Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1844 odpovědí na toto téma

#381 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2018 - 15:04

Docela zajimava odpoved. Kdo vi jak to bylo. Muze to bejt roztrzitej clovicek ...

Mně to spíš přijde jako výraz někoho kdo dělá herečku, co se snaží vypadat zcela nad věcí. "Vy si tady hrajte na písečku, mně je to jedno."  Nedivil bych se, kdyby všem těm, co se ozvou, odpovídal stejně. Vypadá to jako univerzální text, aby se s tím nemusel moc zdržovat. Řešení té mizivé ztráty, s kterou se dopředu počítá. 

Jinak bych napsal alespoň promiň, to byla tahle a tahle keška, jak byla tam a tam. Tam jsem byl protože... atd.

Třeba.

Nebo to bere hráběma a už si to nemůže pamatovat. Pak by to ale zase k tomu jeho textu nesedělo.

 

Ale jak píšeš:

 

Ja bych se mu podival do profilu a pokusil se odhadnout ktera z tech variant je pravdepodobnejsi. Melo by to jit poznat.


  • 1

#382 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2018 - 15:12

Ja treba dneska smazal log na virtualce, protoze chybela fotka a clovicek se na dotaz proc mu chybi fotka neozval. No a druhymu jsem napsal a ten se hned ozval, tak jeste pockam.

 

Nechapu proc u virtualek lidi tolerujou logy bez fotek. Vzdyt je to nejjednodussi kontrola. 


  • 4

#383 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2018 - 14:57

Starší, ale zajímavé. Aneb pohádky tisíce a jedné noci

http://www.koridory....MT-Jonea-FB.pdf


  • 4

#384 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 7:08

Zase deprese, tohle mi přistálo do mailu. Proč čech musí čechovi v čechách psát anglicky a ještě k tomu Jonea. I když on je z Brna a tam to možná mají nastavené jinak. To abych se hned vypravil na kontrolu. :-(

 

Jeste stoji (GC6GTEN) má nový log:

  • Logoval: MT-Jonea
  • Typ logu: Found it
  • Datum: 11.8.2018
  • Umístění: Ústecký kraj, Czechia
  • Typ: Unknown Cache

Log:
Visited it during 21-days geotrip to Germany, Iceland, Greenland with Marci. Sometimes we logged as "MT". Thanks for showing nice caches and places. MT-Jonea from Brno city in Czech Republic EU.


Tento příspěvek byl upraven od None: 13 srpen 2018 - 7:09

  • 3

#385 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 7:29

A to má jako pořád měnit šablonu logu, když loguje stovky najednou v různých zemích? Nebo mít skript, který podle souřadnic bude měnit jazykovou verzi? Angličtina je univerzální.


  • 2

#386 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 9:39

A to má jako pořád měnit šablonu logu, když loguje stovky najednou v různých zemích? Nebo mít skript, který podle souřadnic bude měnit jazykovou verzi? Angličtina je univerzální.

 

Chápu logování šablonou nebo stylem Ctrl+c, Ctrl+v na sérii nebo powertrailu, kde jsou všechny stejné a všechny stejně o ničem. Tam fakt není co psát. Ale jinde? Promiň, ale to je absolutní neúcta k ownerům. Ale chápu, zdržovalo by to. Protože šablonu můžeš prohnat skriptem, normální logy musíš vymýšlet. A to bys pak ty body nenahonil, kdyby ses ještě zdržoval s tím, aby z toho nálezu i owner něco měl.


  • 3

#387 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 9:45

Chápu logování šablonou nebo stylem Ctrl+c, Ctrl+v na sérii nebo powertrailu, kde jsou všechny stejné a všechny stejně o ničem. Tam fakt není co psát. Ale jinde? Promiň, ale to je absolutní neúcta k ownerům. Ale chápu, zdržovalo by to. Protože šablonu můžeš prohnat skriptem, normální logy musíš vymýšlet. A to bys pak ty body nenahonil, kdyby ses ještě zdržoval s tím, aby z toho nálezu i owner něco měl.


To nevíš, že owner má jen založit a udržovat keš na svoje náklady a jinak má mlčet a nechat si vše líbit? Co by si chtěl víc, aby snad měl ze své keše radost? Pche... Založ, udržuj a mlč!


  • 7

#388 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 10:36

Chápu logování šablonou nebo stylem Ctrl+c, Ctrl+v na sérii nebo powertrailu, kde jsou všechny stejné a všechny stejně o ničem. Tam fakt není co psát. Ale jinde? Promiň, ale to je absolutní neúcta k ownerům. Ale chápu, zdržovalo by to. Protože šablonu můžeš prohnat skriptem, normální logy musíš vymýšlet. A to bys pak ty body nenahonil, kdyby ses ještě zdržoval s tím, aby z toho nálezu i owner něco měl.

 

Předpokládám, že kluci to tu píší ironicky (jak mpik, tak Kulíšek).

 

Bohužel spousta lidí to tak doopravdy tak má a loguje takto :-(


  • 1

#389 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 10:44

To nevíš, že owner má jen založit a udržovat keš na svoje náklady a jinak má mlčet a nechat si vše líbit? Co by si chtěl víc, aby snad měl ze své keše radost? Pche... Založ, udržuj a mlč!

 

Skvěle a jednoduše řečeno v pár slovech vše, co mě na současném stavu geocachingu s .... štve.  :wacko:

.... a upřímně obdivuju ty, kteří ještě nerezignovali - jinak bohužel slyším všude to samé, tedy že se už nikomu nechce zakládat nic lepšího, či složitejšího, jak "škarpovky".  :(


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#390 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 11:04

Chápu logování šablonou nebo stylem Ctrl+c, Ctrl+v na sérii nebo powertrailu, kde jsou všechny stejné a všechny stejně o ničem. Tam fakt není co psát. Ale jinde? Promiň, ale to je absolutní neúcta k ownerům. Ale chápu, zdržovalo by to. Protože šablonu můžeš prohnat skriptem, normální logy musíš vymýšlet. A to bys pak ty body nenahonil, kdyby ses ještě zdržoval s tím, aby z toho nálezu i owner něco měl.

 

Pro nekoho jsou vsechny kese soucasti jednoho power trailu. Jak jinak taky logovat stovku kusu kazdy den...


  • 4

#391 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 11:28

Chápu logování šablonou nebo stylem Ctrl+c, Ctrl+v na sérii nebo powertrailu, kde jsou všechny stejné a všechny stejně o ničem. Tam fakt není co psát. Ale jinde?

 

Když se vrátím z dovolené a mám logovat několik desítek kešek, tak se většinou taky uchýlím ke krátkému univerzálnímu logu, jenom u těch zajímavějších něco připíšu. Na druhou, takto většinou lovím to, co je při cestě, a to kvalitou moc neoplývá. U kešky v křoví u cyklostezky bych neměl co napsat, ani kdyby to byla jediná za den.


  • 0

#392 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 11:43

Pochopitelně ironicky. Ale spíš je to jen konstatování faktu. Logovat desítky keší denně asi jinak než automaticky nejde. A univerzální log v angličtině to ukazuje dost jasně.


  • 1

#393 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 11:51

Tak mu to smazte s tim, ze patrne doslo k technicke zavade, ze se mu jeden log asi omylem rozkopiroval na mnoho kesi po okoli. Ze nemusi dekovat, rado se stalo, ale at si pro priste radeji zkontroluje pocitac proti virum.

:D


  • 5

#394 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 11:58

Skvěle a jednoduše řečeno v pár slovech vše, co mě na současném stavu geocachingu s .... štve.  :wacko:

.... a upřímně obdivuju ty, kteří ještě nerezignovali - jinak bohužel slyším všude to samé, tedy že se už nikomu nechce zakládat nic lepšího, či složitejšího, jak "škarpovky".  :(

 

Tak ještě stále je hodně lidí co zakládá pěkné kešky...

 

Já mám nápadů, kam dát další keše. Jen musím trochu počkat, co kluci vyrostou. Nechci tam dávat zaokapovky, ale trochu něco lepšího a teď jsem rád, že zvládám údržbu svých stávajících. Zrovna teď čas věnuji raději čas klukům, než geokešingu :-). A říkám si, třeba příští zimu, nebo tu přespříští ;-). A mezitím ty místa řídnou a řídnou...


  • 1

#395 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 12:05

Když se vrátím z dovolené a mám logovat několik desítek kešek, tak se většinou taky uchýlím ke krátkému univerzálnímu logu, jenom u těch zajímavějších něco připíšu. Na druhou, takto většinou lovím to, co je při cestě, a to kvalitou moc neoplývá. U kešky v křoví u cyklostezky bych neměl co napsat, ani kdyby to byla jediná za den.

 
Mám po dovolené, denně jsme našli průměrně tak 6-8 keší... Dohromady určitě přes 50 kešek (ještě je ani nemám spočítané). Určitě se k podobnému uchylovat nebudu a i k té "díkyzabodovce" napíšu něco unikátního... Mám udělané poznámky, vše nafocené. Jen to sepsání logů a daní do smysluplné podoby mi pak trvá trochu déle, nyní jsem ve skluzu už asi 3 měsíce (zbývá mi zalogovat část květnové dovolené)... Ale i tak mi přijde lepší to zalogovat pořádně, než mizerně...
A výmluva, že na to není čas, je blbost. Buď si ho chci nebo nechci udělat. Je pravda, že třeba Dana už pak většinou napíše, že jsem to popsal všechno já :-).
  • 7

#396 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 12:22

Zase deprese, tohle mi přistálo do mailu. Proč čech musí čechovi v čechách psát anglicky a ještě k tomu Jonea. I když on je z Brna a tam to možná mají nastavené jinak. To abych se hned vypravil na kontrolu. :-(

 

 

Log:
Visited it during 21-days geotrip to Germany, Iceland, Greenland with Marci. Sometimes we logged as "MT". Thanks for showing nice caches and places. MT-Jonea from Brno city in Czech Republic EU.

 

Čech čechovi v Čechách ? No to je jen vyšší level současného pobláznění angličtinou. Už se mi několikrát stalo, že na mne na Slovensku spustili anglicky. Poláci takhle blbnou taky často. A když jsem o minulé muzejní noci ve Vídni něco chtěl německy po personálu jednoho muzea, tak taky začali blekotat anglicky (musel jsem důrazně požádat aby to přeložili do srozumitelné němčiny). A je to stále horší. Spousta zemí, kde se dalo dříve normálně domluvit běžnými jazyky, tak poslední dobou jen angličtina.

 

No a na druhou stranu - buď rád, že tam toho píše tolik (je jasné, že to dělá především proto, aby věděl kdo s ním byl a na jaké to bylo cestě). Nevím jak ty, ale já většinou dostávám logy typu "Hotovo", ".", "nalezeno", "to bylo lehké" a podobně. Občas se najde pisálek, který popíše na půl strany svou historii geocachingu a že děkuje všem ownerům za krásné a poučné keše.

 

Osobně k univerzálnímu logu nejčastěji přidávám následující informace: "fujtajblová krabka, bál jsem se na ni šáhnout", "je to mokré", "kolem jsou veřejné záchodky", "logbook dávno popsaný, už se nedá nikam vmáčknout", "nalezeno 12 metrů od souřadnic", "hint dávno neodpovídá", "krabička rozbitá", "terén není 1.5 ale 3.5", "obtížnost není 1 ale minimálně 2.5" a podobně. Jen výjimečně se dostane na pochvalu a dík za přivedení na pěkné místo.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 13 srpen 2018 - 12:30

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#397 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 12:35

Spousta zemí, kde se dalo dříve normálně domluvit běžnými jazyky, tak poslední dobou jen angličtina.

 

To je nějaký protimluv, ne? Normální běžný jazyk pro vzájemnou domluvu dvou cizinců je přeci angličtina (když už se esperanto moc neujalo). ;)


  • 2
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#398 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 12:38

A mimochodem - to, že Čech Čechovi v Čechách píše logy na cachích anglicky je poněkud zvláštní, ale pořád to je jazyk srozumitelný významné části populace. Mnohem lepší kousek byl ten předlouhý dánsky psaný log na cachi na kopci nad Lago di Garda.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#399 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 12:49

Tak třeba travelbugy by bylo slušné logovat anglicky, ty se mohou dostat za hranice, nebo je owner cizinec. Ovšem já anglicky jsem schopen jen blekotat a google translator mají i v cizině. Takže pokud nejde o důležité upozornění, loguju vše česky. Nebo angloněmecky a velice stručně, na rozvinuté věty nemám ani v jedno z těchto jazyků. Ovšem Holanďani tady často logují holandsky a nikomu to zřejmě nevadí, přitom vím, že tam anglicky a německy umí i stará generace.


  • 2

#400 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2018 - 13:13

Když se vrátím z dovolené a mám logovat několik desítek kešek, tak se většinou taky uchýlím ke krátkému univerzálnímu logu, jenom u těch zajímavějších něco připíšu. Na druhou, takto většinou lovím to, co je při cestě, a to kvalitou moc neoplývá. U kešky v křoví u cyklostezky bych neměl co napsat, ani kdyby to byla jediná za den.

 

No je to o něco lepší než dlouhý univerzální log, ten mě vždycky nadzvedne. Myslím si, že když si někdo dal práci třeba i s blbou keší u cyklostezky, tak si zaslouží i unikátní log protože ta keš je taky unikátní. Párkrát za rok jdu na keše s kamarády, které nebaví logovat na webu, tak nelogují. Je to rozhodně lepší než psát do logu pitomosti, které nezajímají ani ownera ani další hledající.   


  • 3
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama