Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1842 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2018 - 14:08

V geodepresivním koutku se nakouslo to o čem se ví už dlouho, jen o tom moc lidí nechce mluvit. Někteří podvodníci si vždy najdou výmluvu pro své podvody a považují tím věc za vyřešenou. 

Vím, tyhle podvodníci v GC jsou a budou, jen koukám, že jich je stále více. A podle mě je jeden z mnoha důvodů, proč jsou stále drzejší to, že se o nich nemluví. Takže kdo chce může na ně zde ukázat.

Nedělám si iluze, že tohle nějak pomůže, ale alespoň to třeba ostatním pootevře oči a přestanou obdivovat ty co dokáží "nalézt" za den tisíc keší, hřát se na výsluní žebříčků kačerů atd.

Diskuzi o tomto nešvaru přesunuji z geodepresivního koutku sem. Pokud by někomu vadilo že jsem jeho příspěvek přesunul sem, ozvěte se mi prostřednictvím SZ a něco s tím provedeme. 

tomy.22 

 

btw: Kapso promiň za vstoupení do příspěvku, jinak to oddělit nešlo.


 

.... vím, že by mi to mělo být jedno, že se oni okradli o zážitky, ale prostě stejně - chce se mi zvracet...

 

To je furt ještě hodně slabý - já na FB náhodou zabrousil do diskuzní skupiny "Nakopni", kde se řeší mysterky atd. Prostě skupina určená začátečníkům, kde jim zkušenější radí, jak se co luští, jaké existují kódy, šifry atd a samozřejmě taky k vzájemným diskuzím. Někdo se tam optal na nějakou mysterku ve smyslu, zda někdo nemá nějaký nápad, co by to mohlo být za šifru, kód nebo tak něco. Byla to hodně těžká mysterka a tak se rozjela diskuze, kde si účastníci zkoušeli vzájemně radit, zkoušet různé postupy atd. Do toho vstoupil do diskuze aktuálně úřadující RW, který zkráceně napsal něco ve smyslu, že ta mysterka je hloupá, že to má v paži aby se s tím luštil a protože chce mít vyčištěnou mapu, tak jde rovnou na finálku.

 

V celé diskuzi jsem byl téměř jediný, komu připadalo, že je někde něco špatně ....

 

Mě už se nechce ani zvracet ....  :wacko:


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 Klaye

Klaye

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2018 - 14:55

no tak to je drsný, jsem si ještě před chvíli myslel, že RW jsou pořád zárukou etického chování, a respektu k pravidlům....no ty kráso a mám po iluzích!!


  • 0

#3 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2018 - 17:50

Já tomu osobně moc nevěřim. Pár revírníků znám a blbci to určitě nejsou. A že by někdo něco takového prezentoval pod svým profilem? Jsme v Čechách to už by se probíralo na 80 stránce místních vláken. Vidím to na klasický hoax.


  • 2

#4 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2018 - 18:29

Žádný hoax. Vybírání reviewerů jejich přechůdci vede k tomu, že za chvíli to bude jen samý namyšlený podvodník...


  • 2

#5 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2018 - 20:46

Žádný hoax. Vybírání reviewerů jejich přechůdci vede k tomu, že za chvíli to bude jen samý namyšlený podvodník...

Dobrá stoka. Škoda, že jsem nastoupil tak pozdě. Snad to ještě chvilku přežiju.
Smutek, ale po pravdě, takhle to je a bylo ve všech částech lidské společnosti, jen se tím dřív lidi míň chlubili. :-(

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 30 duben 2018 - 20:47

  • 0

#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2018 - 7:06

Já tomu osobně moc nevěřim. Pár revírníků znám a blbci to určitě nejsou. A že by někdo něco takového prezentoval pod svým profilem? Jsme v Čechách to už by se probíralo na 80 stránce místních vláken. Vidím to na klasický hoax.

 

Hoax? Já? Je vidět, že se neznáme .... možná by bylo lepší, než někoho nařkneš z šíření hoaxu si to ověřit, je to otázka pár minut a ve zmíněné skupině to pořád ještě je.  ;)


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2018 - 7:13

Do toho vstoupil do diskuze aktuálně úřadující RW, který zkráceně napsal něco ve smyslu, že ta mysterka je hloupá, že to má v paži aby se s tím luštil a protože chce mít vyčištěnou mapu, tak jde rovnou na finálku.

 

V celé diskuzi jsem byl téměř jediný, komu připadalo, že je někde něco špatně ....

 

Mě už se nechce ani zvracet ....  :wacko:

Už jsem se lekl, že Hansmatt teď dělá reviewera a on to je Niximor. Ale nepřestává mne fascinovat, kolik lidí prostě nedokáže připustit, že na tu či onu cache nemá a prostě na ni nejít.


  • 9
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2018 - 7:26

Sorry, nemám, nechci a nikdy nebudu na FB (a jiných sociálních sítích), tedy se omlouvám za nařčení ze šíření hoaxu. 


  • 3

#9 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2018 - 7:34

To je furt ještě hodně slabý - já na FB náhodou zabrousil do diskuzní skupiny "Nakopni", kde se řeší mysterky atd. Prostě skupina určená začátečníkům, kde jim zkušenější radí, jak se co luští, jaké existují kódy, šifry atd a samozřejmě taky k vzájemným diskuzím. Někdo se tam optal na nějakou mysterku ve smyslu, zda někdo nemá nějaký nápad, co by to mohlo být za šifru, kód nebo tak něco. Byla to hodně těžká mysterka a tak se rozjela diskuze, kde si účastníci zkoušeli vzájemně radit, zkoušet různé postupy atd. Do toho vstoupil do diskuze aktuálně úřadující RW, který zkráceně napsal něco ve smyslu, že ta mysterka je hloupá, že to má v paži aby se s tím luštil a protože chce mít vyčištěnou mapu, tak jde rovnou na finálku.

 

V celé diskuzi jsem byl téměř jediný, komu připadalo, že je někde něco špatně ....

 

Mě už se nechce ani zvracet ....  :wacko:

 

 

Hmm. tohle je presne jeden z duvodu, proc mi znechutili loveni natolik, ze uz sbiram krabicky naprosto vyjimecne. Pomalu, ale jiste se zacinam stydet, ze jsem povazovan za kacera mezi kamarady a kolegy. Kdyz je normou mit odloveny bod a je uplne jedno jak a hlavne v jakem stavu zustane keska po mem odlovu. A ted jeste za (uz dokonce ani tiche) podpory RW.

Zase jsem se posunul blize tomu, ze vsechny krabicky zlikviduju a kaslu na to.

 

Odpovezte mi, proc bych mel vrazet cas a penize to takovyhle hracu?


  • 8

#10 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2018 - 7:50

Žádný hoax. Vybírání reviewerů jejich přechůdci vede k tomu, že za chvíli to bude jen samý namyšlený podvodník...

Ta debata je geodepresivní. Za prvé si většina lidí myslí, že na každou kešku mají nárok a musí ji odlovit všemi prostředky. A výroky Niximora... To je asi nějaká provokace nebo vtip. Veřejně obhajovat a propagovat podvod? To nemůže být pravda. Pokud to je pravda, ale věřím, že revírník nemá potřebu kšeftovat s finálkami, když má k nim přístup z titulu své funkce.
  • 1

#11 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2018 - 8:08

A ten Kuchta to je jako ValenRW? No to je prdel, kdyz na morave keskam veli podvodnik. GS to nevadi? Asi ne. A ted at nekdo vysvetluje novym kacerum, co je mysterka a co je podvod.

Ale co, stejny jako ve vysokych statnich funkcich, taky to vedou zlodeji, je to takova uznavana norma.


Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 01 květen 2018 - 8:08

  • 2
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#12 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2018 - 8:10

Ta debata je geodepresivní. Za prvé si většina lidí myslí, že na každou kešku mají nárok a musí ji odlovit všemi prostředky. A výroky Niximora... To je asi nějaká provokace nebo vtip. Veřejně obhajovat a propagovat podvod? To nemůže být pravda. Pokud to je pravda, ale věřím, že revírník nemá potřebu kšeftovat s finálkami, když má k nim přístup z titulu své funkce.

 

Není to vtip ani provokace - jak tam sám píše, dělá to takto už roky a ten účet je skutečně pravý.

Snad jen, že si nemyslím, že by s tím vysloveně kšeftoval, to asi fakt ne - nicméně na jádru věci to nic nemění.


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#13 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2018 - 8:40

Těchto diskusí se již neúčastním. Ale, každej by měl mít čistej nejprve a především svůj dvoreček.
  • 3

#14 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2018 - 8:49

Ztráta iluzí. Myslím si, že člověk s takovouhle morálkou by neměl dělat reviewera.
  • 8
Vložený obrázek

#15 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2018 - 13:29

Těchto diskusí se již neúčastním. Ale, každej by měl mít čistej nejprve a především svůj dvoreček.


Právě ses zúčastnil.
Jasně - Mirky Dušíny nikde nečekám, ale že RW veřejně sdělí, jak používá finalky, aby mel cistou mapu, to mne zaskočilo. Lhal bych, kdybych tvrdil, že ne.
Hned jsem si vybavil jednu Modrakovu a doodleho past, kde se jeden RW taky chytil.
  • 11

#16 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 410 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2018 - 14:30

Už dávno vím, že tyhle podvodníci jsou bohužel součástí hry. Vím že se jich jen tak tahle hra nezbaví, ale přiznejme si, že je to tak nějak vina nás všech. Málokdo totiž, když na někoho poukazuje, napíše jeho nick. Proč? Snad se těch 

Joneů, Kotmelů a jím podobných nebojíte.  Niximor? Ten mě tedy hodně zklamal. Ale co, kašlu na nějaké body a tabulky. Těm stejně právě vládnou podvodníci a pokud se na ně nebude ukazovat prstem, říkat veřejně, tak takhle tedy ne, bude to horší a horší. 


  • 9

#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 187 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 7:03

Láďo, máš naprostou pravdu, když jsem viděl, co se tu strhlo, byl bych raději, kdybych to tu nenapsal, protože bych se nedozvěděl další věci, z kterých mi bylo ještě hůř...

 

O čarodějnicích jsme si udělali fajn event i s dětmi, na kterých nás bylo pár (alespoň tam byli tací, co se nehoní za body a nepodvádí), včera jsem se věnoval dětem. Přesto jsem se dozvěděl další věci z GC, z kterých mi je spíše smutno z toho, jak to bodohoničství ubíjí autory keší, když jsem si pokecal s jedním kamarádem. Takže od neděle nemám jediný bod (své eventy neloguji). Přesto mi nepřišlo, že bych strávil poslední tři dny nějak špatně.

 

Pro A12: Kešky zakládám pro ty poctivé kačery, kteří se nehoní za body a rádi najdou pěknou kešku a užijí si i místo a její lovení. Přesto se odmítám smířit s vysloveným podváděním (neříkám občasné BF, občasné odlovení s kamarády). Ale žabičkování, finálkaření, lovení v houfu, kdy se lidi rozprchnou a zapíšou i ostatní, i když ti na keši nebyli. Vždy je lepší škrtnout sirkou, než nadávat na tmu.

 

Tomy.22: Neříkám tu přímo nicky - píšu obecně, protože nerad obviňuji veřejně někoho na základě domněnek. A přece jen se i zde jedná jen o mé domněnky. I když téměř hraničící s jistotou, že se jedná o podvodníky finálkáře. Jenže nemám důkazy. Nebyl jsem tam s nimi. Kdo chce, tak si dohledá.

 

Mimochodem, těm dvěma co odlovily lovili tolik i časově náročných kešek za den jsem poslal zprávu, co si o nich myslím - v pondělí. Samozřejmě mi zatím nikdo neodpověděl.


  • 6

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 507 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 7:32

No jo, ale bez nicku jsi podal informaci: "někdo někde podvádí". To jsi nám fakt nemusel říkat, to víme! Informace začne být zajímavá až s těmi nicky a bližšími údaji.

Dát sem odkaz na veřejnou diskuzi na FB, to ses fakt bát nemusel.


  • 3

#19 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 187 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 7:48

FB nepoužívám (sice jsem kvůli komunikaci ve skautském oddílu měl, ale nemám to rád, tak už to nepoužívám)... Dal jsem odkaz na keš, kde jsem se dozvěděl ty logy, které mě naštvaly... Kdo chtěl, dohledal si ty logy.


  • 0

#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 8:08

Kdysi před lety jsem byl na jedné noční mysterce v rajonu jednoho hodně známého kačera. Některé stage byly ukrutně těžké, takže jsme většinu času spíš stáli na místě, googlili, telefonovali atd. A tenhle kačer si všimnul světel v lese, a protože věděl, že je tam tahle keška, kterou ale sám ještě neulovil, rozhodl se, že se přijde seznámit. Našel nás tam sedící nad luštěním nepochopitelné šifry a jal se nám pomoct. Vzal telefon, přihlásil se na revírnický účet a řekl nám, kde je další stage. Podivili jsme se tomu a on nám řekl, že to má proto, když jeho revírník pro dovolenou nemá čas schvalovat jeho kešky. Nevím, na čí účet se přihlásil, ale koukali jsme jako blázni. 


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama