Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1846 odpovědí na toto téma

#161 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 20:42

Taková divná doba. Chytnete-li zloděje za ruku, kterou vám šmátrá v kapse, můžete čekat velké problémy. Protože jste mu způsobili těžkou zhmožděninu zápěstí a tím mu znemožnili věnovat se povolání, ohrozili životní úroveň nejen jeho, ale především jeho nezletilých dětí a ... Naopak, jak si dovolujete tvrdit, že ruku vám strkal do kapsy proto, aby vám něco ukradl, a kdo ví, jestli vám ji do té kapsy vůbec strčil. A i kdyby, co je to proti tomu, že fialoví diskriminují citronové a "americký blbečci házej bomby na bagdád".
Rozmlžování, přesouvání pozornosti, relativizace, "cojetoprotismus".
Jasně, "celý jaro bylo cinknutý" je jenom taková nadsázka a vůbec nic to nedokazuje. Jenže, jak tady již taky bylo psáno, důvěra je křehká květinka. Jasně, pro komunitu dělají mnoho (On to někdo zpochybňuje?), ale...
Sedí starý O'Brien z vnukem na lavici před domem a poučuje jej:
"Lidí jsou hrozně zlí, nevděční, zákeřní. Vidíš támhle tu opěrnou zeď? Tu jsem celou postavil já. Kámen po kameni nanosil, poskládal. Vidíš zeď, samozřejmě, že ji vidíš. Každý ji vidí, už třicet let. A řekne mi někdo " O'Brien, co postavil zeď“? Neřekne!
A vidíš to molo dole u vody. Tak to jsem taky postavil já! Každý trám, každé prkno jsem vzal do ruky, dva měsíce jsem ho dělal. Samozřejmě, že ho vidíš, každý ho vidí, už dvacet let. A řekne mi někdo "
O´Brien, co postavil molo"? Neřekne!
A pak člověk jednou, jedinkrát v životě, ošoustá kozu..."


  • 7

#162 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2018 - 21:13

Nalano: revírník si z některých spíše udělal srandu, ale jen můj názor. Výkladů může být několik. Mluvčím nechci být.

Aha, díky za vysvětlení. Celou dobu jsem si myslel, že je to špatný podvodník. Díky tobě už vím, že je to špatný komik.
  • 5

#163 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2018 - 18:31

Já říkám: Protože geocaching je jenom hra, zábava, proč proboha někdo má zapotřebí švindlovat?!

A ty říkáš: Protože geocaching je jenom hra, zábava, proč proboha někomu vadí, že někdo švindluje?!

 

A to jsou prakticky disjunktní postoje a proto se v tomhle nejspíš nikdy neshodneme.

To nejsou disjunktní postoje, já říkám oboje.


  • 0

#164 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2018 - 20:23

No, nedá mi to: a co "kačeři", co se chlubí návštěvami (body?), přestože v logbooku je člověk nenajde? A je jedno, jestli v Čechách, nebo v zahraničí? V letošním roce jsme na jedné sérii u Plzně (a v blízkých keších kolem, kde podle logů na gc.com byl) v logboocích marně hledali jednoho zde již zmiňovaného finálkáře, teď po naší cestě po Evropě jsme na kousku jedné francouzské série marně hledali logy dvojice českých kačerů (přestože na jedné nesériové keši poblíž jsme je našli, i když datum odlovu nějak nesedělo). Či kačeři, co kvůli počtu ikonek za den se přes den teleportují, přestože i spolulovci to v logu popřou?

 

Já nevím, podle mne je geocaching jakožto hra o svědomí každého soudruha, nikdo asi není čistý Mirek Dušín (čest výjimkám), spousta není adepty do geopekla, ale ti, co využívají toho, že "logbook nikdo nezkontroluje" jen kvůli velikosti pinď... sorry, množství bodů, to je podle mne hodně přes čáru.

 

A stejně tak, jak už tu bylo řečeno: finálkaření je už tak rozmohlé, že se s tím nic neudělá. Plkáním, odsuzováním, ničím. Jen je škoda, že jsou někteří, co už to vzali tak za své, že úplně rezignovali na sebereflexi. Taková Svenova pražská mysterka je toho důkazem (a to už jsou perly v podobě logu HudinihoX smazány). Ale to je o tom nechrochtání...


  • 1
Berda

#165 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2018 - 21:03

hurá, konečně se někdo ozval. Já dostávala za podobné téma pořád palce dolů. Nabyla jsem z toho dojmu, že poukazovat na nepoctivost a ničení krabiček je nošení kůže na trh.


  • 0

#166 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2018 - 9:26

zdravím, nejsem kačer, jen dělám doprovod a technické zabezpečení přítelkyně, ale sem si chodím občas něco počíst. Tato dlouhá debata není o ničem jiném, než o lidské povaze. Jako v každém společenství (gc,rybáři, myslivci, ale i stát) jsou lidé slušní a poctiví, pak vychcánci a nakonec něco mezi tím. Vychcánek který musí mít keš za každou cenu, jak asi funguje v reálném životě?

Jestli jsem dobře pochopil, tak původní účel hry bylo osobně někam dojít, keš osobně najít a pak se zapsat že jsem našel. Žádné " hele Franto, ty jedeš na Island, podepiš mě tam kešku, přeci tam nepojedu, je to daleko ". Byla to hra. Postupem času se každá věc vyvíjí, tak i gc, ale to neznamená, že přestanu ctít pravidla, ať už psaná či nepsaná. Jak se něco masově rozšíří, vždy do toho naleze komerce, která nemá zájem hlídat dodržování pravidel, ale jede si jen pro svůj zisk. Stačí se podívat okolo, všude kam vlezly peníze to šlo do kopru.

Dodržování a hlídání pravidel si musí členové takového spolku hlídat sami, komerce se na to vykašle. Musí to přijít od spoda, ne že někdo vrchní nakáže.

Bohužel jak je u nás zvykem, když někdo poukáže na nepravost, tak je bonzák, udavač atd. Jak nám jeden nejmenovaný politik vnucuje.

Když proti sobě stojí dva, jeden chce dodržovat pravidla a druhý ne, vždy ten první prohraje. Už z principu. Takže použiji stejnou taktiku. Někdo řekne že jsem klesl na jeho úroveň, já to beru tak, že bráním sebe a svoje společenství.

Tady by pomohla osobní odvaha vlastníků keší, jestliže najdu na své keši log kačera, který ten den má dalších 1000 logů, tak podle nepsaného pravidla osobní nález a osobní zapsání vím, že po technické stránce to není možné, tak mažu. Možná že zrovna na té mojí byl, ale má smůlu. Když by to dělalo víc vlastníků, za chvíli by se tito sběrači začali vztekat, ale ať se vztekaj oni a ne ti slušní co pak si maximálně stěžují zde a nic. Já vím, že je to radikální řešení a ne každému se bude líbit, ale to si musí každý rozhodnout sám, jestli se do toho pustí, nebo bude jen pindat zde na stránkách nebo v hospodě.

S lidmi kteří jsou neslušní a nedodržují pravidla nelze bojovat slušně a podle pravidel. Je to na vás.


  • 1

#167 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2018 - 9:49


Tady by pomohla osobní odvaha vlastníků keší, jestliže najdu na své keši log kačera, který ten den má dalších 1000 logů, tak podle nepsaného pravidla osobní nález a osobní zapsání vím, že po technické stránce to není možné, tak mažu.

 

Toto není podle psaných pravidel možné. Pokud je zápis v logbooku, i když je jasné, že to není technicky možné, má kačer nárok na FI. Bohužel.


  • 5
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#168 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2018 - 9:53

Toto není podle psaných pravidel možné. Pokud je zápis v logbooku, i když je jasné, že to není technicky možné, má kačer nárok na FI. Bohužel.

 

Přesně tak, pak by se z těch reklamací na neoprávněně smazané logy zbláznili revírníci...


  • 0

#169 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2018 - 11:26

A to je myslím dobře, protože by konečně i v jejich zájmu bylo, aby owner nebyl každopádně za vola jako je to nyní.


  • 1
Vložený obrázek

#170 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2018 - 13:51

zdravím, nejsem kačer, jen dělám doprovod a technické zabezpečení přítelkyně, ale sem si chodím občas něco počíst. Tato dlouhá debata není o ničem jiném, než o lidské povaze. Jako v každém společenství (gc,rybáři, myslivci, ale i stát) jsou lidé slušní a poctiví, pak vychcánci a nakonec něco mezi tím. Vychcánek který musí mít keš za každou cenu, jak asi funguje v reálném životě?

Jestli jsem dobře pochopil, tak původní účel hry bylo osobně někam dojít, keš osobně najít a pak se zapsat že jsem našel. Žádné " hele Franto, ty jedeš na Island, podepiš mě tam kešku, přeci tam nepojedu, je to daleko ". Byla to hra. Postupem času se každá věc vyvíjí, tak i gc, ale to neznamená, že přestanu ctít pravidla, ať už psaná či nepsaná. Jak se něco masově rozšíří, vždy do toho naleze komerce, která nemá zájem hlídat dodržování pravidel, ale jede si jen pro svůj zisk. Stačí se podívat okolo, všude kam vlezly peníze to šlo do kopru.

Dodržování a hlídání pravidel si musí členové takového spolku hlídat sami, komerce se na to vykašle. Musí to přijít od spoda, ne že někdo vrchní nakáže.

Bohužel jak je u nás zvykem, když někdo poukáže na nepravost, tak je bonzák, udavač atd. Jak nám jeden nejmenovaný politik vnucuje.

Když proti sobě stojí dva, jeden chce dodržovat pravidla a druhý ne, vždy ten první prohraje. Už z principu. Takže použiji stejnou taktiku. Někdo řekne že jsem klesl na jeho úroveň, já to beru tak, že bráním sebe a svoje společenství.

Tady by pomohla osobní odvaha vlastníků keší, jestliže najdu na své keši log kačera, který ten den má dalších 1000 logů, tak podle nepsaného pravidla osobní nález a osobní zapsání vím, že po technické stránce to není možné, tak mažu. Možná že zrovna na té mojí byl, ale má smůlu. Když by to dělalo víc vlastníků, za chvíli by se tito sběrači začali vztekat, ale ať se vztekaj oni a ne ti slušní co pak si maximálně stěžují zde a nic. Já vím, že je to radikální řešení a ne každému se bude líbit, ale to si musí každý rozhodnout sám, jestli se do toho pustí, nebo bude jen pindat zde na stránkách nebo v hospodě.

S lidmi kteří jsou neslušní a nedodržují pravidla nelze bojovat slušně a podle pravidel. Je to na vás.

 

Přesně tak - souhlasím s tím, že existují takoví i makoví lidi. 

 

A hlavně, a to si tady téměř nikdo neuvědomuje, morálku a její hranice má většina lidí odlišnou. pro někoho je košer odlovit finálku, pro někoho je košer jít s kámošem na finálku a pro někoho není v cajku ani to, když výsledek keše luští skupina lidí a navzájem se nakopává. A každej má svoji pravdu.

 

Co je horší, že každe bude hlásit svoji pravdu a nebude (nebo nemusí mít) pochopení pro ty s jiným nastavením. Vždyť je to jedno, chápu Niximora, chápu Modraka, hůř se mi chápe postoj RomanJaromer. Ale akceptuju, že to tak má.

 

A to samý máš i v životě, někdo není schopen přejít na červenou, jinýmu je to úplně fuk. Někdo má tendenci cokoliv ochcávat, někoho to ani nenapadne.


  • 5
:)

#171 team tucnak

team tucnak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2018 - 21:46

Já mám problém s Ricem, nevím, kolik má odloveno, ale vím, že jeho výklad pravidel je velmi podivný. Tím myslím, že proti duchu geocachingu. On, jako člověk z venkova nezná situaci v Praze a pak aplikuje pravidlo o řetězení  eventů. Jenže mu nedochází, že v Praze a okolí je několik tisíc kačerů a tak jeden event v jednom odpoledni je fakt málo. Můj event, co zazdil je :GC7QGG8 .

Vím, že například chalenge také nechtěl pustit s a


  • -3

#172 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2018 - 0:25

Já mám problém s Ricem, nevím, kolik má odloveno, ale vím, že jeho výklad pravidel je velmi podivný. Tím myslím, že proti duchu geocachingu. On, jako člověk z venkova nezná situaci v Praze a pak aplikuje pravidlo o řetězení eventů. Jenže mu nedochází, že v Praze a okolí je několik tisíc kačerů a tak jeden event v jednom odpoledni je fakt málo. Můj event, co zazdil je :GC7QGG8 .
Vím, že například chalenge také nechtěl pustit s a


Asi toliko.
Já bych z toho úplně neobviňoval Rica. Je fakt, že tři hodiny a 10 km si asi vymyslel podle sebe, ale taky je fakt, že za další kreténský omezující pravidla můžeme - opět, jak jinak - poděkovat GS.
A s těmi tisíci kačerů bych hodně brzdil.
BTW nepublikovaný event si těžko někdo zobrazí.

Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 06 červen 2018 - 0:32

  • 0

#173 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2018 - 6:36

Praha je kraj. Přejet z jednoho kraje na druhý trvá tak dlouho jako ze Strakonic do Pelhřimova. Lidí je tam taky jako v kraji. Takže by se neměla posuzovat na kilometry. A jinak, eventy v Českých Velenicích a rakouském Gmündu mohou být současně, když je to v podstatě jedno městečko, ale schvaluje tam pokaždé někdo jiný? Tam ale asi takový problém není, tam eventy nebývají nebo jeden za rok.


  • 0

#174 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2018 - 6:55

Mě Rico taky nepublikoval jednu keš, ale komunikace s ním byla naproto korektní a snažil se mi maximálně pomoct. Tedy já s ním problém nemám a přijde mi jako člověk na svém místě. :-)


  • 8

#175 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2018 - 7:39

Z větší části si za to můžeme sami. Těch eventů "sejdeme se, opíšeme TB a zase jdeme", se v poslední době urodilo tolik, že mírná regulace rozhodně není na škodu. Vždyť je to většinou jen o tom bodu a ani na to popovídání nedojde, protože se vidíme každou chvíli.


  • 11

#176 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2018 - 8:01

Já mám problém s Ricem, nevím, kolik má odloveno, ale vím, že jeho výklad pravidel je velmi podivný. Tím myslím, že proti duchu geocachingu. On, jako člověk z venkova nezná situaci v Praze a pak aplikuje pravidlo o řetězení eventů. Jenže mu nedochází, že v Praze a okolí je několik tisíc kačerů a tak jeden event v jednom odpoledni je fakt málo. Můj event, co zazdil je :GC7QGG8 .
Vím, že například chalenge také nechtěl pustit s a

Především to nepatří do tohoto báječného a čtenářsky vděčného ukazovacího vlákna. No a zejména si za regulace a další omezení mohou většinou hráči sami...nic není aplikováno "jen tak". Ano, Rico se drží oficiálně pravidel velmi těsně, tudíž ho za to chválím, je to "poctivec v geocachingu" :)

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 06 červen 2018 - 8:04

  • 11

#177 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2018 - 10:47

Taky teda si mysim ze resit zrovna v tomhle vlakne Rica a eventy neni moc vhodne. Je to totalni off-topic, s predmetem vlakna to nema nic spolecneho a ty pravidla sice Rico aplikuje, ale pochybuju ze je vymyslel, nebo ze se na jejich vymysleni podilel. Jinak teda i kdyz neni mistni, tak ja osobne nevidim nic v cem by to bylo na zavadu pri vykonu funkce reviewra. Spis naopak, z meho pohledu muze byt vice nezavisly a objektivni, nez nekdo mistni. Neco jako kdyz derby Sparta-Slavia piskaj pro jistotu rozhodci z Bundesligy. A ze by netusil kolik je v Praze kaceru a jak je Praha velka si taky nemyslim.


  • 11

#178 team tucnak

team tucnak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2018 - 20:30

Asi toliko.
Já bych z toho úplně neobviňoval Rica. Je fakt, že tři hodiny a 10 km si asi vymyslel podle sebe, ale taky je fakt, že za další kreténský omezující pravidla můžeme - opět, jak jinak - poděkovat GS.
A s těmi tisíci kačerů bych hodně brzdil.
BTW nepublikovaný event si těžko někdo zobrazí.

Na publikaci jsem event odeslal 1.6. a čekal. Když bylo 5.6, tak jsem znovu napsal, že už není čas a dostal odpověď, že určil pravidlo pro Prahu na 10 km a 3 hodiny.  Přitom jediný event, který byl ve stejném čase byl cca 9 km daleko, šlo o vyprávění o tuším Singapuru a bylo obsazeno, tedy určitě lidé, co chtěli tam by nešli na můj event. Bohužel už nevěřím v jeho dobrou vůli pomoci, jelikož jsem se ptal jiného rewievera na jeho názor a dozvěděl jsem se, že si toto o eventech a vzdálenosti pravidlo může určit sám.  Tedy tu vůli  pomáhat nevidím. Zároveň tedy , až do změny na této pozici nebudu nic publikovat. Je mi líto těch, co se těšili na buřty, draky a podobné kratochvíle, ale zařezávat se nenechám a doprošovat nebudu. 


  • -2

#179 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2018 - 10:17

Tak koukám že nám ten brněnský podvodník Jonea vylovil dne 25.5. 2018 takřka celé Kladno, okolí a návdavkem k tomu ještě Karlovy Vary. Vím na 100%, že tohle není reálně možné. A nebo by jste to někdo fyzicky dal? 


  • 4

#180 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2018 - 11:32

Tak koukám že nám ten brněnský podvodník Jonea vylovil dne 25.5. 2018 takřka celé Kladno, okolí a návdavkem k tomu ještě Karlovy Vary. Vím na 100%, že tohle není reálně možné. A nebo by jste to někdo fyzicky dal? 

Se Pepy zeptej jak to dělá, že stíhá... :D :D :D


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

1 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů


    JeDie

Reklama