Přejít na obsah


Fotka

Nepoctivci v geocachingu aneb mlčet není dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1844 odpovědí na toto téma

#1801 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2022 - 17:06

Tak dalším kouskem je kačer Pacousek. Podle logů stihnul odlovit LABku na Smědavě, u Mníšku pod Brdy a na jihu Francie..... A klasický příznak,....... po cestě nevzal ani jednu kešku, docela podivné, co?

Zase na druhou stranu jsi je udělal pěkně blbě, když stačí nastavit souřaďky a je hotovo. Nebude to tím, žes tam nebyl ani ty a tedy nemáš možnost nastavit nějaké otázky z jednotlivých míst? :D


  • 4

#1802 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2022 - 17:51

Já nevím, ale řešit ne-keše... Ty jsou přece přímo určené k tomu, aby se lovily tak nějak divně... Když se mnou jedou lovci ne-keší, tak už jsem si zvykl, že občas zakřičí: Přes křižovatku jeď pomalu, je tam labka !!


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1803 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2022 - 17:56

Zase na druhou stranu jsi je udělal pěkně blbě, když stačí nastavit souřaďky a je hotovo. Nebude to tím, žes tam nebyl ani ty a tedy nemáš možnost nastavit nějaké otázky z jednotlivých míst? :D

Všude jsem dával do této LAB série své fotky. Pokud by jsi mne alespoň trocha znal, tak by jsi věděl, že na těchto místech byl..... To je lehčí mne rovnou osočit, že jsem tam nebyl, a rovnou mne urážet........


  • 0

#1804 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2022 - 18:15

..... po cestě nevzal ani jednu kešku, docela podivné, co?

 

Podle toho se určit nic nedá. Vzhledem k tomu, že někdy třeba nejsou podmínky na odlov normálních krabiček, tak se bere zavděk i jen labkami. 


  • 0

#1805 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2022 - 18:32

Podle toho se určit nic nedá. Vzhledem k tomu, že někdy třeba nejsou podmínky na odlov normálních krabiček, tak se bere zavděk i jen labkami. 

Takovou "naivitu" bych taky chtěl mít. Jet cca 4-4500km kvůli třem LABkám bez významu. Na dálnicích v Německu je snad na každém parkovišti keška.....


  • 0

#1806 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2022 - 19:02

Takovou "naivitu" bych taky chtěl mít. Jet cca 4-4500km kvůli třem LABkám bez významu. Na dálnicích v Německu je snad na každém parkovišti keška.....

Nevztahovala jsem to k tomuto případu, ale obecně, že se prostě někdy podaří odlovit jen labky. 


  • 0

#1807 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2022 - 20:54

 Na dálnicích v Německu je snad na každém parkovišti keška.....

No já jel nedávno na letiště v Mnichově a viděl jsme jen jednu Earthku na kterou jsem zrovna neměl čas.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1808 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 540 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 0:46

Jako promiň, ale když jsi takovou sérii labek založil, tak ti přece musí být jasné, že se stanou cílem podvodu, překvapuje mě, že se nad tím pozastavuješ. Neschvaluju to, že to lidi obchází, na druhou stranu jsi to mohl očekávat a nevím, na jakou cílovku jsi touto sérií mířil, kdo si cíleně takovou sérii pojede odlovit (poctivě). Nejspíš nikdo. Neber to zle, ale myslím, že jistou vinu si na tom neseš sám...


  • 1

#1809 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 5:17

Takovou "naivitu" bych taky chtěl mít. Jet cca 4-4500km kvůli třem LABkám bez významu. Na dálnicích v Německu je snad na každém parkovišti keška.....

 

V tom pripade nevim, proc zakladas nejakou serii bez vyznamu a ted tady tak hystercis. Myslel jsem, ze kdyz neco zakladam, tak to hlavne delam pro druhe, ale to uz asi neplati.


  • 5

#1810 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 5:40

Jako promiň, ale když jsi takovou sérii labek založil, tak ti přece musí být jasné, že se stanou cílem podvodu, překvapuje mě, že se nad tím pozastavuješ. Neschvaluju to, že to lidi obchází, na druhou stranu jsi to mohl očekávat a nevím, na jakou cílovku jsi touto sérií mířil, kdo si cíleně takovou sérii pojede odlovit (poctivě). Nejspíš nikdo. Neber to zle, ale myslím, že jistou vinu si na tom neseš sám...

Tvl. to je hrozný argument! Místo dehonestace šmejdů obviním zakladatele.

Pokud si nezamknu kolo, tak můžu za to, že mi ho ukradnou?

Ať je každá LABka ze série klidně na jiném kontinentě! Tak odlovím jen tu jednu kde budu!
Jsou to podvodníci a pokud podvádí v této hře, tak co dělají v běžném životě?
  • 2

#1811 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 7:33

Je mi líto, ale silně to zavání tím, že si owner akorát tak honí vlastní ego a předvádí, kde všude byl.

Kromě toho už asi dva roky platí doporučení, aby bylo možno labky odlovit do dvou hodin.


  • 5

#1812 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 7:44

Mno, upřímně, vzhledem k tomu, jak neskutečně mě labky (až na výjimky typu naprosto nestandardních labek, např. jedněch v Prostějově) nebaví v terénu, takže je venku lovím jen v případě, že jsem někde s jinými lidmi, co je taky loví, a to si ještě pouštím aplikaci jen někdy, musím přiznat, že jediné, co mě na klasicky postavených labkách baví, je luštit si je od stolu při obědové pauze v práci coby mysterky. :-) Mám pocit, že vymýšlení, kde a jak najít správnou odpověď, dá mému mozku daleko víc, než hon za čísílky zhusta s tématem a místem nijak nesouvisejícími.

 

A ty labky super vzdálené od sebe... Ehm... Co takhle pravidla a doporučení přímo od zřizovatele?

"Set up your experience so all Locations can be visited within two (2) hours, ideally walkable."

 

Takže vzdálenost stovek až tisíců km je pruda jen pro prudu. A pro možnost křičet, jak jiní podvádějí.

Normálně bych na to prděla, ale po přečtení téhle diskuze si říkám, že bych je taky mohla zkusit od toho stolu v jídelně. :-))

 

---

 

P.S. - Aha, než jsem to sesmolila, phrkt mě předběh. :-)


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 20 duben 2022 - 7:46

  • 5

#1813 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 10:17

O té vzdálenosti jsem to nevěděl.
Tak to OK.
I když si myslím, že některé LABky to porušují. Pár jich je na hřebenech hor a rozhodně nejsou na 2 hoďky.
A navíc v aplikaci je teď čas +120 minut.

Ale to jsou nesrovnatelně kratší časy, než zde zmiňovaná LAB série.


  • 0

#1814 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 16:03

Je mi líto, ale silně to zavání tím, že si owner akorát tak honí vlastní ego a předvádí, kde všude byl.

Kromě toho už asi dva roky platí doporučení, aby bylo možno labky odlovit do dvou hodin.

Projevuje se Tvoje malost,....... Pokud se podíváš na místa, kde jsou LABky, jsou dost rozdílného charakteru a vše zajímavé


  • 0

#1815 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 16:24

Zato ty jsi obr největší :D . Svoje cesty plánuju podle svých zájmů, priorit a času, nepotřebuju abys mi zrovna ty dělal průvodce :)


  • 2

#1816 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 16:42

Zato ty jsi obr největší :D . Svoje cesty plánuju podle svých zájmů, priorit a času, nepotřebuju abys mi zrovna ty dělal průvodce :)

Njn, urážet lidi, co rádi cestujou, ti jde,........ Taky bych o tobě mohl říct, že jsi zaprděnec, co jezdí jen kolem komína,..... ale snižovat se na Tvoji úroveň nebudu, nezávidím ti Tvoje omezené možnosti


  • 1

#1817 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 17:15

Mimochodem urážkou jsi začal ty, tak nemám důvod s tebou mluvit jako se slušným člověkem.
Tvoje cesty do dáli ti nezávidím, jenom připomenu, že pád z velké výšky může bolet o moc víc,

než ze třetího schodu :) .


  • -1

#1818 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 17:24

V tom pripade nevim, proc zakladas nejakou serii bez vyznamu a ted tady tak hystercis. Myslel jsem, ze kdyz neco zakladam, tak to hlavne delam pro druhe, ale to uz asi neplati.

Založil jsem LABky na zajímavých místech. Nehysterčím. Poukázal jsem na to, že existují podvodníci, kteří díky své nenažranosti po bodech si takto naběhnou


  • 1

#1819 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 18:13

Vzhledem k tomu, že na LABkách přibyl další urážející log od falešného nicku dávám LABky mimo provoz. Poděkujte těmto ubožákům, co se takto ukrývají pod anonimní profily a nemají "koule" na to říct názor pod pravým profilem nebo mezi 4 očima........


  • 0

#1820 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2022 - 18:24

Jako samozřejmě založit podobnou LAB keš je na každém autorovi. Bohužel podle mě je to dost blbost.

 

1) LAB série má vždy jedno výchozí místo. Když jedu jinam, než je tohle výchozí místo, nejspíše si vůbec nevšimnu, že tu je nějaká ta LAB keš, i když jsem tam byl a proto si ji nemám šanci splnit.

 

2) Když ji mám u baráku, než se dostanu na další místo, už na ni nejspíše zapomenu, protože podobných může být spousty.

 

3) Z bodů 1 a 2 vyplývá to, že spousta lidí bude mít spousta lidí nutkání k podvádění.

 

Pokud ses rozhodl takovou LAB keš (která má své zastávky takhle daleko od sebe - jestli dobře chápu tak tisíce kilometrů), měl bys s tím počítat. Nemá cenu pak rušit LABku kvůli pár blbcům, kteří přitom podvádějí. V tom jsem se v geokešingu již povznesl. Nezavděčíš se všem a hlavně nikdy se všichni nebudou chovat jen podle toho, jak chceš ty. Pokud jsi nechtěl, aby podváděli, měl jsi LABky opatřit alespoň zadáváním kódů, které by se nezjišťovaly lehce (nebyly by dohledatelné na fotkách, street-view či nějakých encyklopediích).

 

Krom toho mi připadá, že ani GS moc nepřeje tomu, aby člověk mohl zjistit, kdo to loví poctivě (zákaz umísťovat fyzické stage na LABkách, nemožnost zjistit časy a nicky, které zalogovaly jednotlivé stage a kdy (krom těch, kteří ze své vůle napíší log), a poslední dobou i osekání možností vidět, co který kačer navštívil i za normální kešky apod. Takže vyloženě přeje podvodníkům...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 20 duben 2022 - 18:24

  • 5




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama