Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1844 odpovědí na toto téma

#1021 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2019 - 9:37

Popravdě, jak bys to poznal? .....Email jiný, IP může být klidně sdílená. Jediné co prosím nepiš je, jak si to snadno poznal.

Je to tedy OT a vůbec nehodnotím vaší rozepři, ale zkus si přečíst pár článků na toto téma..
http://www.infojet.c...vaeho-prohliee/
Možná tě to vyvede z omylu že je to těžké.... Zvlášť když se zamyslíš že podle toho výpočtu má v celé ČR jen 25 osob stejný otisk PC a jaká je pravděpodobnost, že všichni přistoupí na ten samý server v podobný čas...


  • 1

#1022 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2019 - 9:53

Ale pokud budeš reagovat, prosím o odpověď k tématu, tedy k onomu obviňování stavařů bez důkazu.
Diky

Můj úplně poslední post zde.
Ty si na zmíněné keši byl? Nebyl, tak nevím o co ti jde. Jako owner vím, kde keš končila, tedy na kraji motokrosového hřiště. Hřiště bylo po letech rozšířeno, a pokud na tomto místě vidíš přeoranou zeminu a lopaty, tak asi víš, jak to dopadlo. Nebo u vás v kraji se jezdí na keše bagrem?

Edit: Dělal jsem roky moderátora na fóru, kde denně bylo online tolik lidí, co zde možná za týden. Přejdu k teorii z tvého odkazu k praxi. Sice existuje otisk, ale pokud budeš mít někde někoho, kdo si bude zakládat nicky, z různých IP a mailů, je to takový boj s větrnými mlýny.

Tento příspěvek byl upraven od Sklibaa_1: 10 únor 2019 - 9:59

  • 0

#1023 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2019 - 10:13

Nebyl jsem na ní, jen cituju Tvůj Archive log. A ano, máš pravdu, “asi víš, jak to dopadlo”. Stejně jako plno ownerů “asi ví, že logoval finálkář”. Oni to nepsat nemohou, ty ano. Co dodat....
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#1024 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2019 - 12:39

Nebylo by rozumnější to tady třeba na týden zavřít?

Těch pár diskutujících, z nich má každý svou neměnnou pravdu mezitím vychladnou a třeba se umoudří ...

Jsme přece kačeři, tak proč nevypadnou ven do přírody, projít se na čerstvém vzduchu a k tomu si dát (poctivě) nějakou keš. Protože tady se stejně nic kloudného nevyřeší.

 

Tak já jdu na vzduch  :rolleyes:


  • 3

#1025 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2019 - 12:47

Tak teď jsem se "pobavil".

https://www.geocachi...ill-up-and-down

Podvodníci a ještě drzí a arogantní. Teď mě napadá jedna věc. Nemohla by to být challenge, kde podmínkou bude odehrát wigo?

Přesně sem ta situace směřuje, slušnost a poctivost už se nenosí. Ownere makej a drž hubu nebo uvidíš.


Tento příspěvek byl upraven od None: 10 únor 2019 - 12:48

  • 8

#1026 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2019 - 14:18

Pojem finálkář chápu dobře. Ale jak jsi sám napsal, podmínka od GC je splněna, organizátor hry na vše ostatní rezignoval, asi má svoje důvody.

 

Za sebe se snažím mysterky luštit, multiny procházet, když je zádrhel, napíšu ownerovi, když nereaguje, někomu, kdo to odlovil, pro radu.

 

Jak to řeší jiní kačeři nemůžu ovlivnit, každý má svou vlastní hlavu, svůj vlastní rozum. A jak podotkli Cimrmani : "Může se mi to nelíbit, můžu s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžu udělat".

 

Potkat vás dva na jednom eventu, netuším, zda bych měl o čem si pokecat se Seedcorpem. Co se týká tebe, kdybys jenom ukazoval kolem sebe - tohle je podvodník, támhhle je podvodník - nechal bych tě rychle svému boji. Chci se geokešingem bavit a ne kolem sebe hledat podvodníky, potažmo nepřátele.

 

Tak zde není rozporu. Pochopitelně to, že někdo si finálku kdesi najde a dojde/dojede si pro ni rovnou se ovlivnit nedá. Podmínka GC je splněna, z pohledu pravidla je vše zalito sluncem. Pokud se někdo zeptá, jak nějakou mou keš luštit, milerád ho k řešení postupně dovedu. A pokud se zeptá na cizí, pak záleží, zda dotyčného znám či nikoliv.

 

Na jednom eventu nás potkat můžeš, na seedcorpovy pivní eventy občas chodím a hlavně zpočátku mi umožnili získat spoustu vědomostí o pivu, jeho výrobě, typech, senzorice apod.
To ovšem neznamená, že s jeho způsobem odlovu (a ten tu on sám prezentoval bez obalu) souhlasím.
No a jestli bychom ty a já pokecali, to nevím, osobně nejsem zrovna družný typ :-)


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 10 únor 2019 - 14:19

  • 0

#1027 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2019 - 14:29

Tak teď jsem se "pobavil".
https://www.geocachi...ill-up-and-down
Podvodníci a ještě drzí a arogantní. Teď mě napadá jedna věc. Nemohla by to být challenge, kde podmínkou bude odehrát wigo?
Přesně sem ta situace směřuje, slušnost a poctivost už se nenosí. Ownere makej a drž hubu nebo uvidíš.

Usoudil jsi (stejně jako owner) pouze z toho, že na nějakém serveru neodemkli hru. Já jsem neodemkl, myslím, nikdy ani jednu hru, kterou jsem odehrál. Proč bych to dělal? :) Nahraju do navigace, odehraju, najdu cache, smažu... Běž hledat nepoctivce jinam.
  • 1

#1028 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2019 - 14:59

Ne neusoudil, jasně se přiznali, že wigo nehráli. Já taky na nikom nevyžaduju odemčení hry.


  • 3

#1029 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2019 - 15:27

Nejak me to tu nebavilo číst, tak jsem sel dat do terenu krabicku. Posledni dobou se mi zalibilo davat kese na strom.tzv. biltema. Protoze mi prijde, ze to to tem co jdou jen pro finalku trochu znesnadnuje lov. Mozna je to jen subjektivni pohled, ale me to staci
  • 0

#1030 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2019 - 15:47

Ono to znesnadňuje život i všem ostatním, kteří té nesmyslné klackové módě nepropadli. Takže jsi s vaničkou vylil i dítě...


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 10 únor 2019 - 15:51

  • 26

#1031 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2019 - 18:06

Usoudil jsi (stejně jako owner) pouze z toho, že na nějakém serveru neodemkli hru. Já jsem neodemkl, myslím, nikdy ani jednu hru, kterou jsem odehrál. Proč bych to dělal? :) Nahraju do navigace, odehraju, najdu cache, smažu... Běž hledat nepoctivce jinam.

 

Vypadá to, žes jejich logy nečetl. O odemykání tu nejde, to dělá fakt málokdo.


  • 2

#1032 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2019 - 21:50

Usoudil jsi (stejně jako owner) pouze z toho, že na nějakém serveru neodemkli hru. Já jsem neodemkl, myslím, nikdy ani jednu hru, kterou jsem odehrál. Proč bych to dělal? :) Nahraju do navigace, odehraju, najdu cache, smažu... Běž hledat nepoctivce jinam.

 

Tak si projdi třeba GC6Y9FV včetně fotek a GC67P5B (všechny logy). Takhle se to hraje. Opravdu to není o neodemykání wherigo keší. 


  • 0

#1033 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2019 - 10:52

Smrádek, ale teplíčko
 
My samozřejmě víme, že v zemi geocachingové něco smrdí, nejsme blbí, nepotřebujeme, aby nám to nějací škarohlídové neustále připomínali. Je tu sice smrádek, ale je to náš smrádek, důvěrně ho známe a cítíme se v něm v bezpečí, mezi svými. Však to znáte i z pohádky: Sněhurka v chaloupce vyvětrala, takže trpaslíci, když šli ráno z práce, nemohli trefit domů.
 
Nezavádějte nám sem žádné novoty! Tady je svět ještě v pořádku. Nějaké větrání, čistý vzduch. Tůdle! Z průvanu můžem chytit akorát virózu. A navíc — podle vůně poznáte je. Známý pach — je to náš přítel, víme, co od něj očekávat. Trochu smrdí, no a co? Nad tím se může ofrňovat jenom nějaká fajnovka nebo teoretik ze sterilní laboratoře. Skutečný geocachingový život se ale žije tady, v našem smrádku.

Komu to vadí, tomu můžeme nabídnout několik tipů, jak si s tím poradit. Například pomocí tantrických cviků, holotropního dýchání a buddhistického učení vycvičit svoji mysl tak, že zápach přestane vnímat. Nebo si namazat chřípí silně aromatickou mastí, takovou, jakou používají například patologové nebo kriminalisté při ohledávání mrtvol. Případně si pouze zakrýt nos třeba kapesníkem. Pro těžké případy se pak nabízí použití plynové masky, pro ty nejtěžší s filtrem.

A komu ani tohle nestačí nebo to dokonce odmítá, tomu důrazně doporučíme, aby se věnoval jiným aktivitám. Většině to takhle vyhovuje, tak proč by nám tu měl někdo naši jednotu rozvracet? Známe to přece i z filmu: Ty furt s tou svou pravdou! Drž hubu a plav!

Vždyť co je krásnějšího, než utvořit ručník přes celý Terezín. Co Terezín, přes celý svět! Kačeři všech zemí, spojte se! A kdo to nechce pochopit, se zlou se potáže. Náš geocachingový chlívek si rozvracet nedáme!


  • 8
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#1034 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2019 - 14:44

http://www.geocachin...k-iii/?p=568518


  • 0

#1035 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2019 - 16:22

Vypadá to, žes jejich logy nečetl. O odemykání tu nejde, to dělá fakt málokdo.

Zdar Dejwy. Sorry, v pohodě, chápu, ;) nemám chuť je rozebírat, neznám ty lidi, abych se k nim vyjadřoval. Jen jsem náhodou "šel okolo", už tady prakticky nečtu....
  • 0

#1036 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2019 - 16:29

Ještě jsem si neodstranila z watchlistu archiválii GC116VG a dnes mi přistál v emailu 2x log z 30/6/2017, Petulinka 14202 a Dominika1305.

Ti lidi mají teda sloní paměť.  :D


  • 1

#1037 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2019 - 18:31

Paměť nepaměť, do logbooku se zapsaly, takže v tomto vlákně je to asi OT.

 

Edit: pardon, ten obrázek je z jiné keše. 

 

67ad0839-052b-4ed2-bdab-12b7245c02cd_l.j


Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 03 březen 2019 - 18:45

  • 1

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#1038 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2019 - 19:02

Teď jsem se podívala, že i Kuby_CZ ze skupiny se zalogoval dnes, se stejným datem.


  • 0

#1039 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2019 - 19:07

Teď jsem se podívala, že i Kuby_CZ ze skupiny se zalogoval dnes, se stejným datem.

A co tím chtěl básník říct ???


  • 0

#1040 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2019 - 19:11

A co tím chtěl básník říct ???

Nic. Jen doplňuji informace, aby byly kompletní.  :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama