Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1843 odpovědí na toto téma

#1181 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2019 - 17:01

Ja myslim, ze je dost podivne uz jen to, ze ho to napadlo a ze to taky udelal.


  • 12

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1182 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2019 - 6:42

Statistiky a challenge dávají i dříve celkem poctivým lidem dobrou motivaci k nečistostem. Nějaký bod mi za podvádění nestojí. Ale tady nešlo o nějaký bod, potřeboval jsem do svého n-náctého matrixu, potřeboval jsem do kalendáře, potřeboval jsem do streaku, potřeboval jsem žlutou regularku, potřeboval jsem x-desát mysterek za měsíc...


A právě tohle stále nechápu. Hraji pro svou zábavu a radost, takže si vybírám jen to, co mě baví a co je pro mě momentálně reálné...Hra, je to hra, tak co takhle blbnout?

Že by si někteří (nejen, ale především) pánové fakt potřebovali stále něco dokazovat a poměřovat? Životní zkušenost mi říká, že ti opravdu dobří to nemají zapotřebí a jedou si dál v pohodě čistě.
Doufám, že mi zůstanou iluze alespoň o pár mohykánech, kterých si vážím. Vyjmenovávat je nebudu, jen když o nich přemýšlím, tak zase tak málo jich není a jsou mezi nimi i docela mladí kluci, což je do budoucna šance. Jo, není nad to, vědět, kdo je kdo a podle toho si vybírat společnost. ;-)
  • 3

#1183 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2019 - 18:41

a třeba takový modrák dokáže někoho obviňovat neoprávněně nebo neprokazatelne z podvodu, ale nemá na to, aby se omluvil. A teď do mne, uminusujte si mne

 

Náhodou jsem narazil na tvou koncentraci logů na earthkeších ze dne 16. července 2019 (přirozeně všude bez fotek, i když třeba u GC1ZJBE je vyžadována. Nemusí na tom být nic divného, prostě jsi mohl poslat odpovědi až za delší období a zalogovat to najednou a ne v den návštěvy. Ale zkopírovat odpovědi z finálkového serveru by snad tolik práce dát nemělo, ne? Ale že ty, který normálně luxuješ vše, co najdeš cestou a na co jsi sehnal souřadnice, nemáš keše minimálně v okolí dvou zalogovaných EC kolem kterých jsi navíc při návštěvě místa musel projít, to mě překvapuje. Vybírám tedy dva exempláře ze seznamu zahrnující trasu z Olomouce přes Středočeský kraj do Jihočeského kraje. Akorát to nesedí s tím Libercem předtím a Prahou druhý den, ale nevadí.

 

EC Semin dune GC6CCXM (log) a nedaleká tradička GC5TVAR bez logu

EC Naleziste zkamenelin GC1ZJBE (log) a tradička cestou tam GC64ZF9 bez logu

 

Ne že by se mi nikdy nestalo, že nějakou keš cestou vynechám. Dokonce se to teď stává často, když jedu výhradně pro něco konkrétního, co mě zajímá a vše ostatní ignoruji. Že se u EC nefotíš, proti tomu nelze nic namítat, fotky na většině povinné nejsou. Ale tím, že se stydíš, to není, v galerii fotky máš. Takže mám opravdu dost velké pochybnosti o tvých nálezech na EC a jsem zvědavý na vysvětlení. Přestože zaznívají i názory, že stačí zaslat odpovědi, tak logování FI na EC bez návštěvy místa je naprosto stejný podvod jako nezapsání se do logbooku a logování FI u keše s krabičkou.


  • 3

#1184 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2019 - 22:40

O víkendu jsme vymysleli takovou zajímavou hru. Nakreslím si mřížku 9x9. Když dostanu chuť, udělám do nějakého políčka mřížky křížek. A když mám všechna políčka vyplněna, mám z toho dětinskou radost. Dají se vymyslet i jiné varianty, třeba větší mřížka 31x12, 100 křížků do jednoho políčka, apod.

Že je to naprosto stupidní hra? No vidíte, a přesto ji hromada kačerů (či spíše "kačerů") hraje a ještě si myslí, jací jsou to borci.


  • 3

#1185 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2019 - 6:40

bejcci - bohuzial pokial ja viem, tak podmienka na EC je zvycajne iba poslat odpovede, takze podmienky splnil. Podmienka na tradicke je zapis v logbooku. Tiez s tymto postupom ale nesuhlasim, ale vychcanci cu vsade a s tymto sa lahko vybabre. Dokonca aj virtualky, kde netreba poslat ani odpoved a pridat ani fotku, aj take som videl (z tych najstarsich). To sa potom lahko loguje nepoctivcom


  • 0

#1186 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2019 - 8:02

Tak s těmi podmínkami je to už zase jinak. Pokud je to napsáno v listingu (že je povinná fotka), je možné požadovat i fotku, zmiňovalo se to zde někde i na fóru, že GS tuto možnost opět povolil


  • 0

#1187 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2019 - 9:50

O víkendu jsme vymysleli takovou zajímavou hru. Nakreslím si mřížku 9x9. Když dostanu chuť, udělám do nějakého políčka mřížky křížek. A když mám všechna políčka vyplněna, mám z toho dětinskou radost. Dají se vymyslet i jiné varianty, třeba větší mřížka 31x12, 100 křížků do jednoho políčka, apod.

Že je to naprosto stupidní hra? No vidíte, a přesto ji hromada kačerů (či spíše "kačerů") hraje a ještě si myslí, jací jsou to borci.

 

Je fajn, že jsem se dozvěděl, že jsem "kačer" a myslím si o sobě, že jsem borec. Opravdu Vláčku nevím, proč máš potřebu urážet ty, co holt hru nehrají jen tak, ale vybírají si keše, které se jim hodí do nějaké podle tebe stupidní tabulky. Mnohdy jsou to opravdu pěkné keše nebo na prima odlehlých místech. Ale máš pravdu, jsem trubka. Protože kdybych jen klikal nálezy a nezdržoval se zjišťováním odpovědí, luštěním a návštěvou míst, určitě bych ty tabulky měl mnohem hezčí a lépe zaplněné. 

Je tu vlákno o tom, jak se hra nehraje zcela fér a postupně zjišťuji, že je to vlastně jedno. Tak z toho někdo dělá online hru s klikáním na ikonky. No a co. Sakra, někdo na to upozornil. To je moralista, sám určitě podvádí. No dobře, tak těch pár nálezů smažu a všechno dobrý, ne? Prostě s poctivostí ne nejdál dojdeš, ale leda pojdeš.


  • 1

#1188 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2019 - 10:08

Dan Škareda napsal/a 12 Srp 2019 - 09:38:snapback.png

Z pravidel nerozumím tomu, zda owner EC či VC si může určovat, který osobní předmět k vyfocení to musí být (protože foto pouze osoby bez alternativ podle mne nelze požadovat). Co myslíte?

 

U nových virtuálek z letošního roku je v pravidlech napsáno, že  lze požadovat (je tam i co požadovat nelze)

- Fotku kačera na místě, nesmí být vyžadován obličej
- Fotku osobního předmětu na místě. Například trekovatelný předmět nebo lísteček se jménem
 
EC je to napsáno obecně
Je možné požadovat fotku kačera nebo nějakého osobního předmětu jako důkaz návštěvy místa. Je nutné akceptovat i nějaký osobní předmět pro ty, co se nechtějí fotografovat. Fotka musí být pouze doplněk, nikoliv jediná podmínka.
 
Nemůžeš tedy po někom chtít, aby se fotil přímo on. Fakticky jsou buď kačeři, co se bez problémů vyfotí nebo kačeři, co vždy fotí něco a dělají to tak, že je poznat, že jsou to oni. A pak kačeři, co budou vymýšlet, jak podmínky obejít, aby si mohli zapsat ten další bodík. Ale stále je ta hra založená na důvěře a docela to funguje. Ti, co podvádí, to už většinou dělají systematicky, ojedinělé excesy jsou spíše výjimkou nebo omylem.

  • 1

#1189 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2019 - 10:20

bejcci: pochopil jsem Vláčka tak, že se opřel do nepoctivců, kteří si pro doplnění třeba 9 * 9 tabulky něco zalogují doma z křesla, aniž by keš skutečně odlovili.


  • 7

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1190 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2019 - 10:24

Taky jsem Vláčka pochopil takto. Statistiky sleduji, taky jsem sledoval, jestli zvládnu vyplnit matrix, nebo každý den v roce kešku, ale jeho příspěvek mě tedy rozhodně neurazil...


  • 0

#1191 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2019 - 10:51

Já jsem si to vyložil jinak. Ale pokud jsem to špatně pochopil, tak se Vláčkovi omlouvám.


  • 0

#1192 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2019 - 12:10

Vláček se vyjádřil velmi netaktně.
Přestože mi matrixy a challenge také nic neříkají, nenapsal bych "stupidní hra" a "...myslí, jací jsou to borci", protože by se to mohlo nepříjemně dotknout lidí, kteří tím, že si vybarvují políčka nikomu a ničemu neškodí (pokud vybarvují poctivě).


  • 2

#1193 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2019 - 13:59

Opravdu Vláčku nevím, proč máš potřebu urážet ty, co holt hru nehrají jen tak, ale vybírají si keše, které se jim hodí do nějaké podle tebe stupidní tabulky.

 

To jsi mě nepochopil - v popisované hře se žádné keše nenavštěvují.

Nějaké tabulky/challenge si taky plním, zejména ty, které jsou inspirací k hezkým výletům, a jsem za ně rád.


  • 2

#1194 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2019 - 22:33

To jsi mě nepochopil - v popisované hře se žádné keše nenavštěvují.
Nějaké tabulky/challenge si taky plním, zejména ty, které jsou inspirací k hezkým výletům, a jsem za ně rád.

V tom případě omluva za palec dolů.
  • 0

#1195 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2019 - 21:47

Hmmm..... že by opravdu našel....

GC1TGWW

12345.jpg


  • 0

#1196 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2019 - 4:53

Ale houby, nad tím nemá cenu ani spekulovat.
  • 0

#1197 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2019 - 6:36

Od Tomyho to byla bezpochyby ironie.

 

Kdyby ten dotyčný aspoň hrál (nebo "hrál") jen sám za svůj nick jako běžný anonym a nedělal ostudu tím hrdým hlášením se k Brnu a republice...


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 03 září 2019 - 6:36

  • 4

#1198 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2019 - 6:44

Když už tvrdí, že ten mokrý logbook vyfotil, tak bych se, být ownerem, té fotky dožadoval. (Ale tady se, myslím, při logování upsal v kódu cache a vůbec se nedíval, co že to loguje.)


  • 2
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#1199 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2019 - 17:06

:-) Udělala jsem si PrtSc keše, protože se dotyčný včera prihlasil na event,kde mám také být. Pokud se ukáže, klidně se ho zeptám! ;-)
  • 0

#1200 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2019 - 11:34

https://www.geocachi...l=adam609g&sc=n


Velice divné v jednon dnu byl v kanadě v rusku,v severni africe v bosně a hercegovině a u me keše v Zidlochovicich,log jsem mu hned po zjisteni smazal......

Tento příspěvek byl upraven od Turysta10: 22 září 2019 - 11:35

  • 3




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama