Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1843 odpovědí na toto téma

#1721 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2021 - 14:14

Prostě rozmazlený fracek. Rozdupe ti bábovičku jen proto, aby sis příště netroufl proti němu cokoliv říct.
  • 9

#1722 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2021 - 22:24

...

Řada lidí tohoto člověka považuje za podvodníka, ale zrovna s tímto označením bych byla opatrná. Jediná psaná podmínka je, že člověk musí být pro uznání logu zapsán v logbooku

...

 

Skutecne nemusis byt opatrna, je to podvodnik. Do dnesni doby za to dostal nekolik banu a bud si jista, ze GS nedava ban za nejaky omyl.

Posledni jeho podvod jsem popsal o par prispevku vyse, zrejme uz to zapadlo. Tak pro jistotu jeste jednou - na kesi Bily plast ma FI, ale v logbooku neni. Pokud to potrebujes videt, klidne ti poslu fotky logbooku.


Tento příspěvek byl upraven od doodle_cz: 24 říjen 2021 - 22:25

  • 1

#1723 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2021 - 6:49

Suhlasim presne. Ak uz niektorym ludom vadi ze niekto urobi fotku namiesto zapisu alebo ze sa namiesto nicku zaloguje skratkou, tak by mu malo vadit aj to, ze nejaka keska nesplna pravidla hry. A ked som to spravne pochopil tak tu je treba mat urcity zlomok DT kombinacii k poctu nalezov. A to nie je dobre lebo by som mohol byt obmedzeny v love dalsich kesiek. Napriklad by som mal 9990 kesiek a 8 matrixov. na 9 matrix by mi bolo treba 5 kesiek urcitej kombinacie. Cize ak by som siel niekam na vylet a odlovil by som 5 inych kesiek, tak uz by som musel robit 10 matrixov. Cize by mohla nastat situacia ze sa musim obmedzit v hladani. A to odporuje pravidlamň

 

 

Co je Jonea zač, víme všichni, to nemá smysl dlouze rozebírat.

Na druhou stranu...

Pokud keš vyhovuje pravidlům, tak může být nahlášená na GS kolikrát chce a nic se jí nestane. Pokud by však byla "z moci úřední" archivována a případně i zamčena, pak pravidlům odporovala bez ohledu na to, kdo ji nahlásil. A pak je archivace v pořádku.

Pokud nám vadí, že někdo nedodržuje pravidla, mělo by nám vadit i to, že konkrétní založená keš neodpovídá pravidlům. Princip je totiž stejný.


  • 3

#1724 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2021 - 20:08

Proooooč?

Protože narcistní porucha osobnosti. (Což není omluva, pouhé vysvětlení.) Víc bych v tom nehledal.


  • 1

#1725 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2021 - 12:25

Suhlasim presne. Ak uz niektorym ludom vadi ze niekto urobi fotku namiesto zapisu alebo ze sa namiesto nicku zaloguje skratkou, tak by mu malo vadit aj to, ze nejaka keska nesplna pravidla hry. A ked som to spravne pochopil tak tu je treba mat urcity zlomok DT kombinacii k poctu nalezov. A to nie je dobre lebo by som mohol byt obmedzeny v love dalsich kesiek. Napriklad by som mal 9990 kesiek a 8 matrixov. na 9 matrix by mi bolo treba 5 kesiek urcitej kombinacie. Cize ak by som siel niekam na vylet a odlovil by som 5 inych kesiek, tak uz by som musel robit 10 matrixov. Cize by mohla nastat situacia ze sa musim obmedzit v hladani. A to odporuje pravidlamň

 

Nikdo přece nemusí mít všechny existující keše. Ani je mít nikdy nebude. Takže tě v hledání nic neomezuje, hledej z plna hrdla a jen tuhle si prostě hodíš na ignore. A je to.

Nebo tě snad omezuje v hledání těžká T5 mysterka s několika stagemi, jejíž odlov ti zabere celý den nebo dokonce více dní? Co jiných keší bys místo ní mohl odlovit, že...


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 01 listopad 2021 - 12:26

  • 3

#1726 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2021 - 9:32

Tak to koukám jak z jara, teda na podzim. Zdá se mi, že pokud tu nebudu na "někoho" házet špínu nebo ostatním naznačím v čem je problém, bude můj příspěvek smazán nebo přesunut jinam tak, aby se ztratil význam a ostatní jako ovce dál táhly jako stádo.

Myslím si, že v konkrétním příspěvku jsem dostatečně osvětlil v čem je asi problém a že někteří ani netuší, k čemu se vyjadřuji, ale to se asi zase někomu nehodí do not. Fuj  :blink:


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 03 listopad 2021 - 22:36
V pohodě. Tenhle thread je o nepoctivcích. Dohady a diskuze o keších sem opravdu nepatří.

  • 1

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#1727 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2021 - 9:43

Konkrétněji by to nešlo?

 

Edit: Omlouvám se, už vím o co jde (Co se nevešlo...). 


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 03 listopad 2021 - 9:45

  • 0

#1728 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2021 - 9:40

Tak ano, aj tak sa to da povedat - ak sa ti nieco nepaci, tak to ignoruj. Len potom nechapem preco tu tolkym ludom vadi Jonea, ked vlasne da sa povedat nikomu hru nenici. Pokial neznici kesky tak jedine co robi je, ze nikto nemoze byt na project gc v cesku na prvomn mieste. Ale to staci ignorovat a z radostou lovit pre seba. Pokial nenici kesky tak v com je problem? Potom kesky - nech si zaklada kazdy aku chce a kde chce. Kludne aj do vojenkeho priestoru, pripadne do narodneho parku. Kto predsa nechce, nech ju nelovi, ved nemusi mat kazdu. Na to je ignore. Tiez preco komentovat politicku situaciu alebo dianie vo svete? Staci ignorovat nie? Presne koli takemu pristupu su pravidla dobre. Aby sa nezakladali kesky co sa zakladat nemaju. Potom vznikaju este skvosty typu maj aspon 1000DNF a podobne. Ak si niekto chce zakladat bez pravidiel tak nech si vytvori vlastnu hru a tam si moze urcit pravidlo, ze ziadne pravidla nie su. A kazdemu co sa to bude pacit sa do tej hry moze pustit. M


  • 0

#1729 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2021 - 9:47

Jenže tady se právě začla řešit keš, kterou - protože ji nemůže odlovit - zničit chce.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 05 listopad 2021 - 9:48

  • 1

#1730 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2021 - 9:55

V tom pripade je to idiot. Nahlasit moze, proti tomu nemam nic, nech to posudia ini. Ale nicit ju lebo sa mi nepaci? Akoze si dam tu namahu aby som ju znicil ked za ten cas mozem mat inu? Ved mu aj tak ide len o body a nie o to ze co je to za kesku. Bod ako bod predsa. Ja ale stale trvam na tom, ze podmienky na splnenie by mali byt rovnake bez hladu kolko uz mam dnes odlovenych kesiek. Cize ak bude challenge ze mam mat 7x DT kombinaciu a bude to platit pre kazdeho, ci ma 10 odlovenych alebo 100 000, tak nemam s tym problem. Ale ak bude podmienka ze mam mat DT tolko co mam tisic nalezov +1, tak s tym problem mam, lebo zacinajucemu bude stacit  1 kombinacia a mne bude treba 7 kombinacii. Co je neferove. 


  • -1

#1731 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2021 - 23:54

Tož seedcorp si asi konečně uvědomil, že bez zápisu v logbooku v mé keši ho dříve či později čeká smazání, tak mi to nakonec začal sám usnadňovat a na poslední várce keší ochotně dodal fotky svého razítka v logbooku. Tak to je po see.bee už druhý, koho jsem to, zdá se, naučil.


  • 1

#1732 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2021 - 17:35

Víte jakej je to opruz? Připojit foťák, stáhnout fotky, nahrát je k logu... zabírá to moře času... u několika výtečníků, co mi to mazali, jsem začal fotky dávat, je to lepší než se logoval několikrát a hádat se o uznání logu, no. Ale u tradiček to nedávám, to už by mně štvalo zcela, multin nebo mysterek není tolik. Každopádně díky za zprávu o povšimnutí.


  • 2

#1733 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2021 - 17:57

Tož seedcorp si asi konečně uvědomil, že bez zápisu v logbooku v mé keši ho dříve či později čeká smazání, tak mi to nakonec začal sám usnadňovat a na poslední várce keší ochotně dodal fotky svého razítka v logbooku. Tak to je po see.bee už druhý, koho jsem to, zdá se, naučil.

Budu ti oponovat. V době, kdy jsem lovil s klasickou gps, případně s mobilem bez tarifu (případně s mizerným datovým tarifem), jsem fotky dával minimálně (virtuálky, výzvy, kde fotky byly žádány, jako 32T5/24hodin). Pak jsem narazil na jednoho ownera, co mi log bez fotky smazal. Rozpadlý logbook v dezolátním stavu. Bohužel argumenty o uložení, místa zalogování nepomohly. Naštěstí jeden z následujících lovců udělal fotku i s mým logem, Takže logování znova. Tady neměl koule na to, aby přiznal svoji chybu. Další podobný případ pro doktora Chocholouška je owner, co fotku zápisu v logbooku maže s tím, že to je spoiler. Z okolí není lautr nic vidět.Takže u ownerů prudičů fotku dávám. V případě ownerů, co se o kešky nestarají, logbooky mokré a plesnivé taky fotím,....... Navíc, mám něco do statistik.........


  • 0

#1734 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2021 - 21:03

Já se tedy musím zastat Mirka, protože vy oba rozhodně nemáte v logbooku zalogováno všechno, co máte zalogované na gc.com.

See.bee, rád bych ti připomněl, že na jedné naší EC jsi poslal odpovědi, které neodpovídají zadání a fotku z místa jsi zcela překvapivě neměl. A co třeba květnová návštěva Spořilova, kdy jsem ti na naší keši log smazal, protože jsi v logbooku nebyl (a fotku jsi překvapivě nedoložil)? A co jsem se díval, tak ne na všech tehdy zalogovaných keších máš fotku logu, asi náhoda? Jedna z těch keší v době tvé návštěvy možná na místě ani nebyla, z logů to ale není jisté. A labky v Brdech, kde sice nebyl problém zalogovat labky, ale fyzické keše cestou (jedna přímo u labky) ano? Ale třeba to vysvětlíš, protože se mýlím já.

A když jsme u seedcorpa, tak dvě keše na Černé Studnici ze srpna letošního roku, kde jsem tě v logbooku taky neobjevil? Tam fotky logbooků nemáš? Já u jedné mám, ale možná jsem jenom špatně koukal. Zřejmě v obou případech jen nějaké náhody či nedorozumění, že?

Mě je celkem jedno, že tak trošku podvádíte, to je váš problém, ale přesvědčovat tady ostatní, že owneři, co vám logy mažou, jsou ti blbí, mi přijde trapné.


  • 7

#1735 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2021 - 21:15

 

Já se tedy musím zastat Mirka, protože vy oba rozhodně nemáte v logbooku zalogováno všechno, co máte zalogované na gc.com.

See.bee, rád bych ti připomněl, že na jedné naší EC jsi poslal odpovědi, které neodpovídají zadání a fotku z místa jsi zcela překvapivě neměl. A co třeba květnová návštěva Spořilova, kdy jsem ti na naší keši log smazal, protože jsi v logbooku nebyl (a fotku jsi překvapivě nedoložil)? A co jsem se díval, tak ne na všech tehdy zalogovaných keších máš fotku logu, asi náhoda? Jedna z těch keší v době tvé návštěvy možná na místě ani nebyla, z logů to ale není jisté. A labky v Brdech, kde sice nebyl problém zalogovat labky, ale fyzické keše cestou (jedna přímo u labky) ano? Ale třeba to vysvětlíš, protože se mýlím já.

A když jsme u seedcorpa, tak dvě keše na Černé Studnici ze srpna letošního roku, kde jsem tě v logbooku taky neobjevil? Tam fotky logbooků nemáš? Já u jedné mám, ale možná jsem jenom špatně koukal. Zřejmě v obou případech jen nějaké náhody či nedorozumění, že?

Mě je celkem jedno, že tak trošku podvádíte, to je váš problém, ale přesvědčovat tady ostatní, že owneři, co vám logy mažou, jsou ti blbí, mi přijde trapné.

 

Odpovím otázkou. Kde v pravidlech je psáno, že musím odlovit všechny kešky po cestě a dělat si fotku logu? Naposled na Labkách na Kočičáku jsem narazil na docela solidní problém aplikace pro Labky. Pokud ji opustím a spustím c:geo, tak opětovné spuštění aplikace na Labky se kvůli mizernému signálu načítalo 5 minut....... Prostě totální pakárna. Netvrdím, že owneři jsou blbí. Nic takového jsem nenapsal, případně mi laskavě ukaž, kde. Pouze jsem poukazoval na to, že i mezi ownery jsou "černé ovce", co mažou doložitelné logy.


  • 0

#1736 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2021 - 21:22

Odpovím otázkou. Kde v pravidlech je psáno, že musím odlovit všechny kešky po cestě a dělat si fotku logu? Naposled na Labkách na Kočičáku jsem narazil na docela solidní problém aplikace pro Labky. Pokud ji opustím a spustím c:geo, tak opětovné spuštění aplikace na Labky se kvůli mizernému signálu načítalo 5 minut....... Prostě totální pakárna. Netvrdím, že owneři jsou blbí. Nic takového jsem nenapsal, případně mi laskavě ukaž, kde. Pouze jsem poukazoval na to, že i mezi ownery jsou "černé ovce", co mažou doložitelné logy.

 

To jsi opravdu nenapsal, to se omlouvám. Samozřejmě to povinné není, ale je to neobvyklé. A zrovna na místě, které popisuji, problém se signálem není. Každopádně jsem rád, že ty smazané logy nerozporuješ.


  • 0

#1737 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2021 - 21:33

To jsi opravdu nenapsal, to se omlouvám. Samozřejmě to povinné není, ale je to neobvyklé. A zrovna na místě, které popisuji, problém se signálem není. Každopádně jsem rád, že ty smazané logy nerozporuješ.

Omluvu přijímám, jsi jeden z prvních, co to takto napsal, cením si toho. Nemusím mít všechno a všude. Fotky dělám podle nálady, času...... K tomu pokud mám nastarosti pesana, tak není čas ztrácet čas focením...... Ten smazaný log mám dojem, že jsme spolu řešili. Důvod byl stará databáze gpx earth kešek v mobilu. V podobných případech nemám problém se smazáním, moje blbost, mám mít zvládnutou přípravu. Na tom se asi shodneme


  • 0

#1738 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2021 - 21:51

Omluvu přijímám, jsi jeden z prvních, co to takto napsal, cením si toho. Nemusím mít všechno a všude. Fotky dělám podle nálady, času...... K tomu pokud mám nastarosti pesana, tak není čas ztrácet čas focením...... Ten smazaný log mám dojem, že jsme spolu řešili. Důvod byl stará databáze gpx earth kešek v mobilu. V podobných případech nemám problém se smazáním, moje blbost, mám mít zvládnutou přípravu. Na tom se asi shodneme

 

Ty sám víš, kde je pravda, k tomu já se vyjadřovat nemůžu. Jen jsem usoudil, že je potřeba se Mirka zastat, protože nutnost mazání logů řeším zřídka a když se jedná o stejné nicky, tak je to zvláštní. Patřím mezi ownery, co se snaží o keše starat, odpovídám na maily, dotazy a zaslané odpovědi na EC, ale taky mažu logy, pokud zjistím nesrovnalost a nedočkám se vysvětlení. 


  • 0

#1739 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2021 - 10:41

Náhodou jsem se díval na záznamy z Dacinciny videocache a zaujal mě záznam známého borce. Tak jsem se chtěl podívat, jakýže to event propaguje a přitom kouknul i na další event a pobavilo mě, jak tenhle koumes honí statistiky...  Dle logů nikdo jiný nedorazil a tak proč si nezměnit terén na T5, jak sám píše v logu - bude upraveno ;) No je to vykuk... ten se jen tak nezmění, mě to spíš pobavilo, nikomu neuškodil, krom svého ega, je zase o něco větší borec. ;) Takže tady spíš pro archivaci tohoto jednání... 

 

https://www.geocachi...eocache/GC9DJB5

 

DanielKotmel
 
Write note Write note 07/Jul/2021
Bude upraveno, díky 
 
phrkt
 
Write note Write note 07/Jul/2021
Jen technická: bivak nepatří mezi vyjmenovaná slova, je to cizí slovo a píše se s měkkým i. A upřímně, terén 4 je hodně přehnaný  .

  • 1

#1740 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2021 - 10:59

Altán T5? Já vidím jen 4 schody... 

Lesoparky kolem Varů jsou teda drsný...


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama