Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1844 odpovědí na toto téma

#1661 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2021 - 4:39

Tak pratele, nejvetsimu podvodnikovi v dejinach geocachingu (MT-Jonea) uz zrusili ban. Jak jsem se to dozvedel? No tak ze mi z watchlistu prilitl jeho neopravneny FI log na kesi https://coord.info/GC50ZYA, kde samozrejme nema splneno. Taxoft uz zjednal napravu, navic to asi bude chtit kontrolu v terenu na ostatnich kesich.

 

Takze budte ve strehu, mazte logy a kde zas bude podvadet, rovnou piste stiznosti na GS, at ten ban zas co nejdiv dostane. Myslim ze bychom meli byt schopni se s nim vyporadat. Dik.

Z vás ale musí mít pracovníci GS radost, když jste je schopni otravovat s takovýmy nesmysly. Není to jen zbytečné bonzování? Logy si snad může každý owner vyřešit sám, nemusí kvůli tomu ještě bonzovat a otravovat jiné. 


  • 0

#1662 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2021 - 10:06

Hele, to se muze obcas nejakym nedopatrenim stat uplne kazdymu. Kazdej nekdy udela chybu. Predstav si ze ja dokonce zazil i Seedcorpa kdyz regulerne odlovil kes. Byl jsem u toho osobne, v kanalu, jel na kolobezce a vse probehlo naprosto regulerne, presne jak to ma byt. Asi mi to nebudete verit, ale fakt se to stalo :)

Tak on Jonea po keškách jezdí, a to dost intenzivně, takže najít v kešce jeho vlastnoruční podpis není zas taková rarita. Jenom z nějakých podivných důvodů má potřebu logovat i to, co nenašel.


  • 5

#1663 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2021 - 10:33

Tak on Jonea po keškách jezdí, a to dost intenzivně, takže najít v kešce jeho vlastnoruční podpis není zas taková rarita. Jenom z nějakých podivných důvodů má potřebu logovat i to, co nenašel.

 

Zatím se mi to štěstí nějak vyhlo...


  • 0

#1664 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2021 - 16:44

Pokud by snad nekdo potreboval (dalsi) dukaz, ze je Jonea podvodnik, tak si dovoluji upozornit na jeho log na kesi Bily plast - https://coord.info/GC2GYAH, kterou mam na WL. Nedalo mi to a cestou okolo jsem se na ni zajel podivat. Kes i logbook jsou na miste, ovsem bez jeho logu. Vsechno mam samozrejme nafoceno.
  • 2

#1665 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2021 - 22:35

Pokud by snad nekdo potreboval (dalsi) dukaz, ze je Jonea podvodnik, tak si dovoluji upozornit na jeho log na kesi Bily plast - https://coord.info/GC2GYAH, kterou mam na WL. Nedalo mi to a cestou okolo jsem se na ni zajel podivat. Kes i logbook jsou na miste, ovsem bez jeho logu. Vsechno mam samozrejme nafoceno.

A když se podíváš na log před ním, tak se dočteš (a na fotce uvidíš) že keš je totálně na sračku a logovat se do ní nedá.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1666 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2021 - 6:49

Tak i kdyby byl ten papír po dvou měsících stále promočený, tak zrovna tady není sebemenší problém tam přidat kus suchého listu a zalogovat se na něj. Do toho jeho auta se jistě bloček papíru ještě vejde... A i kdyby ne, je fakt takový problém, aby Jonea vzal ajfouna, a tu "sračku" alespoň vyfotil, aby autor věděl, že je keš v nepořádku?


  • 2

#1667 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2021 - 8:23

HaLuMa: To máš samozřejmě pravdu, jenom nemá ten ajfon ale normální kvalitní mobily. On tu fotku možná někde v tisících jiných má, ale automaticky je nepřidává.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1668 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2021 - 8:48

A když se podíváš na log před ním, tak se dočteš (a na fotce uvidíš) že keš je totálně na sračku a logovat se do ní nedá.

Takže pokud se logovat nedá, tak neloguji FI, ale píšu DNF, ne?
A k tomu i NM s žádostí o opravu.
 


  • 3

#1669 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2021 - 9:29

A když se podíváš na log před ním, tak se dočteš (a na fotce uvidíš) že keš je totálně na sračku a logovat se do ní nedá.

Ja tam byl a muzu Te ubezpecit, ze logovat se da minimalne na vlozene papirky. Netvrdim, ze tam vubec nebyl. Kazdopadne neni v logbooku a i podle stavu maskovani jsem si jistej, ze kes nenasel. Stejne tak jsem si naprosto jistej, ze mu owner nedovolil logovat s fotologem. FI je evidentni podvod. Muzete to okecavat, ale tak to proste je.


  • 3

#1670 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2021 - 9:44

Bez ohledu na logujícího, owner na krabku zjevně dost prdí, což je vidět z jejího stavu i z žádných reakcí na hlášení problémů. Třeba za mě, kdybych našel takovou krabku, pročtu logy a vcelku v pohodě dám NA. Jako owner několika desítek keší holt musím věnovat i dost času jejich údržbě. To samozřejmě nemění nic na tom, že pokud není zápis v logbooku ani prokazatelný fotolog není žádné FI.


  • 6

#1671 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2021 - 20:36

Zveřejňuji druhé, dnešní, kolo:

 

Jonea:

-----------------------------------------

Ahoj Jirko,

Pokud máš pocit, že Tě otravuji, nahlas to na Groundspeak. Já Tě jen informuji, že revírníci shledali u kešky GC50ZYA porušení pravidel a doporučili mi se obrátit na Groundspeak. Navíc asi nejsem zdaleka jediný, koho na diskuzích a svých eventech špiníš, takže jsem zaznamenal silnou poptávku po tom, aby Ti byl udělen ban. Já Ti to na rozdíl od Tvých „kamarádů“ říkám na rovinu jak to je. Otázkou je, jestli to máš Ty, já a další zapotřebí? Nechceš si jít raději svou cestou a přestat se do mě a dalších navážet? Na eventu jsi mi připadal jako rozumný člověk…

Pepa

------------------------------------------

 

já:

------------------------------------------

nechtěj po mně, abych udělal výjimku z pravidel, to právě podle těch pravidel udělat nesmím, což určitě dobře víš.
a jaké by to bylo vůči těm ostatním, co to splnili poctivě? pěkně sprosté, nemyslíš?
proč bys zrovna ty měl mít nárok na výjimku? jakým právem?
na základě čeho? zaloguj si iss...
a nevyhrožuj, rovnou říkám, že tuhle konverzaci opět zveřejním.
cleardot.gif
------------------------------------------

 

Opět, obrázek si udělejte sami.


  • 4

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1672 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2021 - 22:30

Pěkné vyhrožování.
Zajímalo by mne jací revírnici? Může se k tomu některý vyjádřit?
A když čtu to jeho WN na tvé keši - tak to já bych u spousty kešek mohl napsat, že jsou diskriminační vůči mě, když nemám rád výšky apod...
Smutně, co je někdo kvůli logum ochoten dělat.
  • 3
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#1673 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 7:21

Zrovna na tuhle challenge bych být vámi moc neupozorňoval, protože proti pravidlům bezpochyby je a byla i v době publikace

 

 

Not finding caches: design that limits or punishes any element of finding caches. Examples: Challenges that require ratios in finds; such as 10% of finds must be Attended logs, challenges that require finding only some particular type for over time, as 100 consecutive Mystery finds.

 

A tady nejde o nic jiného, než že 0,1% nálezů musí být od každé D/T kombinace.


  • 0

#1674 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 7:46

Nevěřím, že v době publikace byla proti pravidlům, když se podívám na staré věci, co se dřív všechno smělo. Že byly schvalovány i challenge, které sám owner nesplňoval, a pod...

 

Jenže právě takovéhle nestandardní challenge jsou kořením výzev. Tyhle baví nejvíc, ne nějaké tupé hromadění počtu atributů a pod. To, jak Groundspeak novými a novými nařízeními geocaching "přibližuje lidem", mi přijde spíš hru hubící.

 

A jestli Joneovi ten jeden bodík stojí za to, aby stylem "po mně potopa" přivedl i tuhle keš k archivaci, tak mi to o jeho charakteru přijde ještě výmluvnější než všechny ostatní podloudné způsoby logování dohromady. Ty aspoň nikomu jeho práci a možnost hry neničí.


  • 0

#1675 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 8:10

Ono je to složité. Nejde jen o Joneu - tady kdyby byli owneři keší alespoň trochu důslední, tak by panáček taky neměl tolik nálezů, co má. Ale není to jenom Jonea a jeho ego, takových znám víc, třeba Petelík - Cestář - a teď Groot si svého času umanul, že zlikviduje keš Za patologem z kopce no a nakonec ji zlikvidoval. Přiznám se, že zrovna ten patolog mě mrzí mnohem víc, než nějakej Jonea.

p.s. Kdo z vás ownerů jde kontrolovat FI log od Joney na vaší kešce?


  • 1

#1676 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 8:23

Jenže právě takovéhle nestandardní challenge jsou kořením výzev. Tyhle baví nejvíc, ne nějaké tupé hromadění počtu atributů a pod. To, jak Groundspeak novými a novými nařízeními geocaching "přibližuje lidem", mi přijde spíš hru hubící.

Taky mi vadí postupné ořezávání možných podmínek pro challenge. Tahle pestrost mě bavila, zvlášť když někoho napadla nějaká podmínka, která dávala smysl. Tj. nebyla splněná automaticky po nějaké době lovení, ale zároveň byla splnitelná pro každého.

 

Ale když si odlovem nějaké keše můžu zhoršit progress v nějaké challengi a jsem tak nepřímo nucen ji nelovit je prostě špatně a tohle pravidlo smysl má.


  • 0

#1677 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 8:26

TTj. nebyla splněná automaticky po nějaké době lovení, ale zároveň byla splnitelná pro každého...
 

Challenge s podmínkami T5 taky nebudou splnitelné pro každého.

 

Navíc nemusíš mít všechno hned [mi říká Pprosoft furt:-))], a skoro pořád v životě musíš volit mezi jedním a druhým (a třetím a ikstým), tak keše, co by ti zhoršily progres v challengi, odložíš až na dobu po odlovení challenge. Nízkobodového smetí je hafo, chvilku nelítat po trailech snad lovec matrixu vydrží, ne...? :-)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 19 říjen 2021 - 8:46

  • 0

#1678 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 9:31

Tak uz i me poctil vyhrozujicim emailem :-) Az bude nejhur, pro zvednuti nalady ho sem postnu. Prozatim alespon ma odpoved:

 

=====

"Klaun, to je klaun!" burácely děti!

 

Zdraví

 

Martin

=====


  • 1

#1679 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 9:49

Ono je to složité. Nejde jen o Joneu - tady kdyby byli owneři keší alespoň trochu důslední, tak by panáček taky neměl tolik nálezů, co má. Ale není to jenom Jonea a jeho ego, takových znám víc, třeba Petelík - Cestář - a teď Groot si svého času umanul, že zlikviduje keš Za patologem z kopce no a nakonec ji zlikvidoval. Přiznám se, že zrovna ten patolog mě mrzí mnohem víc, než nějakej Jonea.

p.s. Kdo z vás ownerů jde kontrolovat FI log od Joney na vaší kešce?

Zrovna před chvílí mi jeden jeho log zapípal v mobilu. Mám ke keši asi 30 kilometrů, ale až pojedu kolem, určitě kontrolu udělám.


  • 0

#1680 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 11:28

Ono je to složité. Nejde jen o Joneu - tady kdyby byli owneři keší alespoň trochu důslední, t

p.s. Kdo z vás ownerů jde kontrolovat FI log od Joney na vaší kešce?

Máš pravdu. Někteří owneři nejsou fakt dost důslední.
Teď jsem lovil dost virtuálek v zahraničí a některé měly velmi zajímavé podmínky. X fotek, nebo se vyfoť s tímto apod.

 

A když jsem si procházel logy, tak když jsou nutné 2 fotky, tak většina logujících tam prdne jenom jednu. A owner to nechává tak.

 

To mně taky dost irituje - podle mě tím kazí hru jak logující, tak hráči.
 

PS: Ano, kontroloval jsem si jeho podpis.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama