Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1843 odpovědí na toto téma

#1041 Lonos

Lonos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2019 - 4:42

Ještě jsem si neodstranila z watchlistu archiválii GC116VG a dnes mi přistál v emailu 2x log z 30/6/2017, Petulinka 14202 a Dominika1305.

Ti lidi mají teda sloní paměť.  :D

 

No tak to nevim co by te napadlo kdybych zalogoval ja... Log Randira z 20.2.2010

11:52 #738 Finále odloveno spolecne s jokry a Lonosem. Po D1 jezdím pomerne casto a k odlovu jsem se chystal již dlouho, ale stále to nevycházelo. Dnes dodala souradnice jokry a tak nebylo co rešit ... Cestou na event jsme zde zastavili a i pres prvotní nejistotu ohledne dostupnosti, se nakonec odlov povedl. Díky moc za další peknou dálnicní kešu!
TNLN


  • 0

#1042 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2019 - 20:13

Aby to tu nebylo stále tak negativní, tak jeden pozitivní příklad. Pár dní zpátky začaly chodit logy od jednoho lovce, se stručným logem "díky za keš". Nic zvláštního, ale když v únoru zalogoval keš, která je pod pontonem, trochu jsem zpozorněl. Ve čtvrtek zalogoval další várku keší a tak jsem se v pátek vydal na kontrolu. Samozřejmě v logbooku nic. Vyzval jsem ho emailem, aby to vysvětlil, a aby log a další smazal. Nic. Jeden další místní kačer udělal také kontrolu, a log mu rovnou smazal. Najednou začal komunikovat a vymýšlet výmluvy, že to bylo na papírku atd. Také napsal, že je mu 12 let. Po čase se mu to asi rozleželo v hlavě a kolegovi napsal:

 

ahoj,omlouvám se za své jednání -nejednal jsem fér vůči tobě ani nikomu jinému. celkem jich bylo 99 keší. všechny jsou smazané. důvod je že jsem nechtěl mít málo a teď toho lituji.Logy od keší na kterých jsem nebyl jsem všechny odstranil a odte´d už nic neodloveného nezaloguji.velice se ti omlouvám a všechny keše navštívím a zaloguji. děkuji

 

Záměrně neuvádím nick, ani keše které "odlovil", protože mi to přijde zbytečné. Beru to jako mladickou nerozvážnost, čas ukáže, jestli to myslel vážně.


  • 15

#1043 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2019 - 23:35

Usoudil jsi (stejně jako owner) pouze z toho, že na nějakém serveru neodemkli hru. Já jsem neodemkl, myslím, nikdy ani jednu hru, kterou jsem odehrál. Proč bych to dělal? :) Nahraju do navigace, odehraju, najdu cache, smažu... Běž hledat nepoctivce jinam.

 

Pro zajimavost, odemykaci kod je soucasti cartridge a kdyz to nekdo umi (treba ja), tak krome souradnic vsech zon (vc. finalove) a vlastne celeho zdrojaku ziska i ten odemykaci kod.

(A nez se do me pustite, naucil jsem se to z ciste poctivych duvodu kvuli https://coord.info/GC43CJF a zneuzivam to zpravidla  proto, abych predem vedel, na jak dlouhou kesku jdu a kudy zhruba vede (hodi se to vedet, kdyz s sebou taham kacatka).


  • 0

#1044 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2019 - 9:17

Ja se to naucil kvuli GC371YZ ale bohuzel, tesne po vylusteni, pred odlovenim, sla do archivu. Tak mi po ni zustaly nastroje a znalosti ...  :)


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1045 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2019 - 10:38

Aby to tu nebylo stále tak negativní, tak jeden pozitivní příklad. Pár dní zpátky začaly chodit logy od jednoho lovce, se stručným logem "díky za keš". Nic zvláštního, ale když v únoru zalogoval keš, která je pod pontonem, trochu jsem zpozorněl. Ve čtvrtek zalogoval další várku keší a tak jsem se v pátek vydal na kontrolu. Samozřejmě v logbooku nic. Vyzval jsem ho emailem, aby to vysvětlil, a aby log a další smazal. Nic. Jeden další místní kačer udělal také kontrolu, a log mu rovnou smazal. Najednou začal komunikovat a vymýšlet výmluvy, že to bylo na papírku atd. Také napsal, že je mu 12 let. Po čase se mu to asi rozleželo v hlavě a kolegovi napsal:

 

ahoj,omlouvám se za své jednání -nejednal jsem fér vůči tobě ani nikomu jinému. celkem jich bylo 99 keší. všechny jsou smazané. důvod je že jsem nechtěl mít málo a teď toho lituji.Logy od keší na kterých jsem nebyl jsem všechny odstranil a odte´d už nic neodloveného nezaloguji.velice se ti omlouvám a všechny keše navštívím a zaloguji. děkuji

 

Záměrně neuvádím nick, ani keše které "odlovil", protože mi to přijde zbytečné. Beru to jako mladickou nerozvážnost, čas ukáže, jestli to myslel vážně.

 

A to mají zde stále někteří říkají, jak to moralizování nemá cenu. A hele, jeden příklad, že to cenu má... A třeba další se k tomu nepřiznají, ale alespoň je hryže svědomí, tak to příště už nedělají...

Díky.


  • 4

#1046 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2019 - 13:48

A to mají zde stále někteří říkají, jak to moralizování nemá cenu. A hele, jeden příklad, že to cenu má... A třeba další se k tomu nepřiznají, ale alespoň je hryže svědomí, tak to příště už nedělají...

Díky.

Samozrejme ze ma. Ja osobne uz par lidi primo, nebo i neprimo presvedcil ze slusna povest je vic nez par FI logu navic. U nekoho to funguje, u nekoho samozrejme ne. Je to jako s cimkoliv jinym.


  • 5

#1047 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2019 - 18:05

Právě jsem smazal čtyři FI logy z jedné mé cache, která se na místě prokazatelně nenachází. Rozbaluji křupky a čekám na reakce ...


  • 7
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#1048 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2019 - 12:25

Tady si člověk počte. Když už se nechce rozčilovat, aspoň se zdokonalí jak se stát horším a ještě horším kačerem....ostatní postřehy si raději nechám pro sebe, nemá cenu házet hrách na zeď. Dle těch palců soudě...
-------------------------------------------------------------------------------------------
Vidím, že nade mnou jsou příspěvky, ke kterým mám jen kladný vztah. Ano, už jsem tady několikrát poukazovala na falešné hráče a pokaždé jsem sklidila negativní reakce. Že už vám to došlo? Začínám dělat keše pro potěšení svoje, ne těch, co napíšou dík za keš. A taky pro ty, co je to ještě baví a popíšou víc. Těm moc děkuji.


Tento příspěvek byl upraven od turist: 25 březen 2019 - 20:37

  • 0

#1049 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2019 - 12:38

Tady si člověk počte. Když už se nechce rozčilovat, aspoň se zdokonalí jak se stát horším a ještě horším kačerem....ostatní postřehy si raději nechám pro sebe, nemá cenu házet hrách na zeď. Dle těch palců soudě...


Tady si člověk počte. Když už se nechce rozčilovat, aspoň se zdokonalí jak se stát horším a ještě horším kačerem....ostatní postřehy si raději nechám pro sebe, nemá cenu házet hrách na zeď. Dle těch palců soudě...


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#1050 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2019 - 10:13

 I takhle se dá získat FI     

GC1RYB7

stj.jpeg


  • 1

#1051 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2019 - 10:29

Jen ještě doplním. DanielKotmel
Registrován od 8/10/2017

ttj.jpeg

 

atd., atd......


  • 0

#1052 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2019 - 16:06

I takhle se dá získat FI     
GC1RYB7


Ta keš je od října 2017 v disable...
  • 1

#1053 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2019 - 12:45

sice je disable GC1RYB7, ale co jsem si tak četla, nejmíň dva jí dali nový krabičky s papírky jako logbook. Možná už existuje víc provedení?


 


Tento příspěvek byl upraven od turist: 28 březen 2019 - 12:46

  • 0

#1054 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2019 - 12:58

Ta keš je od října 2017 v disable...


Jasně že je disable. A najednou si Kotmel, který loguje keše po celém světě od stolu vzpomene, že tuhle a ještě spoustu dalších zapomněl zalogovat. A k tomu ještě loguje s datem před jeho registrací na GC.
  • 4

#1055 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2019 - 19:08

Jeden co si na FB stěžoval. Příspěvek mu byl smazán...... 

 

PK6tW.png


  • 0

#1056 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2019 - 20:39

Sam jsem minule leto nenasel jeho log v jedne kesce na sumave, na nemecke strane. Byl tam den prede mnou. Zvedavost mi nedala, kdyz se o nem tak pise, takze jsem hledal. Tim padem tomu na FB verim.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#1057 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2019 - 9:27

Ono se stačí kouknout na jeho profil. V jeden den logoval:
China, Fukuoka - Japan, Busan - South Korea, Taiwan, Philippines, Macao, Zlínský kraj, Czechia, Austria. 


  • 0

#1058 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 259 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 17:14

Tohle mě dojalo.,.. Logbook s logem nefotil, protože už bylo šero..... Nesložíme se mu na nějakej mobil s bleskem ? :-o

https://coord.info/GC5GYR5

Přiložené miniatury

  • 4411AB2C-C801-4626-A48E-7F9B6BDF3176.jpeg

  • 2

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#1059 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 18:23

Nevím, jestli nad tím už nebylo hovořeno, ale pokud se někdo jmenuje AB-Cdefg a loguje se jenom AB v kroužku, neměl by mít dotyčný problém s tím, že je jeho log neplatný, jelikož existuje jiný kačer s nickem AB a log tedy patří jemu? :D


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 05 duben 2019 - 18:23

  • 0

#1060 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2019 - 18:52

Ten log me prijde jak pres kopirak s jednim jeho uz starsim. Asi na to ma nejakou ulozenou sablonu.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama