Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1844 odpovědí na toto téma

#1681 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 11:43

třeba Petelík - Cestář - a teď Groot si svého času umanul, že zlikviduje keš Za patologem z kopce no a nakonec ji zlikvidoval.

To je jiná keš než "S Patologem do Kopce"?


  • 0

#1682 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 11:51

Máš pravdu. Někteří owneři nejsou fakt dost důslední.

 

Ono je to těžké. Měl bych pravidelně obcházet své keše? Jen kvůli kontrole logu? Já když svoji keš navštívím, tak rozhodně log fotím a kontroluji. Ale některé svoje keše jsem od založení ještě neviděl a nechce se mi k nim jet jen tak na kontrolu, když podle všeho jsou v pořádku.


  • 0

#1683 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 12:21

Ono je to těžké. Měl bych pravidelně obcházet své keše? Jen kvůli kontrole logu? Já když svoji keš navštívím, tak rozhodně log fotím a kontroluji. Ale některé svoje keše jsem od založení ještě neviděl a nechce se mi k nim jet jen tak na kontrolu, když podle všeho jsou v pořádku.

Chápu, že ne vše jde kontrolovat.
Ale virtuálky nemají logbbok, tudíž owner řeší jen splnění podmínky fotkou. A ta buď je nebo není, ne?


  • 1

#1684 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 13:23

Máš pravdu. Někteří owneři nejsou fakt dost důslední.
Teď jsem lovil dost virtuálek v zahraničí a některé měly velmi zajímavé podmínky. X fotek, nebo se vyfoť s tímto apod.

 

A když jsem si procházel logy, tak když jsou nutné 2 fotky, tak většina logujících tam prdne jenom jednu. A owner to nechává tak.

 

To mně taky dost irituje - podle mě tím kazí hru jak logující, tak hráči.
 

PS: Ano, kontroloval jsem si jeho podpis.

Tak tady musím trochu přispět.

Mám taky jednu virtuálku s podmínkou na vyfocení na dvou místech. Někteří kačeri, z mnou neznámých důvodů, posílají druhou fotku přes profil, nebo dokonce obě fotky přes profil. Uznávám jim to, protože vidím, že tam byli. Takže u některých kačerů se podle logů může zdát, že nesplnili, ale věřte, že splněno mají všichni, kteří jsou zalogováni.

Kdo neplní napíšu mu upozornění a kdo nereaguje, nebo nedodá, logy mažu.


  • 0

#1685 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 14:00

To je jiná keš než "S Patologem do Kopce"?

 

ale ta je v archivu už roky, tak nevím
https://www.geocachi...geocache/GCYNA0
 


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 19 říjen 2021 - 14:02

  • 0

#1686 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 14:08

p.s. Kdo z vás ownerů jde kontrolovat FI log od Joney na vaší kešce?


Jonea není zdaleka jediný, co nemá v souladu FI logy a zápisy v logbooku. Jít kontrolovat keš jen kvůli někomu z nich je ztráta času, stačí to při plánované kontrole keše.
  • 1

#1687 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 14:09

p.s. Kdo z vás ownerů jde kontrolovat FI log od Joney na vaší kešce?

 

Když logoval na mé dnes již archivce, tak jsem si pro kontrolu došel - tehdy jsem bydlel asi kilometr od krabičky. Bohužel tam log s jeho nickem byl - a já se tak těšil na mazání  :D


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#1688 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 15:24

ale ta je v archivu už roky, tak nevím
https://www.geocachi...geocache/GCYNA0
 

 

Aha, tak to je jiná. S Patologem do Kopce je GCRT92.


  • 0

#1689 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 17:37

Tak tady musím trochu přispět.
Mám taky jednu virtuálku s podmínkou na vyfocení na dvou místech. Někteří kačeri, z mnou neznámých důvodů, posílají druhou fotku přes profil, nebo dokonce obě fotky přes profil. Uznávám jim to, protože vidím, že tam byli. Takže u některých kačerů se podle logů může zdát, že nesplnili, ale věřte, že splněno mají všichni, kteří jsou zalogováni.
Kdo neplní napíšu mu upozornění a kdo nereaguje, nebo nedodá, logy mažu.

Tam toto mě vůbec nenapadlo.
Já jsem někdy i pomocí těch fotek zjišťoval co mám dělat :-)
  • 0

#1690 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2021 - 20:33

Ono je to složité. Nejde jen o Joneu - tady kdyby byli owneři keší alespoň trochu důslední, tak by panáček taky neměl tolik nálezů, co má. Ale není to jenom Jonea a jeho ego, takových znám víc, třeba Petelík - Cestář - a teď Groot si svého času umanul, že zlikviduje keš Za patologem z kopce no a nakonec ji zlikvidoval. Přiznám se, že zrovna ten patolog mě mrzí mnohem víc, než nějakej Jonea.

p.s. Kdo z vás ownerů jde kontrolovat FI log od Joney na vaší kešce?

Tak by panáček neměl tolik nálezů, co má... Houby. Nebude jedna, dvě, deset? Neva, zaloguji jednu, dvě, deset jiných. Ty největší hajzlíci fungují takhle. 
Není to jenom Jonea - no, to opravdu není. Ono těch zmetků je tady MNOHEM víc, ale tady se to točí většinově jen kolem toho jednoho.
Jo, já to docela kontroluji, ale ještě se mi nestalo, že by v logbooku nebyl (dokonce jsem tehdy psal i kolegům na Ukrajinu, abych si ho čeknul).


  • 1

#1691 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2021 - 7:45

Tak by panáček neměl tolik nálezů, co má... Houby. Nebude jedna, dvě, deset? Neva, zaloguji jednu, dvě, deset jiných. Ty největší hajzlíci fungují takhle. 
Není to jenom Jonea - no, to opravdu není. Ono těch zmetků je tady MNOHEM víc, ale tady se to točí většinově jen kolem toho jednoho.
Jo, já to docela kontroluji, ale ještě se mi nestalo, že by v logbooku nebyl (dokonce jsem tehdy psal i kolegům na Ukrajinu, abych si ho čeknul).

Tak to ti závidím, ze čtyřech jeho posledních FI byl čtyřikrát zapsanej. A to jsem kvůli jedné keši jel 20 kiláků se žebříkem. :-(


  • 0

#1692 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2021 - 8:30

Tak to ti závidím, ze čtyřech jeho posledních FI byl čtyřikrát zapsanej. A to jsem kvůli jedné keši jel 20 kiláků se žebříkem. :-(

 

To neznamená, že tam Pepa fyzicky byl... loguje ho celý tým. Myslím, že už si na ty fyzické logy dává většího majzla.


  • 2
www.povetrnik.cz

#1693 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2021 - 9:44

Mně hlavně zaráží ten důvod „proč“? Co má kdo z toho, že loguje tisíce keší, na nichž kolikrát vůbec ani nebyl? Borec není, většině lidí je pro smích a je to vlastně loser, který de facto nic nedokázal, protože „být první“ ve hře, kde nelze zvítězit ani nic nelze získat...
  • 6

#1694 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2021 - 9:57

To neznamená, že tam Pepa fyzicky byl... loguje ho celý tým. Myslím, že už si na ty fyzické logy dává většího majzla.

Pokud GS povoluje teamové a rodinné odlovy jako regulerní FI, pak tento příspěvek postrádá smysl. Já jsem ale mluvil o keších, kde byl buď xicht, nebo přímo razítko Jonea a ne team. Jinak mě osobně je celej tenhle problém ukradenej, já osobně mám priority úplně někde jinde. Na druhou stranu, když si dám práci se založením a následnou údržbou kešky, kontroluji si, zápisy v logbooku a samozřejmě chybějící mažu.


  • 0

#1695 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2021 - 16:03

No jde spíš o to, že na jednu stranu je něco jako MT-Jonea log a pak Jonea. Nebo tak to alespoň bylo. Ale FI si na netu loguje nejspíš vše i sám Pepa. A pak se domnívám ty týmové logy vydává za své a v těch rozhovorech do médií už nezmíní, že jsou to týmové odlovvy, jen se člověk dozve, že ON má tolik nalezů...jinak nějaký rok nazpátek jsem hned po něm (podle logu na netu) byl v Německu na jedné příhraniční kešce a v LB jsem ho nenašel.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 20 říjen 2021 - 16:05

  • 2
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#1696 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2021 - 19:48

Jak se stavíte k logu: Dík za keš, ale neměl jsem tužku.?


  • 0

#1697 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2021 - 21:46

Mobil asi měl, tak mohl udělat fotolog ...


  • 1

#1698 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2021 - 4:28

Díky za zprávu, ale keš si zaloguj až se zapíšeš do logbooku
  • 2

#1699 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2021 - 6:40

Si představim biatlonistu na střelnici jak říká: "Já zrovna nemám flintu, uznáte mi pět zásahů?" :rolleyes:
Celé ty dlouhé roky to nechápu. Člověk se chystá na kešky, nezapomene se obléct, obout, vezme si klíče, vezme si mobil či GPS... ale tužku do kapsy už nedá?


  • 7

#1700 Laminátka240

Laminátka240

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2021 - 7:01

Jak se stavíte k logu: Dík za keš, ale neměl jsem tužku.?

Sice logbooky na svých keších příliš nekontroluji, nicméně když někdo nemá tužku, tak je to jeho problém a dle pravidel by mu takový log být uznán neměl. Já kdybych u sebe tužku neměl a do logbooku se nezapsal, tak bych FI nelogoval.


Tento příspěvek byl upraven od Laminátka240: 21 říjen 2021 - 7:02

  • 4
Lamin%C3%A1tka240.png




1 uživatel(ů) prochází toto téma

1 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    Laboda

Reklama