Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Aktualizace/synchronizace času v GPS a Android zařízeních


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2018 - 12:27

Měl jsem za to, že čas v GPS zařízení (mám Oregona 650) se synchoronizuje 'automaticky se satelitem'  - podobně jako, když mám v PC nastavenou automatickou synchronizaci času s nějakým časovým serverem.

Podobně jsem si myslel, že čas v Android zařízení se po připojení k do internetu v nějaké rozumném čase sesynchonizuje sám. V Androidu mám zatržené 'Automatická aktualizace času ze sítě'.

Teď jsem ale porovnával aktuální čas v O650 se svým Androidem a je tam více jak minutový rozdíl.

Jsou moje předpoklady o synchronizaci času v těchto zařízeních s 'časem v internetu' správné nebo ne?

Ještě mě napadlo vynutit aktualizaci času na PC a porovnat jej pak s 0650 a Androidem.

Čas v PC se pak shodoval více s O650.


Tento příspěvek byl upraven od ToRo61: 05 květen 2018 - 12:37

  • 0

#2 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2018 - 15:20

Tvůj předpoklad je správný, synchronizovat by se to mělo v obou případech. Telefon nebere čas z internetu, ale ze sítě operátora. Kde je chyba ti ale nepovím, víc bych věřil GPS.


  • 0

#3 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2018 - 15:45

Pokud si můj telefon zafixuje polohu z GPS, pak si nastaví čas v telefonu z GPS. Vyzkoušeno v režimu letadlo. Muselo být nastaveno Automatické datum a čas -Používat čas ze sítě.
Existuje i aplikace, která synchronizuje čas z časových serverů na netu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama