Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1843 odpovědí na toto téma

#1381 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 16:37

Typickej trotl, co jen bere. Sám založeno h...o, o wherigu v obecném logu ani zmínka...

 

Jo, tenhle nick už jsem viděl. V logbooku razítko s asi čtyřmi nicky, bez data. Log obecný, bez čehokoliv konkrétního, ale zato dlouhý. Určitě kvůli badge "Diamond Author".


  • 0

#1382 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2019 - 21:41

Ať si s ním pak vytapetuje. Nebo možná dostane slevu na chleba.


  • 0

#1383 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 6:38

Ja třeba píšu dlouhé logy pro sebe, abych věděl, co jsem ten den dělal, kde jsem byl, jak ta keš byla složitá. Jako bonus jsem myslel, že to je super i pro ownera, nás tady na Valašsku učí nepsat TFTC, ale dlouhé logy jako odměna pro ownera. Sám jsem jako owner rád za dlouhé logy. A díky za keš nebo TFTC beru jako odbytý log, i když samozřejmě ne každý je spisovatelem, tak aspoň ty 2 věty by byly super. Pokud nemáte ani čas na to, číst logy na svých vlastních keších, tak to je potom smutné.
  • 3

#1384 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 7:24

Jo, tenhle nick už jsem viděl. V logbooku razítko s asi čtyřmi nicky, bez data. Log obecný, bez čehokoliv konkrétního, ale zato dlouhý. Určitě kvůli badge "Diamond Author".


No, zrovna tenhle je známej, ten ani nemusí být v logbooku, jak je jeho zvykem...
  • 1
Berda

#1385 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 8:45

Doggy_Team_Lost: dlouhý log je v pořádku, když se vztahuje ke keši. Předcházející příspěvky měly na mysli ty dlouhosáhlé romány o celém dni daného kačera a jeho přátel, kdy keše se často týká jen věta "díky všem ownerům za jejich keše". :) To se totiž sepíše a vrzne copy'n'paste (popř. nějakým skriptem) ke všech padesáti odloveným keším v tom dni. Nad tím jako owner taktéž obracím oči v sloup a to už mám radši taky TFTC.


  • 13

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1386 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 10:10

Ja třeba píšu dlouhé logy pro sebe, abych věděl, co jsem ten den dělal, kde jsem byl, jak ta keš byla složitá. Jako bonus jsem myslel, že to je super i pro ownera, nás tady na Valašsku učí nepsat TFTC, ale dlouhé logy jako odměna pro ownera. Sám jsem jako owner rád za dlouhé logy. A díky za keš nebo TFTC beru jako odbytý log, i když samozřejmě ne každý je spisovatelem, tak aspoň ty 2 věty by byly super. Pokud nemáte ani čas na to, číst logy na svých vlastních keších, tak to je potom smutné.

 

Jojo. Podobne se snazim psat logy ja. Vetsinou dam par vet o danem "lovu", hlavne kvuli me, abych si v budoucnu log pripadne vybavil.  Pak se snazim neco napsat k dane kesi.  


  • 2

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#1387 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2019 - 11:41

Ja třeba píšu dlouhé logy pro sebe, abych věděl, co jsem ten den dělal, kde jsem byl, jak ta keš byla složitá. Jako bonus jsem myslel, že to je super i pro ownera, nás tady na Valašsku učí nepsat TFTC, ale dlouhé logy jako odměna pro ownera. Sám jsem jako owner rád za dlouhé logy. A díky za keš nebo TFTC beru jako odbytý log, i když samozřejmě ne každý je spisovatelem, tak aspoň ty 2 věty by byly super. Pokud nemáte ani čas na to, číst logy na svých vlastních keších, tak to je potom smutné.

 

 

Jojo. Podobne se snazim psat logy ja. Vetsinou dam par vet o danem "lovu", hlavne kvuli me, abych si v budoucnu log pripadne vybavil.  Pak se snazim neco napsat k dane kesi.  

 

Přesně jak to píše hlavsic - taky se snažím psát logy pro sebe i vlastníka kešky. Proto ze začátku shrnutí, při jaké příležitosti jsem to lovil (např. "Odloveno při dovolené... udělali jsme si výlet... ). A zbytek je o samotném odlovu kešky (i u těch díkyzabodovek se snažím, aby tento text byl minimálně stejně dlouhý jako ten předchozí, i když občas se to taky nepodaří, v průměru je to ale naopak). Pro mne je to výhoda, že když si někdy rozkliknu keš, hned vidím, při jaké příležitosti jsem ji navštívil. Pro majitele keše poděkování + případně to, jak se mi líbila, co s keškou je. Případně i to, jestli jsem ji hledal dlouho, nebo jestli jsem ji měl nalezenou hned.

 

Jako vlastník kešek nemám rád TFTC a podobné logy. Stejně tak ale nemám rád unifikované dlouhé logy stejné pro všechny keše ten den (nebo dokonce několik dní), kdy tam člověk píše buď podrobný popis, co dělal celý týden, které kešky všechny odlovil, ale o kešce nenapíše vůbec nic, ASCII art, nebo dokonce sáhodlouhý odstavec o tom, že ten odstavec je jen kvůli nějakému odznaku a že se za něj omlouvá. To jsou taky zrůdnosti. Ani jeden z extrémů prostě není normální.


  • 4

#1388 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 9:02

Na tohle téma bych mohl psát romány, ale připomněli jste mi nedávný log, co mi přistál na tradičce. Cituji: "Díky za parádní a nápaditou krabku. Moc pěkné provedení, místo i listing, chválím ;-). TFTC!" Tak mě to potěšilo, ale říkám si, že přece nejde o nijak extra zpracovanou keš, zvláště na krabičce není nápaditého vůbec nic... a pak jsem si všimnul, že takhle loguje úplně všechno co odloví (alespoň co jsem si všimnul v poslední době, zase jsem ho příliš nelustroval). V tomhle vlákně je to OT, rozhodně nejde o žádného podvodníka, loví poctivě co vím, ale takový pěkný log a přesto nepotěší... Jinými slovy, není log jako log.

 

A jinak já taky, když se vydám na nějaký "delší" výlet a odlovím více něž pár keší píšu ve dvou třech větách společný úvod s jednoduchým shrnutím, ale nepíšu to jen kvůli sobě, ale i kvůli ownerovi, aby věděl, že jsem se u jeho keše nezjevil z čista jasna, ale že jsem si udělal výlet z Horní Lhoty do Dolní Lhoty a po cestě se zastavil k jeho keši. Občas by totiž ty logy bez základní souvislosti nemusely dávat ownerovi smysl, když u keše píšu vlastně o části cesty. Snažím se psát logy nejen pro sebe, ale hlavně pro ownera, aby z té keše něco měl...


  • 2

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#1389 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 11:14

Ano, také mi vadí nicneříkající logy ať již TFTC nebo román na téma co jsem měl dnes k večeři. Poslední dobou mě ale dokáže rozpálit nešvar, který se snad stává módou. Docela rád dělám betatesty a myslím, že jsem vždycky dovedl zvláště začínajícím autorům poradit, jak keš vylepšit, na čem případně zapracovat nebo opravit. Teď se mi ale poměrně pravidelně stává, že mi přijde mail s prosbou o betatest, já na něj odpovím v řádu jednotek hodin (přeci jen furt u počítače nesedím), slíbím test během druhého dne a než se k tomu dostanu, je keš publikovaná. Pochopitelně bez jakékoliv reakce na mou odpověď nebo následné maily autorovi. Skoro mi to přijde, jako kdyby si autoři dělali jen alibi "já o betatest požádal, co můžu udělat víc".


  • 1

#1390 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 11:16

Zkuste si o logování popovídat s někým z prvních kačerů - keší bylo pár, když ulovili dvě za den, byli už honibodi a po návratu domů psali o výpravě celé slohovky, po vyčerpání FI pokračovali WN. Hezky o tom vyprávěl ToniCZech nebo Solim a další, když se slavilo výročí gc u Radyně.

Také jsem se jednu dobu logováním bavila a nejdřív text promazávala, abych se vešla do počtu znaků, ale potom jsem párkrát také použila WN na pokračování. Někdy jsem psala tak, že se pár známých ozvalo, ať takhle crazy pokračuji, že se baví čtením před spaním. Jenže na to musí být nálada a čas. Teď už to s délkou logů nepřeháním, protože je mi jasné,že když někdo u keše potřebuje najít u předchozích logů nápovědů, musel mě tehdy pěkně proklínat. :-)


  • 0

#1391 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 11:32

Zkuste si o logování popovídat s někým z prvních kačerů - keší bylo pár, když ulovili dvě za den, byli už honibodi a po návratu domů psali o výpravě celé slohovky, po vyčerpání FI pokračovali WN. Hezky o tom vyprávěl ToniCZech nebo Solim a další, když se slavilo výročí gc u Radyně.

...

Jo jo v těch dávných dobách bylo všechno lepší, i trpaslíci byli větší...tak určitě, zase si to tak nemýtizujte...a skleróza taky funguje....

 

Zkuste se podívat na ta literární díla v počátcích, třeba tady od nejstarších logů...strana 583, 582, 581...

 

https://www.geocachi...e0-85d1dfafd23f

 

on to zase takový rozdíl není.  A TO JE LEGENDÁRNÍ PRVNÍ KEŠ U NÁS!


  • 5

#1392 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 12:10

Trpaslíci museli bejt menší...


  • 2

#1393 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 16:03

Zajímavé, že někteří s nimiž Jonea "hledá" keše, tyto keše nelogují....        GC7ZQF8


polsko_jonea.jpg


  • 2

#1394 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 23:25

"Náhodou" tuhle keš mám mezi sledovanými a 24.10. 2019 ve 22:55 mi přistál log do pošty, ale byl to log DNF. Už jsem tady chtěl napsat, že i Jonea má občas DNF, ale pak jsem si vzpomenul na (nejen) jeho známou fintu, zalogovat DNF a za pár dní to změní na FI. Koukám, že se vyplatilo pár dní počkat.

6cMb.png


  • 0

#1395 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2019 - 23:41

Někdo tady hledal ty důkazy pro autora onoho oslavného článku...

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 25 říjen 2019 - 23:41

  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#1396 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 2:39

V tuto chvíli je jeho log DNF.


  • 0

#1397 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 12:06

Zajímavé, že někteří s nimiž Jonea "hledá" keše, tyto keše nelogují....        GC7ZQF8


polsko_jonea.jpg

My, co sem na to fórum chodíme, víme, že je Jonea jeden z největších podvodníků u nás, možná i na světě. Každou chvíli sem něco s ním dáváš. Je to pořád dokola, my to víme, on se nezmění. Na mě už to vážně působí, jako že nemáš co dělat, tak sedíš u počítače a hledáš, co by se na něj kde dalo vytáhnout.

Poukazovat na podvodníky je věc jedna, točit tady do nekonečna Joneu druhá. Jak to mají ostatní nevím, ale dost mě přestává bavit tady pořád jen číst Jonea tohle, Jonea tamto.

Zkus někdy odhalit taky někoho jiného, různých dalších podvodníků je mezi kačery (bohužel) pořád dost.


  • 2

#1398 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 13:12

Jenže on je díky médiím nejznámější mezi mudly. Zrovna ve středu mě vezl spolužák z Prahy a řeč přišla na gc.Ptal se hádej na koho... samozřejmě ho považoval za VIP, lehce jsem situaci vysvětlila. Jako inteligentní chlap jen konstatoval " aha, média". Ale ne každý hned věří, že to není tak, jak psaly noviny. Naivních je stále dost.

Jako začátečník jsem se kdysi zorientovala právě díky fóru. A noví kačeři se tu stále objevují...Zas tak zbytečné mi ukázky nepřijdou.
  • 10

#1399 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 18:23

Je faktem, že je možná pro lidi mimo GC nejznámějším. Zase když tak nad tím přemýšlím, i kdyby byl VIP kačer pro nezasvecene, nemám úplně pocit, že by to bylo extra téma na diskuzi mezi nimi. To, jestli tomu věří či nikoliv lidé, kteří GC nehrají, je asi vedlejší, vezmou to prostě jako nějakou informaci a konec. A upřímně, pro lidi z okruhu GC by asi měl být mnohem větší průser třeba Ottikovo earthky, už jen z toho důvodu, že se zaštiťuje cageem. Byli tady zmínění i další, nemam osobní zkušenost, see.bee tuším, ale v neustále opakovanem Joneovi tak nějak zapadnou. A to je myslím chyba.
  • 6

brundi
 


#1400 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2019 - 20:21

My, co sem na to fórum chodíme, víme, že je Jonea jeden z největších podvodníků u nás, možná i na světě. Každou chvíli sem něco s ním dáváš. Je to pořád dokola, my to víme, on se nezmění. Na mě už to vážně působí, jako že nemáš co dělat, tak sedíš u počítače a hledáš, co by se na něj kde dalo vytáhnout.
Poukazovat na podvodníky je věc jedna, točit tady do nekonečna Joneu druhá. Jak to mají ostatní nevím, ale dost mě přestává bavit tady pořád jen číst Jonea tohle, Jonea tamto.
Zkus někdy odhalit taky někoho jiného, různých dalších podvodníků je mezi kačery (bohužel) pořád dost.

Nějak netuším, co ti na tom vadí? Ano, dávám sem podvody Joney. Jsem toho názoru, že upozornění na tohoto podvodníka není nikdy dost. Chodí sem dost nepřihlášených návštěvníků, kteří určitě nelistují v té kvantě stránek, tak ať to mají na očích. Pokud ti to vadí, nic s tím neudělám. No a pokud tě to nebaví číst,nečti to. Je to jednoduché.
  • 7




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama