Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1845 odpovědí na toto téma

#201 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2018 - 22:15

Ono je None otázkou, kdo do těch mnoha keší Joneu zapsal. U něj obzvlášť platí to, že pokud je jeho nick v logbooku neznamená to, že u keše byl. 


  • 0

#202 geostistko

geostistko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2018 - 22:38

Fakt zajímavá diskuze. Mi z toho vyplývá pár závěrů, které jsou asi víceméně jasné všem:

  • hranice správného a špatného se u různých lidí zásadně liší
  • absolutní zlo ani dobro neexistují, každý občas udělá něco, co se mu samotnému nelíbí, ale některým už toho, co by se jim samotným nelíbilo, moc nezbylo
  • geocaching lze hrát dvěma způsoby: (1) nemusím najít všechno a (2) musím najít všechno
  • čím je člověk poctivější, tím víc ho frustruje (subjektivně vnímané) podvádění jiného (mimochodem, frustrace z nespravedlnosti byla pozorována i u opic)
  • tuhle diskuzi prochází dost lidí, teď třeba 23, ale nikoho, kdo tu hru prasí to nejspíš nenapraví. Už vůbec to nepomůže proti lidem, kteří ničí keše, kradou TB atd.
  • K absolutní shodě tu dojít nemůže, teče tu málo spory obrušujících tekutin. Je lepší jít ven a něco ulovit. I tak si ale myslím, že tato diskuze má smysl.
Geocaching se pořád vyvíjí v závislosti na hráčích, HQ a RWs. Mě teda osobně dost šokovalo, co napsal Nixomor. Ale i tak mě ta hra bude dál bavit. Jakmile mi ale GC bude přinášet víc negativního, než pozitivního, bude čas, abych to zabalil. Ale do té doby se budu muset smířit s tím, že někteří lidi podváděj, serou na pravidla a já to budu muset jen o to víc vyvažovat pozitivy, které v té hře pořád ještě jsou.

  • 2

#203 geostistko

geostistko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2018 - 23:00

Moc pěkně napsané, lépe bych to nedovedla.

Ano, GC dělám proto, že mne baví, poučí, objevím nová zajímavá místa, provetram mozkové závity - a ne vždy chápu, co mám lustit, tak to prostě nelustim... Vyberu si jinou mysterku. Ani nejde mít všechno, v Praze určitě ne. Tedy někdo to možná dá, pak smekám, já tedy fakt ne.

Také potkávám fajn lidi, kteří mají stejnou uchylku jako já - rozuměj GC - a už i některé poznávám lépe a dovedu tak časem zařadit jejich nick i ke kontretnimu obličeji. A také si krásně u GC pročistím před odpolední směnou hlavu.

Pro tohle všechno mě ta hra baví, ano, štve mne, že se najdou tací, co jedou ve finalkach, ale oni se sidi o ten zážitek přijít na řešení, vylustit si to, vyhrát si tím... Na druhou stranu se stále najdou tací, kteří dobrou práci ownera ocení a luštění si užijí...

A proto to pořád za to stojí, i kdyby na deset poctivých, nebo i osm, byl jeden finalkar, pořád to stojí za to!
V každé hře, ať jde o poker, dostihy nebo nevím co, se najde někdo, kdo podvádí. Neříkám tím, že mi to nevadí, naopak, vadí a hodně, neschvaluju to, ale proč si nechat kazit hru tím, že budu řešit, že se najdou tací, co podvadeji? Na to je život krátký. Kdo bude chtit podvádět, tak si cestu najde, bohužel, je to jeho volba.
Ale já se i tak budu dál kochat pěknou prací ownerů, krajinou, kterou poznávám díky kesim a budu mít radost, že jsem přišla na to, jak něco vylustit a něco holt fakt ne. I tak mám pořád dostatek kesi k odlovu a opravdu se nenudím a nepotřebuji si hledat souřadnice finálních krabiček...
I víno si mohu vychutnat a raději si koupím kvalitní, přestože bych si mohla koupit to krabicove, za min a mohla bych ho mít víc
  • 12

#204 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2018 - 23:59

Minimálně o jednom člověku, kterej má Prahu vybranou (a poctivě), vím  :P  ;)


  • 0

#205 geostistko

geostistko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2018 - 19:50

Neříkám, že to nejde...

Jinak se mi konec před tím ustrihl, je to o zážitku... A byla by škoda se o něj připravit kvůli nepoctivcum... Ale chápu to rozhořčení... Taky mě to štve. Ale přece nebudeme dělat jen zaokapovky, ne?
  • 1

#206 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 15:21

Ten Kotmel se mi asi zdá. Co ho to v Junáku, ke kterému se hrdě ve svém profilu na FB hlásí, učí? Snad ne podvádět.

Celé zde GC7HVWV




ab12.jpg


  • 0

#207 DanielKotmel

DanielKotmel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 16:47

Pardon, toho jsem si nevšiml, mažu
  • -5

#208 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 20:31

DanielKotmel: Mne by trochu zajimalo kde skoncila moje kachna TB jmenem Vampire Duck. Kdyz jsi ji mel u sebe nekolik mesicu od listopadu 2017 do kvetna 2018, neresil jsem to i presto, zes ji udajne mel na mnoha eventech, ale snad nikdo ji nevidel a nelogoval (coz je trochu divne). Nyni jsi ji vlozil na konci kvetna k eventu, na kterem ji take nikdo nezalogoval. Rad bych tedy vedel, kde je. Diky za odpoved


  • 3

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#209 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2018 - 7:04

Pardon, toho jsem si nevšiml, mažu

 A co kdyby jsi smazal všechny ty podvodem zalogované keše u kterých jsi nebyl a sliboval jsi na FB jak se polepšíš a smažeš je. Jenže zatím skutek utek.

Třeba GC2DCHX

147852.jpg


  • 4

#210 DanielKotmel

DanielKotmel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2018 - 7:23

U téhle jsem byl, datum se mi změnil když jsem to logoval v lednu, musel jsem změnit i rok, tak jsem to posunul omylem o víc.
  • -5

#211 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2018 - 7:28

U tebe je těch "omylů" spousta.


  • 3

#212 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2018 - 13:46

U téhle jsem byl, datum se mi změnil když jsem to logoval v lednu, musel jsem změnit i rok, tak jsem to posunul omylem o víc.

Ty navštívené kraje, okresy za jeden den, kešky na Novém Zélandu atd. to je taky omyl?

Maximální vzdálenost v jeden den máš také zajímavou.



158963.jpg


  • 5

#213 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2018 - 14:48

Zabloudil jsem tu docela náhodou, protože už geocaching téměř neprovozuji. Měl jsem ho moc rád, a jsem mu za ty roky s ním strávené opravdu vděčný; byly to skvělé zážitky a díky němu jsem se v mnohém posunul. Ale nechal jsem se odradit právě nepoctivci. V jednom z postů tu zaznělo, že čím je člověk poctivější, tím více ho frustruje nepoctivost. Pasuje to na mne asi moc hezky, čím více nešvarů jsem byl svědkem - a ani je tu nebudu jmenovat, je to všechno to, co tu už padlo a více, opravdové bizarnosti - tím více jsem je nedokázal dále tolerovat a tuhle hru s podvodníky sdílet. Je mi jasné, že člověk si tuhle činnost udělá takovou, jakou chce, a nejednou jsem se konejšil myšlenkou, že asi to ten podvodník z nějakého důvodu nutně potřebuje, že zkrátka potřebuje z nějakého důvodu uznání, i za cenu podvodu, a že to můžu ignorovat. Ale nemůžu. Je to "cheatování" jako každé jiné a třeba z internetové hry, kde jsou cheateři, taky odejdu. Je zvláštní, co všechno dokážou lidi pokazit. Přesto jsem si tady rád přečetl aspoň pár pěkných názorů, jsem vděčný aspoň za to, že existují ještě hráči, kteří smýšlí podobně. Držím vám palce, ať vás tahle hra pořád baví.


  • 11

#214 pajkos

pajkos

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2018 - 18:42

Naprosto souhlasim s gygantem. I já jsem se dříve geocachingu venoval na 100%. Můj Zlom byl náš společný projekt s kamarády Metrix u Staré Boleslavi. V tomto společném projektu jsem vytvořil několik T5 kesi. Logy typu Bylo nás pod stromem 10 tak nahoru vylezl Tonda a všechny nás zapsal mě dost otrávili. Od té doby moc nekesuju a sve kesky postupne posilam do archivu...
  • 0

#215 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 11:17

Ty navštívené kraje, okresy za jeden den, kešky na Novém Zélandu atd. to je taky omyl?

Maximální vzdálenost v jeden den máš také zajímavou.

 

<ironie>Tobě přijde divné, že by za jeden den navštívil Česko, Slovensko, Austrálii, Nový Zéland, Německo, Francii a Argentinu? Jestli jen nezávidíš... </ironie> Podvodník jak víno. Ale tohle je taky moc pěkné, to je podruhé, co vidím locked membera... Čípak je to asi alter ego?

 

https://www.geocachi...c6-0488855331f6


  • 4
Berda

#216 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 14:35

to je borec, jednoho takového podobného z Prahy znám, když stihl o chlastacím Silvestru zalogovat celé naše okolí. Dali jsme si tu práci, že jsme se na pár hůř přístupných keší vyšplhali, samozřejmě nikde nebyl.Ani na našich.  Upozornila jsem jejich ownery, ale dostalo se mi od místní komunity dost hanlivé odpovědi a že se mám starat o sebe. Od té doby už se starám. :-)  A vůbec chápu takové nepoctivce, že toho využívají, když mají dveře dokořán otevřené. Ownerům to evidentně nevadí. Že se kradou TB bez logování...další věc, člověk by se upsal a mohl by mít detektivní kancelář. A také jsem od místní komunity na to dostala odpověď, že pokud to neni moje TB, nemusí mi zajímat. Ale když zmizí z mojí krabičky, já vím, že tam neni, nikdo si ho nebral, tak co s ním? Dát ho po delší době jako ztracené? Snad se zas někde objeví,ale nechci ho v inventáři. Nějak mi nadšení opuští.


  • 2

#217 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 15:13

Jsem spíš takový příležitostný kačer - zalogovaných 150 keší za osm let hledání mluví samo za sebe, z hodně výletů se vracím bez odlovení keše, protože společnost co tam je se mnou to nebaví, nebo se mi pro jiné zájmy nedostává času letět ještě někam bokem. Takže mě z honění bodů opravdu nikdo nemůže nařknout. Ty co logují jen od počítače nechápu a asi ani pochopit nechci.

 

Osobně mi víc vadí takové to drobné klouzání k nestandardním praktikám - tedy majitelé keší, kteří z tradičky udělají bez rozpaků falešnou virtuálku tím, že řeknou dělejte fotology, keš na místě není, ale budeme uznávat, nebo kačeři, kteří tímhle přístupem logují taky automaticky - tedy jsem někde poblíž místa, myslím že dobře, tak posílám fotolog a loguji FI. Vadí mi to proto, že když se na takovou keš vypravím, čekám, že tam schránka bude. A ejhle, ona tam už půl roku být nemusí, ale loguje se v pohodě dál.

 

Nad čím ale kroutím hlavou čím dál víc je to, že někdo podvádí tak okatě jako někteří zmiňovaní a ještě zatloukají co se zatlouct nedá. To si opravdu někdo myslí, že normálně uvažující člověk nevidí, že z něj někdo dělá blbce?


  • 5

#218 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 16:17

Nad čím ale kroutím hlavou čím dál víc je to, že někdo podvádí tak okatě jako někteří zmiňovaní a ještě zatloukají co se zatlouct nedá. To si opravdu někdo myslí, že normálně uvažující člověk nevidí, že z něj někdo dělá blbce?

 

Obávám se, že typ KotmelReviewer (zaloguju půl planety v jeden den, i kdy jsem tam vůbec nikdy nebyl) si takovou otázku vůbec nepoloží, typ Dehydrovaný chřestýš (najdu partu lidí, co v jednu chvíli na spoustě míst napíšou tu moji "teamovou" zkratku) si to vždy nějak odůvodní, aniž by mu to přišlo jakkoli podivné (či snad nehorázné?). No a ti ostatní, co virtuálně navštíví spoustu keší a zalogují je jen na netu, aniž by po nich zbyl jakýkoli důkaz v logbooku? Tak tam nevím. Ti si asi denně přeměřují pindíka...


Tento příspěvek byl upraven od berda: 14 červen 2018 - 16:27

  • 0
Berda

#219 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 20:50

*
POPULÁRNÍ

Naprosto souhlasim s gygantem. I já jsem se dříve geocachingu venoval na 100%. Můj Zlom byl náš společný projekt s kamarády Metrix u Staré Boleslavi. V tomto společném projektu jsem vytvořil několik T5 kesi. Logy typu Bylo nás pod stromem 10 tak nahoru vylezl Tonda a všechny nás zapsal mě dost otrávili. Od té doby moc nekesuju a sve kesky postupne posilam do archivu...

Tak ted napisu neco co mozna nebudes chtit slyset. A mnozi dalsi taky ne. Ale projekty jako Matrix v Brandejse (a mnoho podobnych veci jinde) jsou jedna z veci ktery vedou geocaching do zahuby. Je to totiz vlastne obycejnej powertrail. Nic jinyho. Lovi se to tedy uplne stejnym zpusobem. Proste nahrnout ty body za kazdou cenu cestou nejmensiho odporu do statistik. Nic vic, nic min. Metody uplne stejny. Protoze to neni z tradicek, je treba napred poshanet finalky. Pak je treba postavit silnej team tak aspon o sesti lidech, co se rozebehne po lese, rozdelej si to a nabouchaj tam nalepky. Pak se to zaloguje skriptem. Pac je toho hodne a je to kompletni matrix, slitnou se na to lidi z okruhu nekolika set km jak vosy na bonbon. Kdyz zalozis powertrail, nediv se ze lidi lovej powertrail. Sice byl celkem luxusni, ale to je jedno. Kdybyste misto tohodle udelali treba jen 20 peknejch kesi a rozprostreli je po vetsim prostoru, tak by to lidi tak nelakalo, meli byste tam misto 1000 logu jen stovku, ale troufam si tvrdit ze by vam to prineslo vic radosti.

 

Totez plati pro projekty jako serie T5 na rekach v Nemecku, kde kazdej jouda nasbira za den desitky bezcennejch T5. Totez plati pro jiny traily s jinym charakterem (letterboxy, multiny, D5) ktery se objevuji cim dal vetsim tempem. Ja tomu rikam instantni geocaching. Vsechno mit hned a po ruce a bez namahy. A cim vic se tohodle vytvori, tim vic se nahrava podvodnikum. Zrovna tak jako klasicky tradickovy traily degradovaly geocaching, degraduji ho i tyhle sofistikovanejsi veci. Lidi si to vubec neuvedomuji, ale zakladanim tehle populistickejch serii si sami serou na hlavu.

 

Pokus o odpoved na tuhle degradaci byl do urcite miry Challenge Forest. Challenge totiz nestaci jen obehnout s hromadnou nalepkou, jeste se musej splnit a to musi udelat kazdej za sebe. Trochu to funguje, ale prinasi to zas jiny negativni efekty a musim rict ze dnes bych asi nezakladal ani to. Resp. pokud jo, vypadalo by to jinak.

 

Cesta z toho je snadna - zakladat klasicky kvalitni kese. Jednotlivy, mimo civilizaci, ruznych typu a obtiznosti a dat prednost kvalite pred kvantitou. Nehnat se za poctem obdrzenych FI, nebo FP, ale za skutecne dobrymi vecmi, i kdyby mely mit jen 10 nalezu za rok. Proste navrat ke korenum. Neni potreba mit miliony kesi, ani statisice kaceru, ani miliony foundu. Kvantita likviduje kvalitu a mene je v tomhle pripade vice. Jenze uz je to tak rozjety ze to neni mozny zastavit.


  • 64

#220 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2018 - 22:22

Tak ted napisu neco co mozna nebudes chtit slyset. A mnozi dalsi taky ne. Ale projekty jako Matrix v Brandejse (a mnoho podobnych veci jinde) jsou jedna z veci ktery vedou geocaching do zahuby. Je to totiz vlastne obycejnej powertrail. Nic jinyho.

 

Když jsem četl to postesknutí, tak mě napadlo přesně to samé - když někdo založí PWT, tak ať se nediví, že ho kačeři loví jako PWT. Já sám jsem si dal zákaz tam vyrazit, protože si chci vyplnit tabulku D/T poctivě (poctivě ve smyslu, jak to vnímám já). Holt ji nebudu mít za odpoledne a bude mi to trvat ještě několik let, ale o to větší budu mít radost, jestli se mi to povede.


  • 5




1 uživatel(ů) prochází toto téma

1 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    ru šedesátsedm

Reklama