Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1846 odpovědí na toto téma

#1501 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 14:33

to, ze nejsou na poslednim miste v logbooku jeste neznamena, ze nejsou nekde na predchozich strankach.

stejne to muze byt i tady. nejsou na konci, ale muzou byt nekde uvnitr. Pokud vim, tak mi nic neprikazuje se logovat na posledni pozici (i kdyz to je asi dobry zvyk)


Moje zkušenost při kontrole logů říká, že tento popisovaný případ je dost ojedinělý. Může se taky stát, že někde někdo vynechá stránku a někdo další na ni loguje, ale obvykle jsou logy plus mínus chronologicky. Takže ve většině případů nepřítomnost za nebo mezi jinými logy znamená, že tam daný kačer opravdu nebyl.
  • 0

#1502 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 14:49

Moje zkušenost při kontrole logů říká, že tento popisovaný případ je dost ojedinělý. Může se taky stát, že někde někdo vynechá stránku a někdo další na ni loguje, ale obvykle jsou logy plus mínus chronologicky. Takže ve většině případů nepřítomnost za nebo mezi jinými logy znamená, že tam daný kačer opravdu nebyl.

Dost zalezi v jakym stavu ten logbook je. Nekdy je to jasny, prehlednej (treba nedavno vymenenej), par logu, vidis vsechno, je jasny ze ho neni kus utrzenej atd. No a jindy je to takovej trhaci kalendar ze ma vypovidaci hodnotu malou a ze log nevidis jeste neznamena ze tam neni a dokonce i kdyz tam fakt neni, jeste to neznamena ze kacer nezalogoval. Takze chybejici log u nekoho kdo bezne je vsude zapsanej nemusi nic znamenat. Mohl tam fakt byt. A taky mohl poplest kese a lognout omylem nejakou jinou a vlastne log ma spravnej, ale ve spatny kesi. I to se mi uz stalo, prisel jsem na to nahodou sam po par letech, kdyz jsem odlovil tu druhou kes a zjistil ze uz ji mam zalogovanou a nemam tu kterou jsem skutecne odlovil. No a pak jsou ti, co jim ten log chybi casto a zrejme se podepisuji neviditelnym inkoustem :)


  • 2

#1503 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 16:43

Moje zkušenost při kontrole logů říká, že tento popisovaný případ je dost ojedinělý. Může se taky stát, že někde někdo vynechá stránku a někdo další na ni loguje, ale obvykle jsou logy plus mínus chronologicky. Takže ve většině případů nepřítomnost za nebo mezi jinými logy znamená, že tam daný kačer opravdu nebyl.

to plati do chvile, dokud se logbook nezaplni. Pak se totiz zacnes hledat mosto, kam se zapsat, a tak se lidi vecpou na ta vynechana mista, nebo se vecpou k jinemu drivejsimu roztahanemu logu, atd.


  • 4

#1504 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 18:03

to plati do chvile, dokud se logbook nezaplni. Pak se totiz zacnes hledat mosto, kam se zapsat, a tak se lidi vecpou na ta vynechana mista, nebo se vecpou k jinemu drivejsimu roztahanemu logu, atd.

 

"logbook nezaplní" ... S trochou nadsázky: dva kačeři zalogují na první stránku, druzí dva na poslední (odzadu) a pátý loguje "NM: Plný logbook". Mezitím je třeba dvacet prázdných stran.


  • 0

#1505 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 19:09

"logbook nezaplní" ... S trochou nadsázky: dva kačeři zalogují na první stránku, druzí dva na poslední (odzadu) a pátý loguje "NM: Plný logbook". Mezitím je třeba dvacet prázdných stran.

Já pro jistotu na poslední stranu píšu "toto je poslední strana, otoč logobook".


  • 2

#1506 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 19:16

to, ze nejsou na poslednim miste v logbooku jeste neznamena, ze nejsou nekde na predchozich strankach.

Kdyby tehdy ty logbooky nebyly nové a nebylo v nich nějakých 8-10 logů, tak bych taky nijak nepátral.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#1507 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 19:16

I to se mi uz stalo, prisel jsem na to nahodou sam po par letech, kdyz jsem odlovil tu druhou kes a zjistil ze uz ji mam zalogovanou a nemam tu kterou jsem skutecne odlovil.

 

To by se ti na mé keši nestalo, já si při kontrole logbook fotím a kontroluju. Zatím jsem z 270 nálezů vymazal 3, takže to není tak strašné. Paradoxně, opak je mnohem běžnější: Mám mnohem víc fyzických logů, které nejsou na webu (odhadem tak 20) a to dokonce na jedné ne úplně jednoduché mysterce. Jo a taky mám FTF log, který není na webu, to bych taky rád věděl, jak se stane.


  • 0

#1508 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 20:48

Tos mohl ale také vymazat ty tři neoprávněně, pokud si jen změnili NICK. 


  • 0

#1509 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 21:04

To, co jsem postoval, je fungl nový logbook, kde na žádné jiné stránce nic není...


  • 0

#1510 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 21:07

To by se ti na mé keši nestalo, já si při kontrole logbook fotím a kontroluju. Zatím jsem z 270 nálezů vymazal 3, takže to není tak strašné. Paradoxně, opak je mnohem běžnější: Mám mnohem víc fyzických logů, které nejsou na webu (odhadem tak 20) a to dokonce na jedné ne úplně jednoduché mysterce. Jo a taky mám FTF log, který není na webu, to bych taky rád věděl, jak se stane.

Tak tvou kes bych si s jinou nespletl. Ono je to jedno s druhym. Ta ktera se poplete s jinou, tak tam owner nebude kontrolovat logy. A naopak. Samozrejme neplati to doopravdy, ale asi tusis co tim myslim. Na trailu se to stane snadno a owner na to neprijde nikdy. Kdybych si nevsiml sam, tak to tak je zalogovany dodnes.


  • 0

#1511 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 22:10

to plati do chvile, dokud se logbook nezaplni. Pak se totiz zacnes hledat mosto, kam se zapsat, a tak se lidi vecpou na ta vynechana mista, nebo se vecpou k jinemu drivejsimu roztahanemu logu, atd.

 

Já jsem taky psal zkušenost z kontroly našich keší. U cizích keší je mi to celkem jedno, tam se pouze ze zajímavosti podívám do logbooku, když je internetu nedávno nález od nějakého profláklého nicku. Naše keše mají snadno kontrolovatelnou, nízkou návštěvnost a dohledat ty, co jsou jen online, je snadné. A zalogování omylem? Stát se to jistě může, ale nesnažíme se tvořit keše, které omylem zaloguješ, protože je přehlédneš v záplavě jiných keší. Umístění keše také hraje roli, v Praze je podvodů či omylů v zalogovaných keší víc, než jinde.


  • 1

#1512 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 23:42

Já jsem taky psal zkušenost z kontroly našich keší. U cizích keší je mi to celkem jedno, tam se pouze ze zajímavosti podívám do logbooku, když je internetu nedávno nález od nějakého profláklého nicku. Naše keše mají snadno kontrolovatelnou, nízkou návštěvnost a dohledat ty, co jsou jen online, je snadné. A zalogování omylem? Stát se to jistě může, ale nesnažíme se tvořit keše, které omylem zaloguješ, protože je přehlédneš v záplavě jiných keší. Umístění keše také hraje roli, v Praze je podvodů či omylů v zalogovaných keší víc, než jinde.

jj, to presne sedi s tim co jsem o post vyse napsal mandevilovi


  • 0

#1513 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 9:10

"logbook nezaplní" ... S trochou nadsázky: dva kačeři zalogují na první stránku, druzí dva na poslední (odzadu) a pátý loguje "NM: Plný logbook". Mezitím je třeba dvacet prázdných stran.

 

To je bohužel realita :-(

Logbook o 100 listech. Na 50 listech jsou logy. Honibod nemá čas listovat a zapíše se na desky. Další asi v domnění, že logy v logbooku musí být chronologicky za sebou, se zalogují za něj a píší NM "Logbook je plný" 

Ale to je spíš do geodeprese...


  • 0
Pokud Vás mé mysterky obtěžují, tak je prosím neluštěte...

#1514 Bosorcicka

Bosorcicka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 11:24

Ja jsem skutecne rada, ze se seedcorp nechal do me nove kese zalogovat.

Mela jsem tendenci ho v diskuzich branit, ze az takovy hajzl to neni, ze nektere veci treba neudelal schvalne...

O T5 mesickach jsem s nim na eventu mluvila den pred publikaci, s tim, ze by bylo fajn, aby ji nelogoval, kdyz tam neprijde.

On si schvalne tu publikaci pohlidal, aby udelal naschval - kdybych s nim byla nemluvila, nejspise by ho to v tu chvili ani nenapadlo. Byl to vlastne takovy test osobnosti, abych ho konecne zaradila do spravne skatulky. Nechal se nachytat a byl zarazen...myslim, ze dokonce na prvni misto v prislusne kategorii.


  • 4

#1515 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 11:50

Ja jsem skutecne rada, ze se seedcorp nechal do me nove kese zalogovat.

Mela jsem tendenci ho v diskuzich branit, ze az takovy hajzl to neni, ze nektere veci treba neudelal schvalne...

O T5 mesickach jsem s nim na eventu mluvila den pred publikaci, s tim, ze by bylo fajn, aby ji nelogoval, kdyz tam neprijde.

On si schvalne tu publikaci pohlidal, aby udelal naschval - kdybych s nim byla nemluvila, nejspise by ho to v tu chvili ani nenapadlo. Byl to vlastne takovy test osobnosti, abych ho konecne zaradila do spravne skatulky. Nechal se nachytat a byl zarazen...myslim, ze dokonce na prvni misto v prislusne kategorii.

Mně to právě přišlo ftipný, že jsme o tom mluvili... a že se to povede hned mně nenapadlo, nicméně je to takové celé završené... dvojku nedávám, tam mám mezery... se budu muset víc snažit, pane správce...


  • -6

#1516 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2020 - 20:16

To je bohužel realita :-(

Logbook o 100 listech. Na 50 listech jsou logy. Honibod nemá čas listovat a zapíše se na desky. Další asi v domnění, že logy v logbooku musí být chronologicky za sebou, se zalogují za něj a píší NM "Logbook je plný" 

Ale to je spíš do geodeprese...

 

Já tedy docela často loguju jinam než na poslední místo, protože mě štve, že třeba na stránku A6 kačeři napíšou 2-3 logy a jedeme dál. Přitom je půl stránky prázdné. Tak se třeba vrátím aspoň o stránku zpátky, abych to místo využila. Sama mám kešky, kde mi hlásí plný logbook, ale když nemám čas ho dojít vyměnit, tak se jich tam vejde dalších 10...20....30...a víc...takže to asi nebude tak žhavé.


  • 0

#1517 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2020 - 19:20

Já tedy docela často loguju jinam než na poslední místo, protože mě štve, že třeba na stránku A6 kačeři napíšou 2-3 logy a jedeme dál. Přitom je půl stránky prázdné. Tak se třeba vrátím aspoň o stránku zpátky, abych to místo využila. Sama mám kešky, kde mi hlásí plný logbook, ale když nemám čas ho dojít vyměnit, tak se jich tam vejde dalších 10...20....30...a víc...takže to asi nebude tak žhavé.

A nenapadne tě, že pro ty ownery, kteří poctivě kontrolují, je to práce navíc hledat, jestli je někdo zalogován o několik stránek dřív a ne podle data? 


  • 2

#1518 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2020 - 7:04

Přiznám se, že i já jsem bezohledný egoista a pokud vidím, že v logbooku jsou prázdná místa(myslím tím velká prázdná místa), tak se píšu tam.


  • 3

#1519 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2020 - 7:37

A nenapadne tě, že pro ty ownery, kteří poctivě kontrolují, je to práce navíc hledat, jestli je někdo zalogován o několik stránek dřív a ne podle data? 

 

Ber to tak, že kontroluje jen pár, zatímco logbook musí měnit všichni. Já jsem za maximání využití logbooku, nejen kvůli periodě výměny.


  • 10

#1520 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2020 - 7:48

Tak se pak ale nedivte, že je tolik podvodníků, kterým toto nahrává. Kterého ownera bude bavit prohledávat stále celý logbook. 


  • -1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama