


  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 18:31

Ale ohanet se nepovinnou informaci je podivne. Ta ma byt v listingu. Ale je pravda, kolik lidi je u tradicek cte?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 19:01

Nechápu tvoji logiku,každý owner který zakládá kešku na zamudleném místě by měl mít hint ve vlastním zájmu dobře udělaný a kačeři by ho měli používat, aby lov byl co nejméně nápadný. Nevím proč by  informace pro dohledání keše měla být přímo listingu, když je tu od toho hint.

Nicméně mě je jedno jak lovíš, jen že mě to přišlo takové divné.


  • 4

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 19:17

Treba proto, ze obtiznost se udava bez znalosti hintu. Uznavam, ze v zamudlenem prostredi je vhodne si hint precist. Ale tato informace neni normalne cistelna - proc asi? Protoze by mela byt uzivana vyjimecne, kdyz se kesku nedari najit. Autor se nemuze ohanet tim, ze takouvou informaci dal, kdyz ji dal do hintu.

 

Mozna to mas jinak, ale takto to vidim ja.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2018 - 10:16

Preberate tu ownerov, postup odlovu, ale co tak prebrat to, ze niekto vlezie ku vlkom alebo si necha odhryznut ruku len koli keske? Ze je tam keska je jedna vec ale to neznamena ze ju musim mat. Alebo nutkanie je u niektorých ludi neodolatelne?


  • 3

#14 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2018 - 11:02

Preberate tu ownerov, postup odlovu, ale co tak prebrat to, ze niekto vlezie ku vlkom alebo si necha odhryznut ruku len koli keske? Ze je tam keska je jedna vec ale to neznamena ze ju musim mat. Alebo nutkanie je u niektorých ludi neodolatelne?

Souhlasím, navíc ve chvíli, kdy ta keška u vlčího plotu vůbec není...


  • 0

#15 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2018 - 12:52

Alebo nutkanie je u niektorých ludi neodolatelne?

U exponovaných kešek by podle mého měl počítat majitel s naprostým blbem a ignorantem. Zkrátka jejich výsledný počet tam bude s velkou pravděpodobností několikanásobně větší, než u kešky, která má pár nálezů za rok. I tak se může zadařit, a někdo "s neodolatelným nutkáním" se tam kvůli piksle přizabije.


  • 0

#16 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2018 - 16:19

Preberate tu ownerov, postup odlovu, ale co tak prebrat to, ze niekto vlezie ku vlkom alebo si necha odhryznut ruku len koli keske? Ze je tam keska je jedna vec ale to neznamena ze ju musim mat. Alebo nutkanie je u niektorých ludi neodolatelne?

 

Jsou místa, kam bych normálně nevlezl (teď mě napadají třeba rozvodné skříně, apod.), kešku beru jako garanci ownera, že je to bezpečné (např. že elektrické zařízení je falešné nebo odpojené). Když mi např. u mysterky vyjdou chybné souřadnice náhodou u živého zařízení, může být na průšvih zaděláno. Proto se mi podobná umístění kešek moc nelíbí.

To k té "neodolatelnosti" obecně. K výběhu nějaké šelmy bych pochopitelně nevlezl,


  • 0

#17 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2018 - 16:39

Treba proto, ze obtiznost se udava bez znalosti hintu. Uznavam, ze v zamudlenem prostredi je vhodne si hint precist. Ale tato informace neni normalne cistelna - proc asi? Protoze by mela byt uzivana vyjimecne, kdyz se kesku nedari najit. Autor se nemuze ohanet tim, ze takouvou informaci dal, kdyz ji dal do hintu.

 

Pokud se bavíš o tradičkách, tak ti moc nerozumím. Tam máš souřadnice a ty z principu stačí. (Pokud není keš pod zámkem, apod.)

U mysterek už jsem si zvykl, že hint je součástí zadání a občas je mysterka bez něho nevyluštitelná, takže tam koukám poměrně brzo.

 

Nicméně význam hintu se o něco posunul. Kromě nápovědy tam bývají některé zásadní věci (např. o možných nebezpečích), protože hint bývá často to jediné, co si kačer přečte.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama