Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1844 odpovědí na toto téma

#141 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 11:12

Aby bylo jasno, osobně považuju praxi získávání finálek někde na pokoutných stránkách za extrémně odpudivou (mimochodem podobně vnímám například i logování archivovaných keší). Ale moralizování vaší partičky působí pokrytecky, směšně a hloupě.

Jeden tu bezelstně vypisuje, jak si klidně zaloguje keš, kterou nenašel a zdůvodní to tím, že přece mohl podvádět ještě víc. Ale to on, Velký Poctivec, neudělal. On zůstal jen u podvodného logu. A ostatní moralisti? Místo jasného odsouzení (když už jsme ve foru s tak vznešeným názvem) jenom souhlasné mručení a ujištění, že všechno je v pořádku.

Není to v pořádku a já žasnu, jak se právě "hráči", kteří by měli potichu sedět někde v koutku a kochat se pohledem na numero svých "odlovených" keší, opovažují tady kázat o čistotě geocachingu. Výchovný účinek vaší diskuse musí být určitě ohromující. Vsadím se, že kdyby tuhle debatu četl některý z podvodníků (těch druhých, samozřejmě), akorát se přiučí pár dalších fíglů...


  • -3

#142 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 11:34

.... není to v pořádku a já žasnu, jak se právě "hráči", kteří by měli potichu sedět někde v koutku a kochat se pohledem na numero svých "odlovených" keší ....

 

Další co (bohužel) nepochopil .... a kdyby šlo o ono numero, tak netrávím celý den jedním wherigem, ale nasbírám si kýbl sraček někde u silnice.


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#143 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 12:03

Samozřejmě, Kapso, kámoši Tě poplácali po zádech, děláš to moc dobře! :D Já se zase zastal kámošů svých.
Pakliže jsi nesmazal svůj log, na který nemáš nárok, je tohle vlákno jen chucpe, nic jiného. Ano, jsi tu 10 let, budeš tady i za dalších 10 let. :D By the way... mnozí z těch, co tu dle Tebe služebně nemají právo na vlastní názor, již teď dokázali v geocachingu daleko víc než Ty za 10 let. Pro mě konec diskuse, zdejší vody se zase ustálí v zajetých kolejích :) a hon na čarodějnice může pokračovat.

Mimochodem. Kdyby tu stále nebyly denně v propagaci finální servery, jistě by nebylo tolik jejich uživatelů. Včera jsem se konečně taky na jeden přihlásil a spadla mi čelist...mnoho a mnoho tisíc záznamů. Dokonce jsem našel i finálky s aktualizovanou polohou po přesunech. To znamená, že základna těchto hráčů musí
být ohromná. Tohle je marnej boj... naprosto marnej. :/

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 06 květen 2018 - 12:59

  • -11

#144 geotrain

geotrain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 13:00

Podle mě je tohle téma tak akorát k hovnu. Rozebírají se tady hovadiny, navíc na základě domněnek. To, že vy moralisti nemáte na koho hodit vinu finálkaření, tak ji hodíte rovnou na Reviewera a ještě si založíte na to téma je fakt k breku. Už bych ho zamknul, stejně tady budou pořád přibejvat další nesmyslný kecy od "zkušených" hráčů.


  • -15

#145 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 13:23

Aha, uvést odkaz na diskuzi, kde se revírník přiznává, je jen domněnka?
  • 13

#146 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 13:46   Nejlepší odpověď

Takže revirník veřejně napíše, že se nebude zdržovat a půjde rovnou na finále, které si zjistí. Když se nad tím někdo pozastaví, tak je to moralista nad doměnkami? Vždyť je to totální popření základů celé hry. Plivnutí do tváře všem ownerům. Pro mne je ten, kdo hromadně sdílí a bere finálky ta nejhorší veš, která škodí hře. Vůbec to neomlovají pokrytecké kecy, že si to každý může hrát po svém. Pravidla zakazují veřejné sdílení finálek a autoři keší určitě vymýšlejí šifry a trasy tak, aby jimi každý prošel. Ne, aby si z každé kešky udělal nějaký vykuk tradiční keš.
A argumentace zlodějů miliard, že ho nemůže odsuzovat někdo, kdo v mladí ukradl sousedovi jablko ze stromu. To je úplně směšné.
  • 26

#147 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 14:16

Mimochodem. Kdyby tu stále nebyly denně v propagaci finální servery, jistě by nebylo tolik jejich uživatelů. Včera jsem se konečně taky na jeden přihlásil a spadla mi čelist...mnoho a mnoho tisíc záznamů.


Dovolil jsem si vypíchnout tohle tvé na pravdě jistě postavené prohlášení. A tak bych byl rád, kdyby jsi mě ukázal kde jsou zde na tomto fóru propagovány servery s finálkama. Diky za odpověď.
  • 1

#148 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 14:41

Kdo jsi bez viny, hoď první kamenem

 

Chvíli sleduji tuhle diskuzi, ale koukám, že jako spousty další zdejších debat to stejně nemá žádné východisko ani jednoznačný závěr.

Finálkáři to stejně číst nebudou a když, tak je to stejně nezmění.

 

Problém je v každém jednotlivém hráči, v jeho povaze, s kým začne hrát (jestli mu nějaký finálkář hned naservíruje svůj postup "luštění"), ... Prostě kdo nemá morál nebude se ohlížet na nějaké připomínky a pojede si dál tu "svou hru". A nějaká férová výměna CWG kus za kus, posunutí TB a jiné ptákoviny ho stejně netankují.

Ono pokud by nebyla poptávka nebude ani nabídka. Když nebudou finálkáři nebudou ani "veřejné" databáze se souřadnicemi. 

Nedělám si iluze, že by se revírník nepodíval do systému na souřadnice, kdyby je potřeboval. Je ovšem jiná věc chlubit se tím veřejně a vysmívat se ostatním (kteří by se určitě taky podívali) nebo přispívat na finálkové servery!

 

Tahání souřadnic z nějaké databáze nesnáším a nepraktikuji. Ale těžko s tím asi něco zmůžeme, když třeba týden po publikaci mojí nové mysterky mě píše jeden kačer, že už je v databázi ... a to je na úvodkách, je třeba jen vyluštit (formou hry) kód k zámku, nic těžkého.

Takže forma protestu je asi zakládat jenom tradičky...

 

Ale pranýřovat tady kohokoli za zalogování jedné keše bez zápisu (třeba se souhlasem ownera) nebo za týmový odlov, a jiné drobnosti už je asi opravdu za čarou zábavy. Mělo by jít přece o hru, nejlépe v partě dobrých lidiček, kdy každý přiloží ruku k dílu a společným úsilím se dopracují do cíle. Pokud se "tým" doplňuje nevidím v tom problém, já pomůžu tobě, ty zase mě. 

 

Venku je krásně, co takhle zvednou zadky a jít se někam provětrat, vyčistit si hlavu  :)


  • 5

#149 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 15:00

Tomy: finálky a finálkaři tu letí řadu let. Negativní "reklama" funguje mnohdy lépe než cokoliv jiného....
  • 1

#150 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 15:09

Kde?Ukaž mi příklad.
  • 1

#151 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 15:29

Mám hledat obsah fóra kde se stále dokola mluví o finálkařích, finálkách, podvodnících a kopírovat to sem??? :o Ne, ani kvůli Tobě ne, to fakt dělat nebudu ;)

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 06 květen 2018 - 15:30

  • 0

#152 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 15:39

Já se ptal kde se tu dopátráš finálek a jak je vidět odpovědi se nedočkám. Tak prosím nepovídej o tom, co tady není. Jinak jestli myslíš, že je dobré o podvodech mlčet,je to tvá volba. Ale třeba já o tom mlčet nehodlám a nebudu.
  • 3

#153 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 16:42

 Kdyby tu stále nebyly denně v propagaci finální servery, jistě by nebylo tolik jejich uživatelů. 

 

Já se ptal kde se tu dopátráš finálek a jak je vidět odpovědi se nedočkám. Tak prosím nepovídej o tom, co tady není. Jinak jestli myslíš, že je dobré o podvodech mlčet,je to tvá volba. Ale třeba já o tom mlčet nehodlám a nebudu.

Propagace možná není správné slovo, ale o nějakých webech s finálkama se tu mele furt. A jak píše Bronin, tak negativní reklama taky reklama. Nenapsal nic o tom, že se tady těch finálek dopátráš. Tvými slovy "prosím nepovídej o tom, co tady není." Že se tu o tom debatuje je na jednu starnu dobře, na druhou stranu když sem přijde někdo novej, tak má bezpočet možností se dozvědět, že tyhle weby existujou. Myslím, že to bylo myšleno takto...


  • 1

#154 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 17:09

Hele Tomy, velmi dobře chápeš, myslím. Pokud ne, pochopil Mirek.

Nalano: revírník si z některých spíše udělal srandu, ale jen můj názor. Výkladů může být několik. Mluvčím nechci být.

Já se definitivně odpojuji. Ahoj.
  • -2

#155 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 17:17

MiroslavRouta. Tak to napíšu srozumitelně, aby každý věděl jak to je. Myslet je víš co vědět? Tvými slovy každý má bezpočet možností zjistit si to kdekoliv. Můj názor je ten, že se o podvodech nemá mlčet, přehlížet je, dělat že se vlastně nic neděje a tak to i zůstane.

A i ve mě klíčí myšlenka, že další PM už si platit nebudu. Ne kvůli GS,ne že by to bylo drahý, ale právě kvůli podvodníkům, kteří tuhle hru kurví. Na těch mých pár keší co si za rok najdu, mi bohatě stačí BM.
  • 5

#156 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 17:54

von Bronin: To známe, nakonec se dozvíme, že to byl vlastně jen takový sociální experiment. Že?

Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 06 květen 2018 - 17:56

  • 2

#157 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 19:05

Můj názor je ten, že se o podvodech nemá mlčet, přehlížet je, dělat že se vlastně nic neděje a tak to i zůstane.

 

Naprosto souhlasim. Jen kdyz ctu toto vlakno, tak mam stale pocit, ze ti, kterym jsou tyto vytky adresovanyy a kteri se danych nesvaru dopousti, se zde prilis nevyskytuji.....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#158 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 19:40

Poslední slunečné dny trávím u vody a sem jen občas nakouknu.
Mno, už kdysi jsem tu konstatovala, že jaká je v průřezu společnost, takoví jsou i hráči gc. Dávno si nedělám iluze. Ano, díky dostupnosti techniky a češtině gc může hrát dneska každý....Osobně mám hru nastavenou podobně jako Kulhal.
Ovšem pokud se revírník opravdu chová tak, jak jste tu popsali, je to velké zklamání.
Nejdřív jsem ani nechtěla věřit, že je to pravda a nejde jen o provokaci.....
Takže jsem přece jen nějaké iluze měla a jsou pryč. Njn, smutné, ale hra mě stejně bude bavit dál. Jen si mezi ty, koho jen minu, protože máme diametrálně jiný žebříčkek hodnot, přidám další nick.
  • 8

#159 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 737 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 19:41

Naprosto souhlasim. Jen kdyz ctu toto vlakno, tak mam stale pocit, ze ti, kterym jsou tyto vytky adresovanyy a kteri se danych nesvaru dopousti, se zde prilis nevyskytuji.....

Možná se tu i vyskytují, ale řídí se heslem MUDr. Chocholouška: "Jen ať si pindaj, my jsme na to zvyklí" :angry: .


  • 4

#160 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 20:38

Když se tu někdo ptá, jak najít finálky. Zkuste si najít keš podle kódu Googlem. Finálkové weby budou hned na první stránce. A s tím nic nenaděláme, protože indexování webu je pro Google principem činnosti. Co je na těch webech, nevím, nenapadlo mě se tam přihlašovat. Nevím, jestli je možné nahlásit Googlu, aby něco neindexoval. U vlastních stránek ano, meta tagem No robots, ale nevím, jestli Google poslechne. U cizích stránek asi ne, to by museli pokaždé rozhodovat, jestli je stížnost oprávněná. Asi by byl úspěch při stížnosti na porušení zákona nebo autorských práv, ale kažení hry? A on není jen Google, indexuje i Seznam, yahoo a nevím kolik dalších (tisíc) stránek.


  • 3




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka