Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Mapa na bázi OpenStreet pro GPS Garmin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#21 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 5:55

@mr3ka: Vím, ale ne každý to umí/chce se to učit/má na to čas. Navíc když už se něco takového dělá, je fajn to dát do plénu a udržovat, ať z toho mají užitek i ostatní. Jako to dělal Dave. A bohužel takových je málo, i jak je tady vidět, že se lidé shánějí. Ono zadarmo to udržovat, a ještě muset mít k dispozici hosting, do toho se nikdo moc nepožene. Holt musíme vyjít z toho co je k dispozici.
  • 2
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 7:04

Proto mi prijde nejlepsi symbioza, tedy dohodnout se s nekym, kdo uz dnes tu mapu generuje. Aby tam pridal to, co nam tam chybi, a pomoci mu vylepsit jeho TYP, pripadne nabidnout alternativy k jeho TYPu. Je to jen o dohode. Neni nezbytne nutne, aby kazdy, komu nevyhovuje vzhled, musel hned generovat svoji mapu.


  • 1

#23 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 13:14

Bohužel s mapami pro L4C neúspěšně bojuji. natrefil jsem na  https://osm.fit.vutbr.cz/xhnili07/ Možná pomůže.


  • 0

#24 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 21:25

Ajne a HaLuMa: jasně samozřejmě pokud už někdo generuje nějakou mapu, pak je jednodušší jen mu pomoci s TYPem. Ovšem pro změnu TYPu v mapě nepotřebuji přeci hned generovat celou mapu. Pokud ji už někdo generuje tak si ji jen stáhnu a změním svým TYPem. U map nainstalovaných v PC by to mělo jít přímo úpravou/záměnou TYP souboru ve složce s mapou a nebo jsou na to "typchanger" nástroje (starý MapSource to uměl přímo ze svého menu).

 

Například autor/autoři OpenMTBmap mají přímo na webu v nápovědě tohle:

 

I don't like the colors, design, streets are too fat, not well visible on my GPS, etc....

You can change your Typfile using maptk. Basically anything of the layout can be changed without changing the maps. This is rather advanced however, note that I will not help you on that, but the GPS Forums are full of advice on this.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 02 květen 2018 - 21:42

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#25 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2018 - 8:31

Nemas tak uplne pravdu. Pokud v mape nejsou data, ktera chces zobrazovat, je ti uprava TYP souboru k nicemu. Takze ta mapa musi odpovidat pozadavku.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#26 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2018 - 13:00

OSM mapa "walleycz" z http://garmin.openstreetmap.cz/  , stahuji-li ze složky http://garmin.openst...table/gmapsupp/ se mi nezdá neaktualizovaná. Datum vytvoření/uploadu souboru je 2018-04-27, totéž datum vidím i v detailech IMG souboru, když se do navigace podívám v báječném free manažeru JaVaWa Device Manager. Mám rád pořádek, přes tuhle aplikaci jsem si img soubory přejmenoval a budu tu sledovat i jejich stáří. Pokud se mýlím, poučte mne.

 

Walleycz OSM mapu jsem si také nahrál do eTrexu a testuji. Zdá se mi, že žádná z náhrad za mapu od Dave.Luv jeho kvality nedosahuje (je to i tím, že jsem si na jeho mapový klíč za ty roky prostě zvykl a velmi by mi vyhovoval i nadále, kdyby Dave neskončil s aktualizacemi). Nyní mám tedy v navigaci tuhle sestavu k dalšímu testování. Jsou to jen mapy, které jsou routovatelné a mají české turistické značení (některé ale nezvládají např. naučné stezky). Posuďte sami:

1. CzechRep_by_Dave_Luv + zvlášť nahrané SRTM vrstevnice (zastaralá verze: 2017-10-09) výřez pro srovnání

2. CZ_V0174_Turisticka (téměř měsíc stará: 2018-04-03) výřez pro srovnání

3. garmin.openstreetmap.cz-walleycz (aktuální: 2018-04-27) výřez pro srovnání

4. omphiking map s variantou různobarevného turistického značení - přesněji: značka je vždy červenou linií, jsou na ní ale po určité vzdálenosti "rozlišovací štítky" o jakou barvu značky v terénu jde (aktuální: 2018-04-22) výřez pro srovnání

 

Mohu poprosit o info, jak jste dostal mapy do Basecampu? Zkoušel jsem CZ V0174 přes GMapTool, ale výsledek není správný (nezobrazují se turistické trasy, vykreslení je taky špatné), nevím co dělám blbě:

 

Náhled


  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2018 - 15:09

Kdyz to delas pres gmaptool, nezpomen si zaskrtnout, ze to ma vygenerovat i TYP soubor.
  • 0

#28 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 9:33

Kdyz to delas pres gmaptool, nezpomen si zaskrtnout, ze to ma vygenerovat i TYP soubor.

 

Díky za odpověď, mohu se zeptat, kde to v GMapTool nastavím? Jsem asi slepý, zrovna na to koukám a nemůžu to najít, pouze v záložce WRITE je položka Correct TYP, a to na to nevypadá, a v záložce Change je k povolení Replace TYP file in img file, a to nefunguje. Díky za radu, většinou si s tímhle poradím, ale tady asi trpím slepotou  :huh:  


  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 9:48

Aha, psal jsem to po pameti, a ono to tam fakt neni. Nicmene fukce Spit a "files for Mapsource" mi ten TYP korektne vytahne a Basecamp pouzije.

 

(pravda ale je, ze zrovna ta v0174 ma ten TYP hodne minimalisticky, drtiva vetsia se zobrazuje pomoci vychoziho nastaveni, vyma par znacek.)


  • 0

#30 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 10:11

No tak to jsem blázen  :blink:  Já tam mám TYP soubor taky vygenerovaný ve složce s mapou, při pokusu v GMapTool znova jej vygenerovat mi to hlásí, že TYP je již ve složce a nedojde ke změně, ale moje mapa vypadá pořád jako na ukázce, kterou jsem vkládal, ne jako co uvedl kozohroch. Nemám tam ani turistické značky. Tak to už nevím, co dělám blbě.


  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 10:24

Nedělal jsi změnu mapového id?
  • 0

#32 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 10:43

Nedělal jsi změnu mapového id?

 

Áááá, tak to bylo ono! Děkuju moc, dělal jsem to podle dvou návodů a v obou bylo změnit FID a PID. Teď už to funguje, moc děkuju za nasměrování!


  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#33 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 21:23

Nemas tak uplne pravdu. Pokud v mape nejsou data, ktera chces zobrazovat, je ti uprava TYP souboru k nicemu. Takze ta mapa musi odpovidat pozadavku.


To je samozřejmě pravda. Když ten prvek v datech není, jakkoliv upravenej TYP ho neukáže. Samozřejmě jsem předpokládal úpravu souboru u té mapy, která má vše co dotyčný potřebuje, tedy že si takovou našel a jen se mu nelíbí vzhled
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#34 kozohroch

kozohroch

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 22:18

Mohu poprosit o info, jak jste dostal mapy do Basecampu? Zkoušel jsem CZ V0174 přes GMapTool, ale výsledek není správný (nezobrazují se turistické trasy, vykreslení je taky špatné), nevím co dělám blbě:

 

Náhled

Asi už je to pozdě, nicméně po připojení navigace k PC a otevření BaseCampu se mi po nějaké době načítání v levé svislé liště tato mapa zobrazila. Pak jsem ji posunul na stejné území, jako u těch ostatních a prostě sejmul obrazovku.


  • 0

#35 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2018 - 9:16

Asi s křížkem po funuse. Na pěší a kolo kombinuji tyhle dvě:

http://osm.thkukuk.de/

http://garmin.opentopomap.org/

 


  • 0

#36 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2018 - 9:39

Ja myslim, ze nikdy neni s krizkem po pohrbu.

 

Ale stejne si myslim, ze by bylo vhodne zacit neco "komunitniho" na urovni paws map. Kdyby do toho nekdo s odpovidajicimi znalostmi a technickym zazemim chtel jit, dejte mi vedet, rad se budu podilet praci. Ale moje stavajici (ne)znalosti OSM na to nestaci.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#37 V0174

V0174

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2018 - 20:11

Ahoj,

díky za chválu map. Zapracoval jsem některé připomínky co mi přišly mailem, tak vyzkoušejte - mapy generované od zítřka dále už budou mít nový styl. Pořád mám ještě dost věcí, co bych chtěl upravit, ale víte jak to je...

https://garmin.v0174.net/changelog.php

 

Jen ještě poznámka k minimalismu - jeden z hlavních cílů těch mých map je, aby se rychle překreslovaly i na slabších strojích. Vzhledem k tomu, že mapy jedou třeba i na hodinkách (Fenix 5), snažím se, aby to nebyly omalovánky a nebyly tam věci, které pro turistiku nejsou zásadní.


  • 1

#38 ocnibulva

ocnibulva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 7:34

Stáhl jsem si poslední generovanou mapu a  vypadá to velmi pěkně. Šlo by ještě případně v rámci minimalizace vyměnit ikonu vrcholu kopce z té modrobílé ikony na klasický černý trojúhelník + název vrcholu? Všiml jsem si taky, že zelená turistická trasa je vždy na nějakém místě přerušená. Nevím ale jak to bylo v předchozí verzi.


  • 0
Baví mě to čím dál tím víc.

#39 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 12:59

Musím brzy vyzkoušet, těším se. Včera jsem se k tomu nedostal, tak snad co nejdřív v týdnu. Moc potěší, když se dá s autorem komunikovat.
  • 0
eTrex Vista HCx, Honor 6X

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#40 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 13:23

Ahoj,

díky za chválu map. Zapracoval jsem některé připomínky co mi přišly mailem, tak vyzkoušejte - mapy generované od zítřka dále už budou mít nový styl. Pořád mám ještě dost věcí, co bych chtěl upravit, ale víte jak to je...

https://garmin.v0174.net/changelog.php

 

Jen ještě poznámka k minimalismu - jeden z hlavních cílů těch mých map je, aby se rychle překreslovaly i na slabších strojích. Vzhledem k tomu, že mapy jedou třeba i na hodinkách (Fenix 5), snažím se, aby to nebyly omalovánky a nebyly tam věci, které pro turistiku nejsou zásadní.

 

Stáhl jsem mapy, pomocí GMapTool je nahrál do BaseCampu a vypadá to dobře.

 

Vzhled mi sice vůbec nesedí, ale to se dá snadno upravit pomocí TYP. Jen bych se chtěl zeptat, zda máš někde seznam všech bodů, které mapa obsahuje včetně jejich adresy? Rád si ikonky zmenšuji, protože konkrétně na tom Etrexu pak přes Ikony není nic vidět... Výsledek pak dám k dispozici.

 

Dále bych se tě chtěl zeptat, co říkáš na přidání cyklotras do mapy? Chápu, že ti jde především o turistiku, ale možná bych nebyl jediný, kdo by to ocenil.


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama