Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1844 odpovědí na toto téma

#1421 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 15:50

Výhodu v čem? Geocaching je závod? Nebo snad hru hrajeme kvůli vzájemnému srovnávání se?


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 28 říjen 2019 - 15:54

  • -1

#1422 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 16:25

 Od dosti lidí je slyšet oblíbená "berlička" ať si to každý hraje jak chce. Geocaching, jako každá jiná hra má svá pravidla. A každý normálně uvažující člověk, naprosto přesně chápe význam pravidla být zapsán v logbooku. To, že si dost lidí myslí, že tohle platí i v případě, když je do logbooku zapíše někdo jiný, svědčí jen o jejich smýšlení. Můžou to omlouvat sebelíbeznějším vysvětlením, ale stále tenhle způsob hraní vystihuje jedno jediné slovo a tím slovem je podvod. 


  • 7

#1423 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 16:40

Nanejvýš podvádí sám sebe. Protože kdo se s druhými nesrovnává, tomu to neubližuje. Prostě tohle je málo důležité v životě a takový by to mělo mít i prostor v něm.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 28 říjen 2019 - 16:57

  • -6

#1424 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 17:12

Nanejvýš podvádí sám sebe. ... Prostě tohle je málo důležité v životě ...

Když někdo podvádí i v takovéhle věci, kde jde doslova o hovno, jak se asi zachová v situaci, kde o něco půjde?
  • 14
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#1425 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 17:26

Výhodu v čem? Geocaching je závod? Nebo snad hru hrajeme kvůli vzájemnému srovnávání se?


Máš pravdu, je to jedno. Podvod jako podvod. I challenge lze plnit kvůli sobě a s ostatními se nesrovnávat. A mít ze splnění o to větší radost. Jen tě pak může zamrzet, že nález má zapsaný i někdo, kdo na něj fakticky nemá nárok.
  • 3

#1426 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 17:30

Všechno má v životě svou důležitost a pojmenování toho je také odstupňované. Od přestupku po trestný čin. Takže u mnoha případů bych spíše řekl, že to "nehrají správně", než že "podvádí". Nevidím totiž svět pouze černobíle, takové vidění zplošťuje.


  • 0

#1427 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 17:33

Když někdo podvádí i v takovéhle věci, kde jde doslova o hovno, jak se asi zachová v situaci, kde o něco půjde?

 

Předpokládám, že kdo má správně nastavené priority, v tom důležitém nezklame.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 28 říjen 2019 - 17:40

  • 0

#1428 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 18:03

Každý může zklamat. Roli nehrají jen nastavené priority.


  • 0

#1429 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 18:11

Předpokládám, že kdo má správně nastavené priority, v tom důležitém nezklame.


Jakože "při hře budu vesele podvádět, ale pokud půjde o prachy, tak to ani náhodou"?
Ok, každý máme právo na názor.
  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#1430 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 18:24

Každý může zklamat. Roli nehrají jen nastavené priority.

 

Ano souhlasím, ale ono je často těžké vyjádřit myšlenku několika slovy a tak se dopouštím zkratek, které ve výsledku zavdávají k oprávněným reakcím. Ačkoliv jsem to myslel mnohem komplexněji.


  • 1

#1431 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 18:36

Jasný.

Každý může zklamat a každý může překvapit na tu druhou, lepší stranu.


  • 0

#1432 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 18:50

Předpokládám, že kdo má správně nastavené priority, v tom důležitém nezklame.


Lidské vlastnosti se nemění. Pouze se v závislosti na prostředí (známé či anonymní) mění to, co všechno si člověk dovolí. Kdo "nehraje správně" v anonymní hře nehraje správně ani v životě. Moc výjimek jsem bohužel zatím nepotkal.

Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 28 říjen 2019 - 18:52

  • 2

#1433 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 19:07

Způsob chování ve hře mi o lidech dost řekne - podle toho si vybírám případnou společnost. Asi tak.
V minulosti mi pár "exotů" vyčítalo, proč s tím a těmi někam jezdíme, ale je si nechci vzít ani do auta. No proč asi? Jak se někdo takový zachová třeba při nehodě? Bývalá sousedka takovou zkušenost má - dvě kolegyně ji v tom nechaly a utekly, ale večer přišel manžel jedné řešit, kolik jí bude měsíčně platit za poškození krční páteře....Jo, dneska je každá zkušenost dobrá, aby si člověk dával věci do souvislostí. Takže asi tak.
  • 4

#1434 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 19:20

Bohuzel zacinam mit pocit, ze jakykoliv prohresek proti pravidlum je zde na foru v maximalni mire odsouzen. Dale mam take pocit, ze zde nehladi na to, jak moc byla pravidla porusena a vse je hazeno do jednoho pytle! Proste mi prijde docela smutne, kam se nektere diskuse posunuly! Souhlasim, ze pravidla se maji dodrzovat a souhlasim, ze se ma pojmenovat podvodnik. Ale je rozdil mezi pokaranim a krizovou vypravou!


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#1435 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 19:23

Pokud se takhle někdo chová dlouhodobě, nejde o žádný jednorázový úlet, tak to o něm říká dost.
  • 6

#1436 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 19:26

Taky si myslím...
  • 1

#1437 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 20:49

Nejsem Míra Dušín a občas mě taky něco ulítne, třeba rychlost v autě dost často. Na druhou stranu mám jasné mantinely, nekradu a nepodvádím a už vůbec ne v takové blbosti, jako je geocaching. Přeci nebudu vyjebávat sám se sebou a psát si nějaké fake body. Lovím keše většinou s manželkou, každý sám na sebe. Jednou jsme byli na nějaké sérii, kde byla keš na stromě, taková ta čtyřhvězda, kde se musíš vysápat dva metry po kmeni a pak další tři po větvích. Už jsme jí měli akorát odlovenou, když přišla paní s pánem. Takovej podobnej ročník jako my 60+, akorát paní měla berli. Nějak nám nedělalo problém doběhnout pro krabku ještě jednou nahoru, nechat paní kačerku se zapsat a keš vrátit zpět. Její radost nám oboum byla odměnou a nikdy bych jí nepovažoval za podvodníka. Podotýkám, že my jsme se nabídli, že jí tu keš přineseme. :D


  • 8

#1438 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 21:50

Mým podpisem je ode dneška tenká modrá linka. Omlouvám se všem ownerům, že jsem se do jich logbooků zapsal třistakrát, hlavně že tam jsem. 


  • 0

#1439 Roman-tik

Roman-tik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2019 - 22:38

https://www.geocachi...fairy-tale-tree

 

Skvělá viditelnost a horko.


  • 1
Roman-tik = za keš dík :-)

#1440 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2019 - 8:02

https://www.geocachi...fairy-tale-tree

 

Skvělá viditelnost a horko.

 

Třeba jen chyba "skriptu".

(to je ironie, četl jsem log).

Na druhou stranu je to přece hrooozně staré. Jsem zvědav, kdy takto překlopí spoustu DNF, co má nyní zalogovaných. Ovšem třeba mu jen křivdíme.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama