Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1844 odpovědí na toto téma

#361 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2018 - 6:32

Stačí nelogovat. #vyzkousenozavas

 

Tohle má zase dost jiných negativ. Vlastník kešky se nedozví, jestli na keši někdo byl (jestli je OK, nebo s ní něco je), kašleš na to, log by přece měl být poděkováním za majiteli kešky.


  • 5

#362 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2018 - 6:50

My jsme začali sbírat keše až spolu a až když jsme měli skoro roční dítě. Navíc nás do aktivity "navezli" známí, co taky kešovali jako rodina s rodinným nickem. Jasně, že jsme na začátku přemýšleli o tom, jestli každý vlastní nick nebo rodinný (o vlastním pro roční dítě, jako tu taky někteří dělají, jsme ani neuvažovali) a shodli jsme se, že rodinný bude praktičtější, protože budeme lovit hlavně společně a soupeřit spolu nebudeme. Psát duplicitně logy? Ztráta času. Děti po svých účtech netouží, baví je hledat keše, logování na gc.com ke štěstí nepotřebují a hádají se pouze o to, kdo se podepíše do logbooku. Může dojít k souběhu lovení keší mě a manželky ve stejnou dobu na různých místech? Může, ale první taková situace nastala až po několika letech společného kešování. Že bychom tak činili systematicky, abychom měli odloveno více keší? Ne. V rámci rodiny se volný čas snažíme trávit spolu a třeba pro odlov náročnějších keší je to dost omezující. Že by to někdy přineslo výhodu u nějaké challenge? Nevšiml jsem si. Že bych kvůli těm pár keším uvažoval o různých účtech? Možná chvilku jo. Že by to tak bylo správnější? Asi jo. Trápí mě to? Ne. Jestli se jenom tímhle zařadím mezi vyvrhele, tak to mé svědomí zvládne. 

 

Napsal jsem svůj názor, pro mě je už za hranou, aby na jeden nick logovali 2 lidé najednou různé keše na různých místech. O tom snad je diskuzní fórum.

 

Pro každého z nás je ta pozice co ještě ano a co už ne v GC různá (viz např. luštění mysterek - někdo si odloví jen ty na které přijde úplně sám, druhý ty, které vyluští třeba v týmu, jiný i to, kam ho někdo dovede, nebo zalogování FI s fotologem, když si člověk zapomene tužku a drží logbook v ruce atp.).


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 19 červenec 2018 - 6:51

  • 0

#363 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2018 - 6:53

Jak by to bylo krasne, kdyby i statistiky poctu odlovenych kesi byly jen osobni. Odpadlo by osocovani novacku, ze az neco odlovi, at radi. Proste by z pohledu statistik byla vetsi sance na rovnost.

Ted treba resim nejake kese s ownerem na Ukrajine v Oddese. Ma odloveno 120 kesi a kmita a stara se. A proc? Protoze kdyz se podivate na mapu Ukrajiny tak tam mimo velka mesta zas tolik kesi neni. Treba Oddesa jich ma 22. Takze na svoje pomnery to muze byt docela hodne zkusenej kacer :) Ale pri prvnim pohledu z Cech se diky tomu cislu jevi jako nezkuseny ucho. :)
  • 0

#364 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2018 - 8:14

To jsou mi teda věci. Po přelítnutí tohoto vlákna jsem se dozvěděl, že jsme asi taky podvodníci. Ačkoli by mě to kdysi při zakládání účtu nenapadlo a to ani ve snu.

I když na výlety chodíme jako rodina společně spoustu keší jsem odlovil sám nebo s manželkou, ale netušil jsem, že je takový log zavrženíhodné konání za který bych se měl (podle několika zdejších příspěvků) snad i stydět. Ale asi nejspíš nebudu, protože řešit jestli má někdo týmový (rodinný) nick a tím pádem musí pixlu vidět všichni nebo nic... mě přijde jako děsná kravina.  Ovšem to je jen můj tíhou rodinného nicku ovlivněný názor... :). Letos např. byla žena s dcerou na pár dní v zahraničí a našla tam keš. Já (a mladší holka) jsme u toho nebyli a přesto jsem logoval. Ale samozřejmě ten den jsem zase nehledal já, protože ano.. logovat v jeden den keše několik stovek km od sebe je zase kravina na opačném pólu tohoto pseudoproblému.

Máme v bance společný (rodinný) účet a vybírám z bankomatu jak já tak i manželka. To by se asi taky teda podle "správnýho" nemělo?... ;).

Co se týče statistik.... bylo by škoda kdyby si je každý schoval. Občas taky kouknu někomu do profilu. Ne tak kvůli bodům, ale  takhle jsem objevil pár pěkných keší, na které jsme pak na dovolené zašli. Takže z tohoto pohledu mám statistiky rád.

Hezký den všem.


  • 6

#365 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2018 - 9:44

Pre tych, ktory nesleduju statistiky je tymovy nick to iste ako keby bol pre jedneho. Ti, ktori ich sleduju musia brat do uvahy, resp. Vediet o tych, co su na prvých prieckach, ze ci tiez nemaju tymovy nick. Napríklad taky longest streak nie je problem robit, ked ma tym 4 clenov :-)


Tento příspěvek byl upraven od ondro91: 19 červenec 2018 - 9:57

  • 0

#366 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2018 - 10:55

... a potom je jeste potreba se podivat jakym zpusobem je longest streak udrzovan. Docela "oblibeny" je zpusob o vikendu objet XY kesi nebo kus power trailu a pak to tyden logovat.


  • 3

#367 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2018 - 11:17

alebo si zistit odpovede na earthky a logovat si to ked  sa mi nechce ist na kesky


  • 2

#368 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2018 - 12:24

Tak když už byli nepoctivci v geocachingu konečně odhaleni, tak by to chtělo nějak dořešit.

Vždy by stačilo vyfiltrovat všechny nicky obsahující slovo team, family a podobně a požádat groundspeak o jejich zabanování.

Je přece jasné, že tito podvodníci zneužívají své děti a babičky hlavně k odlovům různých matrixů viz https://www.geocachi...fe-68b8c042c7e1 a keší v Koreji. https://www.geocachi...de-c4cbc5e321bd

A slušnému člověku se pak při pohledu na jejich statistiky dělá nevolno.

 

Ale teď vážně. Řešení rodinných nicků v tomto vlákně mi přijde jako blbost. A docela dost mě to štve.


  • 9

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#369 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2018 - 13:20

Tak když už byli nepoctivci v geocachingu konečně odhaleni, tak by to chtělo nějak dořešit.

Vždy by stačilo vyfiltrovat všechny nicky obsahující slovo team, family a podobně a požádat groundspeak o jejich zabanování.

Je přece jasné, že tito podvodníci zneužívají své děti a babičky hlavně k odlovům různých matrixů viz https://www.geocachi...fe-68b8c042c7e1 a keší v Koreji. https://www.geocachi...de-c4cbc5e321bd

A slušnému člověku se pak při pohledu na jejich statistiky dělá nevolno.

 

Ale teď vážně. Řešení rodinných nicků v tomto vlákně mi přijde jako blbost. A docela dost mě to štve.

 

Tady ale přece nejde o to, jestli ji nick rodinný nebo osobní. Jde o to, jakým způsobem ten "rodinný" tým loví.


  • 4

#370 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2018 - 21:41

Jenze to bys prisel i o osobni statistiky. Uplne staci zakazat statistiky pro druhe a je klid

 

Ja to tak mam. Statistiky si vytvořim v GeoGetu a případně si sám plním, co mne zrovna napadne splnit. Ostatní jsou mi šumák. A jo, je mi vlastně docela fajn ;)

 

 

Log je potrava pro ownera. TFTC je takovej suchej rohlik, ale nějakou živinu to dá - nedělal jsem tu keš nadarmo. Parádní, obsažný a vtipný log je jak svíčková od babičky. V poslední době mě baví víc zakládat a udržovat keše, než lovit, takže bojovat proti honibodství nelogováním se mi nezamlouvá. Tolik k vysvětlení mínusovýho palce, co jsem Ti dal.

 

Tvoje články a případně logy na keších ke kterým se třeba ty články vztahují se parádně čtou. Podobně jako Čtyřhranky cestovatelské příběhy. A za to Vám oběma patří dík ;)


  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#371 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2018 - 11:54

Včera jsem byla zkontrolovat jednu svou krabičku a v logbooku nenašla dva zápisy.
Jeden měl na profilu vysvětlení, že od určitého data si změnil nick a opravdu ten jiný v logbooku byl, takže OK.

Tomu druhému jsem napsala žádost o vysvětlení, proč jsem log v logbooku nenašla, a dostala se mi následující odpověď:
"Ahoj, nevim treba tam byl nejaky listecek kterej byl lehci napsat nebo jsem to tam nacmaral tuzkou. Dale je mozne ze jsem cache nasel a nezapsal se do ni z lenosti. Ja se moc pravidli neridim a hraju to tak abych se odreagoval nebo si tim zkratim pracovni dobu. Tak s tim nakladej jak uznas za vhodne.. je to tva cache."


  • 0

#372 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2018 - 12:31

" ... Dále je také možné, že jsem kešku vůbec nenašel a nepočítal s tím, že to budeš kontrolovat ... "

 

V kombinaci s takovou odpovědí bych si o dotyčném udělal úsudek právě z čísla, kolik má nálezů. Čím vyšší, tím, horší. ;)


  • 1

#373 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2018 - 12:40

Včera jsem byla zkontrolovat jednu svou krabičku a v logbooku nenašla dva zápisy.
Jeden měl na profilu vysvětlení, že od určitého data si změnil nick a opravdu ten jiný v logbooku byl, takže OK.

Tomu druhému jsem napsala žádost o vysvětlení, proč jsem log v logbooku nenašla, a dostala se mi následující odpověď:
"Ahoj, nevim treba tam byl nejaky listecek kterej byl lehci napsat nebo jsem to tam nacmaral tuzkou. Dale je mozne ze jsem cache nasel a nezapsal se do ni z lenosti. Ja se moc pravidli neridim a hraju to tak abych se odreagoval nebo si tim zkratim pracovni dobu. Tak s tim nakladej jak uznas za vhodne.. je to tva cache."

Zajímavá výmluva. Tak nějak přemýšlím, proč to tyhle lidi nedělají kvůli lenosti obráceně. Do LB se zapíšou a na net ne. Můj názor je, že ten lenoch nebude nováček a "pár" bodů mu na kontě svítí. 


  • 0

#374 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2018 - 12:49

Včera jsem byla zkontrolovat jednu svou krabičku a v logbooku nenašla dva zápisy.
Jeden měl na profilu vysvětlení, že od určitého data si změnil nick a opravdu ten jiný v logbooku byl, takže OK.

Tomu druhému jsem napsala žádost o vysvětlení, proč jsem log v logbooku nenašla, a dostala se mi následující odpověď:
"Ahoj, nevim treba tam byl nejaky listecek kterej byl lehci napsat nebo jsem to tam nacmaral tuzkou. Dale je mozne ze jsem cache nasel a nezapsal se do ni z lenosti. Ja se moc pravidli neridim a hraju to tak abych se odreagoval nebo si tim zkratim pracovni dobu. Tak s tim nakladej jak uznas za vhodne.. je to tva cache."

Docela zajimava odpoved. Kdo vi jak to bylo. Muze to bejt roztrzitej clovicek kterej fakt kes nasel a z nejakyho absurdniho duvodu se ten log nezachoval, nebo se tam fakt ani nezapsal, i kdyz ji drzel v ruce. Je to sice absurdni, ale ne nemozny. Vzpomenme treba Zlicinakovu historku jak se vydal odlovit nejakou kes. Po par hodinach s vratil domu a zjistil ze vlastne na ni cestou zapomnel a vubec k ni nedorazil :-)  Zrovna tak to muze bejt profi podvodnik co to zkousi. Muzes to samozrejme smazat a evidentne s tim bude smirenej a asi mu to ani nijak vadit nebude. Ale zase pokud je to ten prvni pripad a fakt tam treba byl, bylo by smazani celkem zbytecny, i kdyz naprosto opravneny. Takze ted se muzes snazit prijit na to jestli je to troufala vymluva, nebo pravda. A nebo nemusis resit nic a smazes to. Jak sam pise, je to na tobe. Ja bych se mu podival do profilu a pokusil se odhadnout ktera z tech variant je pravdepodobnejsi. Melo by to jit poznat.


  • 2

#375 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2018 - 12:51

Právě že jsem potkal lidi, kteří to obráceně dělají. Hledají, do logbooku se zapisují, ale na net ne. Dokonce snad ani nemuseli být registrovaní, v dobách, kdy se i neregistrovaným ukázala mapa. Těm o body určitě nešlo. Prostě pod heslem "když chci hledat, nemusím se někde registrovat". Zjistil jsem to náhodou, když mi známí řekli o keši, kterou údajně několikrát nenašli, shodou okolností šlo o mou. "A jak víš, kolik lidí to našlo? To počítáš jen ty, co se zapisují na netu?" Takže co? Jsou to nepoctivci? Mám jim vygumovat podpis v logbooku, když nejsou na netu?


  • 0

#376 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2018 - 12:56

Hledají, do logbooku se zapisují, ale na net ne. ... Takže co? Jsou to nepoctivci? Mám jim vygumovat podpis v logbooku, když nejsou na netu?

 

Proč? Zbytečně to nehroťte. Samozřejmě, že nejsou nepoctivci. V pravidlech přece není nic o tom, že když se zapíšeš do logbooku, tak se MUSÍŠ zapsat na web, nebo že se do logbooku NESMÍŠ zapsat, pokud se neplánuješ zapsat i na webu.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#377 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2018 - 13:01

Zapis na netu po nalezu kese a zapisu v logbooku je pravo, nikoli povinnost.


  • 5

#378 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2018 - 13:01

Proč by jsi měl gumovat podpis v LB? Píšu snad někde o tomhle. Samozřejmě, že jsou i takový co se na net nezapisují. Také o pár takových vím. Já odpovídal na  opačný případ. Není zapsán v LB, ale má FI na netu. To je trošku něco jiného. 


  • 0

#379 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2018 - 13:40

Je to právo nezalogovat na Internetu, zalogovat jen do logbooku. Jen je to poněkud nefér vůči autorovi keše, který by rád věděl, že je jeho keš v pořádku, že udělal keší radost dalšímu člověku a jestli se líbila či ne... Je to právo dotyčného. Na druhou stranu je to i jeho vizitka. Někteří mohou namítnout, že to může napsat do logbooku. To je taky pravda, ale ten se nemusí autorovi kešky dostat ani do ruky.

 

Přirovnal bych to třeba k pozdravu. Kdo zná zvyky, pozdraví. Kdo ne, neudělá to, o tom si pak můžu myslet, že to je asi nezdvořák.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 20 červenec 2018 - 13:41

  • 0

#380 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2018 - 13:43

Pochopitelně. Jenomže ti co hledají jen tak a nezapisují, hrají úplně jinou hru. Pokud to ví a neberou trackably nebo věci na výměnu bez výměny, je to v pořádku. Zrovna tak mohou hledat cokoli jiného, co má souřadnice, na Mapách.cz je toho spousta. Nebo třeba i hledat bez souřadnic, třeba houby. A můžu říct, že když mi někdo vysbírá houby, jsem naštvanější, než když mi před nosem sebere TB.


  • -1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama