Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1844 odpovědí na toto téma

#521 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 14:36

A teď mi to nedá. :-) Jak ty jsi vlasně zjistila, že tam ta keška není? A nebylo to tak, žes jí nenašla a rozhodnula ses, že ownerovi ukážeš? (malá nadsázka) V každém případě i ty jsi musela jít po poli s vědomím, že vyvoláváš negativní nálady vůči geocachingu. Tedy do chvíle DNF to bylo všechno OK, ale pak se to změnilo.


  • 3

#522 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 14:39

Teď před nedávnem zrovna byly v Lidlu ve slevě gumáky. Tož tak.
Přes soukromé pozemky pokud nejsou oplocené se může chodit, jestliže dotyčný nezpůsobí žádné škody, ten zákon je tuším ještě z dob Rakousko-Uherska, ale stále platný.
  • 0

#523 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 15:21

Pres pole tedy rozhodne volny pruchod neni, pokud je tam plodina. Ale je pravdepodobne, ze tam je mozna posed a k nemu vede pesina nebo tam obcas byva projeta brazda kdyz postrikovali. Pak lze jit tamtudy, aniz by doslo ke skode na plodine.
  • 1

#524 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 18:20

Nemám zájem, aby šla keš do archivu, ale JEN aby byla v souladu s pravidly - od samého začátku.

Jako má Praha svého Daniela K., i my na jihu máme své výtečníky a moc dobře o nich víme. ;-) Alespoň někteří, co už něco pamatují a nezapomínají.

Když někdo udělá jednou botu, člověk si řekne, že pomůže a vysvětlí mailem např.logování GC a TB. Ovšem když je reakcí buď lhaní o konkrétním cestovateli nebo když se nás do pátrání po pár kouscích spojilo víc a nebyla žádná reakce typu "udělal jsem chybu, dám to do pořádku podle vašeho návodu, dík za pomoc", ale jen se pár dotčených kousků fyzicky objevilo honem honem bez jakéhokoliv logu pohromadě v jedné keši ( dotyčný nedomyslel, co ostatní umí na počítači zjistit )....to už každého napadne, že nejde o chybu, ale o záměr vyvolat chaos....a GC se ztratí.:-)

Je smutné, že mezi sebou máme i takové, před kterými mailem varují solidní kačeři z jiného kraje - přišel mi před nějakým rokem dost barvitý popis chování "takykačerů, ale jen jsem se zasmála, že už dávno vím své.;-) U dotyčných nic nového pod sluncem.

Zakládání keší je kapitola sama pro sebe.;-) Právě proto, že si určitý "výkvět" nedaleko od nás navzájem likvidoval keše, rozhodla jsem se už dávno radši pořádat eventy. Sice se mi na nich občas nějaký "expert" objevil a předvedl své chování, ale to bylo jen dobře - ostatní si na něj udělali svůj názor sami.

Mno a je otázka, kolik keší kdo založil a kolik jen podivným způsobem adoptoval. :-) Bylo takové období, že někdo sháněl keše bez toho, aby se zatěžoval psaním listingů, zaměřováním atd..To se totiž dva trumfovali, kdo bude mít víc založeno. :-) Většina si hru jen tak pro radost užívá, ale někdo si zřejmě léčí své komplexy, njn.Mám šikovně nastavené notifikace a tak jsem viděla, kdo co psal ke keším v potížích a během pár dnů je adoptoval. U řady z nich se v hlavičce ani neobjevilo ono "xy adoptoval od yz", takže jsem upozornila na minimální slušnost vůči zakladateli....a reakce ? Ani jsem jinou nečekala.

Takže asi tak. Ono dost napoví i logy, např. u konkrétního CITO eventu, kde si někdo stěžuje na kdeco od parkování kačerů až po to, že se mu nikdo nepředstavil. No a pak jste někde na jiném běžném eventu, kde slyšíte, jak se několik lidí baví, jak se dotyčný choval a co dělal zatímco ostatní sbírali odpadky. Zajímavé, že jde stále o ty samé... Také mám osobní zkušenost, někdo přes důchodový věk a zdravotní problémy sbírá odpad a mládí jde s rukama v kapsách nebo na keše.

Jo a chtít po někom, aby dodržoval minimum pravidel, to je pěkná drzost! Na co by je četl, natož dodržoval?

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 08 listopad 2018 - 18:39

  • 0

#525 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2018 - 19:13

A dalo by se nějak shrnout, kdo a proč je podvodník a jestli to nějak souvisí s tou keší na kraji pole?


  • 8

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#526 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2018 - 11:25

A dalo by se nějak shrnout, kdo a proč je podvodník a jestli to nějak souvisí s tou keší na kraji pole?

I já bych se zastal Zvědavky, že to sem patří.

Když dlouho bloudím krajinou a nemůžu nalézt uspokojivý úkryt pro nově zakládanou keš, tak ji přece nezakopu do země a nedám na ni šutr (nebo jen trochu listí, ať si srnka třeba zlomí nohu), nestrčím ji někomu do zahrady, případně na barák, ani ji nedám do pole s klíčícím obilím. To opravdu není fair play (což by GC podle mého možná již předpotopního názoru stále měl být) a z hlediska pravidel je to podvodné (nebo aspoň nepoctivé) jednání. Reviewer se koukne do fotomapy, uvidí tam nějakou posekanou louku s vyježděnými kolejemi a keš v dobré víře schválí.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 13 listopad 2018 - 11:26

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#527 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2018 - 11:59

Jestli jsem to dobře pochopil, tak Kohout team reaguje na příspěvek, kde se Zvědavka zmiňuje výtečnících, nějakém podvodníkovi. Já z toho příspěvku také nepochopil, o koho se jedná a jestli se jedná o toho samého, co založil tu keš na kraji pole. Mohou to být samozřejmě ti samí, ale mně přišlo, že to může být i někdo úplně jiný.

 

Nevidím důvod, proč by potřebovala Zvědavka bránit. Je to jen dotaz na najesnosti v tom příspěvku, které by zajímaly určitě více lidí.


  • 0

#528 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2018 - 22:35

Vida ho, plantážníka! První den na scéně a hned 222 kousků. Na rozjezd dobrý... virtualgeo

TFTC!


  • 2

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#529 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2018 - 22:55

Asi hraje virtuální geocaching...
  • 1

#530 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2018 - 3:55

Patrně inspirace od některých hráčů z popředí kačerských žebříčků. 


  • 0

#531 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2018 - 6:38

Však ten nick asi má svůj význam.
  • 1

#532 medsc

medsc

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2018 - 10:37

Vida ho, plantážníka! První den na scéně a hned 222 kousků. Na rozjezd dobrý... virtualgeo
TFTC!


My jsme mu už logy smazali.
  • 4

#533 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2018 - 15:57

Mam tu pripad s podezrenim na virtualni podvod. Copak si myslite o takovych lozich. Me prijdou ty obrazky zaprve stejne a zadruhe vlozene GPSky aspon u toho jednoho

Co myslite??

https://coord.info/GLXH2NEH

https://coord.info/GLXH1XW9

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 26 listopad 2018 - 16:12

  • 0

#534 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2018 - 16:27

Keš našli spolu, dali tedy jednu stejnou fotku oba

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 26 listopad 2018 - 16:30

  • 0

#535 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2018 - 17:54

Smazat. Ona ta hláška na oregonu "simulace GPS" ve druhém logu mluví za vše...

EDIT: zjevně 'jedou streak' a tenhle den jim nevyšel...

Tento příspěvek byl upraven od berda: 26 listopad 2018 - 17:57

  • 1
Berda

#536 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2018 - 18:14

Pokud tam byli, proč na GPS jsou upravené nebo spíše smazané a rozmazané souřadnice? To je přece důkaz návštěvy místa. A taky ty stromy kolem jsou nějakým zázrakem najednou olistěné. Na fotkách jiných kačerů z listopadu listí není. Dost mi to zavání fotomontáží.
  • 5

#537 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2018 - 18:51

No jo, stromy se záhadně, tak červnově, olistily. :D A ty GPSky jsou tam vložené v nějakém grafickém programu.


  • 3

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#538 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2018 - 19:46

Zjevná inspirace u slovenského šmouly. Jak jsem říkal, podvod, smazat bez jakékoli pochybnosti...
  • 1
Berda

#539 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2018 - 19:50

Podobné fotky mají i u keše GC7BA5R a taky je tam výrazně víc listí než na jiných fotkách.


  • 0

#540 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2018 - 19:53

Jo, i tam je "simulace GPS" u jednoho z logů...
  • 0
Berda




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama