Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1846 odpovědí na toto téma

#1121 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2019 - 19:59

Jo. Protože ajťáci vidí do listingů už před publikací.

To myslíš vážně? Taky jsem u několika svých mysterykeší měl silné podezření, že se někdo dostává k finálním souřadnicím. Možná zná heslo pro reviewery (?), případně se dostane do GeoChecku. Kdysi jsem omylem udělal chybu ve vzorcích (resp. jsem při jejich odvozování něco spletl), takže by poctivý řešitel keš najít nemohl - ale ona přesto byla nalezena na místě, kam jsem ji uložil. A to velice brzo po zveřejnění! Bohužel se to dokázat dodatečně nedá.

Máte někdo taky takové podezření?


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 09 červenec 2019 - 20:03

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#1122 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2019 - 20:17

U již zmíněné keše GC7W4D0 píše že loguje zkratkou MT a už i SK-MT, takže potažmo řečeno, zatahuje do svých podvodů už i Slovensko. Tyhle jeho logy pomocí zkratek ať už v LB jsou nebo ne, bych okamžitě mazal a ať si Jonea vyhrožuje jak chce a čím chce.

 

wpk.jpeg


  • 0

#1123 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2019 - 21:05

To myslíš vážně? Taky jsem u několika svých mysterykeší měl silné podezření, že se někdo dostává k finálním souřadnicím. Možná zná heslo pro reviewery (?), případně se dostane do GeoChecku. Kdysi jsem omylem udělal chybu ve vzorcích (resp. jsem při jejich odvozování něco spletl), takže by poctivý řešitel keš najít nemohl - ale ona přesto byla nalezena na místě, kam jsem ji uložil. A to velice brzo po zveřejnění! Bohužel se to dokázat dodatečně nedá.
Máte někdo taky takové podezření?


Na eventu se o tom mluvilo v souvislosti s FTF. Jistí kačeři se v brzké době po publikaci nacházeli u keše relativně daleko od domova, někteří opakovaně. Proto přišla v úvahu možnost, že existuje nějaká díra v systému.
  • 0

#1124 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2019 - 21:10

Ano, mám takové podezření.
  • 0

#1125 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2019 - 7:09

Jo. Protože ajťáci vidí do listingů už před publikací.

 

Považuju se za FTFkaře a současně taky za ajťáka, ale o tomhle jsem nikdy neslyšel. Ten jejich systém je samozřejmě děravý, ale na něco, co by umožňovalo vidět listing před publikací, to mi přijde i na ně moc. To samozřejmě neznamená, že by to existovat nemohlo. Aktuálně vím o dvou chybách, které mohou dát šanci někomu najít keš dříve, než bude publikována, ale to by nevypadalo tak, že je někdo na místě hned po publikaci. Nebo by tam musel jezdit při každé aktivitě reviewera. Obě ty chyby jsem do GS psal, ale s oběma si vytřeli víte co.

 

Ne vždy tyhle podivné nálezy musí být podvody. Pro spoustu hráčů je třeba nepochopitelné, že si ftfkař při první aktivitě reviewera předjede na výhodné postavení, třeba blízko exitu, kde pak čeká třeba hodinu. Někteří třeba v případě očekávaných publikací například v rámci adventních kalendářů si předjedou takhle vždy před :00 a :30 a proto jsou všude rychleji než ti co startují z gauče.

 

Neříkám, že se nedá podvádět, ale osobně vždy dávám přednost presumpci neviny, než budu mít alespoň 99 % důkaz. Dříve jsem takhle taky uvažoval a podezíral ftfkaře z podvádění, ale byla to chyba.

 

Spíš se nám teď v ČR rozmáhají dva nešvary. První je chlubení se, ať už na eventech nebo na sociálních sítích. Někdy autoři v dobrém rozmaru utrousí, že zrovna nakoupily dvacet PETek. Nedávno jsem v logu jednoho autora četl, že si potřeboval odpočinout od celovíkendového zakládání keší (ten autor je znám přibližným počtem a lokalitou, místo jsem trefil na 5km, akorát publikace v 01:00 mi nějak utekla). Druhým nešvarem jsou pozvánky od autora na větší série. Ono i u jednotlivých keší je to opruz, ale u větší série, když se tam sejde na startu sejde čirou náhodou deset lidí ve stejnou chvíli, to je prostě smutné.


  • 4

#1126 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2019 - 7:14

Byla taková možnost. Jeden takto předpublikačně našel všechny keše ze série. Pak ale na to udělal i mysterku, tj. prozradil jak na to. Postup byl tak složitý, že bych ho hromadně nikdy nechtěl dělat a už to zřejmě dávno ošetřili. A neumožnil vidět listing, jen souřadnice, přibližně a bez rozlišení typu. Ten preFFkař měl situaci jednodušší, že šlo o sérii a tak kódy šly po sobě.


  • 0

#1127 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2019 - 8:48

Mně jeden owner řekl, že si mám hlídat publikaci. A potvrdil mi přibližnou lokalitu. Jel jsem tam před publikací, zapsal jsem se někde čtvrté místo. Když vyšla, tak někdo napsal do logu, že jsou tam dva předpublikační nálezy.
  • 0

#1128 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2019 - 9:21

Já mám také podezření. Chtěl jsem publikovat neřešitelnou mysterku a čekat, kdo ji najde. Ale to by revírník určitě nepustil.

Reviewera obvykle nezajima resitelnost mysterky, v pohode bys to pres nej dostal. Spis je to prasarna z pohledu tech normalnich lidi co se pokusej to lustit. Kdybych zjistil ze jsem mesic lustil vec ktera byla umyslne publikovana jako neresitelna, byl by to tvuj konec. To je jedna z nejvetsich prasaren co vubec muze owner udelat. Ale celkem nic ti nebrani udelat mysteku se dvema finalkama. Jedna na souradnicich co jdou vylustit, ale nejsou na oficialnim final WPT, druha na souradnicich ktere sice nijak vylustit nejdou, ale zato jsou na final WPT. Tohle by se sice taky nemelo, ale nikoho tim neposkodis a kdyz si sam ohlidas kolize a das to nekam kde to nevadi, nemelo by to zadnej prusvih zpusobit. Kdo vylusti tak se zaloguje, kdo zfinalkari pres reviewrovsky ucet se taky zaloguje, akorat jinam. Pak jen kontrolujes kdo je kde zapsanej. Je to pekna taskarice a muzes se pri trose stesti dockat zajimavejch veci.


  • 8

#1129 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2019 - 10:26

Já mám také podezření. Chtěl jsem publikovat neřešitelnou mysterku a čekat, kdo ji najde. Ale to by revírník určitě nepustil.

 

Tohle opravdu nedělej, protože stále ještě pár lidí luští a ty bys hodně naštval. Varianta, co psal Modrák, je samozřejmě pěkná. Jen by vyžadovala pečlivou údržbu obou keší :)

Nejlepší ochrana pro keš stejně je dostatečná vzdálenost od parkoviště (a od Prahy). Pro jednu, byť zajímavou keš, někde v tramtárii, pojede jen ten, kdo o ni má zájem. A na ty ostatní "zájemce" (jako třeba Jonea) stačí občasná kontrola logbooku v keši a mazání nepoctivých logů. A pak je celkem jedno, jestli souřadnice někam utekly nebo je někdo má přes díru v systému nebo reviewerský login. To ho totiž ke keši nedonese.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 10 červenec 2019 - 10:51

  • 1

#1130 Kuníkové

Kuníkové

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2019 - 16:24

Nenasel jsem jsem tradicku, tak jsem se tam vyfotil a mam FTF. On to hraje jako waymarking :-D Uz ani pytliky nerozhazuje.


.... Rozhazuje.... https://www.geocachi...e8-5448f9d0cbf9
  • 1

#1131 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2019 - 19:03

Pěknej bordel tam udělal. Po jeho návštěvě někdo loguje FI a někdo DF. Hlavně když tam přijde nakej nováček a vidí jeho se 100t nálezy, tak si řekne, že je to normální a dá taky FI.
  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#1132 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2019 - 9:17

Já mám také podezření. Chtěl jsem publikovat neřešitelnou mysterku a čekat, kdo ji najde. Ale to by revírník určitě nepustil.

 

Udělej opravdu těžkou mysterku. Já mám docela obtížnou a pro většinu lidí víceméně neschůdnou mysterku a zatím na finálkách není (po měsíci a půl).


  • 0

#1133 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2019 - 11:04

Neřešitelnou mysterku kdysi udělali sami RW aby chytili někoho, kde se naboural do RW účtu. Nevím, jestli se chytil.


  • 2

#1134 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2019 - 11:33

Neřešitelnou mysterku kdysi udělali sami RW aby chytili někoho, kde se naboural do RW účtu. Nevím, jestli se chytil.

Viz http://wiki.geocachi...ého_geocachingu datum 2012 červenec,


  • 0

#1135 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2019 - 12:43

Jéje, ono už je to 7 let, co se chroustal chřástal? Nějak to letí.


  • 0

#1136 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2019 - 13:51

Tak jsem dnes chtěla ulovit jednu earthku. Chyběla informační tabule dle které se měly zasílat odpovědi. Dala jsem DNF, ale jinak se vesele loguje FI. Jak v takovém případě logujete?
  • 0

#1137 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2019 - 13:58

Tak jsem dnes chtěla ulovit jednu earthku. Chyběla informační tabule dle které se měly zasílat odpovědi. Dala jsem DNF, ale jinak se vesele loguje FI. Jak v takovém případě logujete?

napíšu ownerovi o situaci a pokud nereaguje loguju FI s fotkou.


  • -1

#1138 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2019 - 14:28

Tak jsem dnes chtěla ulovit jednu earthku. Chyběla informační tabule dle které se měly zasílat odpovědi. Dala jsem DNF, ale jinak se vesele loguje FI. Jak v takovém případě logujete?

 

Přesně jak psali kolegové a taky bych ke keši poslal Need Maintenance nebo když je owner již neaktivní, tak Need Archive. Protože i EC je třeba udržovat.


  • 2

#1139 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2019 - 21:21

napíšu ownerovi o situaci a pokud nereaguje loguju FI s fotkou.


Takže logujes FI,aniž by jsi dodržel pravidla......
  • 0

#1140 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2019 - 21:25

napíšu ownerovi o situaci a pokud nereaguje loguju FI s fotkou.


A máš z takového FI radost?
  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Bing (1)

Reklama