Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1844 odpovědí na toto téma

#1361 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 11:26

Jo, je to tak, DNF = nenašel jsem. Píšu, jak to vidím já. Po každém DNF je nutno se podívat, co ten člověk vlastně napsal a případně reagovat. Takže z hlediska ownera zpráva ...už jsem neměl dost času,... nebo ...neměl jsem potřebnou pomůcku... nic neříká, proto když už něco takového píšu, píšu WN. Ale lepší je napsat alespoň něco, hlavně u keší méně navštěvovaných, jinak owner ví houby.


  • 0

#1362 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 11:53

DNF je nenašel jsem z jakéhokoliv důvodu. A je vcelku jedno, jestli jsem měl málo času, neměl jsem pomůcku a nebo tam opravdu keš není. Prostě jsem ownerovi napsal, že jsem keš nenašel a on ať si s tím dělá co chce. :-) Když se jako owner dozvím, že se snažil a nenašel, tak zbystřím. Pokud je to podruhé začnu to řešit. Minimálně hodím dočasně nedostupná a do textu připíšu možná tam je. Na druhou stranu, abych se rozepisoval o tom, jak jsem hledal a kde jsem hledal a proč ...... to velmi významně převyšuje rámec mé ochoty. Většinou totiž z DNF logu žádnou radost nemám. Ono by docela stačilo, aby přišlo jen DNF bez ničeho dalšího "aby člověk věděl".


Tento příspěvek byl upraven od None: 21 říjen 2019 - 11:54

  • 0

#1363 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 14:01

Byli jsme na dovolené v Chorvatsku. Nedaleko byly série letterboxů (tradiček, v kterých bylo občas razítko) a tak jsem si dvakrát půjčil kolo a jel se projet (cestou bylo i pár tradiček na pěkných místech). Zíral jsem, jak na činnost autorů (po prvním problému archiv, často bez nutnosti, takže keš normálně k dispozici a našel jsem je po studiu logů i po roce od posledního logu), jinde po pár měsících nenalezená...

Co víc jsem ale zíral na některé keše "v provozu", kde na místě už určitě nebyly několik měsíců, lidé zřídka kdy logovali DNF, ale většinou FI log s tím, že "nenašli". :-(

GC7AEE2 nebo GC7AEBX. Nenašel jsem jich víc, ale u těch ostatních si nejsem tak jistý, protože tam všichni ostatní "našli".

Docela mě dostalo, že u jedné bylo DNF od kačera, který měl pár desítek nálezů. FI s tím, že "nenašli" byly většinou od kačerů, kteří měli mnoho tisíc nálezů...

Ahoj, jednu co jmenuješ jsem odlovil. 
Začátkem července tam ještě byla- jen jsem se ohnul k zemi a za kamenem našel.
Já si odlovil jen část, a jen ty co byly zapnuty- a ne všechny jsem našel.
 

Ale je pravda, že celá série jde do kopru, owner se nestará, nekomunikuje.
Takže toto jsou naprosto nehlídané logy. 


  • 0

#1364 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 14:02

DNF je nenašel jsem z jakéhokoliv důvodu. A je vcelku jedno, jestli jsem měl málo času, neměl jsem pomůcku a nebo tam opravdu keš není. Prostě jsem ownerovi napsal, že jsem keš nenašel a on ať si s tím dělá co chce. :-) Když se jako owner dozvím, že se snažil a nenašel, tak zbystřím. Pokud je to podruhé začnu to řešit. Minimálně hodím dočasně nedostupná a do textu připíšu možná tam je. Na druhou stranu, abych se rozepisoval o tom, jak jsem hledal a kde jsem hledal a proč ...... to velmi významně převyšuje rámec mé ochoty. Většinou totiž z DNF logu žádnou radost nemám. Ono by docela stačilo, aby přišlo jen DNF bez ničeho dalšího "aby člověk věděl".

DNF myslím je právě ten případ, kdy jsem hledal a nenašel a měl by být pro ownera signálem, že něco nemusí být v pořádku. Že jsem nenašel, protože se kolem cache motali mudlové, nebo jsem cache viděl tak vysoko na stromě, že jsem se tam neodvážil vylézt, není pro ownera zrovna důležitá informace.


  • 3
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#1365 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 14:14

DNF myslím je právě ten případ, kdy jsem hledal a nenašel a měl by být pro ownera signálem, že něco nemusí být v pořádku. Že jsem nenašel, protože se kolem cache motali mudlové, nebo jsem cache viděl tak vysoko na stromě, že jsem se tam neodvážil vylézt, není pro ownera zrovna důležitá informace.

Pro ownera rozhodně NE.
Ovšem pro mne jako lovce, který má logy jako nějakou svoji historii, ANO.
Proto ve všech těch tvých vypsaných případech loguji DNF.
 


  • 4

#1366 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 17:38

Pro ownera rozhodně NE.
Ovšem pro mne jako lovce, který má logy jako nějakou svoji historii, ANO.
Proto ve všech těch tvých vypsaných případech loguji DNF.
 

 

souhlas, taky loguji DNF když ke keši nevylezu (nebo aspon WN), abych si to pamatoval na příště a znova tam nechodil :-)


  • 2
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#1367 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 18:07

DNF = Do not found = nenašel jsem. Nic víc.

 

Nepleťte si DNF s NM.

 

NM - Need Maintenace, potřebuje údržbu, čili něco s keší není v pořádku. A klidně jsem ji i mohl najít ...


  • 1

#1368 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 18:29

Jako owner taky nechápu DNF log na mých T5 keších. 
Přijde kačer pod strom a podívá se, že T5 keš je skutečně až nahoře v nějakých 10-15m a skutečně tam nevyleze, křídla nevlastní a možná nějaký malinkatý skládací žebřík je taky na parádu, dostanu o tom DNF log, proč?

Já vím, že je keš nahoře a nedosáhnu na ni, stejně tak když jdu na T5 (pominu-li některé rakouské) předpokládám (přečtu si to i v listingu), že budu potřebovat lano a pár pomůcek.

 

Taky nebudu logovat DNF třeba na podvodních keších, když nemám výbavu a zkušenosti abych se tam potopil ...


  • 1

#1369 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 19:25

Jako owner taky nechápu DNF log na mých T5 keších. 
Přijde kačer pod strom a podívá se, že T5 keš je skutečně až nahoře v nějakých 10-15m a skutečně tam nevyleze, křídla nevlastní a možná nějaký malinkatý skládací žebřík je taky na parádu, dostanu o tom DNF log, proč?

Já vím, že je keš nahoře a nedosáhnu na ni, stejně tak když jdu na T5 (pominu-li některé rakouské) předpokládám (přečtu si to i v listingu), že budu potřebovat lano a pár pomůcek.

 

Taky nebudu logovat DNF třeba na podvodních keších, když nemám výbavu a zkušenosti abych se tam potopil ...

Sice tvoje keš, ale DNF log je toho kterého lovce. Není podstatné proč to nedal, ale že to nedal a kromě jiného mu to na mapě hodí ikonu DNF. Tedy můžeš si postěžovat, co to bylo za vola, ale jinak je ti to houby platné. Přesně takový log mi přišel včera a to tam mám fotku uložené keše. Nikdo listingy tradiček nečte.


  • 1

#1370 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 19:42

DNF beru jako informaci pro ownera, že keš pravděpodobně na místě není.
Pokud bych si chtěla jen zapsat, že jsem neměla dost času na delší hledání apod., píšu WN. Proč zatěžovat ownera DNF, když byl problém na mé straně a ne u keše?

Píšu z tabletu a zase mi rošťák přepisuje slova. Omlouvám se za nesmysly.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 21 říjen 2019 - 19:50

  • 2

#1371 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 19:45

Mininálně jedna kachna listingy tradiček čte.;-)
Se slovy NIKDO / KAŽDÝ bych doporučovala zacházet opatrně. ;-)
  • 6

#1372 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 21:13

Jako owner taky nechápu DNF log na mých T5 keších.
Přijde kačer pod strom a podívá se, že T5 keš je skutečně až nahoře v nějakých 10-15m a skutečně tam nevyleze, křídla nevlastní a možná nějaký malinkatý skládací žebřík je taky na parádu, dostanu o tom DNF log, proč?
Já vím, že je keš nahoře a nedosáhnu na ni, stejně tak když jdu na T5 (pominu-li některé rakouské) předpokládám (přečtu si to i v listingu), že budu potřebovat lano a pár pomůcek.

Taky nebudu logovat DNF třeba na podvodních keších, když nemám výbavu a zkušenosti abych se tam potopil ...


Ale já na T5 jdu s výbavou, ale třeba se mi nedaří dlouho nadhodit. Tak proto napíšu DNF na T5.
  • 2

#1373 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2019 - 23:29

Kachna čtoucí listing jesti výjímkou potvrzující pravidlo :-) Co se týká DNF, navrhuji po vzozu genderových nuancí jednotlivců udělat alespoň 30 základních typů DNF. DNF_NJK   našel jsem kulový, DNF_BTV bylo to vysoko, DNF_OSM ohnul se mi (myslím tím klacek) .... a tak lze rozšířit množinu DNF tak, aby byli uspokojeni všichni. V podobném duchu bych upravil i WN a další typy logů. Dokonce i s FI by se dalo úspěšně pracovat, našel jsem, našel jsem s pomocí, našel jsem se souřadnicema, našel jsem bez zápisu A tady bych ještě blíže specifikoval důvod neexistence zápisu v logu. Owner keše by měl povinnost v listingu jednoznačně definovat množinu povolených zkratek.

Věřím, že s tímto přístupem by vše bylo mnohem jednodušší a owner by nemusel při zápisu "DNF nevylezl jsem , bylo to moc vysoko", přemýšlet, co tím vlastně ten kačer chtěl říct. :-) 


  • 2

#1374 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 5:02

Mozna by bylo dobre udelat novy typ smsjliku, kterym by owneri kesi hodnotili logy. Blijici, jako podekovani za krasny log. :D

 

Ten smajlik by sice zustal zluty, ale nesmal by se. Klidne by stacil takovy  :wacko:


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 22 říjen 2019 - 7:49

  • 3

#1375 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 7:34

Krásná ukázka finálkaření.
Log na cyklo wherigo kešce:
https://www.geocachi...b4-2959c58d88a2


  • 4

#1376 Anas clypeata CZ

Anas clypeata CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 11:15

Sorry za palec dolů u příspěvku # 1373 - to se jen jeden lama-kačer uklikl :-)


  • 0

#1377 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 11:15

Krásná ukázka finálkaření.
Log na cyklo wherigo kešce:
https://www.geocachi...b4-2959c58d88a2

 

Typickej trotl, co jen bere. Sám založeno h...o, o wherigu v obecném logu ani zmínka...


  • 1

brundi
 


#1378 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 12:50

Typickej trotl, co jen bere. Sám založeno h...o, o wherigu v obecném logu ani zmínka...

To je dost částá věc, čtu co dotyčný dělal celý den - kolik T5 má, kolik piv vypil a podobné blbosti, které ownera nezajímají. Upřednostňuji TFTC, to je mnohem přijatelnější.
  • 1

#1379 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 13:35

Já tyhle logy začínám nesnášet. Jako by mu prsty upadly, kdyby napsal Nalezeno raz dva.


  • 0

#1380 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2019 - 14:01

a prave tady by se hodil blici smajlik od ownera :D


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama