Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Mapa na bázi OpenStreet pro GPS Garmin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#41 V0174

V0174

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 13:25

Ahoj,

Všiml jsem si taky, že zelená turistická trasa je vždy na nějakém místě přerušená.

máš nějaký příklad? Jestli je to na křižovatce - že např. končí na jedné straně cesty a pokračuje na druhé - to není úplně triviální vyřešit.

 

Ohledně značky vrcholu - snažím se využívat standardní "klikací" Garmin značky, kde to jen jde, tohle je jeden z případů. Nemusím je tak definovat v TYP souboru a mělo by to být přenosnější mezi zařízeními.


  • 0

#42 V0174

V0174

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2018 - 13:30

Ahoj,

Vzhled mi sice vůbec nesedí, ale to se dá snadno upravit pomocí TYP. Jen bych se chtěl zeptat, zda máš někde seznam všech bodů, které mapa obsahuje včetně jejich adresy? Rád si ikonky zmenšuji, protože konkrétně na tom Etrexu pak přes Ikony není nic vidět... Výsledek pak dám k dispozici.

 

Dále bych se tě chtěl zeptat, co říkáš na přidání cyklotras do mapy? Chápu, že ti jde především o turistiku, ale možná bych nebyl jediný, kdo by to ocenil.

Seznam všech bodů - moc nechápu, zdrojová data jsou OpenStreetMap, ke stažení třeba na Geofabriku. Renderuje se ale jen to, co je definované v mkgmap stylech. Konkrétně by to šlo vytáhnout z Overpassu, ale naučit se syntaxi je na pár krušných večerů...

 

Cyklotrasy - leda jako separátní mapu, tahle má být opravdu určena především na turistiku a nechci ji mít přeplácanou. Takže - někdy snad ano, v nejbližších měsících to ale nevidím.


  • 0

#43 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2018 - 8:16

Ahoj,

Seznam všech bodů - moc nechápu, zdrojová data jsou OpenStreetMap, ke stažení třeba na Geofabriku. Renderuje se ale jen to, co je definované v mkgmap stylech. Konkrétně by to šlo vytáhnout z Overpassu, ale naučit se syntaxi je na pár krušných večerů...

 

Cyklotrasy - leda jako separátní mapu, tahle má být opravdu určena především na turistiku a nechci ji mít přeplácanou. Takže - někdy snad ano, v nejbližších měsících to ale nevidím.

 

 

Ahoj, já si říkal, že jsem to asi napsal nejasně... Šlo mi o to, že pokud otevřu tvůj soubor TYP, tak např. rozcestník vypadá takto:

[_point]
Type=0x04c
SubType=0x01
;GRMN_TYPE: //
String1=0x12,Rozcestnik
String2=0x04,Guidepost
ExtendedLabels=N
DayXpm="8 12 2 1"   Colormode=16
"!	c #000000"
"  	c none"
" !!!!!!!"
"!!!!!!!!"
" !!!!!!!"
"   !!   "
"!!!!!!! "
"!!!!!!!!"
"!!!!!!! "
"   !!   "
"   !!   "
"   !!   "
"   !!   "
"   !!   "
;12345678
[end]

a mě zajímalo, jak zjistím to 0x04c:0x01 i pro další ikony. Ale už jsem se díval, že to vše je definované ve stylu pro mkgmap.

 

Cyklotrasy - chápu, že chceš mít co nejjednodušší mapu. Ale protože jsou cyklotrasy pro mě vcelku klíčové, rozhodl jsem se, že využiji tvůj styl a vytvořím si vlastní mapu. Rád bych udělal něco na úrovní mezi Garminíma TOPO Pro mapami a těmi od pawse (osm.paws.cz). Výsledek rád zveřejním, ale nemám podmínky pro nějaké pravidelné generování...

 

Při tom jsem narazil na dvě chybky v tvých stylech. Soubor ./inc/compat_lines:124 

setaccess=no

 vs 

set access=no

a v polygons:13 (zde moc nevím, co je špatně)

$building!=no

První pokusy vypadají slibně, ale trochu válčím s vrstevnicemi. Můj postup je následující:

Pomocí phyghtmap vytvořím osm soubor s vrstevnicemi (ten využiji i pro generování mapy do mobilu), který použiji společně s mapovými daty. Výsledkem je funkční mapa s vrstevnicemi. Co mi ale nefunguje je počítání výškového profilu v BaseCamp, který mi hlásí, že mapa neobsahuje výšková data. Po chvilce hledání jsem došel k závěru, že je do ní potřeba doplnit tzv. DEM data. Takže jsem je pomocí příkazu --dem=./hgt/ dodal, ale stále mi to nefunguje.

Mohl bys mi poradit? V tvé mapě vše funguje.

 

EDIT:

Tak chyba odhalena. Na vině byla instalace programem MapSet. Když jsem mapu nainstaloval pomocí GMapTool, tak už vše funguje.


Tento příspěvek byl upraven od VasaM: 10 červen 2018 - 8:44

  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#44 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2018 - 10:45

Jak jsem slíbil, vytvořil jsem vlastní mapu. Mrknout na ni můžete tady: http://www.geocachin...apa-pro-garmin/


  • 1
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama