Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.14

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
134 odpovědí na toto téma

#21 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 19:46

Jeden dotaz. Mám tam už Czechia, divider správně přiřadil tagy, ale u některých keší nevidím CZ kraje. V položce Území, tj. přímo v databázi, jak to dává GS, ne v tagách od Divideru. Předpokládám, že to bude tím, že to GS nedával v době importu. Použít místo toho tag od divideru nejde, protože ten by zobrazil jen české, musel bych do sloupečků dávat CZkraje, ATbezirk, CRzupanja, atd. Do jednoho sloupečku to asi nejde. Aktualizovat to pokud možno nechci, jde o odlovené a mohl bych si rozházet stav v době odlovu. Ale udělat bych to asi mohl. Zkušebně jsem aktualizoval pár nalezených teď v sobotu (ty se od té doby určitě nezměnily) a je to v pořádku. Asi to nechám být, nebo to udělám ručně. Vlastně mi jde jen o Čechy, jinde mám nálezů minimum.


  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 19:50

Obrácenou cestu jsem zvažoval, a nakonec mi přišlo lepší se novému názvu podřídit, než s nim bojovat.

Kraje jsme měli bez diakritiky jen my. U jiných států se dávno používá, a není to problém. Tento krok byl logicky a konzistentní.

A název státu, to je čistě o subjektivních pocitech. Já mám také raději Czech Republic a nechápu, co je na jeho používání problematické. Nicméně Czechia je oficiální, je zakotven v ISO normach. Když se teď v tom hrabou, nelze se jim divit, že to podle ISO norem předělávaji. Podle čeho jiného by to měli dělat?

Tohle totiž není jen o našich předělaných názvech, ohlášeny jsou postupne změny i v jiných statech! (Zmiňovali mimo jiné treba i Francii)
  • 3

#23 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 20:00

Díky za rychlé úpravy GeoGetu i Statoru. Za sebe se ale přiznám, že jsem se z názvu Czechia ve statistikách málem poblinkal. Napravit to lze naštěstí snadno. Ve statořím profilu napíšeme do souboru Replace.ini:

Czechia=Česká republika

(nebo Czech Republic, když jsou všechny názvy zemí anglicky)


  • 0

#24 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 20:21

@Gorde uz jsem ti chtel napsat, ze to si opravit nemuzu bo jak si clovek ma opravit konfiguraci, kdyz ten seznam neobsahuje spravnou hodnotu. Ale predtim jsem si stahnul 1.2.5.18 vyresila muj problem:D bo ten seznam nove uz Czechia obsahuje:D. Takze upraveno a vygenerovano na web.

Diky za upravy. Jinak za to Czechia bych nejradeji vrazdil, ale ne zememluva ci microsoft, ale ty nase xxx v Praze. Bo s tim nadelali vic problemu, ktere pak IT muse resit:(

 

Jasne, ty hodnoty do nabidek jsem upravil, to nam uniklo. (Cast tech nabidek se bere z databaze, mel jsem za to, ze se tam ta Cechie objevi.) Ale ta konfigurace je stejne na tobe. Musel bych udelat aplikaci, ktera projde nastaveni a predvolbach (ale jen v nich) to nahradi. To mi pripada jako zbytecna prace.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#25 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 20:23

Díky za rychlé úpravy GeoGetu i Statoru. Za sebe se ale přiznám, že jsem se z názvu Czechia ve statistikách málem poblinkal. Napravit to lze naštěstí snadno. Ve statořím profilu napíšeme do souboru Replace.ini:

Czechia=Česká republika

(nebo Czech Republic, když jsou všechny názvy zemí anglicky)

 

Pokud mluvis o vystupu, tak ano, tam to takto resit jde. Ale pri generovani statistiky nam Replace.ini nepomuze.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#26 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 20:28

Musel bych udelat aplikaci, ktera projde nastaveni a predvolbach (ale jen v nich) to nahradi. To mi pripada jako zbytecna prace.

souhlas. to jsem ani nechtel.


  • 0

#27 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 20:53

Pokud mluvis o vystupu, tak ano, tam to takto resit jde. Ale pri generovani statistiky nam Replace.ini nepomuze.

Jasně že mluvím o výstupu a finální náhradě Czechie. Systémově se jí nevyhneme, ale vygenerovanou statistiku replace krásně "přemaluje" a já jsem spokojen... :)


  • 0

#28 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 21:29

Czechia je přece hezký název. Každý taky mluví o tom, že je něco ze Slovenska, jede na Slovensko. Neřekne, že jede do Slovenské republiky. A nacionalisti z Moravy nemůžou nic namítat, protože v Czechia je obsažena Moravia úplně stejně jako Bohemia.
  • 2

#29 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 21:30

Díky moc za ultrarychlou nápravu. To je neskutečná rychlost ;-)
  • 1

#30 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 21:57

https://ctrlv.cz/daC4

 

Nějak nemůžu přijít na to, co a v jakém INI souboru mám opravit.


  • 0

#31 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 22:16

Dik za skript LogsRepair, se zmenou Czechie se mi nejak pripsal jeden FOUND log a ted babo rad kde hledat. Zkusil jsem vsechno mozne a stale jsem mel o jeden log vic, az LogsRepair mi pomohl ten problem vyresit, kdy mi nasel jeden podezrely dvojity found log a hned mne ukazal co je v tom logu napsano a hned jsem si vzpomel, ze jsem tam omylem logoval foud a to se mi propasovalo do databaze a uz zustalo. Po nalezu jsem logoval znovu found a ten puvodni smazal, vse bylo vporadku (pocet found sedel), ale problem se projevil az s tou Cechii, kdy jsem uz davno zapomel na ten dvojity found log.

Tak pokud budete mit podobny problem, tak zkuste skript LogsRepair.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#32 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 22:23

https://ctrlv.cz/daC4
 
Nějak nemůžu přijít na to, co a v jakém INI souboru mám opravit.

MapPinboard.Area.ini
  • 0

#33 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2018 - 22:23

Czechia je přece hezký název. Každý taky mluví o tom, že je něco ze Slovenska, jede na Slovensko. Neřekne, že jede do Slovenské republiky. A nacionalisti z Moravy nemůžou nic namítat, protože v Czechia je obsažena Moravia úplně stejně jako Bohemia.

 

Jenže žádnej Slovák NIKDY neřekne, že jede do Čechie, To by si o něm jeho soukmenovci pomysleli, že je somár či ko..t a nebo že ochorel.

Řekne, že jede do Česka, k čehunom a pod.  


Tento příspěvek byl upraven od N.o.e.: 18 duben 2018 - 22:26

  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#34 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2018 - 7:13

MapPinboard.Area.ini

 

Aha, tak to bude jeste jedno prehlidnuti. Opravim.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#35 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2018 - 7:14

Sakra, a ja si chtela zrovna stezovat, ze jste tam neco zapomneli :))


  • 0

#36 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2018 - 7:28

Nechci se vymlouvat, ale ja se vcera pohyboval v mezipodlahovem a mezistropnim prostoru uprostred kabelovych svazku a tak v ramci rychlosti reakce na GS se toho ujal Drak s mym obcasnym kibicovanim. Spokojili jsme se s tim, ze jemu mapy chodily a nejak podrobneji jsme to nezkouseli. Nase chyba vykoupena nekolikerou (re)publikaci. (Obdivuji Halumu, je dokaze ty zasahy dat vzdy vicemene napoprve. A to to ma vetsinou o dost obtiznejsi. No, asi jina liga. ;) )


Tento příspěvek byl upraven od gord: 19 duben 2018 - 7:29

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#37 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2018 - 7:37

Jenže žádnej Slovák NIKDY neřekne, že jede do Čechie, To by si o něm jeho soukmenovci pomysleli, že je somár či ko..t a nebo že ochorel.
Řekne, že jede do Česka, k čehunom a pod.

Slovák mluví slovensky, řekne Česko. Angličan mluví anglicky, řekne Czechia. Polák nás nazve Czechy. Ale Čechie v Česku použije akorát obrozenec nebo fanoušek fotbalu na Smíchově.
  • 4

#38 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2018 - 7:41

Nechci se vymlouvat, ale ja se vcera pohyboval v mezipodlahovem a mezistropnim prostoru uprostred kabelovych svazku a tak v ramci rychlosti reakce na GS se toho ujal Drak s mym obcasnym kibicovanim. Spokojili jsme se s tim, ze jemu mapy chodily a nejak podrobneji jsme to nezkouseli. Nase chyba vykoupena nekolikerou (re)publikaci. (Obdivuji Halumu, je dokaze ty zasahy dat vzdy vicemene napoprve. A to to ma vetsinou o dost obtiznejsi. No, asi jina liga. ;) )

Zřejmě slušnej oddíl. ;-) Nebo je HaLuMa z dobré rodiny ;-) Každopádně mají můj obdiv všichni, co se motaj kolem Geogetu i Statoru apod.
  • 2

#39 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2018 - 7:51

no já prokaučoval ty mapy jevilo se mi to ok :) po překladech ale asi tam jsou mnou nepoznané fičuroviny... :)
takže příště důkladněji a hlubší ponor ;)


Slovák mluví slovensky, řekne Česko. Angličan mluví anglicky, řekne Czechia. Polák nás nazve Czechy. Ale Čechie v Česku použije akorát obrozenec nebo fanoušek fotbalu na Smíchově.

Naprosto přesně :)
N.o.e má nějakej zbytečnej mindrák...


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#40 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2018 - 8:14

V Chorvatsku jsem viděl reklamu (na pivo Karlovačko) Što zaključajaš to češ i odključati. Pochopitelně jsem to četl Co zamkneš, to Češi odemknou. Až později jsem pochopil, že to znamená jen budoucí čas (co zamkneš, budeš i odmykat, nebo tak nějak), Čechům říkají Čehi. Takže k záměně může dojít nejen v angličtině. Mimochodem, smysl té reklamy jsem nepochopil.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama