Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1844 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 8:33

"hodne znameho kacera" nejmenujes proc?


  • 3

#22 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 8:53

 

 

Tomy.22: Neříkám tu přímo nicky - píšu obecně, protože nerad obviňuji veřejně někoho na základě domněnek. A přece jen se i zde jedná jen o mé domněnky. I když téměř hraničící s jistotou, že se jedná o podvodníky finálkáře. Jenže nemám důkazy. Nebyl jsem tam s nimi. Kdo chce, tak si dohledá.

 

Mimochodem, těm dvěma co odlovily lovili tolik i časově náročných kešek za den jsem poslal zprávu, co si o nich myslím - v pondělí. Samozřejmě mi zatím nikdo neodpověděl.

To nebylo myšleno jen na tebe. Dělá to takhle spousta lidí. Na FB je třeba skupina Czech Geocaching. Tam mi přijde, že je třeba Jonea snad hájený. Jakmile se do něj opřeš, letíš. Je tam celebritou, před kterou tam až na pár lidí padají ostatní na kolena. Nechápu proč. Ale asi jsou podvody v módě a začínají se brát jako samozřejmost. Když se ozveš, ostatní se ti tam vysmějou, udělají  z tebe blba a za zvuku oblíbené věty je to jen hra, většinou letíš ze skupiny. Ano tady nepíšu nicky, protože bych se upsal. Ve skupině je asi 6000 lidí. 


  • 4

#23 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 9:07

asi jsou podvody v módě a začínají se brát jako samozřejmost

 

Samozřejmě. Jsou sporty, u kterých se sportovci dělí na ty, co jim na doping přišli, a na ty, co jim na něj ještě nepřišli. Přesto se v těch sportech pořádají mistrovství světa, sponzoři do nich sypou peníze (i když se občas někdo šprajcne), lidi na to koukají a líbí se jim to. To, že to vlastně nemá se sportem nic moc společného, neřeší. A ti vtítězové to taky berou tak, jako že byli nejlepší.

Asi těžko můžeme očekávat, že to v geocachingu bude nějak jiné. I když teoreticky by být mohlo.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#24 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 9:33

Šmarja přestaňte se tu hádat, zbytečně tu spamujete, A12 si bude psát beztak po svém, ostatní taktéž, palcovat si taky bude jak kdo bude chtít, názor na to každý máme a stejně se neshodnete.

Ale když tu tak řešíme ty podvody, jo, tenkrát jsem sem napsal tohle. Tenkrát jsem odpověděl pouze pár jedincům na SZ, ale dnes to sem napíšu. Zprasil to Tobias RW. Šlo o tuto keš. Schválně koukněte na otázky a zeptejte se sami sebe, jaká je pravěpodobnost, že na otázku 2, 3 a 4 mi přijde naprosto totožná odpověď, jakou jsem napsal já geoawaremu.

Nu a dnes tu máme jeho nástupce, kterej se veřejně chlubí, že nemá problém jít na finálku. Reviewer, což by měla být elita. Nemůžu si pomoci, ale to je prostě maso. Jak psal Kapsa, podobnost s dalšími vůdčími pozicemi v tomto státě jistě zcela náhodná...


  • 7

#25 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 11:53

Nu a dnes tu máme jeho nástupce, kterej se veřejně chlubí, že nemá problém jít na finálku. Reviewer, což by měla být elita. Nemůžu si pomoci, ale to je prostě maso. Jak psal Kapsa, podobnost s dalšími vůdčími pozicemi v tomto státě jistě zcela náhodná...

Být to v politice, tak je to na demisi.


  • 2
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 11:58

To je na demisi i mimo politiku.


  • 5

#27 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 12:07

V Anglii by to na demisi bylo určitě, nevím jak v Czechii... :huh:


  • 2

#28 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 12:36

K předchozí diskusi:

Podvodník je vždy podvodník. Líbila se mi věta, že si většina lidí myslí, že na každou kešku mají nárok a musí ji odlovit všemi prostředky. Nemusí. A oblíbený argument "chci trávit čas venku a ne u počítače" neuznávám, protože pak by přeci neměl být důvod, proč je na finálkách i mé jednoduché procházkové wigo či multiny, kde se nic u počítače neluští. Pokud někdo využívá finálek, měl by to napsat do logu. Když mu to přijde férové, tak ať se tím netají, ne? :)

A že nekalé praktiky prosákly i do okruhu RW? Smutné, velmi smutné...

 

A k Czechii:

Možná bychom měli rovnou psát Čechystán, to by sedělo více. (pardon za menší OT snad pro pobavení :ph34r:)


  • 5

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 12:36

Jako fakt chcete ospravedlňovat pár svých mínusů člověku, který tu dlouhodobě rozdává mínusy svým neoblíbencům, ať napíšou cokoliv? :o


  • 12

#30 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 12:48

... Ale když tu tak řešíme ty podvody, jo, tenkrát jsem sem napsal tohle. Tenkrát jsem odpověděl pouze pár jedincům na SZ, ale dnes to sem napíšu. Zprasil to Tobias RW. Šlo o tuto keš. Schválně koukněte na otázky a zeptejte se sami sebe, jaká je pravěpodobnost, že na otázku 2, 3 a 4 mi přijde naprosto totožná odpověď, jakou jsem napsal já geoawaremu.

Nu a dnes tu máme jeho nástupce, kterej se veřejně chlubí, že nemá problém jít na finálku. Reviewer, což by měla být elita. Nemůžu si pomoci, ale to je prostě maso. Jak psal Kapsa, podobnost s dalšími vůdčími pozicemi v tomto státě jistě zcela náhodná...

 

Takze si shrnme:

 

Niximor / Valen RV chodi na finalky a jak by rekl klasik, jeste se drze priznal.

Madbin / Voyager RV sel na finalku a tvari se, ze tak ucinil zcela vyjimecne. Viz logy na https://coord.info/GC5GG4Q.

Tobias RV kopiroval odpovedi na EC.

 

Co na to rict.. tristni.

Ze podobne chovani rozhodne neni eticke a spravne, je snad celkem beze sporu. Divil bych se, pokud by to nebylo v rozporu s (byt nepsanymi) pravidly, ktera RV (doufam) maji.

 

Skutecne nedelam kese proto, aby si RV dosel na finani waypoint a uprimne ted nevidim jinou cestu, nez u vybranych kesi zacit pouzivat jednoduche a efektivni, prestoze nestastne, reseni...


Tento příspěvek byl upraven od doodle_cz: 02 květen 2018 - 14:30

  • 9

#31 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 14:08

No, na můj vkus je to příliš, i kdyby v tom seznamu byla jen jedna položka...  Nicméně, moje keše jsou většinou kvůli poznání místa (ať je B-17 going down, Lázně Napajedla nebo Památník D1) a když to někdo "ošulí", tak mě osobně se to dvakrát nedotýká. Pěkných logů je dost. Ale asi je to tím, že jsem flegmatik. :)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 02 květen 2018 - 14:12

  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#32 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 15:45

Památník D1... Teď nevím, jestli jsem ho nedal podle stop ve sněhu.
  • 0

#33 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 19:33

"hodne znameho kacera" nejmenujes proc?

Byl to Alke04


  • 1

#34 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 20:02

Byl to Alke04

A ten reviverskej ucet měl od koho, to nevíš? 

 

Ale to je teprve hustý ... 


  • 0
:)

#35 Tedik

Tedik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 20:05

No a já mám výčitky svědomí, když při hledání v lese objevíme vyšlapanou cestičku a jdu už pak prakticky na jisto. Asi jsem prostě morálně jinde... :-\
  • 2

#36 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 21:12

Taky mám špatné svědomí, protože ani já nehraji přesně podle toho, jak se má - občas si zjistím některé indície multin na Internetu, abych věděl, kudy takové multiny vedou, mohl doma naplánovat trasu a nemusel je složitě luštit v terénu kvůli dětem, ale pak si je snažím projít i v terénu. Přitom to i napíšu do logu. Párkrát jsem našel keš náhodou nebo BF. Občas se mi i naskytla příležitost, tak jsme odlovili nějakou tu keš, u které jsme se vyskytli, aniž bych ji měl vyluštěnou, ale skoro vždy jsem si dopočítal souřadnice (nebo jsem se o to snažil, nepodařilo se mi to opravdu jen na pár keších).

 

Přesto mám černé svědomí, že nehraji úplně dle pravidel. I když si myslím, že podobné chování zase není až tak špatné. 

 

Ano, správné by bylo lovit sám, luštit sám, bez jakékoliv pomoci, multiny plnit v terénu tím, že si ji celou projdu. Ovšem. Kolik lidí by některé kešky splnilo? Některé D5 jednotky kačerů. Je otázka, jestli vůbec někdo bez pomoci autora (občas mi připadá, že někteří autoři dělají mysterky kvůli tomu, aby je ostatní prosili o radu).

Ale člověk je tvor společenský a koho by bavilo lovit kešky úplně sám. Proto se dá tolerovat něco mezi. Dle mého názoru to jsou týmové odlovy, kdy více lidí dá hlavy dohromady a dohromady luští jednu keš, projdou tu keš společně atp. Ne, že jeden sežene někde souřadnice finálky a vezme ostatní na X kešek denně s cílem zabodovat co nejvíce keší. Stejně tak jako u BF odlovu, kdy se náhodou nějaká keš najde (jen to musí být opravdu náhodou - i to se stává).

 

Ale nejde říkat - je normální neluštit, stačí to sehnat na finálkách / jít se správným známým (který to má z finálek). A je jedno, jak to kdo obhajuje.

A budu říkat, že keše se mají luštit a multiny procházet, i když občas najdu keš BF-kem, občas si nechám poradit, nebo se svezu s někým - člověk by se měl o vyluštění sám pokusit (alespoň s nakopnutím). Pokaždé se ale zajímám o to, jak se keš luští a co mi chtěl autor sdělit. Nejedu tam jen pro bod.


  • 10

#37 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 21:50

A ten reviverskej ucet měl od koho, to nevíš? 

 

Ale to je teprve hustý ... 

To nevím, nechlubil se. Nebo možná chlubil, ale už je to dávno. Jeho současné kešky pouští Rico a to bylo ještě hodně před ním.


  • 0

#38 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 21:52

Taky mám špatné svědomí, protože ani já nehraji přesně podle toho, jak se má - občas si zjistím některé indície multin na Internetu, abych věděl, kudy takové multiny vedou, mohl doma naplánovat trasu a nemusel je složitě luštit v terénu kvůli dětem, ale pak si je snažím projít i v terénu. ...

 

Tak tohle bych někdy taky potřeboval vědět, ale spíš kvůli manželce. Když jí řeknu, že půjdeme na multinu, tak se mě zeptá, jak dlouho tam budeme, kudy půjdeme a jestli tam prodávají langoše. :-)


  • 15

#39 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2018 - 22:03

Ale nejde říkat - je normální neluštit, stačí to sehnat na finálkách / jít se správným známým (který to má z finálek). A je jedno, jak to kdo obhajuje.

A budu říkat, že keše se mají luštit a multiny procházet, i když občas najdu keš BF-kem, občas si nechám poradit, nebo se svezu s někým - člověk by se měl o vyluštění sám pokusit (alespoň s nakopnutím). Pokaždé se ale zajímám o to, jak se keš luští a co mi chtěl autor sdělit. Nejedu tam jen pro bod.

 

O tobě všichni vědí, že žádný finálkář nejsi, takže to nemusíš znovu zdůrazňovat  :) Navíc se k tomu, že jsi něco odlovil s kamarádem, v logu přiznáš. Myslím si, že jsou jiní zajímaví a nejsou to Jonea, Hansmatt či srbák, kteří nějaké finálkaření nebo podvodné logování vůbec neřeší. Třeba u RV bych něco podobného nečekal.

 

PS: Hmm, tak ty odpovědi na naši EC zaslané od Alke04 nebyla náhoda. Asi mě to nepřekvapuje.

 

Edit: Vysvětleno od dotčeného, akceptováno.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 08 červenec 2018 - 22:31

  • 1

#40 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2018 - 6:24

PS: Hmm, tak ty odpovědi na naši EC zaslané od Alke04 nebyla náhoda. Asi mě to nepřekvapuje.

Jestli to chápu dobře, podobně jako v příkladu zmiňovaném někde výše je také zaslal přesně v tom tvaru, v jakém ty jsi je zasílal před publikací reviewerovi?

 

Je to bída. Mravní úpadek u kačerů doposud považovaných za vzory. Proti tomuto vláknu je geodepresivní koutek veselou estrádou....


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka