Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1845 odpovědí na toto téma

#1241 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 7:35

Ani toto neni rozumny argument. Pokud bys vedel, ze nejaky limit na zalogovani je, pak bys jej urcite dodrzoval, i kdyz by te to treba nejake usili stalo. (Pravidla jsou pravidla.)


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1242 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 7:51

Vzhledem k procentu ownerů kteří logy čtou by to přišlo nastejno :-)


Tak já logy čtu a třeba teď díky tomu, že se na jednom DNFku na mé kešce rozepsal a u druhé sousední kešky našel a něco mi v těch lozích bylo divné, tak jsem jednomu kačerovi odepsal, protože se mi tam něco nezdálo a pak jsme společně zjistili, proč vlastně nenašli - že byli někde úplně jinde...

Takže si nemyslím, že by to bylo špatné.
A log není jen pro autory, může pomoct i ostatním kačerům, pokud někdo napíše i kde zaparkoval, kde se dobře najedl, nebo odkud byl dobrý přístup atp.
  • 4

#1243 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 7:59

Je docela zajímavé, jak úhel pohledu dotčeného jednotlivce mění interpretaci pravidel. Zpětné logování vcelku dokážu pochopit, ale třeba tak půl roku dozadu. Pokud je to déle, tak může mít dotyčný smolíka v tom, že už nebude v keši onen logbook s jeho zápisem a já ho při kontrole keší nenajdu a samozřejmě vymažu. Všechny logy čtu, podezřelé šoupnu do adresáře "žalobníček" a při kontrole keší je prověřím. Keše kontroluju ta dvakrát za rok. Archivované keše jsou plastový odpad a nemají v přírodě co dělat a svědčí pouze o tom, že jejich owner taky nedodržoval pravidla a nemám nejmenší problém je odnést a vyhodit. LOgování ze skupinového nicku na osobní se mi nelíbí a pokud by měl nastat takový extrémní případ jako tady na foru tak ho samozřejmě neuznám, pokud nebude mít dotyčný třeba fotku z místa nálezu.  


  • 3

#1244 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 8:02

Protože rád píšu delší logy, co jsem na keši zažil a snažím se, aby nebyly CTRL+C, CTRL+V, tak občas mám skluz v logování (když jsou dovolené atp)... Takže za tohle řešení bych ti poděkoval. To pak bych mohl psát TFTC logy přímo z mobilu, aby náhodou keš nebyla archivovaná :-(

 

Tohle se přece dá řešit tak, že dáš TFTC s dodatkem, že se později rozepíšeš více.


  • 0

#1245 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 8:04

Si představte, že se MTJonea, nebo jak se píše, rozhodne odtrhout od týmu. To pak bude něco. :-D
A pak je další otázka, někdo kdo lovil v týmu a na půlce kesi nebyl, si teď už těžko bude vzpomínat co našel a co ne.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 10 říjen 2019 - 8:05

  • 1
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#1246 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 8:41

Protože rád píšu delší logy, co jsem na keši zažil a snažím se, aby nebyly CTRL+C, CTRL+V, tak občas mám skluz v logování (když jsou dovolené atp)... Takže za tohle řešení bych ti poděkoval. To pak bych mohl psát TFTC logy přímo z mobilu, aby náhodou keš nebyla archivovaná :-(

 

Dobře, tak třeba za 3 mesíce, nebo za rok. Ale není dobré nechávat to otevřené napořád. To pak může kdokoliv pátrat po archivovaných keších a neaktivních ownerech. Což není úplně v pořádku


  • 3

#1247 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 8:44

Tohle se přece dá řešit tak, že dáš TFTC s dodatkem, že se později rozepíšeš více.


Takové logy mám jako autor keše "moc rád", protože se vlastně nedozvím, co mi autor logu vlastně napsal. Ty dokážeš u každého takového logu kontrolovat každý měsíc, jestli ho dotyčný změnil? Já ne. Že existuje další placená služba na project-gc? Vím. Ale raději ty peníze dám do pořádání eventů / založení dalších keší.
A vzhledem k tomu, že podobné logy nesnáším, tak podobným způsobem nebudu logovat.
  • 12

#1248 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 8:47

Dobře, tak třeba za 3 mesíce, nebo za rok. Ale není dobré nechávat to otevřené napořád. To pak může kdokoliv pátrat po archivovaných keších a neaktivních ownerech. Což není úplně v pořádku

Jako je pravda, že znám několik kačerů, co logují s několikaletým zpožděním, nebo nemají zalogováno několik let zpětně, i když stále loví... A zrovna včera nebo předevčírem mi přišel log na sledovaný archivovaný event z r. 2016 od mrtvého autora. A že třeba do toho roku by se všichni zalogovat mohli...

PS.: Na druhou stranu osobně jsem spíše proti.

Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 10 říjen 2019 - 8:55

  • 0

#1249 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 8:53

Tohle jsem tu už dříve nadhazoval. Ale se zlou jsem se potazal :-)

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 10 říjen 2019 - 8:53

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#1250 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 8:54

Si představte, že se MTJonea, nebo jak se píše, rozhodne odtrhout od týmu. To pak bude něco. :-D
A pak je další otázka, někdo kdo lovil v týmu a na půlce kesi nebyl, si teď už těžko bude vzpomínat co našel a co ne.


Jenže tam je to něco jiného.
Předpokládám že tam to funguje tak, že on naplánuje "výpravu", na kterou vezme spoustu lidí, kteří se rozprchnou a za to, že je vezme s sebou, tak zalogují zktratkou MT, takže se on může zalogovat. A jednotlivci se logují také. Takže proč by se trhal od týmu. On je ten tým, zbytek se prostě mění, podle toho, s kým zrovna jede. A je mu úplně jedno, kdo keš odloví.
Alespoň podle logu na jedné keši v Chorvatsku, na které jsem byl asi 14 dní předtím (T5 na ostrově v Pakoštane), zalogován MT-Jonea + jedna kačerka, z jejího logu: "...Příjemné osvěžení, doplavala jsem na pohodu, kešku jsem našla hned, na památku jsem si odnesla bodláky zařazené do chodidla. Posílám modrou mašli! Navštiveno s geokolegou MT Jonea. V menších logboocich logovano jako MT. ..." jsem pochopil, že osobně tam vůbec nebyl.
I když třeba tam byl. A to co píšu je jen nepochopení psaného logu.
  • 1

#1251 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 10:14

Nevím co je špatného na tom, že si někdo zaloguje kese, na kterých už dřív byl, a z nějakého důvodu musel přejít na nový nick... Jasně, v logbooku není, ale pak existuje něco jako dobrá vůle ownera...

 

Když to napíšeš takhle, tak to an sich špatné nemusí být. Když loguješ všechny nálezy za devět let pak v rámci dvou měsíců, i když data odlovu máš napsané přímo tom zpožděném logu, tak to špatně je. Owneři právě těch starších keší bývají často mimo hru a ty zmatečné logy sedm let po archivaci prostě dělají zmatek.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1252 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 11:05

Hi Adam,
We have locked the user's account, as well as deleted all of his logs, and retracted the Event that he owned.
Hopefully that will take care of it :)
All the best,
Chris
Community Volunteer Support

Ahoj, určitě dobrý krok. Proč ale totéž dávno neudělali s tzv. "nejlepším českým hledačem" a teď o něm čteme v novinách?... Asi nepochopím. Jako sranda je, no, ale zřejmě to nebude ten důvod ;)
  • 2

#1253 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 11:10

Ahoj, určitě dobrý krok. Proč ale totéž dávno neudělali s tzv. "nejlepším českým hledačem" a teď o něm čteme v novinách?... Asi nepochopím. Jako sranda je, no, ale zřejmě to nebude ten důvod ;)

Taky mi to prijde komicky, delat slavu z jednoho vyresenyho pripadu a zcela ignorovat ty mnohem horsi.


  • 2

#1254 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 11:12

Co myslíš, Adame? :)
  • 0

#1255 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 11:18

Taky mi to prijde komicky, delat slavu z jednoho vyresenyho pripadu a zcela ignorovat ty mnohem horsi.

Jojo, taky by mne zajímalo jak Alamogul našel svých 200 tisíc ! Přitom to není tým, jen stabilní dvojice.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1256 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 11:30

a nebude problém v tom, že ON v těch logbookách zapsaný je?


  • 0

#1257 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 11:36

a nebude problém v tom, že ON v těch logbookách zapsaný je?

V některých skutečně je :D to ano...
  • 0

#1258 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 11:49

Taky mi to prijde komicky, delat slavu z jednoho vyresenyho pripadu a zcela ignorovat ty mnohem horsi.

 

Prijde mi to trochu nefer. Vyresenej pripad to je. Je uspech, ze to takhle krasne a bez komplikaci probehlo. Tak nevim proc to nepochvalit. Kritizovat bez reseni umi kazdy. 

 

Jestli se nepletu, tak uz se parkrat stalo, ze Jonea dostal BAN. sice na par dni ale dostal. Neni tedy otazkou proc to amici nezarizli uz tenkrat? A spis na ne. 

 

Myslim, ze tenhle pripad ukazuje cestu jak se s dostatkem dukazu daji tyhle kauzy resit. Pokud chces chytat velke ryby musis se to naucit nejdriv na tech malych. Pekne pomalu a ono to pak prijde. A tenhle pripad ukazuje, ze to jde.


  • 0

#1259 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 12:26

Nějak zapomínáš že je rozdíl mezi blbečkem který si od stolu zaloguje pár set keší a někým kdo jezdí za kešema po celém světě.


  • -3

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1260 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2019 - 12:43

Já furt vidím tu ženskou s váhama v ruce a se zavázanejma očima. K tomu si vezmu Joneu a kohokoliv jiného který loguje na nějaký společný nick a sorry, nevidím v tom rozdíl. Pokud je napsanej v logbooku tak tam prostě byl. Neříkám, že se mi to líbí, ale tak to prostě je. Až GS nebude povolovat rodinné a teamové nicky, tak to teprve bude ten správnej směr. No a k tomu se váže i to zpětné logování rozděleného nicku. Je tady nový subjekt, který chce FI a tak ať dokáže, že tam byl. Pokud si někdo nezaloguje keš za roku - dva, tak je bordelář a musí počítat s tím, že se mu to taky nemusí podařit.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama