Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1846 odpovědí na toto téma

#981 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 11:53

Netrpezlivo som čakal, kto bude ten onen pomyslený víťaz, ktorého príspevok bude ako prvý na okrúhlej 50. strane tohto vlákna. Ale ako pozerám, výdatným vymazávaním príspevkov/názorov (zrejme administrátorom, kto iný?) sme stále na strane 49.

Ano, smazal jsem to já. Není problém tady nechat příspěvky k tématu. Myslíš že ty tvé k tématu jsou? A nebo jen provokuješ? V tom případě se koukni do pravidel a smiř se s tím, že k tématu nicneříkající, provokativní příspěvky tu prostě nemají co dělat.

viz.


ooj.jpeg

 

 

 

Zvykej si, běžná praxe.

No a Sklibaa_1, pro tebe snad jen jednu jednoduchou mysterku. Určitě ji dáš. Dám i nápovědu. Obcházení nastaveného moderování?

roj.jpeg


  • 0

#982 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 12:07

Sklibaa_1: To, co píšeš, zní sice dobře, ale nežijeme ve vakuu a porovnávat se s ostatními je zcela přirozená věc nejen v geocachingu. A nejde zdaleka jen o počet bodů, ty je mnohem jednodušší nahonit na nějakém powertrailu, ale mít odlovené určité keše je prostě prestižní záležitost. A když už do toho člověk investoval ten čas a síly, tak logicky nechce, aby tu stejnou keš měl zalogovanou někdo, kdo toto nepodstoupil. A i u těch jednodušších keší zamrzí, že člověk stráví veškerý drahocený volný čas přípravou (a pak třeba dostane pojeb, že nestíhá včas logovat) a finálkář má tohle všechno bez práce.

 

Ono problém je možná i v tom, že u řady keší má člověk pocit, že mu to luštění nic nepřináší. Buď je to nějaký nudný googlovací kvíz, nějaké hádej, co jsem myslel, kde nezbývá než zkoušet náhodně jednu věc za druhou a pak šílenosti pro pár bláznů typu Modrák (v dobrém :) ). Nějaké vtipné luštění, zajímavé nebo poučné úlohy, kde se člověk naučí novou věc, šifry, kde existuje jasné, i když třeba skryté vodítko k cíli, aby člověk pohledal. Multiny jsou taky často jenom o počítání nezajímavých nesmyslů. Kdyby se tohle udělalo zajímavější, třeba by tolik lidí nemělo pocit, že luštěním jen ztrácí čas, a neměli by tolik chuť podvádět. A zbyl by třeba skutečně jen Jonea a 20 dalších a nebyly by to ty současné stovky, možná i tisíce.


  • 1

#983 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 12:25

A on někdo někoho nutí na ty "nudné a nezajímavé" keše chodit?


  • 4

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#984 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 13:17

Jen trochu přehnaně podotknu, že pro finálkáře honiboda je ideální archivace jím odlovené keše. Ta uvolní místo nové kešce a honič bodů má příležitost na další bod.
Pokud je archivace jako boj ownerů proti finálkářům, pak je v přímém zájmu finálkářů co nejvíce štvát ownery, aby co nejvíce archivovali.

Všimni si, že poslední dobou těch keší nepípá tolik, jako dřív. Teda spoň v Praze to pozoruji. Tam už naprosto běžně pípne dvakrát, třikrát víc evetů, než krabek. Za letošek jich přirostlo asi 20. To vážně není moc. Takže teoreticky máš pravdu, ale jak moc to funguje prakticky, to nevím.

 

Já jsem třeba ještě nedávno prohlašoval, že jestli někdy GC omezím, tak spíš v lovu, než v zakládání. Poslední tak dva měsíce začínám uvažovat o zrušení všech svých keší, ačkoliv to vždy byli moji miláčci. Protože podporovat nějaký finálkařský čůráky (a za tohle si ten BAN klidně odpykám) mě baví čím dál míň. Když se ti pak na eventu do očí chlubí, jak jsou tvoje multiny bezva žlutý tradičky na zaplnění kalendáře, tak mi to bere hodně nadšení, které mám. A jak mi to pomůže v tom boji, abych odpověděl na otázku? Nebudu se muset těmahle kokotama zabývat.

Možná, že mě to bude třeba mrzet, ale člověk si zvykne. Dělat to pro tyhle lidi mě prostě nebaví. Jasan, je pak strašně bezva, když člověku na keš přijde někdo, kd vím, že ji absolvoval a ještě napíše pěkný log. Ale ono těch pěkných logů moc není (na druhou stranu je to možná trochu dobře, protože to bych nedělal nic jiného, než četl logy  :D )


  • 1

#985 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 14:48

V prvním příspěvku se ptám, jak se pozná finálkář a dle tebe jim nahrávám?
........
Jen pro upřesnění. Např. keš Rally Sudety na kterou si troufnu tvrdit by tak, jak ji zamýšlel autor nedalo 19 z 20 lidí zde, mám odlovenou tak jak má být, tak si nech řeči laskavě od cesty. A taky by to šlo jít jen na finále.

Teď tomu trochu nerozumím - Tvůj odkaz Ti vede na profil Rozic, který je autorem keše Rally, kterou píšeš, zes ji odlovil tak, jak se má. Ve FI logu píše skliba, že keš odlovil s Rozicem při kontrole keše, což tedy za standardní odlov nepovažuji.

No a v samotném archivačním logu owner? obviňuje jednak stavaře, že keš zničili úmyslně, aniž by měl dukaz, a archivaci odůvodnuje tím, že si ji kačeři neváží, což mi silně evokuje to, jaký mají vztah ke keším finálkáři.


Tak mi to moc nesedí k tomu, co tady v diskuzi píšeš. Můžeš mi tohle prosím objasnit?

Diky

https://www.geocachi...ache_logs_table
“Po zralé úvaze dávám keš do archivu. Původně jsem to chtěl udělat začátkem léta, ale nakonec jsem si to rozmyslel a chtěl nechat keš běžet. Kdyby opět nebylo lidí, kteří si neváží cizí práce, tak keš funguje doteď. Bohužel v místě finálky vznikla navíc "dráha" pro cyklisty a její stavbaři ji pravděpodobně úmyslně zničili.”

https://www.geocachi...ba-ef02448a371f
Sklibaa: Nalezeno společně s Rozicem při kontrole keše. Pravděpodobně poslední nález před údržbou.

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 08 únor 2019 - 14:51

  • 3

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#986 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 15:39

Mezi tebou a Sklibou není zásadní rozpor, jenom drobný rozdíl - ty ještě žiješ v naději, že jde svět předělat, zatímco Skliba už pochopil, že se to nestane. Historie celého světa mu dává za pravdu, bohužel...

 

Raději budu žít v naději, jako Allik team, že to není tak hrozné, abych mohl i dál zakládat keše a mít radost z lovení (i ze zakládání), včetně toho, že budu říkat, že se mi nepravosti nelíbí (a bojovat tím s větrnými mlýny), než depresivně si říkat, že to nemá cenu, vzdávat to (zakládání, později i lovení).

I proto si stále myslím, že je lepší škrtnout sirkou, než nic nedělat. A i když si třeba popálím prsty (zde, že mi někteří budou oponovat, jak jsem špatný, že si dovolím upozornit na nepravosti), i dál to budu dělat s nadějí, že alespoň u jednoho člověka to přiměje k zamyšlení, že podvádění není v geokešingu to pravé...


  • 8

#987 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 15:48

Teď tomu trochu nerozumím - Tvůj odkaz Ti vede na profil Rozic, který je autorem keše Rally, kterou píšeš, zes ji odlovil tak, jak se má. Ve FI logu píše skliba, že keš odlovil s Rozicem při kontrole keše, což tedy za standardní odlov nepovažuji.

No a v samotném archivačním logu owner? obviňuje jednak stavaře, že keš zničili úmyslně, aniž by měl dukaz, a archivaci odůvodnuje tím, že si ji kačeři neváží, což mi silně evokuje to, jaký mají vztah ke keším finálkáři.


Tak mi to moc nesedí k tomu, co tady v diskuzi píšeš. Můžeš mi tohle prosím objasnit?

Diky

https://www.geocachi...ache_logs_table
“Po zralé úvaze dávám keš do archivu. Původně jsem to chtěl udělat začátkem léta, ale nakonec jsem si to rozmyslel a chtěl nechat keš běžet. Kdyby opět nebylo lidí, kteří si neváží cizí práce, tak keš funguje doteď. Bohužel v místě finálky vznikla navíc "dráha" pro cyklisty a její stavbaři ji pravděpodobně úmyslně zničili.”

https://www.geocachi...ba-ef02448a371f
Sklibaa: Nalezeno společně s Rozicem při kontrole keše. Pravděpodobně poslední nález před údržbou.

 

Rallye Sudety je jiná keš, to je tato keš: GC1XCCZ. To je trochu jiná liga. Sám jsem ji nedal tak, jak by se měla - přesně po trase, ale po částech (když jsem do kraje jezdil na tábory + při dalších výletech). Ovšem ty trasy znám z dob, kdy jsme ty cyklotrasy s tátou tam mapovali a na kole to je často nesjízdné pro normálního člověka :-). Po trase jsem občas vedl kolo i dolů :-).

 

Rally Trutnov končila u motokrosové dráhy, takže předpokládám, že ti stavebníci byli ti, co tam upravovali tu dráhu...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 08 únor 2019 - 15:52

  • 0

#988 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 15:51

Taky nejsem rád, když mi na wigu, které jsem připravoval čtvrt roku a vyžaduje minimálně hodinu k odlovu, přistane log "Dík za keš" nebo "TFTC". Ale těžko s tím něco udělám. Občas se ale objeví dlouhý log, tak jsem rád alespoň za něj, zvlášť když se dozvím, že ta keš lovcům něco dala.


  • 0

#989 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 16:48

Rallye Sudety je jiná keš, to je tato keš: GC1XCCZ
......
Rally Trutnov končila u motokrosové dráhy, takže předpokládám, že ti stavebníci byli ti, co tam upravovali tu dráhu...


Ale Rallye Sudety žádnej Sklibaa neodlovil :D
Nicméně pořád zůstává otázka, proč předpoklad, že je log od finálkáře, je špatně, ale předpoklad zničení keše stavařem v pořádku...
A získání finálky letterboxu (i když od ownera), aniž bych si ho prošel, by mê asi taky nebavilo.....
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#990 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 17:26

Ale Rallye Sudety žádnej Sklibaa neodlovil :D
Nicméně pořád zůstává otázka, proč předpoklad, že je log od finálkáře, je špatně, ale předpoklad zničení keše stavařem v pořádku...
A získání finálky letterboxu (i když od ownera), aniž bych si ho prošel, by mê asi taky nebavilo.....


Plavciku, jen si pomotal dvě keše co spolu nesouvisí. Rally Sudety je jiná než Rally Trutnov. Bavím se o Rally Sudety, u Rally Trutnov jsem owner, takže nebudu lovit vlastní keš. Nick Skliba zde je jen profil spolulovce, který používám, abych mohl být v diskuzi, jiná možnost není.

Rally Sudety - odlov Rozicem, který ji dal tak jak autor zamýšlel, jen pro ukázku toho, že byl podezříván pro jiný názor, že patří ke skupině Y

Rally Trutnov - owner keše
  • 0

#991 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 18:46

...Nicméně pořád zůstává otázka, proč předpoklad, že je log od finálkáře, je špatně, ale předpoklad zničení keše stavařem v pořádku.....


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#992 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 18:54

A ještě si dovolím jednu doplňující otázku. Jsi Rozic, ale protože máš moderované příspěvky, používáš zde na gc.cz nick jiného, existujícího kačera, Skliby, je to tak?
  • 2

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#993 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 19:27

A ještě si dovolím jednu doplňující otázku. Jsi Rozic, ale protože máš moderované příspěvky, používáš zde na gc.cz nick jiného, existujícího kačera, Skliby, je to tak?


Si segnor. :)
  • 0

#994 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 19:59

A to ti přijde úplně v pořádku, a žádnou levárnu v tom nevidíš?

 

To moderování ti někdo nenadělil jen tak pro zábavu. Není pravda, že bys kvůli tomu sem nemohl psát. Pouze tvoje příspěvky prochází schvalováním. Místo toho, abys svůj trest s pokorou přijal a snažil ses dokázat, že ti mohou moderování zrušit, rozhodl ses to očůrat a píšeš z jiného účtu.

 

Bohužel, i toto je pěkná "nepoctivost".


  • 0

#995 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 20:28

A to ti přijde úplně v pořádku, a žádnou levárnu v tom nevidíš?

 

To moderování ti někdo nenadělil jen tak pro zábavu. Není pravda, že bys kvůli tomu sem nemohl psát. Pouze tvoje příspěvky prochází schvalováním. Místo toho, abys svůj trest s pokorou přijal a snažil ses dokázat, že ti mohou moderování zrušit, rozhodl ses to očůrat a píšeš z jiného účtu.

 

Bohužel, i toto je pěkná "nepoctivost".

 

Víš, problém je v tom, že příspěvky, které nejsou proti pravidlům, ani OT mi schváleny nebyly a důvod moderování byl taktéž velmi podivný. 

Pokud gc.cz funguje tak, že za moderováním se skrývá "uklizení", nebo zákaz psaní, holt si lidé musí najít jiný způsob. A kdybych se chtěl skrývat, rozhodně si nevyplním profil na gc.com.

Ale to už jsme trochu OT a k finálkaření to nepatří, nebo ano? 


  • 1

#996 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 20:34

Jsi ve vláknu o nepoctivcích. Jak tu bylo řečeno, nepoctivec se může rozkrájet, aby svou nepoctivost nějak omluvil.


  • 1

#997 Sklibaa_1

Sklibaa_1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 20:37

Nepoctivec na gc.cz, větší plíva než finálkář.  :D  

Ale ano, jsem, pokorně se klaním a čekám, až budu na seznamu ne X ani Y, ale Z, tedy ti, kteří padli z nebes gc.cz.  :D


Tento příspěvek byl upraven od Sklibaa_1: 08 únor 2019 - 20:38

  • 0

#998 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 20:40

Víš, problém je v tom, že příspěvky, které nejsou proti pravidlům, ani OT mi schváleny nebyly a důvod moderování byl taktéž velmi podivný. 

Pokud gc.cz funguje tak, že za moderováním se skrývá "uklizení", nebo zákaz psaní, holt si lidé musí najít jiný způsob. A kdybych se chtěl skrývat, rozhodně si nevyplním profil na gc.com.

Ale to už jsme trochu OT a k finálkaření to nepatří, nebo ano? 

Tohle je úplně mimo, ale reakce je nutná. Poté smažu. / i případné připomínky na moji odpověď a vlastně i ten nad tímto/

Ale no tak, o čem jsi psal a nebylo ti to schváleno? Ve frontě moderování ani nikde jinde nic jiného není. Na SZ jsem ti odpověděl. Ty zveřejňovat nebudu. A patrně přibude na jiný seznam než X nebo Y i nick Sklibaa_1. Kvůli čemu, to jsem ti už napsal. 


  • 0

#999 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 20:57

Víš, problém je v tom, že příspěvky, které nejsou proti pravidlům, ani OT mi schváleny nebyly a důvod moderování byl taktéž velmi podivný. 

Pokud gc.cz funguje tak, že za moderováním se skrývá "uklizení", nebo zákaz psaní, holt si lidé musí najít jiný způsob. A kdybych se chtěl skrývat, rozhodně si nevyplním profil na gc.com.

Ale to už jsme trochu OT a k finálkaření to nepatří, nebo ano? 

 

Pokud nesouhlasis s moderovanim, urcite si to muzes s moderatorem "soukrome" vyrikat. Pokud nesouhlasis s pravidly fora (podle kterych se i moderuje), je legitimnim chovanim do fora neprispivat. Tve vysvetleni tedy povazuji za vymluvu a ne za zduvodneni podvodu.


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1000 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2019 - 23:00

Jistě jste zaznamenali snahu trošku tohle fórum rozjet jiným směrem.. no, vydželo to tu týden a dalších 14 dní tu opět jede nepoctivci, geodeprese, challege s těmi samými lidmi. Jako nedivme se, že se geocaching.cz stává neatraktivním pro běžné návštěvníky... zase jsem kousek pročetl a padá na mně žal...


  • 4




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka