Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.9.14

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
134 odpovědí na toto téma

#41 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2018 - 8:26

V Chorvatsku jsem viděl reklamu (na pivo Karlovačko) Što zaključajaš to češ i odključati. Pochopitelně jsem to četl Co zamkneš, to Češi odemknou. Až později jsem pochopil, že to znamená jen budoucí čas (co zamkneš, budeš i odmykat, nebo tak nějak), Čechům říkají Čehi. Takže k záměně může dojít nejen v angličtině. Mimochodem, smysl té reklamy jsem nepochopil.

Já myslím, že u té Czechie a vím to z praxe v terénu jde hlavně o to, že se našel rozumný kompromis na krátký název (po 25 letech od rozdělení - trochu ostuda řekl bych). A na rozdíl od Czech Republic je to v normální mluvě rozumně vyslovitelné... (jen schválně zkuste si v google translátoru pustit slovo "Czech" a "Cheque" - z vlastní zkušenosti při výslovnosti různých lidí je to peklo)...
To, že se to někomu poplete to neovlivníš zrovna tak se plete Slovensko a Slovinsko, Litva s Lotyšskem a další a další země...
Ono pokud potkáš někoho kdo ani neví kde se konkrétní země nachází nebo, že vůbec existuje a to se ti stane často tak pak nějaká záměna je ten nejmenší problém :)
Je srandovní, že se kvůli věci která má nějaký rozumný základ a smysl hádáme jak koně...


  • 3

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2018 - 12:31

Zřejmě slušnej oddíl. ;-) Nebo je HaLuMa z dobré rodiny ;-) Každopádně mají můj obdiv všichni, co se motaj kolem Geogetu i Statoru apod.

 

To bude tou rodinou! :-D


  • 4

#43 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2018 - 18:02

Mám ve statistikách všechny pražské keše pod okresem Praha, ovšem po těchto novinkách mi to rozpitvalo a změnilo tento tag na jednotlivé části Prahy.

Dá se nějak hromadně změnit tag CZ okres ???


  • 0

#44 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2018 - 18:18

Smazat ho v nastrojich tagu a pak spustit divider. To je jedina spravna cesta. Ale co znamena to "rozpitvalo"? Praha je rozdelena na jednotlive casti od jiste urovne to tak divider rozdeli. Ja mam treba u kese toto:

 

CZ kraj=Praha

CZ okres=Praha 10

 

To je spatne?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#45 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 6:16

No špatně... to je otázka.

Městská část = Praha 10 - proč ne, to je v pořádku, ale podle mě není Praha 10 samostatný okres. Okresů máme v ČR 77, jestli se nepletu. Pokud by Praha samotná měla x okresů, tak by to nesedělo.

Proro jsem si to doposud vždy ručně upravoval, a bylo to v pohodě. Akorát že teď bych to potřeboval udělat u těch pražských keší nějak hromadně, a nechce se mi to dělat ručně :-(.


  • 0

#46 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 6:51

Praha je kraj a to, na co je rozdelena Praha o stupen niz, je postaveno na uroven okresu.

 

Ruseni uprava mozna je. Vyberes vsechny kese jednoho "okresu" a pravym mysitkem Zmena tagu. Tam pak tag smazes a nastavis novy.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#47 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 7:15

No špatně... to je otázka.

Městská část = Praha 10 - proč ne, to je v pořádku, ale podle mě není Praha 10 samostatný okres. Okresů máme v ČR 77, jestli se nepletu. Pokud by Praha samotná měla x okresů, tak by to nesedělo.

Proro jsem si to doposud vždy ručně upravoval, a bylo to v pohodě. Akorát že teď bych to potřeboval udělat u těch pražských keší nějak hromadně, a nechce se mi to dělat ručně :-(.

No kdyby to mělo být správně tak 76 - Praha není okres :) ale Kraj a proto jsou čtvrti Prahy brány jako Okresy ikdyž je to takové na hlavu
Osobně když dělám odznak za Okresy považuju Prahu jako jeden celek Kraj = Okres nicméně to dělení je asi správně


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#48 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 7:33

A to fakt takhle celou dobu postupne predelavas ty tri tisicovky Prazskych kesi, abys mel lepsi pocit?  :huh: 


  • 0

#49 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 7:39

A to fakt takhle celou dobu postupne predelavas ty tri tisicovky Prazskych kesi, abys mel lepsi pocit?  :huh:

No naštěstí nejsem z Prahy :-), ale z dalekého východu :-) (Frýdek-Místek), takže do Prahy nejezdím každý den, a těch 120 keší, které mám v Praze odloveno, a tím, že jsem to nikdy nedělal najednou ale postupně, tak nebyl až zas tak velký problém ručně zeditovat :-)


  • 0

#50 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 9:08

No naštěstí nejsem z Prahy :-), ale z dalekého východu :-) (Frýdek-Místek), takže do Prahy nejezdím každý den, a těch 120 keší, které mám v Praze odloveno, a tím, že jsem to nikdy nedělal najednou ale postupně, tak nebyl až zas tak velký problém ručně zeditovat :-)

No nevím jak ty okresy děláš :) možná to je SQL ode mě nebo to co tu běhalo :) ale dá se to upravit aby to Prahu sloučilo pomocí SQL

Něco na styl tohoto:

SELECT CASE WHEN oblast = 'Třebíč' THEN '#_highlight_#' || Oblast ELSE Oblast END AS fo_oblast,
       found AS "fo_nalezeno=Right",
       notfound AS "fo_zbyva=Right",
       found + notfound AS "fo_celkem=Right",
       round(pct_prec, 1) AS "Percent explicit=Right",
       pct_prec AS "Histogram explicit"
  FROM (
          SELECT sum(CASE WHEN c.dtfound <> 0 THEN 1 ELSE 0 END) found,
                 sum(CASE WHEN c.dtfound = 0 THEN 1 ELSE 0 END) notfound,
                 sum(CASE WHEN c.dtfound <> 0 THEN 1 ELSE 0 END) * 100.00
                      / (sum(CASE WHEN c.dtfound <> 0 THEN 1 ELSE 0 END)
                      + sum(CASE WHEN c.dtfound = 0 THEN 1 ELSE 0 END)) pct_prec,
                 (CASE WHEN v.value = "Praha-východ" THEN v.value ELSE (CASE WHEN v.value = "Praha-západ" THEN v.value ELSE (CASE WHEN v.value LIKE "Praha%" THEN "Praha" ELSE v.value END) END) END) Oblast
            FROM geocache c
            LEFT JOIN geotag t ON c.id = t.id
            LEFT JOIN geotagcategory k ON t.ptrkat = k.[key]
            LEFT JOIN geotagvalue v ON t.ptrvalue = v.[key]
           WHERE k.value = 'CZ okres' AND  
                 cachestatus <> 2 AND
                 cachetype NOT IN ('Cache In Trash Out Event',
                 'Event Cache',
                 'GPS Adventures Exhibit',
                 'Lab Cache',
                 'Mega-Event Cache') AND
                 c.id NOT IN (%OwnedIDsForInPhrase%)
           GROUP BY (CASE WHEN v.value = "Praha-východ" THEN v.value ELSE (CASE WHEN v.value = "Praha-západ" THEN v.value ELSE (CASE WHEN v.value LIKE "Praha%" THEN "Praha" ELSE v.value END) END) END)
       )
WHERE pct_prec > 0
ORDER BY pct_prec DESC, found DESC;

tohle dělá tu úpravu Prahy:

(CASE WHEN v.value = "Praha-východ" THEN v.value ELSE (CASE WHEN v.value = "Praha-západ" THEN v.value ELSE (CASE WHEN v.value LIKE "Praha%" THEN "Praha" ELSE v.value END) END) END) Oblast

a je to tam dvakrát jednou ve výpisu hodnot a jednou v grupování :)




 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#51 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 12:00

Nejak porad nechapu, k cemu jsou tyhle tanečky dobré. Pro filtrovani tezko a Stator se s tim umi vyporadat. Takze jen "aby se to tam nepsalo"?


  • 0

#52 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 12:47

Nejak porad nechapu, k cemu jsou tyhle tanečky dobré. Pro filtrovani tezko a Stator se s tim umi vyporadat. Takze jen "aby se to tam nepsalo"?

Statisky :)
Prostě to chtějí nějak tak se Praha zvohne a z Prahy 1,2,3,4,5... se udělá Praha :) nebo by se dalo v tom okamžiku vzít kraj Hlavní město Praha ale zase by se něco tahalo z okresů a něco z krajů :)
další nevím nezkoumal jsem to zase tak detailně
 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#53 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 14:02

Proč? Městské obvody (Praha 1-10) jsou a byly na úrovni okresů. Pokud dělám statistiky po krajích, se bere Praha jako jeden kraj. Pokud dělám statistiky po okresech, je Praha rozdělena na 10 částí, které odpovídají okresu, podobně jako jsou jiné kraje dělené na okresy.
  • 3

#54 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 14:10

Proč? Městské obvody (Praha 1-10) jsou a byly na úrovni okresů. Pokud dělám statistiky po krajích, se bere Praha jako jeden kraj. Pokud dělám statistiky po okresech, je Praha rozdělena na 10 částí, které odpovídají okresu, podobně jako jsou jiné kraje dělené na okresy.

jasně :) ale holt někdo chce ten Prágl dokupy... ber to tak lidi jsou různé.. na druhou stranu všechno jde když se chce ;)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#55 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 14:29

Jasně, že to jde. Statistiky jdou vždy ohnout. ;-) Zrovna pro statistiky je městský obvod a okres totéž. Nezaměňovat s městskou částí - těch je v Praze 57 a odpovídají obcím. A správní obvody - těch je v Praze 22 a ty odpovídají obcím s rozšířenou působností.
  • 0

#56 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 19:19

Tohle se kdysi řešilo pro GGstat. A vyřešilo se to jednoduše - další pseudo-divider který vyrobí tagy

 

GGS CZ okres

GGS Praha

GGS Ostrava

GGS Brno

 

Je to na webu GeGetu, pod pluginem GGstat.

 

Protože GgStat stále k plné spokojenosti  ;-) používám, tak to mám.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 20 duben 2018 - 19:40

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#57 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 19:23

2 HaLuMa:

Mohl bys prosím upravit "FixCzechia" aby udělal i opravy u ostatních států a území kde došlo ke změně. Přehled toho máš...


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#58 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 19:30

Zdravím ve spolek,
Geoget jsem si nainstaloval tzv. na vyměnitelné zařízení, no google disk. Funguje parádně, ale teď přišla aktualizace, stáhne se instalační soubor a nabízí mi pouze možnost instalování do program files, tak nevím jestli tomu můžu zadat ručně cestu přímo do google disku, abych pak ale měl data v podsložce a ne ve složce roaming. Jestli nějaká dobrá duše poradí bude to super :D I kvůli případným dalším aktualizacím geogetu, aneb je přece potřeba mít vždy nejaktuálnější verzi. 


  • 0

#59 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 20:25

Instalace programu na google disk neni podle me rozumna. On i datovy adresar by mel byt mimo automaticky synchronizovane adresare. Prinejmensim synchronizaci vypnout behem prace s GG. (Uz se to tu resilo nekolikrat - znacne nebezpeci poskozeni databaze, spis skoro jistota, je to jen otazka casu.)

 

Neco je tady.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#60 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2018 - 21:01

Zatím mám asi těch 6 let štěstí - Dropbox vždy aktivní a OK. Používám to přes 3 PC a bez problémů. Jen je nutné po startu o.s. počkat na sync dropboxu než se pustí GG.

Což neznemená, že to je správně.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama