Přejít na obsah


Fotka

Čelovka LED Lenser MH10 - uživatelská recenze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2018 - 17:59

Vážení geokamarádi,

 

tak jsem po čase zase sepsal jednu recenzi, která se případně může hodit i vám.

Více jako obvykle v článku u mě na webu zde:

 

Čelovka LED Lenser MH10 - uživatelská recenze

 

Pod článkem případně prosím hlasujte, jak se vám čelovka líbí.


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2018 - 7:41

Povrchní recenze - kopírované údaje z webu protože zmíněných až 10 hod. svícení 600lm z jednoho akumulátoru 18650 je blbost. Výdrž při 600lm může být okolo 2 hod. když pomineme otázku dostatečného chlazení.


  • 1
Vložený obrázek

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2018 - 7:51

Čelovka má záruku 7 let. Vydrží baterie tak dlouho? Asi ne. Je to běžný typ, který se dá sehnat, nebo nějaký atypický? Většina telefonů dojela na baterii, která už se nedala sehnat, nebo byla dražší než hodnota telefonu.

A 600lm má asi tak 60W žárovka, tj. tak 6W ledka. To už je poměrně dost, předpokládám, že to bude docela hřát na hlavě. Ale asi je to jen občasný krátkodobý režim.


  • 0

#4 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2018 - 7:55

Napájení pomocí jednoho Li-ion akumulátoru 18650 3400 mAh (součást balení)

 

viz http://www.svitilny....0/prod_861.html


  • 0
Vložený obrázek

#5 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2018 - 8:21

Já používám čelovku Fenix HP25R s maximálním výkonem 1000 lumenů a to se nedá normálně použít, to si pak připadám jako letecký pátrací světlomet. U této čelovky píšou 1000 lumenů (1,5 hodiny) -> 350 lumenů (4,5 hodiny) -> 130 lumenů (12 hodin) -> 30 lumenů (42 hodin) a to už vypadá rozumně, tak to co píše Kupsa v recenzi má asi nějakou chybu v časech svícení.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2018 - 8:33

Čelovka má záruku 7 let. Vydrží baterie tak dlouho? Asi ne. Je to běžný typ, který se dá sehnat, nebo nějaký atypický? Většina telefonů dojela na baterii, která už se nedala sehnat, nebo byla dražší než hodnota telefonu.

A 600lm má asi tak 60W žárovka, tj. tak 6W ledka. To už je poměrně dost, předpokládám, že to bude docela hřát na hlavě. Ale asi je to jen občasný krátkodobý režim.

 

No, to je otázka, jak dlouho ta baterie vydrží - mám ji cca rok a zatím v pohodě. Nicméně náhradní se dá v pohodě sehnat.

 

S tím zahříváním to není tak zlé - pravda, fakt jsem nezkoušel, jak dlouho to doopravdy na plný výkon vydrží do úplnýho vybití, ale zkoušel jsem to nechat zapnutý delší dobu (zhruba něco mezi hodinou a dvěma) a reflektor byl teplý, ale nikoli horký. Nicméně konstrukce je celkem rozumně udělaná, takže se teplo moc nepřenáší na hlavu, takže na hlavě bys to asi ani nepoznal.

 

Jinak bych taky řekl, že je to spíš jen režim na krátkodobé použití, protože na plno to fakt svítí tolik, že tím akorát tak člověk oslňuje okolí. V praxi je to opravdu využitelné jen občas - třeba na to focení, ale i to stačí jen pár vteřin.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2018 - 8:54

Není praxe jako praxe. Nejčastěji používám čelovku při jízdě na kole, konkrétně na helmě mám Armytek Wizard Pro v3 která má na čipu psaných 2.300lm. Jelikož se to nedá uchladit ani při jízdě (ztlumuje automaticky výkon) tak na řidítkách mám ještě svítilnu SolarStorm X2 s 1.300lm. Když jedu takhle vybaven sám po lese tak je tak tak, ale když se mnou někdy vyrazí stejně vybavená manželka tak už ani nemusíme svítit naplno. To jen tak na vysvětlenou, že někdy je 600lm nepoužitelně málo.


  • 0
Vložený obrázek

#8 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2018 - 9:07

2300 lumenů? Tak to bych tě teda ale fakt nechtěl potkat v protisměru ani pěšky, natož na kole ....   :D  :D  :D


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#9 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2018 - 12:54

Ono je taky otázkou, nakolik je těch papírových 2300 lm opravdových 2300 lumenů.
Aby to nebylo jak s kapacitou všech těch powerbank. Naprosto nereálná čísla vycucaná z prstu.


  • 0

#10 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2018 - 14:11

2300 lumenů? Tak to bych tě teda ale fakt nechtěl potkat v protisměru ani pěšky, natož na kole ....   :D  :D  :D

Letos jsem pravidelně potkávala při cestě domů za tmy běžce s čelovkou - běžel v protisměru, po chodníku, ale když kouknul mým směrem, oslňoval víc než protijedoucí auta...


  • 1

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2018 - 20:20

Já kdysi oslňoval i žárovkou z normální baterky 4,5V 0,3A, takže asi 1,5W. Měl jsem doma dělanou čelovku a podívat se někomu do tváře, tak si zacláněl oči a říkal ať to zhasnu. Je to relativní. Svítit si na kole jak 150W žárovka je docela dost. ale chápu, že to někdy nestačí. Na kole je třeba svítit, abych byl vidět. Když je světlo na řídítkách a svítí těch předepsaných cca 10 m dopředu, tak při reakční době je to tak akorát abych viděl díru, do které vletím. A čelovka na kole je docela blbá, protože když se podívám na protijedoucí auto, oslňuju. Ne nadarmo mají auta tlumená světla a předepsanou geometrii.


  • 2

#12 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2018 - 11:08

Letos jsem pravidelně potkávala při cestě domů za tmy běžce s čelovkou - běžel v protisměru, po chodníku, ale když kouknul mým směrem, oslňoval víc než protijedoucí auta...

 

Přesně tak - i těch "papírových" 600 lumenů je docela dost, aby se s tím dal někdo slušně oslnit, natož ještě víc.  :wacko:


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama