Přejít na obsah


Fotka

GeoGet v CCleaneru! Cože?

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2018 - 21:19

post-9956-0-29934800-1526415287.png

 

Nápad je v hlavě už několik let, ale až dnes mě napadlo to zkusit. Co na to říkáte?

 

Sám CCleaner to oficiálně podporuje už leta letoucí, stačí vytvořit soubor WinApp2.ini a dát do složky kde je CCleaner.exe a voilá.

 

První alfaverze souboru k nahlédnutí v příloze. Použití je na vlastní nebezpečí, ale mě to fungovalo. Zkontrolujte co to maže a případně můžeme ladit a přidávat další pluginy co třeba nepoužívám/neznám.

 

Přiložený soubor  WinApp2.ini.txt   7,7K   362 Počet stažení

Přiložené miniatury

  • GGCleaner.png

  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 5:52

Rozhodne je to zajimavy pocin.

 

Combine zadny adresar Tmp nema, to si asi vytvaris sam, ne?

CwgList2 muzes odpoznamkovat. Mozna bych mazal jen *.jpg, *.png a nemazal *.txt a *.xml. Ale kdyz se smazou, asi to neni zadna tragedie.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 16 květen 2018 - 5:54

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 6:14

CCleaner jsem několikrát použil a víckrát nechci. Často smaže to, co nemá. Vím, asi můžu nastavit, co mazat, ale pokud bych to měl procházet po jednom, můžu to mazat i ručně. Jednou mi smazal odinstalační soubory, takže jsem pak nemohl něco odinstalovat. Pak mi smazal historii prohlížeče, takže často navštěvované weby, co se objevily po prvním písmenu, jsem musel vypisovat celé. A mám pocit, že naposled mi nakopnul i něco kolem antiviru.

Vím o dočasných souborech, které mohu beztrestně mazat.

Co se týče geogetu, našel jsem tam při oční prohlídce několik velkých databází, které jsem rovnou smazal, protože jsem si je vytvořil kdysi jednorázově. Ale mám tam i databáze, které sice nepoužívám, nebo do nich nezapisuji, ale mít je tam chci. Tohle žádný program nerozhodne. Pluginy, které nepoužívám, mohu smazat, nebo je tam nechat, celkem ničemu nevadí a jejich velikost je zanedbatelná, proti databázi určitě.

Takže: Na CCleaner pozor. Vím, že mě někdo napadne, že je to výborný program, který jen neumím používat, ale člověk se učí chybami a chyby, co mohou vzniknout takovýmto programem, se odstraňují těžko.


  • -1

#4 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 6:52

Tak on chudák maže jen to co mu řekneš no, takže když mu řekneš, že má mazat historii prohlížeče, tak ji smaže. Taky je ve výchozím nastavení třeba smazání relace prohlížeče, takže zapomene naposledy otevřené panely. Chce si to zkontrolovat, no.

Lama ať nemaže radši nic
Poloprofíkovi cc pomůže
A profík si vše maže sám ručně
  • 2

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 7:22

Když chci smazat historii prohlížeče, mažu ji v prohlížeči. A mažu jen offline obsah a mezipaměť. Případně temp adresář TotalCommanderem, když je toho v něm moc, vím, že tam si nic důležitého nezničím. Spousta lidí paranoidně maže nebo zakazuje cookies, protože slyšeli, že je to nebezpečné, a pak se diví, že se musí pořád přihlašovat, že jim přihlášení vydrží jen do zavření okna (ano, i na geocaching.cz se objevil takovýto dotaz). Nic proti CC, ale člověk opravdu MUSÍ vědět, co maže. A o spoustě věcí čtvrtprofík neví nic a musí se podívat, co to vlastně je. A někdy to ani nezjistí. Nebo nezjistí souvislosti, třeba že se to používá jinde (např. i když nepoužívám IEXP, jeho jádro se používá napříč celým systémem a smazáním bych si vyrobil velké problémy). Takže někdy je lepší mít trochu svinčík, ale fungující. A často doba totálního zasvinění systému je totožná s morální životností komponent, tj. když je to pomalé a není místo, je třeba koupit nový systém a ne šolíchat - tím se nákup nového jen mírně oddálí. Vím o čem mluvím, chystám se k tomu už dlouho a zatím šolíchám.


  • 1

#6 fatbozz

fatbozz

    fatbozz

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 17:37

Přidáš to i sem ?

http://www.winapp2.com/downloads.html


  • 0

Mapy pro Locus zdarma a povídání o Openstreetmap >>> http://gpsfreemaps.net/

Přejděte na mapy Openstreetmap a buď členem komunity OSMcz >> http://openstreetmap.cz/

....jo a taky fotím >>> koukni se >>> Klikklak


#7 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 17:52

fatbozz: si to můžeš mergnout tím jejich toolem, ne? pokud by se to uchytilo víc, tak by se o tom dalo uvažovat ale z reakcí (tady i na FB) jsem nenabyl dojmu, že by o to byl extra zájem :/


  • 0

#8 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2018 - 22:22

Rozhodne je to zajimavy pocin.

 

Combine zadny adresar Tmp nema, to si asi vytvaris sam, ne?

CwgList2 muzes odpoznamkovat. Mozna bych mazal jen *.jpg, *.png a nemazal *.txt a *.xml. Ale kdyz se smazou, asi to neni zadna tragedie.

 

ajo, nemá.. ja tam měl nějaký session od geojarryho z roku 2014 a pak si tam odkládám naposledy použitý SQL dotaz. tak jsem to přesunul do datadir\temp a celý Combine\temp zrušil

 

a CwgList2 teda

[Plugin CwgList2]
Section=GeoGet
DetectFile=%AppData%\GeoGet\script\CwgList2
Default=False
Warning=Smaže se: %GEOGET_DATADIR%\script\CwgList2\Offline
FileKey1=%AppData%\GeoGet\script\CwgList2\Offline|*.jpg;*.png

  • 0

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2018 - 10:42

Zamyslim se, jeslti mi to k necemu bude :) Diky


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama