Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1844 odpovědí na toto téma

#1541 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2020 - 10:15

Na finálkách prý už týden jsou odpovědi na táborské LABky, které měly původně být publikované 9.10. a teď publikované nebudou. Nevím jaké tam byly (měly být) otázky, ale je to zajímavé ne?

 

A zajímavé, či spíš záhadné mi připadá to, že tady nikdo na finálkové servery nechodí, ale všichni ví jaké to jsou a hlavně co na nich je. To už zavání okultními vědami. :lol:


  • 9

#1542 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2020 - 10:38

Když mi teď našli dva odkudsi z dálky (jedno jméno je tady dost známé) dvě poměrně dlouhé multiny v jeden den, předpokládal bych, že to bylo z finálek. Nebo když jsem na jedné dlouhé s ne jednoduchými českými otázkami měl log v němčině. Neřeším to. Pro mě je důležité FI, tedy že krabka je na místě.


  • 2

#1543 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2020 - 10:40

Není mou povinností zde na serveru uvádět svůj nick z gc.com, ale při nálezu keše "procházka za pejskem" je owner-tedy já- uvedený. Nemyslím si, žes na finálky dal souřadnice této keše, byť tvoje návštěva na libovoné mysterce je hodna prověření, ale již někdo před tebou mi děkoval za pěknou tradičku. :-) Byl jsi však jediný z 22 lidí který nedokázal napsat ani to dík za kešku. Samozřejmě jde o hov....no, já se z toho nijak nehroutím. Poděkovat za něco, v podstatě cokoli je normální elementární známka slušnosti a tu ty zřejmě postrádáš.

 

Aha, takže digit_gps. No. Nevím, proč bych ti měl za něco děkovat, to, co jsi předvedl s předchozími dvěmi kešemi procházky s peskem bitema 1 a 2... pokud chceš kešku založit, tak jí založ. Ale nech jí nějakou dobu fungovat. Né každý může vyrazit hned. Né každý den si beru na cesty sebou tyč.

 

Keš jsem opravdu odlovil, mám i fotky, tihle vyhlášení profláklí owneři, co mi to rádi mažou, jejich keše si vždy fotím, abych měl případně argumenty pro obnovení logu rewiewerem. Už se taky párkrát stalo.

 

Nevím, co to jsou finálky, nikdy jsem nic takového neviděl ani nepoužil.

 

Keším hurá!


Tento příspěvek byl upraven od seedcorp: 07 říjen 2020 - 10:43

  • -2

#1544 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2020 - 10:54

Pokud se podívám na program eventu v Táboře a jejich labky, které jsou tam přístupné, tak jsou u nich i odpovědi.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#1545 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2020 - 11:07

A zajímavé, či spíš záhadné mi připadá to, že tady nikdo na finálkové servery nechodí, ale všichni ví jaké to jsou a hlavně co na nich je. To už zavání okultními vědami. :lol:

 

Tak nevím, já se třeba na finalky.cz občas podívám, abych zjistil, jestli se tam moje keše objevily.


  • 1

#1546 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2020 - 11:10

Pokud se podívám na program eventu v Táboře a jejich labky, které jsou tam přístupné, tak jsou u nich i odpovědi.

No fakt že jo. Tak proto...


  • 0

#1547 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2020 - 12:01

Každý se může podívat na finálky.cz a hned vidí, které keše jsou profláklé. Nic dalšího tam není. Takže žádné okultní vědy.

Pro seedcorpa - první biltemu jsem třikrát vracel na původní místo, naposledy jsem ji našel o 17!!! metrů vedle ve výšce 2 metry. Číst logy jak je keš blbě zaměřená a jak to owner posral mě nebaví. Druhá biltema vydržela déle, ale byl jsem vyzván firmou která spravuje místní lesíky k odstranění, protože stromy jsou napadené kůrovcem a bude se tam kácet. Co se týká nějakého mazání logů, na to z vysoka s.e.r.u. Pokud sis krabku vyluštil máš zaslouženej bod, pokud sis ji zfinálkařil tak jsi vyjebal sám se sebou.


  • 6

#1548 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2020 - 14:58

Mno, možná jsem naivní, ale předpokládám, že moje LABky na finálkách ani po cca 3 měsících stále nejsou? Pár gaučáků prostě nepřekonalo labku, která je.pro mě malým testíkem. ;-) Myslím si, že poznám podle najednou rychle navýšeného počtu dokončení série, že je někdo na finálky poslal. Ale rozhodně nebudu nic měnit - normální kačeři si užijí procházku, na ty "jiné" kašlu.
  • 1

#1549 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2020 - 15:23

...
Nevím, co to jsou finálky, nikdy jsem nic takového neviděl ani nepoužil.

...

 

Mirku ... joke of the day


  • 1

#1550 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2020 - 18:53

Mirku ... joke of the day

 

Já to myslím vážně, žádnou stránku s názvem finálky jsem nikdy nepoužil. Ani slavné finálky.cz... vím, že existují, ale nikdy jsem z nich nepoužil jedinou informaci, pokud jsem dobře pochopil, jak tahle stránka funguje, musíš nejdřív něco vložit, pak to musí schválit místní admin a pak teprve dostaneš co jsi chtěl...


  • 0

#1551 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2020 - 18:57

Každý se může podívat na finálky.cz a hned vidí, které keše jsou profláklé. Nic dalšího tam není. Takže žádné okultní vědy.

Pro seedcorpa - první biltemu jsem třikrát vracel na původní místo, naposledy jsem ji našel o 17!!! metrů vedle ve výšce 2 metry. Číst logy jak je keš blbě zaměřená a jak to owner posral mě nebaví. Druhá biltema vydržela déle, ale byl jsem vyzván firmou která spravuje místní lesíky k odstranění, protože stromy jsou napadené kůrovcem a bude se tam kácet. Co se týká nějakého mazání logů, na to z vysoka s.e.r.u. Pokud sis krabku vyluštil máš zaslouženej bod, pokud sis ji zfinálkařil tak jsi vyjebal sám se sebou.

 

Aha, to je zajímavý problém... jak označit místo, kam bitema patří? Je pravda, že jsem několikrát zažil situaci, kdy owner psal, že to je vysoko a já na místě to sundal nedalekou větví... už jsem kolikrát psal do logu, že jsem bitemu dýl hledal než sundaval. Ono černá petka na tmavém stromě, když ještě svítí slunce proti... nechtěli by se owneři bitem nějak shodnout na jednotném označení stromů, kde se keš nachází? :)


  • 2

#1552 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2020 - 19:50

None: Docela Ti rozumím. Když jsem podle pořadí keší a přesných časů nálezů jednoznačně poznala jak probíhal lov poslední skupinky na mých keších v Podolí, taky jsem z toho měla divný pocit. Na otázku "PROČ?", která mě neustále napadá si neumím odpovědět :-(

Pokud se bavíme o skupince zdenys, srbak, qpdbcz, tak u těch je to naprosto jasný. Tam by naopak bylo divný, kdyby něco luštili. 

 

Jo, pozor na ukvapene soudy. Z ceho usuzujes ze ji seedcorp nasel? Z FI logu na netu?

 

Jinak nechci ti brat zbytky iluzi, ale pred seedcorpem tam uz bylo minimalne 8 elitnich finalkaru.

Došel jsem ke stejnému číslu.

 

Holt je to takovy Indiana Jones ceskeho geocachingu :wacko:

Eufemismus těžkýho kalibru.


  • 0

#1553 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2020 - 20:06

Byl jsem na jedný biltemový sérii v německu, v minulém roce. Nádherná procházka 10 biltemovejch keší a bonusovka dole, všechno ve smrkovém lese, prostě pohoda. U třetí keše nás dohnal nějakej sasík s bidlem a začali jsme kecat o geocachingu. Překvapilo mě, že nelogoval keše, co jsme sundali. No a pak z něj vylezlo, že předposlední keš je opravdu vysoko, že by ji sice srazil dolů, ale nedokázal by jí vrátit zpět. Tak přijel příští výkend s půjčeným nástrojem aby ownerovi nepokurvil práci. Divnej člověk. 


  • 5

#1554 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2020 - 21:22

Biltema trpí zásadním problémem, že sundání je jednodušší než vrácení. Z toho plyne, že se najde dost lidí, kteří ji nevrátí na stejné místo. To je realita.
Ale to je tady trochu OT.  


  • 4

#1555 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2020 - 22:57

MiroslavRouta: měla jsem na mysli jinou skupinku - z minulého víkendu :-((


  • 0

#1556 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 808 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2020 - 7:53

Eufemismus těžkýho kalibru.

 

 

Kdyz ja zadnyho jinyho, jeste ke vsemu kontroverzniho, archeologa neznam......


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#1557 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2020 - 19:50

Biltema trpí zásadním problémem, že sundání je jednodušší než vrácení. Z toho plyne, že se najde dost lidí, kteří ji nevrátí na stejné místo. To je realita.
Ale to je tady trochu OT.  

Problémem jsou zvláště pitomci, co chtějí předvést své dlouhé bidlo a dají ji z 5 metrů do 12 metrů. 

GC83BV6


  • 2

#1558 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2020 - 7:47

Problémem jsou zvláště pitomci, co chtějí předvést své dlouhé bidlo a dají ji z 5 metrů do 12 metrů. 

GC83BV6

Alespon jsou na rozdil od jinych v logbooku.


  • -3

#1559 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2020 - 8:11

Alespon jsou na rozdil od jinych v logbooku.


Nekrmit....
  • 2

#1560 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2021 - 18:07

Dneska jsem byl na moc pěkný a promakaný mysterce GC7D1EV, kterou jsem dával dost dlouho dohromady. Poslední zápis v logbooku z října 2020 od známého nicku. No nedalo mi, fotku logbooku jsem si udělal... Najdete? 
 

Přiložené miniatury

  • 876AC9D3-75A1-4972-AF77-7FE771E2E904.jpeg
  • DEDE1930-318D-46F9-BFEB-E48F0C8525D2.jpeg

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 19 březen 2021 - 18:08

  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama